Bavarija ir Austrijos Tirolis

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Bavariją. Plaukimas* Dunojaus tarpekliu tarp aukštų kalkinių uolų iki seniausio Bavarijoje Veltenburgo benediktinių vienuolyno, kuriame įsikūrusi seniausia pasaulyje vienuolyno alaus darykla. Vienuolyno lankymas*. Laisvo laiko metu siūlome papietauti vienuolyno restorane ar paragauti vienuolių gaminamo alaus. Atvykstame į Bavarijos sostinę Miuncheną, kur jau nuo XII amžiaus buvo įsikūrę vienuoliai benediktinai, miestas buvo apjuostas gynybine siena, vyko prekyba, per keletą šimtmečių buvo pastatyta daugybė bažnyčių ir iškilo Bavarijos valdovų rūmai. Miunchenas buvo atstatytas po Antrojo pasaulinio karo, tad šalia restauruotų istorinių pastatų pamatysite ir modernios architektūros. Apžvalginės ekskursijos metu apsilankysite Marienplatz aikštėje, kur stovi senoji ir naujoji rotušės, pamatysite Miuncheno simboliu laikomą Švč. Mergelės Marijos katedrą. Senamiesčio pakraštyje apžiūrėsite Vitelsbachų dinastijos valdovų rūmus, šalia jų esančias aikštes, Operos rūmus ir kitus statinius. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje prie Miuncheno.

3 diena. Pusryčiai. Vykstame į žymųjį „Erelio lizdą“* – vieną mėgstamiausių iš visų Hitlerio turėtų rezidencijų. Ji įkurta aukštai kalnuose sunkiai prieinamoje vietoje. Šiandien į Kehlsteinhausą galima patekti važiuojant specialiu autobusu ir užkilus liftu. Namas per karą visai nenukentėjo, todėl šioje vietoje ir šiandien filmuojama dauguma istorinių filmų apie Hitlerį. Buvusioje vadavietėje dabar įrengtas restoranas. Laisvo laiko metu turėsite galimybę papietauti ir pasigrožėti puikia Alpių panorama.  Keliaujame prie Kenigzė ežero – vieno didžiausių, giliausių ir švariausių ežerų visoje Vokietijoje. Berchtesgadeno nacionalinio parko širdyje, šalia Watzmann kalno, esantis smaragdinės spalvos ežeras žavi įspūdingomis kalnų sienomis atsiremiančiomis tiesiai į ežerą. Laisvas laikas, kurio metu galėsite pasiplaukioti laiveliu** iki barokinės Šv. Bartolomiejaus bažnyčios, išgirsti žymųjį Kenigzė ežero aidą atsimušantį į kalnus bei pasigrožėti šio gamtos stebuklo panoramomis. Sustosime kalnų spirito distilerijoje, gaminančioje įvairius likerius, žolelių trauktines ir kitus spiritinius gėrimus, čia galėsite paragauti vietinės produkcijos ir įsigyti lauktuvių. Nakvynė viešbutyje prie Miuncheno.

4 diena. Pusryčiai. Keliaujame į Linderhofo rūmus* - buvusią  Bavarijos karaliaus Liudviko II rezidenciją. Šie rokoko stiliaus rūmai yra vieni įspūdingiausių ir meniškiausių XIX a. ansamblių ir laikomi vienais mėgstamiausių Liudviko II rūmų, kuriuose jis praleisdavo daugiauisiai laiko. Linderhofo interjere atsispindi didžiulis Liudviko II susižavėjimas prancūzų karaliumi Liudviku XIV: ant lubų ir sienų puikuojasi scenos iš gyvenimo Versalio rūmuose ir prancūzų dvariškių bei meilužių portretai. Linderhofo rūmų teritorija yra tokia pat įspūdinga, kaip ir patys rūmai. Rūmus supa baroko ir rokoko gėlių sodai bei angliško stiliaus kraštovaizdžio parkas. Vykstame į netoliese esantį Garmišo-Partenkircheno kalnų miestelį. Pasivaikščiosime žaviomis šio kalnų kurorto gatvelėmis, pasigrožėsite freskomis puoštais pastatais bei nuostabiais Alpių vaizdais. Keliaujame prie aukščiausio Tirolyje Stuibenfall krioklio. Tęsiame kelionę ir vykstame prie Highline179 tilto* - ilgiausio pasaulyje Tibeto stiliaus tilto, jungiančio Ehrenbergo pilies griuvėsius su Klaudijos fortu. Galėsite pasivaikščioti 114m aukštyje kabančiu tiltu ir pasigrožėti atsiveriančia Ehrenbergo rūmų panorama. Esant galimybei, sustosime vienoje iš Tirolio regiono sūrinių*, kurioje galėsite susipažinti su sūrio gaminimo procesu, paragauti vietinio sūrio ir įsigyti lauktuvių. Nakvynė Austrijoje.

5 diena. Pusryčiai. Keliaujame Inno upės slėniu į Kaunertalio slėnį, iš kurio pakilsite Kaunertalio ledyno panoraminiu keliu*. Tai vingiuotas 26 km ilgio panoraminis kelias vedantis iki 2 752 m aukštyje įsikūrusios kalnų stoties. Važiuodami grožėsimės kalnų kraštovaizdžiu, kurį per milijonus metų suformavo ledas. Pakilsime per visas Alpių augalijos zonas - nuo žalių alpinių pievų iki bekraščių morenų kraštovaizdžių ir ledynų ledo. Atvykę iki kalnų stoties, toliau kilsime Karlesjochbahn gondolomis* ir pasieksite amžinojo ledo pasaulį 3107 m aukštyje, kur nuo apžvalgos aikštelės grožėsitės Austrijos, Italijos ir Šveicarijos kalnų panorama. Išvykstame į Insbruką. Tai – Tirolio žemės sostinė, garsi dailiu senamiesčiu, kuriame apstu gotikos ir baroko stiliaus pastatų, bažnyčių. Aplankome Insbruko imperatoriškuosius Hofburgo rūmus, kurie patenka į svarbiausių šalies istorinių pastatų trejetuką greta Šionbruno ir Vienos Hofburgo rūmų. Viena iš Insbruko architektūros įžymybių – Auksinis stogas, dekoruotas varinėmis plytelėmis. Stogas įrengtas virš balkono, iš kurio dvariškiai kadaise stebėdavo įvykius aikštėje. Vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Austrijoje.

6 diena. Pusryčiai. Vykstame į Burghauzeno miestelį  Vokietijoje kur aplankysime ilgiausią Vokietijos viduramžių pilį. Burghauzeno pilyje* septyniolika metų gyveno Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kazimiero Jogailaičio dukra Jadvyga Jogailaitė, kuri buvo ištekėjusi už Bavarijos kunigaikščio Jurgio Turtingojo. Šiais laikais Jadvygą primena pilies teritorijoje esanti maža vėlyvosios gotikos bažnytėlė, vadinama Hedwigskapelle – Jadvygos koplyčia. Virš vartų, vadinamų Jurgio vartais, esančių tarp trečio ir antro kiemo, puikuojasi kunigaikštienės herbai – Baltasis erelis ir Vytis. Kelionė per Vokietiją, Austriją, Čekiją. Nakvynė Čekijoje.

7 diena. Pusryčiai Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 6 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~ 166 EUR; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

prieš pirkdami kelialapį susipažinkite su šios kelionės atmintine; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; visos kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti ir pavakarieniauti, arba nusipirkti maisto.


Kelionės priemokos
Audio įrangos (ausinukų) nuoma (būtina užsisakyti perkant kelionę)12,00 €
Miestų mokestis (privaloma)12,00 €
Vienvietis kambarys180,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 7 d.

Kelionės datos:

2024-08-20

2024-09-16


Kaina nuo:664.05 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika