Bulgarija ir Rumunija aplankant Stambulą (pažintinė-poilsinė)

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją, Vengriją. Nakvynė viešbutyje Slovakijos – Vengrijos pasienyje.

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Rumuniją. Keliaujame per paslaptingomis legendomis apipintą ir įspūdingomis pilimis apstatytą Rumunijos regioną – Transilvaniją. Regionas garsėja žaviais viduramžius menančiais miesteliais, kalnų kurortais ir kerinčiais gamtos kraštovaizdžiais. Atvykstame į grafo Drakulos gimtąjį miestą Sigišoarą. Šis XII a. ant Trnavos upės kranto saksų įkurtas miestas šiuo metu saugomas UNESCO Pasaulio paveldo sąraše. Aplankysime senamiestį, gynybinius įtvirtinimus, laikrodžio bokštą, XIV a. pastatytą Drakulos namą, kuriame šiuo metu veikia puikus restoranas, kur galėsite išbandyti paties Drakulos meniu. Vykstame Sibiu miesto ink. Nakvynė viešbutyje prie Sibiu.

3 diena. Pusryčiai. Pažintis su Sibiu miestu, kuris įkurtas romėnų gyvenvietės Sibinum vietoje. Pasivaikščiosime jaukiomis senamiesčio gatvelėmis, pamatysime gynybinius bokštus ir miestą juosiančias sienas, bažnyčias ir gerai išlikusius amatininkų pastatus. Sibiu senamiestis - vienas nuostabiausių ir geriausiai išlikusių Rumunijoje: Didžioji aikštė, evangelikų bažnyčia su įspūdingu varpinės bokštu, Melagių tiltas. Esant galimybei, važiuosime autobusu vienu iš įspūdingiausių ir aukščiausių asfaltuotu Rumunijos Transfagarasan keliu*, kylančiu į 2034 m aukštį. Kvapą gniaužiantis, serpantinais besirangantis kelias vingiuoja pro aukščiausią Rumunijos Karpatų viršukalnę Moldoveanu. Sustojimai apžvalgos aikštelėse, nuo kurių atsiveria nepakartojami kalnų vaizdai. Jei nebus galimybės pravažiuoti keliu (dėl nepalankių oro sąlygų), keltuvais* pakilsime į daugiau nei 2 km aukštį, kur tyvuliuoja Balea ežeras. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasivaikščioti šalia ežero esančiais kalnų takais, pasigrožėti nuostabia panorama ar papietauti jaukiose kavinėse. Besigrožėdami vaizdingomis vietovėmis, kalnais, slėniais serpantininiu keliu vyksime į Bran, kur stūkso įspūdinga XIV amžiuje pastatyta gotikinė Drakulos pilis*. Bran pilis yra nuostabaus grožio statinys, kuriame pilna įvairiausių patalpų, slaptų praėjimų ir laiptų. Tvirtovės viduje eksponuojami praėjusių laikų baldai, dvarininkų apdarai, kuriais neva rėdėsi grafas Drakula. Nuo pilies terasos atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas į Transilvanijos kalnynus. Galėsite įsigyti ne tik su Rumunija, bet ir su garsiuoju grafu Drakula susijusių suvenyrų. Nakvynė viešbutyje prie Brašovo.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Karpatų kalnų kurortą – Sinają, garsėjantį mineralinėmis versmėmis ir žavintį vaizdingais skardžiais. Aplankysime Peleš rūmus*, pastatytus XIX a. antroje pusėje. Šiuose rūmuose ilsėdavosi karaliaus Karolio I-ojo šeimos nariai, o N. Čaušesku valdymo laikotarpiu 160 rūmų kambarių buvo skirti diktatoriaus ir jo svečių poilsiui. Šiuo metu rūmuose įrengtas muziejus, kuriame saugomos meno kolekcijos. Aplankysime Sinajos vienuolyną*. Čia galima ne tik pavaikščioti, pasigrožėti vaizdais, atsipalaiduoti, bet ir sutikti čia gyvenančių bei dirbančių vienuolių, kurių, pagal pirminę idėją, turėjo gyventi tik dvylika.  Išvykstame link Bulgarijos. Kelionė per Rumuniją, Bulgariją. Vakarop atvykstame į Auksinių kopų kurortą prie Juodosios jūros, įsikūrusį vaizdingos Juodosios jūros pakrantės šiaurėje, netoli istorinio Varnos miesto. Šis nuostabus kurortas, pripažintas vienu geriausių Europoje, įsikūręs ant miškingos kalvos šlaito, kuris nusileidžia į vieną gražiausių pasaulio paplūdimių, besitęsiančių net 6 km. Kurortas yra gavęs Mėlynosios vėliavos apdovanojimą, kuris įrodo ekologijos ir švaros puoselėjimą. Tai ideali poilsio vieta mėgautis saulės voniomis. Apsistojame viešbutyje kurorte. Nakvynė.

5 diena. Pusryčiai. Poilsis prie Juodosios jūros. Pageidaujantiems siūlome dienos išvyką** į Nesebarą ir Akmenų mišką. Nesebaras miestas-muziejus, įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. „Su šarmu“, „nepraradęs senosios auros“, „jaukus“, „užburiantis“ – šis miestukas sulaukia tik jį aplankiusiųjų komplimentų. Ir neatsitiktinai... Nedidelėje saloje rymantis senasis Nesebaras, menantis daugiau kaip 3000 metų istoriją, pasivaikščiojimų metu atveria Antikos, Viduramžių, Renesanso laikmečių intarpus. Nesebaras – lyg laiko mašina, suteiksianti galimybę pakeliauti laike: štai, gynybinė siena, menanti III-IV amžius, pakeliui išsibarsčiusios cerkvės, statytos Ankstyvaisiais viduramžiais (X-XIV a.), tipiškų bulgariškų namų (XVII -XIX a.) gatvelės su Renesanso laikus menančiais inkliuzais. Dieną atrodantis lyg architektūrinių monumentų muziejus, vakare jis virsta jaukiai apšviestu romantišku miestuku, viliojančiu mažytėmis parduotuvėlėmis ir mielais tradiciniais restoranėliais. Daugelis senamiesčio pastatų labai žemi, nes turkų priespaudos laikais bulgarams nebuvo leidžiama statyti aukštų pastatų. Pažintis su senamiesčiu: apžiūrime išlikusias Šv. Jono Krikštytojo, Šv. Stepono, Šv. Sofijos cerkves, helenistinio laikotarpio griuvėsius – Apolono šventyklą, Akropolį. Vykstame į Akmenų mišką* - nuostabų gamtos kūrinį, skaičiuojantį apie 50 mln. metų. Tai miškas, kuriame nešlama medžių lapai ir į dangų stiebiasi iš smiltainio susiformavusios iki 10 metrų aukščio kolonos ir uolos, kurios pritraukia daugybę lankytojų. Laikui bėgant atsirado įvairių legendų apie šio paslaptingo miško atsiradimą. Pasak vienos, karalius nusamdė milžinus, kad šie pastatytų Pliskos miestą, kuris 681-893 m. po Kr. buvo Bulgarijos karalystės sostine. Milžinai iš toliausių pasaulio kampelių tempė akmenis. Kai šie grįžo, karalius pareiškė, jog miestas pastatytas ir liepė nutraukti savo darbą. Milžinai po šio pareiškimo numetė akmenis ant žemės, taip sudarydami „Akmenų mišką“. Vakare grįžtame į viešbutį kurorte. Nakvynė.

6 diena. Pusryčiai. Poilsis prie Juodosios jūros. Pageidaujantiems siūlome pusdienio išvyką** į Balčiką ir Kaliakros kyšulį. Balčikas – vienas gražiausių Bulgarijos miestų prie jūros, įkurtas ant kalkakmenio uolų. Tai viena seniausių graikų kolonijų Juodosios jūros pakrantėje. Čia buvo Rumunijos karalienės Marijos rezidencija vadinama „Tyliu lizdeliu“. Dabar buvusią rezidenciją supa gražus parkas, kurio teritorijoje įkurtas Botanikos sodas, išsiskiriantis savo augmenija, kuriame sukaupta apie 2000 augalų iš viso pasaulio. Apsilankymas Botanikos sode*, kurio metu apžiūrime ir vieną didžiausių Europoje kaktusų alėjų. Toliau vykstame į legendomis apipintą Kaliakros iškyšulį*. Čia, ant 70 metrų aukščio uolų, viduramžiais stovėjo galinga Kaliakros tvirtovė, kurios griuvėsiai yra išlikę iki šių dienų. Vietiniai pasididžiuodami pasakoja, jog Kaliakros iškyšulys buvo pati paskutinė Bulgarijos teritorijos vieta, kurią XV a. tik vargais negalais pavyko užimti šalį okupavusiai Osmanų imperijai. Anot bulgarų, čia sutinkamas pats gražiausias saulėlydis visoje šalyje. Viena iš žinomiausių su Kaliakros iškyšuliu susijusių legendų pasakoja apie 40 vietinių mergelių, kurios, nenorėdamos atitekti užpuolikams, supynė savo plaukus į vieną didelę kasą ir šoko į bangas. Mergelių garbei, pagrindiniai, iki šiol gerai išsilaikę tvirtovės vartai, vadinami 40 mergelių vartais.  Po pietų grįžtame į viešbutį kurorte. Laisvas laikas. Nakvynė.

7 diena. Laisvas laikas poilsiui prie Juodosios jūros. Esant galimybei, pasiūlysime tradicinę bulgarišką vakaronę**, kurios metu paskanausite tradicinių patiekalų bei gėrimų, Jūsų lauks nuotaikinga programa, o vakarą  vainikuos nestinarų vaikščiojimas ant žarijų! Nakvynė viešbutyje kurorte.

8 diena. Pusryčiai. Išvykstame iš kurorto. Kelionė per Bulgariją, Turkiją. Apie pietus atvykstame į Edirne miestą. Apžvalginė ekskursija, kurios metu apžiūrėsime seniausią XIV a. mečetę Eski Džiami. Pasigrožėsime į Unesco pasaulio paveldą įtraukta sultono Selimo II-ojo statyta Selimiye mečete. Tai garsusis genialaus architekto Mimaro Sinano Selimo šedevras su aukščiausiais Turkijoje minaretais. Apsilankysime Laisvės aikštėje su paminklu naujosios Turkijos kūrėjui Kemaliui Atatiurkui bei bedestane – dengtame turkiškame brangiųjų akmenų turguje. Laisvas laikas  įsigyti šiam kraštui būdingų suvenyrų, paragauti tikros turkiškos kavos ar turkiškos virtuvės patiekalų. Vakare atvykstame į didžiausią Turkijos miestą - Stambulą. Nakvynė viešbutyje Stambule.

9 diena. Pusryčiai. Diena skirta pažinčiai su Stambulo įžymybėmis. Apsilankysime Topkapi rūmuose*, kurie apie 400 metų buvo sultonų rezidencija ir haremas. Tai įspūdingo dydžio kompleksas, kurį sudaro ne tik sultono rezidencija, bet ir daugybė mečečių, bibliotekų, kelios mokyklos, įvairūs fontanai ir įspūdingo dydžio sodai. Dabar Topkapi rūmuose veikia muziejus, kuriame eksponuojami įvairūs sultonų lobiai, juvelyriniai bei meno dirbiniai, porcelianas bei daugybė kitų eksponatų. Apžiūrėsime Teodosijaus vandens saugyklą*. Tai vienas iš seniausių vandens statinių istoriniame Stambulo pusiasalyje, kurio istorija siekia apie 1600 metų. Manoma, kad ji buvo pastatyta valdant Teodosijui antrajam. Vykstame į istorinį Sultanahmeto rajoną prie Mėlynosios mečetės – vieno garsiausių pasaulyje religinių pastatų, kuris dar vadinamas Sultono Ahmedo mečete. Ji išsiskiria šešias minaretais, gausia puošyba ir mėlynos spalvos dekoratyvinėmis plytelėmis puoštu interjeru. Esant galimybei, apsilankysime mečetės viduje. Apžiūrėsime visai netoliese esantį Bizantijos laikotarpio įspūdingą architektūros paminklą – Šv. Sofijos soborą*, garsų 56 m aukščio kupolu, dekoruotu užrašais iš Korano. Grožėsimės soboro interjeru, vaizduojančiu dangaus atvaizdą bei įvairių laikmečių mozaikomis ir kitais Bizantinės tapybos kūriniais. Vakarop apsilankome Didžiajame turguje, kuris Stambule veikia jau nuo XV amžiaus ir tai yra viena didžiausių dengtų turgaviečių visame pasaulyje. Čia veikia apie 4000 įvairiausių kavinių, restoranų ir parduotuvėlių, siūlančių tradicinių amatininkų darbų bei kitų suvenyrų. Laisvas laikas, kurio metu galėsite paskanauti turkiškų valgių bei gėrimų ir pasigrožėti vakariniu Stambulu. Vakare pageidaujantiems siūlome apžvalginę išvyką laivu** Bosforo sąsiauriu, kuris jungia Juodąją ir Marmuro jūras bei skiria Europą ir Aziją. Plaukimo metu apžiūrėsite žymiausius Stambulo istorinius paminklus ir grožėsitės miesto panorama. Nakvynė viešbutyje Stambule.

10 diena. Pusryčiai. Vykstame į XIX a. Dolmabahce rūmų kompleksą*, kurį suprojektavo Osmanų imperijos sultono Abdulmedžido architektai. Rūmai įrengti labai prabangiai, kadangi turėjo paneigti gandus apie finansinį šalies nuosmukį ir Osmanų karinės galios susilpnėjimą. Kompleksą sudaro net keliolika skirtingas paskirtis atlikusių pastatų. Pasivaikščiosime įspūdinguose soduose, grožėsimės auksu išpuoštomis sultonų rūmų salėmis, kuriose eksponuojami įvairūs Osmanų imperijos laikų turtai, porcelianas bei paveikslai, taip pat apžiūrėsime įspūdingus krištolo laiptus. Ekskursiją tęsiame vykdami prie Auksinio kyšulio, šalia kurio stūkso 62 m aukščio akmeninis Galatos bokštas, pastatytas XIV a. ir laikomas vienu seniausių bei aukščiausių bokštų Stambule. Pageidaujantys galės pakilti į bokšto viršuje esančią apžvalgos aikštelę* pasigrožėti įspūdinga miesto panorama. Prie Galatos tilto galėsite paskanauti populiariais šviežiai keptos žuvies sumuštiniais. Vėliau apsilankysime Gėlių pasaže su daugybe kavinaičių, išvysime antrą pagal senumą pasaulyje metro, pradėtą eksploatuoti 1875 m., vaivorykštinę Skėčių gatvę, spalvingąjį Kuzguncuko rajonėlį su nuostabiais kalvon kylančiais nameliais, graikiškomis ortodoksų cerkvėmis ir armėniškomis bažnyčiomis, kuris dėl savojo įstabaus grožio neretai tampa filmavimo aikštele. Viena didžiausių žaliųjų oazių mieste - Yildiz parkas. Laisvas laikas egiptietiškajame turguje. Po pietų išvykstame Bulgarijos link. Kelionė per Turkiją, Bulgariją. Nakvynė viešbutyje prie Plovdivo.

11 diena. Pusryčiai. Vykstame į Bulgarijos sostinę Sofiją, dar vadinamą Balkanų širdimi. Tai ne tik didžiausias Bulgarijos miestas, bet ir vienas iš didžiausių miestų Balkanų pusiasalyje. Jis išsaugojo daug romėnų, Bizantijos, viduramžių laikotarpio statinių. Pažintis su miestu: senovės romėnų krikščionybės palikimas – Šv. Sofijos ir Šv. Jurgio bažnyčios, vienas iš Bulgarijos simbolių - Aleksandro Nevskio katedra, pastatyta 1912 m., Parlamentas, neobarokinis Nacionalinio teatro pastatas. Laisvas laikas. Po pietų išvykstame iš Sofijos. Kelionė per Bulgariją, Serbiją. Nakvynė viešbutyje prie Paračino.

12 diena. Pusryčiai. Tęsiame kelionę per Serbiją. Atvykstame į Belgradą. Pažintis su Serbijos sostine, turtinga tiek turkiška, tiek modernia architektūra: Parlamento rūmai, Rotušė, didžiausia Serbijoje stačiatikių šventovė – Šv. Savos cerkvė, Respublikos aikštė, kurioje stūkso išpuoselėti Nacionalinio teatro rūmai ir nacionalinis muziejus, kunigaikščiui Michailui dedikuotos skulptūros, Kalemegdano parkas, didinga Belgrado tvirtovė, garsusis karaliaus Aleksandro bulvaras – ilgiausia mieste pėsčiųjų alėja. Laisvas laikas pietums. Tęsiame kelionę per Serbiją, Vengriją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

13 diena. Pusryčiai. Išvykstame namų link. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Naktį grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 4 nakvynės viešbutyje su pusryčiais viename iš Juodosios jūros kurortų; 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus ir vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 150 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę); kurorto rinkliava; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose, kelionės vadovas ekskursijų neveda; vykstant į šią kelionę, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos.


Kelionės priemokos
4 vakarienės kurorte (suaugusiam)50,00 €
4 vakarienės kurorte (vaikui iki 12 m.)30,00 €
Audio įrangos (ausinukų) nuoma (būtina užsisakyti perkant kelionę)17,00 €
Kurorto rinkliava suaugusiam (privaloma)14,00 €
Kurorto rinkliava vaikui (12-17 m.) (privaloma)8,00 €
Vienvietis kambarys250,00 €

Papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos
Dviejų išvykų paketas (Balčikas ir Kaliakros kyšulys, Nesebaras ir Akmenų miškas) suaugusiam90,00 €
Dviejų išvykų paketas (Balčikas ir Kaliakros kyšulys, Nesebaras ir Akmenų miškas) vaikui iki 12 m.60,00 €
Išvyka į Balčiką ir Kaliakros kyšulį (suaugusiam)50,00 €
Išvyka į Balčiką ir Kaliakros kyšulį (vaikui iki 12 m.)35,00 €
Išvyka į Nesebarą ir Akmenų mišką (suaugusiam)50,00 €
Išvyka į Nesebarą ir Akmenų mišką (vaikui iki 12 m.)35,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 13 d.

Kelionės datos:

2024-06-25

2024-09-16


Kaina nuo:874.65 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika