Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


KALĖDINIS TALINAS: MUGĖS, SKANĖSTAI, DEGUSTACIJOS

1 diena


Ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Vykstame į Taliną. Pakeliui lankomės Jaanihanso “Sidro *namuose”. Didelėje Estijos dalyje dirvožemis kalkingas, daug klinčių arba pelkingas, kaip ir geriausiuose sidro gamybos regionuose Pietvakarių Anglijoje ir Normandijoje. Estijos vasara būna trumpa, tačiau ruduo ilgas, todėl vaisiai tobuli: kiek rūgštesni, mažiau vandeningi, ryškaus skonio.

Jaanihanso šeimai priklausantys Sidro namai ir didžiulis sodas įsikūrę istoriniame ūkyje, datuojamame XVIII a. Šį ūkį šeima nusipirko 2000 m. ir pradžiai pasisodino 5300 obelų, kriaušių ir rūgščiųjų vyšnių. Padedami keleto pirmaujančių augintojų ir mokslininkų, ėmė veisti tradicines vietines obelų veisles ir įsirengė sidro gamyklėlę. Šeimininkas Alvaras lankė sidro kursus Glosteršyre ir vėliau atliko praktiką geriausiuose sidro ūkiuose Somerseto grafystėje. Nuo 2016 metų Jaanihanso yra sertifikuota ekologiško sidro gamintoja. Degustuojame 5 rūšių sidrą su tradiciniais užkandžiais.

Atvykstame į Taliną. Pažintinė ekskursija pėsčiomis: „Talino senamiestis - UNESCO pasaulio paveldo objektas“: Tompea pilis, kurioje šiuo metu įsikūręs Estijos seimas, Aleksandro Nevskio soboras - XIX amžiaus caro valdžios simbolis, Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, Rotušė, „Trumpoji koja“,  „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „Juodagalvių“ gildijos pastatai, „Storosios Margaritos“ bokštas. Ekskursijos metu išgirsite Talino legendų, paslapčių ir vaiduokliškų istorijų: senuose miesto namuose ir bokštuose jie gyvena jau daugiau nei 600 metų. Pamatysite namą, kuriame nelabasis kėlė vestuves; šulinį, kuriame įsikūrė vandenis; vaiduoklių bokštą, išgirsite vienuolio, iki šiol ieškančio savo mylimosios, gyvenimo istoriją. Sužinosite, kodėl Talinas niekada nebus erdvesnis ir kodėl Olevistės bažnyčios kryžiai kreivi. Savas istorijas atskleis net skulptūros, vėjarodės, piktogramos...

Laisvas vakaras jaukiame Talino senamiestyje. Dabar galėsite apžiūrėti Kalėdinių mugių puošmenas. Nors Talinas Kalėdų muges pradėjo rengti tik 2001 metais, jos jau spėjo išgarsėti ir pritraukia daug lankytojų. Mugė vyksta pačioje miesto širdyje – rotušės aikštėje. Nors ji nėra didelė, bet tiesiog mirgėte mirga nuo parduodamų spalvotų saldainių, kailinių kepurių, įmaunamų šlepečių, žaislų, vilnos šalių, megztinių, tipiškų šiaurietiškų suvenyrų, skupltūrėlių ir kitų tautodailininkų darbų. Čia galite paskanauti įvairiausių rūšių karšto vyno, tradicinio alaus, spurgų, meduolių, blynų, kavos, kakavos, vaflių, naminių sausainiukų, rūkytų ir vytintų dešrų, kalėdinės duonos, troškintų raugintų kopūstų su mėsa ir bulvėmis. O jeigu norite pavakarieniauti įmantriau – Taline galimybių daugybė: rotušės pastate esantis „III Draakon“ restoranas -  tikra viduramžiška užeiga, kurią apšviečia tik spingsinčios žvakės; „Kompressor“ kavinėje (Rataskaevu 3) tiekia labai skanius lietinius blynus su įvairiausiais įdarais, o jei panorėsite pasijusti viduramžių didiku - sukite į restoraną „Olde Hansa“. Vykstate į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena


Pusryčiai. Šiandien susipažinsime su estų kalėdinėmis tradicijomis, mokysimės ir skanausime tradicinių gardumynų, sužinosime, kaip buvo švenčiamos kalėdos, kai žmonės patys kurdavo gražiausią metų šventę, kai dar niekas nieko nežinojo apie Kalėdų Senelį ir nykštukus.

Šiauriau Lietuvos – latvių, estų, suomių – visų tradicinis kalėdinis skanumynas – imbieriniai sausainiai. Tamsiai rudi, traškūs ir kvapnūs, gausiai pagardinti prieskoniniais, vadinami „piparkūkas“. Gaminami iš imbiero, gvazdikėlių, muskato riešutų, pipirų, kalendros, kardamono, apelsinų žievelių ir cinamono. Tokia prieskonių gausybė sunkiai randama kokiame nors kitame konditeriniame gaminyje, tačiau kiekviena tauta turi savo piparkūko receptą. Šių sausainių kepimas Estijoje yra nusistovėjusi šeimos tradicija, kai į virtuvę susirenka visa šeima ir šventiniam stalui juos ruošia kartu. Viešime tikrame estiškame kaime, įsikūrusiame prie jūros, apsuptame miškų. Dalyvaujame edukacinėje *programoje „Kalėdinis piperkūkas“. Čia ir sužinosime visas estiško piperkūko paslaptis: kodėl reikia deginti cukrų, kodėl būtina leisti tešlai „pailsėti“, kokiais ornamentais sausainius puošti... Gaminsite savo sausainėlį ir mokysitės jį dekoruoti, o savo kūrinius galėsite parsivežti namo – tai bus šilta ir jauki eglutės puošmena.

Lankomės Karlo Roberto Jakbsono muziejuje – kaimo *ūkyje. Šis žmogus buvo XIX a. politikas, publicistas, švietėjas. 1874 m. nusipirko žemės ir įkūrė pavyzdinį ūkį. Jo svajonė būvo mokyti, šviesti, žadinti tautą. Visi soadybos pastatai – malūnas, kluonas, gyvenamasis namas, bičių namelis, pirtis, džiovykla, svirnas – yra unikalūs, pastatyti paties šeimininko. 1948 m. čia įkurtas muziejus. Pagrindiniame pastate veikia paroda, supažindinanti su K.R. Jakobsono gyvenimu ir veikla, kiti pastatai pritaikyti renginiams, edukacinei veiklai. Įdomu ir tai, kad ūkyje vyksta tikras gyvenimas – galėsite apžiūrėti karves, baltagalves aveles, arklius, triušius, paukštyną. Visi gyvūnai – senųjų estiškų veislių.

Dalyvaujame *programoje „Kalėdos Estijos kaime“. Nusikeliame į praeitį, Malūne kepsime šventinę kalėdinę duonelę, ragausime kaimiškų šventinių miežių paplotėlių su arbata, staliaus namelyje gaminsime kalėdinius papuošimus, tvarte pamaitinsime ir paglostysime gyvulėlius – didžiausius ūkio pagalbininkus, džiovykloje žaisime senovinius estiškus žaidimus ir susėsime prie *papietauti: ragausime tradicinių paprastų estiško  ūkio vaišių: keptos kiaulienos, juodojo pudingo (taip vadinamos kraujinės dešros) su raugintais kopūstais.

Vykstame Lietuvos link.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • 1 nakvynė su pusryčiais viešbutyje Taline, 2-3-viečiuose kambariuose (priklausomai keliese keliaujate).
 • Kelionės vadovo paslaugos.
 • Ekskursinė programa.
 • Kelionės organizacinės išlaidos.
 • Kuro mokestis.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
 • Bilietai už mokamus objektus. Turistas moka pats už (*) pažymėtus objektus:
  *Degustacija „Sidro namuose“ (5 rūšių sidras su tradiciniais užkandžiais) – 10 EUR.
  *Edukacinė programa „Kalėdinis piperkūkas“ – 9 EUR suaugusiems, 8 EUR vaikams.
  *Edukacinė programa „Kalėdos Estijos kaime“ – 5 EUR.
  *Tradiciniai estiški pietūs – 6,5 Eur.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3 d. iki išvykimo el.paštu.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 27 777, mob. (8 602) 04224
el.p.: sarune@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:79 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS