Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


BISTRAMPOLIO DVARAS IR DEGUSTACINIAI SKANUMYNAI

1 diena


 

 

Ryte išvykstame iš Lietuvos. Pirmasis sustojimas bene įdomiausiame vidurio Lietuvos mieste Kėdainiuose. Kėdainių senamiestis – valstybės saugomas urbanistikos paminklas, vienas iš septynių išlikusių senamiesčių Lietuvoje. Racionaliai planuojamas miestas buvo nuo XVI a. pabaigos didikų Kiškų ir Radvilų. Čia atrasite senąjį gatvių tinklą, architektūros formų įvairovę: gotikos, renesanso, baroko ir klasicizmo bruožų turinčių pastatų. Ekskursijos metu susipažinsite su vertingiausiais ir įdomiausiais senamiesčio objektais.

Apie 290 metų miestas priklausė garsiajai Lietuvos didikų Radvilų giminei. Valdant Radviloms Kėdainiai buvo kultūrinis ir religinis protestantizmo centras (veikė kelios bažnyčios, gimnazija, spaustuvė). Jaukiame Kėdainių senamiestyje gausu šios kilmingos šeimos istorinių ženklų. Įdomus ir žydų kultūrinis paveldas. Žydai apsigyveno Kėdainiuose XVII a. jie buvo globojami miesto savininkų, nebuvo pavaldūs miesto jurisdikcijai. Tarpukariu žydai buvo 150 smulkių įmonių ir krautuvių savininkai, valdė banką, turėjo mokyklas, senelių ir našlaičių prieglaudas, savanorių gaisrininkų ir futbolo komandas. XIX a. pab. žydai sudarė daugiau kaip 60 proc. visų gyventojų. Čia išliko trys buvusios žydų sinagogos, palapinių šventės Sukot namelis, kitų žydams priklausiusių pastatų.

Vaikščiodami miesto gatvėmis būtinai užsuksime į smagiausią Kėdainių parduotuvėlę „Gurklė“. Čia galima įsigyti Lietuvos ūkininkų ekologiškų produktų, o kai kurie net labai originalūs: kanapių žiedų arbata, agurkų džemas, liofilizuoti agurkai pieniškame šokolade su Timut & Lemon pipirais, pagardas su šokoladu ir pipirmėte „Dangaus pupos“. O neseniai į Gurkę atkeliavo Sagan Dali arbata iš Baikalo ežero pakrančių. Išraiškingo skonio ir aromato, natūraliai energizuojanti, dar kitaip vadinama Buriatijos medžiotojų arbata arba "baltaisiais sparnais". Ji ne tik reguliuoja kraujospūdį, bet ir suteikia neapsakomą palaimą gomuriui.

Atėjus pietų metui, vykstame į kavinę „Raganė“ ir dalyvaujame degustacinėje *programoje „Mūsų istorija“. Jūsų stalui bus pateikti septynių rūšių „Raganės“ virėjų su meile ir išradingumu pagaminti virtinukai (su skirtingais įdarais ir padažais ) bei papasakotos jų gaminimo tradicijos; aptarta, kuriam Lietuvos regionui būdingi vieni ar kiti skoniai, drauge prisiminti senieji lietuvių papročiai.

Lankomės naujai atgimusiame  Bistrampolio dvare*. Tai vienas reikšmingiausių dvarų Šiaurės Lietuvoje, egzistavęs jau nuo XV amžiaus pabaigos. Nuo XVII a. pabaigos iki 1940 m. dvaras priklausė Bistramų giminei. Šiandien svarbus Lietuvos Respublikos kultūros paveldo objektas, kaip prieš 160 metų! Dvaro ansamblis atviras visiems - jaukus viešbutis (dvaro centriniuose rūmuose (12 kambarių), vežiminės viešbutyje (18 kambarių), restoranas, puošnios rūmų menės, pritaikytos konferencijų organizavimui. Parke - tvenkiniai, unikali koplyčia, kurioje įrengtas knygnešystės muziejus. Čia galima apžiūrėti pasaulinio garso dailininko, profesoriaus Antano Kmieliausko knygnešystės motyvais nutapytą freską. Pagrindinis koplyčios akcentas - autentiškas kryžius, kurį apsikabinęs 1918 m. mirė garsiausias Lietuvos knygnešių patriarchas Jurgis Bielinis.  Lydimi vietinio gido, apžiūrime dvarą. Bistrampolio dvare aludarystės amatas buvo plačiai paplitęs. Norėdami išsaugoti autentišką dvaro receptūrą savininkai kviečia į alaus *degustaciją: paragausite Bistrampolio dvaro alaus, o taip pat ir kitų „Aukštaitijos bravore“ gaminamų alaus rūšių. Degustacijoms siūlomas penkių rūšių alus, į degustacijos paketą įeiną užkandžių rinkinys.

Pasiekiame Žiemgalos miestą Bauskę, garsėjančią pilimi ir alaus darykla. Pageidaujantys lankosi Bauskės alaus *darykloje, kuri yra puikiai žinoma dėl savo ypatingo, nedideliais kiekiais gaminamo alaus. Ekskursijos metu išgirsime pasakojimą apie alaus gamybos procesą, ragausime aštuonių rūšių alų ir dviejų rūšių girą. Jei pasitvirtins latvių šūkis: „Bauskės alus tyras kaip gintaras!“, galėsite jo įsigyti, užsukę į prekybos centrą. Laisvas laikas bauskėje, įsigyti lauktuvių.

Vykstame namų link. Planuojamas grįžimo laikas: į Kauną – apie 22:00 val., į Vilnių – apie 23:30 val.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos.
 • Kelių mokesčiai.
 • Kuro mokestis.
 • Kelionės organizavimas.

 

 

 Į kelionės kainą neįskaičiuota


*)- Mokami objektai. Turistas moka pats:

 • Pietūs – virtinukų degustacija – 10 Eur.
 • Bistrampolio dvaras – 2,5 Eur suaugusiam, 1,80 Eur vaikams.
 • Alaus degustacija Bistrampolio dvare – 9 Eur.
 • Bauskės alaus darykla (ekskursija+degustacija) – 8 Eur suaugusiam, 5 Eur studentams, 4 Eur senjorams, vaikams.
 • Medicinos išlaidų draudimas užsienyje (tinka ES draudimo kortelė).


Papildoma informacija


 

 • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų skaičius, lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Išvykimas iš Vilniaus: "Forum Palace" automobilių stovėjimo a. (Konstitucijos pr.26, prie upės)
 • Išvykimas iš Kauno: p. c. River Mall/ pc. Maxima XX (Jonavos g. 60).
 • Detali išvykimo informacija atsiunčiama 2-3 d. iki išvykimo el.paštu.
 • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 602) 04224
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:27 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS