Helgolando ir Riugeno salos ir garsiausi Vokietijos Hanzos miestai

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Vykstame į Torunę - vieną gražiausių Lenkijos miestų, kuris viduramžiais priklausė Hanzos pirklių sąjungai. Dabar Torunės senamiestis – unikalus viduramžių dvasia dvelkiantis istorinis ansamblis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysite miesto rotušę, Torunės pilį, gotikines Šv. Jono ir Šv. Jokūbo bažnyčias, Turgaus aikštę. Torunė taip pat garsėja kaip astronomo Mikalojaus Koperniko gimtasis miestas, tad pamatysite ir jam pastatytą paminklą. Tęsiame kelionę per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Vokietiją. Keturias dienas keliausime Šiaurės Vokietijoje, kuri garsėja prekybinei Hanzos sąjungai priklausiusiais miestais ir unikaliomis Šiaurės ir Baltijos jūrų salomis. Atvykstame į Baltijos jūroje esančią Riugeno salą – didžiausią Vokietijos salą, žavinčią jūros pakrante besidriekiančiomis baltomis kreidos uolomis. Apsilankysime Jasmundo nacionaliname parke*, kur iš apžvalgos aikštelės galėsite pasigrožėti 118 metrų aukščio skardžiu, vadinamu „Karaliaus sostu“. Vykstame į kurortinį miestelį Zasnicą, iš kurio laivu plaukiame* pasigėrėti daugiau nei 9 km besidriekiančiais kreidos skardžiais. Sugrįžus į uostą – laisvas laikas pietums. Po pietų pasivaikščiosime medžių lajų taku* ir užlipsime į apžvalgos bokštą*, iš kurio atsiveria nuostabi salos ir lagūnų panorama. Vykstame į Riugeno salos kurortą Bincą, žavintį baltomis medinėmis vilomis, pėsčiųjų gatve su parduotuvėlėmis ir restoranais, didingu kurhauzu paplūdimyje, į jūrą vedančiu mediniu tiltu bei šimtais ryškių paplūdimio pintinių, saugančių poilsiautojus nuo saulės, vėjo, lietaus ir smėlio. Laisvas laikas kurorte. Vakare išvykstame iš salos. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į buvusią Hanzos sąjungos sostinę ir vieną seniausių Vokietijos miestų – Liubeką. Apžvalginės ekskursijos metu susipažinsite su svarbiausio Hanzos miesto istorija, pamatysite miesto simboliu laikomus Holstentor vartus, apžiūrėsite įspūdingas bažnyčias, Liubeko rotušę, pasivaikščiosite rotušės aikštėje ir grožėsitės miesto katedra. Laisvas laikas, kurio metu galėsite apsilankyti Liubeke gimusio rašytojo Tomo Mano muziejuje**, pavadintame garsiausios jo knygos „Budenbrokai“ vardu, ar užsukti į seniausią marcipanų parduotuvę „Niederegger“. Po pietų vykstame į Hamburgą. Vartais į pasaulį vadinamas didžiausias Vokietijos uostas jau viduramžiais buvo vienas svarbiausių uostų Hanzos sąjungoje. Hamburgas buvo sugriautas Antrojo pasaulinio karo metu, o išlikęs aukščiausios mieste Šv. Mikalojaus bažnyčios bokštas dabar laikomas karo memorialu. Prie Elbės upės ir dviejų jos intakų pastatytame mieste kanalų ir tiltų yra daugiau nei Venecijoje ar Amsterdame, bet labiausiai miestą visgi garsina stulbinanti moderni architektūra. Apžvalginės ekskursijos metu pamatysite įspūdingą Elbės filharmoniją ir kitus modernius pastatus, iškilusius šalia istorinio uosto sandėlių kvartalo Speicherstadt. Vaikščiodami miesto gatvėmis ir tiltais susipažinsite su miesto istorija, pamatysite didingą Hamburgo rotušę, miesto bažnyčias.  Po ekskursijos - laisvas laikas. Vakare išvykstame iš Hamburgo. Nakvynė viešbutyje prie Hamburgo.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame prie Šiaurės jūros ir laivu plaukiame* į mažiau nei du kvadratinius kilometrus užimančią Helgolando salą. Kadaise danams, o vėliau britams priklausiusi unikali sala dabar yra toliausiai nuo žemyno nutolusi Vokietijos sala. Helgolandas garsėja įspūdingais raudono smiltainio skardžiais, ypatingai švariu oru, tūkstančiais jūrinių paukščių ir duty-free zona. Iki Antrojo pasaulinio karo sala buvo „dviejų aukštų“ (aukštutinė ir žemutinė), tačiau po karo britams sprogdinant salą čia susiformavo ir trečiasis „vidurinis aukštas“. Atplaukę į žemutinėje salos dalyje įsikūrusį uostą, užlipsime į aukštutinę dalį ir nueisime iki įspūdingo vakarinėje salos dalyje esančio skardžio, kur pamatysite didžiulę paukščių koloniją ir salos simboliu vadinamą „Ilgosios Anos“ uolą. Po pažinties su sala - laisvas laikas salos miestelyje, kur galėsite papietauti, pasivaikščioti tarp žavingų salos namelių bei užsukti į parduotuvėles. Išplaukiame iš salos. Nakvynė viešbutyje prie Hamburgo.

5 diena. Pusryčiai. Vykstame į Liuneburgą - ypatingai svarbų Hanzos miestą, kur daugiau nei 1000 metų buvo išgaunama baltuoju auksu viduramžiais vadinta druska. Baltojo aukso dėka vienu turtingiausių Hanzos sąjungoje tapęs miestas išliko nepaliestas Antrojo pasaulinio karo metu, o jo senamiestis dabar laikomas vienu gražiausių Šiaurės Vokietijoje. Apžvalginės ekskursijos metu susipažinsite su šio žavingo viduramžių miesto istorija ir išgirsite, kokia svarbi čia visada buvo druska. Pamatysite išlikusius originalius miestiečių namus, miesto rotušę, prie upės esantį senąjį uosto kraną, pasvirusį Šv. Jono bažnyčios bokštą ir kitus garsiausius Liuneburgo pastatus. Laisvas laikas. Išvykstame į Makleburgo-Pomeranijos sostinę Šveriną, dar vadinamą „Šiaurės Florencija“ arba “septynių ežerų miestu“. Išvysite miesto simbolį - XIX a. Šverino pilį, pastatytą romantiškoje Burgo saloje. Ši pilis - vienas iš geriausių Europos istorizmo architektūros pavyzdžių, dar  vadinama „Makleburgo Noišvanšteinu“. Kelionė per Vokietiją, Lenkiją. Nakvynė viešbutyje Lenkijoje.

6 diena. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~143 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

prieš pirkdami kelialapį susipažinkite su šios kelionės atmintine; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.


Kelionės priemokos
Miestų mokestis (privaloma)8,00 €
Vienvietis kambarys80,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 6 d.

Kelionės datos:

2024-08-20

2024-09-17


Kaina nuo:626.05 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika