Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


IMPERATORIŠKASIS SANKT PETERBURGAS

1 diena


Labai anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Išorinės ES sienos kirtimas Estijos Respublika – Rusijos Federacija. Sutvarkę pasienio formalumus, atvykstame į Sankt Peterburgą. Apžvalginė ekskursija autobusu: „Rusijos perlas – Sankt Peterburgas“. Susipažinsite su miesto istorija, pamatysite įspūdingiausias šio elegantiško miesto vietas: Žiemos rūmai ir rūmų aikštė su aukščiausia pasaulyje Aleksandro kolona; Nevos prospektas su Kazanės Dievo motinos soboru, Admiralitetas, Isakijaus soboras, Universiteto krantinė, Petropavlovsko tvirtovė, Smolnis ir XVIII am. barokinis Smolnio soboras. Taip pat galėsite grožėtis miesto vandens arterijomis ir Sankt Peterburgo panoramomis. Įsikuriame viešbutyje Sankt Peterburge. Laisvas laikas. Nakvynė.

2 diena


Pusryčiai. Lankomas seniausias miesto statinys ir istorinis miesto simbolis – Petropavlovsko tvirtovė. 1703-iųjų gegužės 16-ąją Petras Didysis padėjo kertinį šios tvirtovės akmenį. Tai ir priimta laikyti Sankt Peterburgo įkūrimo data. Miestas pavadintas caro šventojo globėjo - apaštalo Petro vardu. Tai tikras Rusijos valdovų panteonas: Petropavlovsko tvirtovės sobore palaidoti visi Rusijos imperatoriai ir imperatorės (išskyrus Petrą II ir Ivaną VI); 1998 čia perlaidoti imperatoriaus Nikolajaus II ir jo šeimos palaikai. Nuo XVIII a. Aleksejaus raveline, Trubeckojaus bastione ir Nevos kurtinoje buvo įrengti itin griežto režimo kalėjimai. Lydimi vietinio gido, apžiūrėsite fortifikacinius ravelinus, arsenalą, inžinierių namus, kuriuose buvo braižytojų dirbtuvės; paminklą Petrui I, Šv. Petro ir Pauliaus soborą, monetų kiemą, Petro ir Nevos vartus. Apžiūrėsite Boto namą, pastatytą nacionalinės vertybės – Petro I mažo burinio laivelio botiko – saugojimui. Plaukiodamas šiuo laivu Petras I mokėsi jūreivystės meno. Tvirtovė yra viena iš pagrindinių UNESCO kultūros paveldu laikomo Sankt Peterburgo centro dalių.

Lankome Jusupovų *rūmus - vieną iš kunigaikščių Jusupovų šeimos rezidencijų, kuri stebina savo puošnumu ir prabanga. Tai patys prabangiausi iš visų mažųjų Sankt Peterburgo rūmų! Jų buvę savininkai Jusupovai – viena turtingiausių Rusijos imperijos giminių. Išgirsite nepaprastą šios giminės istoriją, apžiūrėsite įspūdingas sales, prabangias svetaines, galerijas, gyvenamuosius apartamentus, namų teatrą. Muziejaus gidas papasakos apie patį mistiškiausią Rusijos istorijoje suokalbį ir žmogžudystę – šiuose rūmuose buvo nužudytas G. Rasputinas. Dabar čia atskirai įrengta Rasputino nužudymo ekspozicija.

Tęsiame pažintį su Sankt Peterburgu. Pažintis su Rusijos brangenybe - *Isakijaus soboru. Tai gražiausias pastatas į Rytus nuo Vatikano, viena didžiausių pasaulio šventyklų - lankytojus stebina puikiomis freskomis, mozaikomis, vitražais. Tai Rusijos širdis ir buvusi pagrindinė jos Katedra. Pastatymui sunaudota daugiau nei 400 kg aukso ir 16 tonų malachito. Nuo soboro *kolonados viršaus – paauksuotos apžvalgos aikštelės - atsiveria nuostabūs milijoninio miesto vaizdai. Katedros viršūnėje sargyboje stovi apaštalų skulptūros, o milžiniškos jos durys yra išpuoštos biblijiniais paveikslais.

Laisvas laikas, kurio metu galite pasivaikščioti Nevos krantine, papietauti, įsigyti lauktuvių. Nakvynė viešbutyje.

3 diena


Pusryčiai. Vykstate į Carskoje Selo (rus. Царское Село – „caro kaimas“, 1937 m. pervadintas Puškinu). Pakeliui pamatysite Maskvos prospektą, Pulkovo aukštumas, Egipto vartus. Gidas papasakos, kaip susikūrė Carskoje Selo, apie šio kaimo didingą praeitį ir sunkų blokados laikotarpį. Valandėlė kelio ir prieš akis iškyla buvusi carų vasaros rezidencija -  *Jekaterinos II rūmai. XVIIIa. pastatyti baroko stiliaus rūmai buvo patys prabangiausi rūmai visoje Rusijos imperijoje. Akį traukia auksu dekoruoti medžio raižiniai, daugybė meno kūrinių, autentiškų baldų ir aksesuarų. Didžiulėje auksu tviskančioje pagrindinėje rūmų salėje erdves dar labiau plečia ant visų sienų sukabinti siauri aukšti veidrodžiai. O tam tikru kampu pažvelgęs į veidrodį ir pagavęs jame ant priešingos sienos kabančio veidrodžio atspindį pasijunti lyg matytum begalinį koridorių – veidrodžiai sukuria tokį apgaulingą įspūdį. Rūmuose nustebina ir įspūdinga cerkvė. Vis dėlto ypatingoji šių rūmų vieta – Gintaro kambarys – Prūsijos karaliaus dovana Petrui I. Apipintas legendomis ir mitais, dingęs iš rūmų per Antrąjį pasaulinį karą, kambarys atkurtas Sankt Peterburgo menininkų, švenčiant miesto 300 metines 2003 metais. Kambarys daro įspūdį – sienos spindi įvairių spalvų gintaru. Iš šios medžiagos sukurti paveikslai, rėmai, sietynai, net ir grindys.

Pasivaikštote po rūmų parką. Prie Didžiojo tvenkinio amatysite admiralitetą – tris olandiško stiliaus parko statinius, skirtus saugoti laiveliams; poilsio paviljoną „Grotas“, Kamerinę galeriją, skirtą poilsiui ir filosofiniams pokalbiams; nuostabų pavijoną „Ermitažas“, tarnavusį smagioms didikų pramogoms; turkiškas pirtis, , Liūtų tiltą, Orlovo koloną.

Grįžtame į miestą, Aplankote Nevos upės pakrantėje išsidėsčiusį *Ermitažo kompleksą, įsikūrusį architekto Rastrelio suprojektuotuose Žiemos rūmuose. Ermitažas – tai ne tik visos Rusijos kultūros lobynas, bet ir unikali meno kolekcija, demonstruojanti viso pasaulio meno istorijos raidą. Tai vienas gražiausių ir žinomiausių muziejų pasaulyje. Ermitažą sudaro šeši pastatai, išsidėstę palei Nevos upės krantą. Muziejuje saugoma daugiau nei milijonas eksponatų, išdėstytų keliuose šimtuose unikalių patalpų. Paskaičiuota, kad kasdien lankantis muziejuje ir nagrinėjant kiekvieną eksponatą, susipažinti su visa muziejaus kolekcija užimtų apie 80 metų.

Aplankomei Kazanės soborą. Jame saugomos krikščioniškos vertybės: dalelė kryžiaus, ant kurio buvo nukryžiuotas Atpirkėjas, Kazanės Dievo Motinos ikona, Turino drobulės kopija. Šioje šventykloje palaidotas kunigaikštis M. I. Kutuzovas – 1812 m. karo didvyris.Didžiausią žavesį visoje soboro kompozicijoje sukelia nuostabi kolonada, išsidėsčiusi pusmėnuliu palei Nevos prospektą. Katedra garsėja savo stilistiniu panašumu į Vatikano Šv. Petro Katedrą.

Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje.

4 diena


Pusryčiai. Išvykstate Lietuvos link. Kelionė per Rusiją, Estiją. Labai vėlai vakare sugrįžtate į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu,
 • 3 nakvynės su pusryčiais viešbutyje Sankt Peterburge,
 • kelionės vadovo - gido paslaugos,
 • vietinių gidų paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Ÿ Bevizis leidimas įvažiuoti į šalį - nemokamas. Galima užpildyti anketą leidimui gauti savarankiškai: http://electronic-visa.kdmid.ru/klgd_home.html; Būkite atidūs! Mažiausia klaida pildant vizą yra pagrindas, jog Jums bus neleista kirsti Rusijos Federacijos pasienio, o viza bus anuliuota. Jei anketą leidimui gauti pildote savarankiškai, Excursus neatsako už anketoje padarytas klaidas.
 • Bevizio leidimo formos užpildymas (pageidaujantiems) - 9 Eur/asm.

 • Ÿ (*) – Mokami objektai. Turistas moka pats už visus (*) pažymėtus objektus:
 • Jekaterinos rūmai + Gintaro kambarys – 28 Eur (bilietai rezervuoti ir apmokėti iš anksto, todėl už bilietą mokate pirkdami kelionę).
 • Mokami objektai – apie 50 Eur
 • Metro bilietas ~ 45 RUB (0,70 Eur)/1 važiavimas.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
 • Rusijos sienos kirtimas gali užtrukti kelias valandas. „Excursus“ neatsako už pasienio tarnybų darbą.

Sąlygos beviziam leidimui gauti:

 • Ÿ Gauti leidimą į Sankt Peterburgo sritį reikalingas pasas galiojantis bent 6 mėnesius po kelionės grįžimo ir skaitmeninė nuotrauka;
 • Ÿ Leidimas pildomas ne anksčiau negu 20 dienų ir ne vėliau negu 4 dienos iki kelionės pradžios;
 • Ÿ Leidimas galioja 30 dienų nuo jo gavimo, tuo laikotarpiu galima apsilankyti vieną kartą ir būti ne ilgiau nei 8 dienas.

Duomenys, reikalingi beviziam leidimui gauti:

 • Ÿ Paso kopija;
 • Ÿ Nuotrauka (matmenys 4.5*3.5, spalvota, baltas fonas, JPG formatas, išsamūs reikalavimai pateikti žemiau);
 • Ÿ Ankstesnės pavardės (mergautinė ir pan.);
 • Ÿ Gyvenamosios vietos adresas, telefonas;
 • Ÿ Darbovietė, užimamos pareigos, adresas, telefonas;
 • Ÿ Vizitų Rusijoje skaičius ir paskutinio vizito data (nuo – iki);
 • Ÿ Ar turite giminių Rusijoje. (Jei giminių Rusijoje turite, būtina norodyti jų vardus,pavardes ir gyvenamuosius adresus)


Reikalavimai skaitmeninei nuotraukai:

 • Ÿ Nuotrauka turi būti ne senesnė kaip 6 mėnesių nuo paraiškos datos ir atspindėti jūsų dabartinę išvaizdą;
 • Ÿ Nuotraukoje neturi būti jokių pašalinių objektų (baldų, nuotraukų ant sienų ir kt.);
 • Ÿ Nuotraukoje turi būti nufotografuotas visas veidas. Galva neturi būti pakreipta ar pasukta. Turite žiūrėti tiesiai į fotoaparatą su neutralia išraiška, nepražiota burna, aiškiai matomomis akis. Plaukai negali dengti akių;
 • Ÿ Nuotrauka turi būti be šešėlių, blykstės atspindžių ant veido ir raudonų akių;
 • Ÿ Jei dėvite akinius, jūsų akys turi būti aiškiai matomos nuotraukoje. Neleidžiami blykstės atspindžiai nuo lęšių, taip pat spalvoti lęšiai. Įsitikinkite, kad rėmai nedengia jūsų akių (netgi iš dalies);
 • Ÿ Nuotraukoje turi būti matomas viršugalvis ir pečių viršus. Jūsų galva turi būti nuotraukos centre. Veidas turi užimti 70–80% nuotraukos;
 • Ÿ Nuotraukoje neturi būti rėmelių;
 • Ÿ Nuotrauka turi būti stačiakampio formato - 3.5*4.5;
 • Ÿ Spalvų schema turi būti neutrali. Spalvos turi parodyti natūralų odos toną.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 602) 04224
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 4 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:205 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS