Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


Australija - Tasmanijos sala 21d.

1-2 dienos

Vilnius/Ryga – Europos miestas – Azijos miestas – Sidnėjus.

3 diena. Sidnėjus

Atskrendate į Sidnėjų – seniausią ir didžiausią Australijos miestą, kuriam lipdomos pačios įvairiausios etiketės: Ramiojo vandenyno Paryžius, “Žydroji svajonė”, neoficialioji Australijos sostinė. Sidnėjus – svarbus Australijos finansų centras, čia klesti verslo paslaugos, gamyba, turizmo ir kitos ūkio sritys. Oro uoste sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus, vyksite į viešbutį poilsiui. Laivas laikas mieste. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Sidnėjus

Po pusryčių vyksite į apžvalginę ekskursiją po vieną gražiausių pasaulio miestų, žavų savo šiandiena ir intriguojančia praeitimi. Aplankysite margaspalvį ir elegantišką senamiestį, vadinamą Uolų rajonu, kur išeiviai iš Europos įkūrė pirmąją gyvenvietę Australijoje. Nuo istorinio Mrs Macquarie’s Chair rajono atsiveria puikūs Sidnėjaus uosto ir Operos vaizdai. Į rytus nuo miesto centro plyti Kings Cross, prabangūs Double Bay, Rose Bay ir Watson’s Bay rajonai. Viso pasaulio banglentininkams žinomas apie kilometro ilgio Bondžio paplūdimys – vienas iš 170 paplūdimių miesto teritorijoje. Po apžvalginės ekskursijos – kruizas su pietumis laive. Sidnėjaus uostas yra vienas gražiausių ir garsiausių uostų pasaulyje. Ilsėdamiesi nuo laivo denio gėrėsitės nuostabia miesto panorama, architektūros šedevru – Sidnėjaus Opera, įžymiuoju Uosto arba Port Džeksono tiltu, pastatytu 1932 m. ir dėl savo silueto pravardžiuojamo “pakaba”. Praplauksite Denisono fortą – salą, kurioje buvo laikomi tik duona ir vandeniu maitinami pabėgti ketinę nuteistieji. Po uosto kruizo lankysite miesto simboliu tapusius ir garsiausiems XX a. statiniams priskiriamus Operos teatro rūmus, primenančius laivą iškeltomis burėmis. Čia veikia koncertų salė, operos ir dramos teatrai, dirba baleto trupė, repetuoja Sidnėjaus simfoninis orkestras, savo paslaugas siūlo restoranai, barai, parduotuvės. Ekskursijos metu apžiūrėsite šį puikų architektūros ir inžinerijos stebuklą, tapusį vienu gyviausių meno centrų pasaulyje. Pageidaujantiems pateiksime šios dienos renginių Operoje tvarkaraštį. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. Sidnėjus – Mėlynieji kalnai* – Sidnėjus

Pusryčiai. Laisva diena Sidnėjuje arba visos dienos išvyka (užsakoma iš anksto, už papildomą mokestį) į pasaulio paveldo objektu paskelbtą Mėlynųjų kalnų nacionalinį parką (pavadinimas kildinamas nuo tvyrančių melsvų ūkanų, kurių susidarymo priežastys – eukaliptų skleidžiami eteriniai aliejai). Mėlynuosius kalnus, kuriais savo laiku taip žavėjosi Č.Darvinas, puošia įspūdingas reljefas ir kriokliai. Ir visa tai nuo krašto iki krašto, kiek aprėpia akys, dengia miškas, iš kurio vietomis kyšo aukštos ir smailios uolos. Pakeliui aplankysite Feterdalio nacionalinį parką, kuriame susipažinsite su tik Australijai būdinga augmenija ir gyvūnija. Čia galėsite pamaitinti kengūras, stebėti tarp eukalipto šakų įsitaisiusias koalas. Parke pamatysite laukinius šunis dingo, paukščius emu, spalvingąsias papūgas bei daugelį kitų gyvūnų ir paukščių. Besigėrėdami nuostabiais vaizdais kilsite į kalnus link kalnų centro Katoomba. Įspūdį palieka iš apžvalgos aikštelių atsiveriantis vaizdas į Didįjį Australijos kanjoną ir vietos aborigenų legendomis apipintą “Trijų seserų” uolą. Esant galimybei, stačiausiu geležinkeliu pasaulyje nusileisite į nuostabų lietaus mišką ir, pasimėgavę šiuo išskirtiniu gamtos kampeliu, pakilsite lyno keltuvu (už papildomą mokestį). Pasigrožėję Jamison slėnio rausvosiomis uolomis, vaizdingu keliu vyksite prie krioklių ir aplankysite jaukų kalnų miestelį Leura. Pietūs Bon Ton kavinėje (pageidaujantiems, už papildomą mokestį). Aborigenų centro lankymas. Tai vieta, kur dainų, šokių, pasakojimų ir meno pagalba susijungia Australijos gyventojų praeitis, dabartis ir ateitis. Dalyvausite ir grožėsitės meno dirbiniais. Vakare sugrįšite į Sidnėjų. Nakvynė viešbutyje.

6 diena. Sidnėjus – Kernsas – Kuranda – Kernsas

Po pusryčių skrydis iš Sidnėjaus į prašmatnų ir gyvą Ramiojo vandenyno pakrantės kurortą Kernsą. Tai 1876 m. įkurtas miestas, pradžioje buvęs aukso eksporto uostas, o dabar vienas pačių ryškiausių Kvinslendo turistinių centrų, išaugęs tropinėje šalies dalyje, ten, kur atogrąžų miškai priartėja prie Didžiojo barjerinio rifo. Ir miškai, ir rifas saugomi UNESCO ir yra įtraukti į pasaulio paveldo sąrašą. Iš oro uosto išvyksite tiesiai į džiungles, į aborigenų kultūros centrą, ten susipažinsite su aborigenų kultūra ir istorija, gėrėsitės tradicinių šokių programa, mokysitės mesti bumerangą, aplankysite aborigenų teatrą. Po šios malonios pažinties sėsite į paties ilgiausio pasaulyje 7,5 km ilgio lyno keltuvo gondolą ir gėrėsitės atogrąžų mišku iš paukščio skrydžio (už papildomą mokestį).

Atvykimas į Kurandą. Kuranda – tai drėgnojo miško apsuptas nedidelis romantiškas miestelis, kurio įžymybė yra Barono kriokliai. Šie sausuoju laikotarpiu krenta nesmarkia srove žemyn, bet lietinguoju laikotarpiu patvinsta ir pribloškia savo srovės veržlumu. Kuranda garsėja margaspalviais meno dirbinių turgeliais ir parduotuvėlėmis. Pasivaikščioję po juos ir papietavę (už papildomą mokestį), garsiuoju restauruotu Kurandos geležinkeliu (nutiestu XIX a.) keliausite per džiungles. 1,5 valandos jus lydės įsimintini vaizdai – 15 tunelių, 40 tiltų bei daugybė krioklių. Grįžimas į Kernsą. Nakvynė viešbutyje kurorte prie Ramiojo vandenyno.

7 diena. Kernsas – Daintree ir Cape Tribulation* – Kernsas

Pusryčiai. Poilsio diena Kernse arba visos dienos ekskursija (užsakoma iš anksto, už papildomą mokestį) į UNESCO saugomus Daintree atogrąžų miškus, kur galima pamatyti ypatingą augalų ir gyvūnų įvairovę. Drėgnųjų tropikų Pasaulio paveldo plotas, esantis Daintree nacionaliniame parke ir Jorko pusiasalyje, yra vienas didžiausių atogrąžų miškų Australijoje. Čia esama kalnų, mangrovių, giraičių, gausybė krioklių, kur ne kur žiojėja gilūs tarpekliai, plūsta sraunios upės. Koralų, rifų bei pakrantes juosiančių atogrąžų miškų derinys Jorko pusiasalyje yra unikalus Australijoje, o teritorija, kur susitinka Didysis barjerinis rifas ir Daintree nacionalinis parkas, yra vienintelė vieta Žemėje, kur šalia egzistuoja du Pasaulio paveldo plotai. Ten, kur atogrąžų miškai priartėja prie rifų, yra vieta, kur 1770 metais kapitonas Džeimsas Kukas rado laivui kelią per Didįjį Barjerinį rifą. Pirmą kartą pamatęs pakrantės liniją, kapitonas pavadino ją “Tribulation” kyšuliu, nes, pasak jo, čia prasidėjo visi mūsų vargai”. Pasivaikščioję paplūdimiu sustosite pietums (įskaičiuota į kainą). Po to vyksite prie Daintree upės, kurioje veisiasi krokodilai ir plauksite į kruizą stebėti pakrančių augmenijos ir gyvūnijos. Plaukimą baigsite Daintree kaime ir judėsite link Kernso. Grįžimas į Kernsą. Nakvynė viešbutyje kurorte prie Ramiojo vandenyno.

8 diena. Kernsas – visos dienos kruizas po Didįjį barjerinį rifą – Kernsas

Didysis barjerinis rifas yra įtrauktas į Pasaulio paveldo sąrašą kaip išskirtinio gamtos grožio teritorija su nuostabiausiais jūros vaizdais Žemėje. Tai aštuntasis pasaulio stebuklas ir tikrieji Edeno sodai nardymo entuziastams! Didžiausias pasaulyje gyvų organizmų sukurtas statinys yra 2100 km ilgio, 345000 km² ploto rifų kompleksas, kurį iš tikrųjų sudaro beveik 3000 atskirų rifų, matomas ir iš kosmoso. Seniausiems suakmenėjusiems koralams – apie 18 mln. metų. Nepaprastai įspūdinga nardyti tarp koralų paslaptingame povandeniniame pasaulyje, kur vanduo toks skaidrus, kad matomumas gali siekti iki 60 metrų.

Po pusryčių visą dieną galėsite maudytis ir nardyti, gėrėdamiesi koralų sodais ir įvairiaspalvėmis žuvimis (giluminis nardymas su instruktoriumi – už papildomą mokestį). O panorę išlikti sausi, taip pat galės pamatyti povandeninį pasaulį pro stiklinį laivo dugną. Kruizo metu būsite vaišinami ne tik kava, arbata ir pyragėliais, bet ir gausiais pietumis. Vakare grįžtame į Kernsą. Nakvynė viešbutyje.

9 diena. Kernsas – Alice Springs

Netaupome Australijos objekto Nr. 1 sąskaita - net 4 dienos (9 – 12d.) šventoje raudonojo žemyno širdyje – išskirtiniausioje Australijos vietoje!

Po pusryčių vyksite į oro uostą. Skrydis į Alis Springs – MacDonnell kalnų širdyje įsikūrusią dykumos sostinę. Alis Springs buvo įkurta 1870 metais kaip etapinė gyvenvietė tiesiant telegrafo liniją tarp Adelaidės ir Darvino. Tačiau plėstis ji pradėjo maždaug prieš 30 metų. Netgi asfaltuotas kelias į Adelaidę buvo baigtas tiesti tik 1987-aisiais. Dabar Alis Springs – mielas ir modernus miestelis pačiame Australijos kontinento viduryje – “Raudonajame centre” (taip šios teritorijos vadinamos dėl raudono dirvožemio). Ekskursijos metu aplankoma senoji telegrafo stotis, karališkosios medicinos pagalbos stoties lankytojų centras – “Skraidančio gydytojo” tarnyba, taip reikalinga retai apgyvendintiems rajonams. Lankysite vienintelę pasaulyje tokio pobūdžio nuotolinio mokymo mokyklą. Vaizdas į miestą atsiveria nuo Anzac kalvos. Lankysite Simpsono tarpeklį, grožėdamiesi nuostabiu gamtos kūriniu ir jo spalvine gama. Nakvynė viešbutyje.

10 diena. Alice Springs – Kings Canyon resort

Po pusryčių iš Alis Springs išvyksite link Kings kanjono. Esant galimybei, sustosite prie kupranugarių fermos. Kings kanjoną, įsirėžusį į Australijos žemės gelmes Vatarkos nacionaliniame parke, sudaro smiltainio sienos, šaunančios 100 metrų aukštyn iki uolingos plokštumos. Šis milžiniškas natūralus amfiteatras yra sukurtas iš terakotinės spalvos smiltainio. Kings kanjonas – giliausias ir įspūdingiausias “raudonojo centro” tarpeklis, į kurį vyksta daug turistų. Čia ypač gražūs saulėtekiai ir saulėlydžiai. Vatarkos nacionalinis parkas dėl nuostabių reginių buvo pavadintas “Rojaus sodu”. Kings kanjonas suteikia prieglobstį gyvūnams iš aplinkinės dykumos, jame sutinkama daug retų bei nykstančių augalų rūšių. Parkas laikomas “gyvuoju augalų muziejumi” – daugiausia dėl senovinių cikų ir paparčių, kurie buvo aptikti suakmenėjusiose iškasenose. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

11 diena. Kings Canyon – Kata Tjuta (The Olgas) – Ayers Rock

Anksti ryte pageidaujantys vyks į 3 valandų pasivaikščiojimą aplink Kings Kanjoną – didingą tarpeklį, kurio viršutinėje dalyje rasite puikią oazę, pavadintą Edeno sodu ir natūralų baseiną uolose. Po pasivaikščiojimo grįšite į viešbutį pusryčiauti. Keliu, vinguriuojančiu per dykumą, išvyksite link turistų centro Yulara miestelio, kuriame yra visa tokio lygio objektui būtina infrastruktūra. Po apgyvendinimo viešbutyje išvyksite į Uluru – Kata Tjuta nacionalinį parką, kuris įtrauktas į UNESCO gamtos ir kultūros paveldo sąrašą. 1985 metais po ilgų ginčų parko teritorija buvo grąžinta vietinei Anangu genties aborigenų bendruomenei, o senuosius pavadinimus Erso uola (Ayers Rock) ir Olgos kalnas (Mt.Olga) grąžinti nutarta vėliau – 1995 metais. Olgos kalnai šio regiono aborigenų kalba taikliai vadinami Kata Tjuta, o tai reiškia “daugelio galvų vieta”. Šį gamtos stebuklą sudaro virš 30 aukštų, raudonų, apvalių uolų, kurios susiformavo iš vientiso praeityje čia dunksojusio kalnų masyvo. Per šimtus milijonų metų gamta sukūrė kerintį miniatiūrinių monolitų, susigrūdusių vienas šalia kito, kraštovaizdį. Aukščiausias yra Olgos kalnas, iškilęs 546 m virš lygumos ir 1069 m virš jūros lygio. Jis maždaug 200 m aukštesnis už Uluru. Kata Tjuta kalnuose apstu gilių tarpeklių, griovų, miniatiūrinių slėnių. Skardingi šlaitai įrėmina uolas skiriančius tarpeklius, sukurdami ilgalaikį šešėlį, kuris teikia vėsų prieglobstį nuo dykumos karščio.

Kata Tjuta negali pasigirti tokiu turistų dėmesiu kaip jo kaimynė Uluru. Tačiau kiekvienas, kuris ryžtasi šiam gamtos kūriniui “paaukoti” bent kelias valandas, bus apdovanotas pribloškiančiais vaizdais, kuriuos visagalė gamta milijonus metų kūrė milžiniškos raudonos dykumos viduryje. Eisite į 2 km ilgio pasivaikščiojimą (Tatintjawiya walk) į puikųjį Olgos tarpeklį, kuris ypač gražus po pietų, kai jį užlieja saulės šviesa. Pasivaikščioję Kata Tjuta, vyksite link Uluru, esančio už 32 km į rytus. Uluru – garsiausias Australijos gamtos paminklas, pelnytai vadinamas žymiausia šalies atrakcija. Galime ieškoti į valias, bet kito tokio nuošalaus ir taip gausiai lankomo objekto pasaulyje nerasime. Didžiulį įspūdį turistams palieka spalvų žaismo spektaklis, kurį kasdien “surengia” šis milžinas. Mėgaudamiesi putojančio vyno taure palydėsite saulę su vaizdu į Uluru, kuri nusidažo ryškia purpurine spalva.

Pageidaujantiems vakare (už papildomą mokestį) – ypatinga gurmaniška vakarienė „Tylos garsai“. Prieš saulėlydį būsite nuvežti į specialiai parinktą vietą, kad galėtumėte stebėti Uluru ir Kata Tjuta leidžiantis saulei. Mėgausitės šampanu ir užkandžiais. Nusileidus saulei ir sužibus žvaigždėms bus patiektas barbekiu meniu: barramundi (Australijos upių žuvis), kengūros, emu, krokodilienos kepsniai. Vaišinsitės salotomis, desertu, kava ir arbata, klausydamiesi didžeridu (didgeriddoo) garsų po giliu ir amžinu dykumos dangumi. Stebėsite žvaigždes padedami profesionalaus astronomo (~185 AUD). Grįžimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

12 diena. Uluru – Yulara – Ayers Rock

Po pusryčių anksti ryte vykstate prie Uluru stebėti rytinio spalvų žaismo tekant saulei. Šį stebėjimą galima pavadinti tikra ceremonija, kuriai specialiai įrengtos dvi aikštelės. Turistai skuba užsiimti geriausias vietas, geria karštus gėrimus, užkandžiauja. Tekanti saulė keičia uolos spalvas – čia ji spindi oranžine, čia – tamsiai ruda spalva. Dieną spalvos keičiasi ramiau, bet paletė lieka įvairi – nuo geltonos it gintaras iki akinamai rožinės spalvos. Po saulėtekio turėsite galimybę iš arčiau apžiūrėti Uluru uolą – tikrą gamtos stebuklą, lyg iš po žemių stulbinamai išnyrančią milžiniškoje lygumoje. Žvelgiant į uolą iš paukščio skrydžio, jos forma primena trikampį nugludintais kampais. Iš šono, aplink matant vien bekraštę dykumą, Uluru galima įsivaizduoti kaip miegantį banginį. Uluru (“šešėlį sauganti vieta”) yra ypatinga vieta. Ji tūkstančius metų buvo Anangu genties aborigenų pasaulio centras – šventa vieta, kur susikerta protėvių keliai, dievų buveinė ir laiko, kai formavosi žemė, palikimas. Tai liudija ant uolos sienų kadaise čiabuvių sukurti piešiniai, iki šiol išlikusios legendos ir mitai. Įspūdį palieka vien dydis – Uluru yra beveik 3 km ilgio bei 2 km pločio. Nuo papėdės iki aukščiausio taško tektų ropštis 348 metrus. Atrodytų nedaug, bet tam ryžtasi ne kiekvienas, nes šis aukštis apgaulingas – dykumos karštis lipimą smarkiai apsunkina. Kai kuriose vietose tenka ropštis 40° kampu. Patys aborigenai ant uolos nesiropščia ir tai laiko šventvagyste. Taigi beveik kiekvienam turistui tenka apsispręsti – nepaisyti vietinių tradicijų, ar pasirinkti kitą aborigenų siūlomą variantą – apžiūrėti uolą iš paukščio skrydžio arba apeiti ją pėsčiomis. Žinoma, kad daugybė turistų neatsispiria pagundai kopti. Paprastai lipti pradedama vakariniame uolos gale. Šitoje vietoje tenka galutinai apsispręsti, nes lentelė primenanti tragišką žūtį tų, kurie pasirinko „nutrūktgalvišką“ maršrutą, verčia surimtėti. Įkalti į uolą geležiniai strypai prilaiko geležinę grandinę, kuri kyla stačiu šlaitu ir dingsta iš akių. Tai saugiausias kelias į viršūnę. Pasibaigus grandinei, ėjimo kryptį rodo baltos linijos, kurios atveda į aukščiausią tašką, iki kurio nuo papėdės 1612 m. Vidutiniškai į Uluru kopiama 30-45 min. Dauguma kopiančių žmonių pavargsta, tačiau vaizdas, kuris nuo viršaus atsiveria į saulės išdegintą dykumą, pelnytas atpildas. Emocinis įspūdis yra toks stiprus, jog persmelkia visą kūną ir protą. Atsisakiusiems ropštis į uolą, siūloma puiki alternatyva – apeiti šį dykumos milžiną pėsčiomis. Dviejų valandų 10 km žygis nužymėtu taku nepalieka abejingo nė vieno. Sueižėjusioje uolos papėdėje apstu urvų, olų, rėžių, vėjo ir lietaus suformuotų keisčiausios formos darinių, apie kuriuos aborigenai galėtų papasakoti daugybę istorijų. Manoma, kad seniausius urvus išgremžė didžiulis ežeras, kuris supo Uluru prieš 70 mln.metų. Drėgnesnėse vietose tarpsta augmenija, užklysta ir veisiasi gyvūnai.

Galimi ir trumpesni pasivaikščiojimai prie Uluru, gėrintis šia didinga vieta ir apžiūrint uolų piešinius. Pagal pageidavimą, esant galimybei, galėsite užsisakyti apžvalginę ekskursiją lėktuvėliu arba malūnsparniu. Nakvynė viešbutyje.

Pastaba: jei nėra galimybės į Melburną skristi iš Ayers Rock, skrydis vykdomas iš Alice Springs.

13 diena. Ayers Rock – Melburnas – Filipo sala* – Melburnas

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir, atsisveikinę su Australijos “raudonuoju centru” vadinama dykuma, skrisite į Melburną, antrą pagal dydį Australijos miestą, elegantiškąją Viktorijos provincijos sostinę, menininkų, intelektualų ir stambaus kapitalo centrą. Tai miestas, kuriame harmoningai dera senoji Viktorijos laikų ir šiuolaikinė architektūra. Viktorijos epochoje klestintis “Melburnas puikusis” tapo vienu iš svarbiausių pasaulio miestų ir kultūriniu šalies centru. Nuo 1905 iki 1927 metų (kai Kanbera tapo sostine) Melburnas buvo Australijos Federacijos sostinė. Dabar jis yra finansinis šalies centras ir teisėtai laikomas Australijos kultūros ir sporto sostine. Čia vyksta daugybė meno, teatro, kino festivalių ir svarbių tarptautinių sporto renginių. Pasaulyje garsūs Melburno universitetai, viename jų mokėsi ir princas Čarlzas. Patys melburniečiai tiki, kad gyvena pačiame patogiausiame pasaulio mieste. Pageidaujantiems - išvyka į Filipo gamtos parką* (užsakoma iš anksto, už papildomą mokestį), kur saugomi ir pristatomi visuomenei mažieji tik 33 cm ūgio pingvinai. Iš leidžiamo atstumo galėsite gėrėtis įspūdingu garsiuoju “pingvinų paradu”. Tai kasdienis, vakarinis mažųjų pingvinų ritualas, kai, prigaudę žuvies ir darniomis pavienėmis grupelėmis, jie grįžta į krantą iš Baso sąsiaurio vandenų maitinti alkanų jauniklių. Leidžiantis saulei ši pingvinų procesija nusidriekia per Summerland paplūdimį. Vėlai vakare apie 22-23 val. grįžimas į viešbutį Melburne. Nakvynė viešbutyje.

14 diena. Melburnas – Didysis vandenyno kelias – Melburnas

Po pusryčių išvyksite link Mt.Gambier. Iš Melburno Princesės greitkeliu važiuosite į Geelong uostą, toliau į populiarų vandenyno pakrantės miestelį Torquay, vadinamą banglentininkų rojumi, kur vyksta šio sporto pasaulio čempionatai. Nuo čia prasideda Viktorijos valstijos Didysis vandenyno kelias, vingiuojantis palei vieną vaizdingiausių pakrančių pasaulyje. Kurortinius miestelius keičia aukštos uolos, vėjo nugairinti paplūdimiai, stačios pakrantės, kelią supa sodrūs miškai. Anglesea kurortinis miestelis garsėja puikiais paplūdimiais. Pravažiuosite Lorne – prašmatniausią Didžiojo vandenyno kelio kurortą, žavų pakrantės miestelį Apollo Bay. Po Apollo Bay kelias palieka pakrantę ir nuvingiuoja per Great Otway nacionalinį parką, apaugusį tankiu lietaus mišku, po to vėl grįžta prie vandenyno. Prasideda žymiausia ir labiausiai fotografuojama Didžiojo vandenyno kelio dalis, einanti per Port Campbell nacionalinį parką. Gibsono laiptai veda žemyn į Gibsono paplūdimį, kuriame, kaip ir kituose šioje pakrantės dalyje, maudytis yra pavojinga.

Galingieji Dvylika apaštalų – įspūdinga uolų virtinė vandenyne yra garsiausias Port Campbell nacionalinio parko elementas. Klintinės uolos, sudarančios Apaštalų foną, siekia iki 70 metrų aukščio, o didžiausioji iš Apaštalų – 46 metrus. Neramus vandenynas su siaučiančiomis audromis ilgainiui išgraužė minkštesnes klintis – aukštos, uolėtos salos liko atskirtos nuo kranto. Taip palei ilgą pakrantės ruožą susiformavo Apaštalai ir daugelis kitų įspūdingų gamtos darinių. Nuo apžvalgos aikštelių galima pamatyti septynis Apaštalus.


120 km pakrantės ruožas, besidriekiantis nuo Cape Otway iki Port Fairy, jūrininkams anksčiau keldavo nemažą baimę. Audringas vandenynas, rifai ir stačios pakrančių uolos pražudė daugiau kaip 80 laivų. 1878 metais paskutinę savo kelionės iš Anglijos naktį čia sudužo burlaivis Loch Ard. Iš 55-erių žmonių išsigelbėjo tik du aštuoniolikmečiai: mergina ir vaikinas. Šis įvykis plačiai nuskambėjo pasaulyje ir buvo apipintas neįtikėtinomis istorijomis. Tarpeklis, į kurį bangos įnešė merginą, buvo pavadintas sudužusio laivo vardu – Loch Ard Gorge. Į vakarus nuo Port Campbell, ramaus žvejų kaimelio, vandenyne stūkso uolos Arka ir Londono tiltas. 1990 metais dalis šios uolos atskilo ir nukrito kartu su dviem turistais, kurie po to buvo išgelbėti malūnsparniu. Grįžimas atgal į Melburną. Nakvynė viešbutyje.

15 diena. Melburnas – Yarra slėnis – Melburnas

Po pusryčių – apžvalginė ekskursija po Melburno centrą autobusu ir pėsčiomis: Fitzrojaus sodai ir kapitono Kuko namelis, karalienės Viktorijos turgus, Alberto parkas, kur vyksta Australijos Grand Prix, Karališkasis botanikos sodas, Atminimo šventovė, Parlamento rūmai, Šv. Pauliaus katedra, Princesės teatras, geležinkelio stotis Filnders gatvėje. Pasikėlimas į Eurekos bokštą ir žvilgsnis į Melburną iš viršaus (esant galimybei už papildomą mokestį). Gurmaniška išvyka į Yarra slėnį, garsų savo vyndarystės tradicijomis. Slėnio klimatą įtakoja Yarra upė, palaikydama slėnyje vėsumą. Tokiomis klimato sąlygomis išaugintos vynuogės puikiai tinka Chardonnay, Pinot Noir ir putojančio vyno gamybai. Vyno degustacija ir pietūs De Bartoli vyninėje. Nuostabūs vynuogių laukų, kalvų ir sodų vaizdai, puikus vynas, italų įkvėptas meniu ir gera kompanija – tai De Bartoli šeimos filosofija. Grįžimas į Melburną, nakvynė viešbutyje.

16-17 dienos. Melburnas – Azijos miestas – Europos miestas – Vilnius/Ryga

Speciali kaina asmeniui (dviviečiame kambaryje) nuo 4589 EUR

Priemoka už vienvietį kambarį nuo 700 EUR (tikslinama po užsakymo)

Įskaičiuota į kelionės kainą
  • 3 skrydžių bilietai Australijoje: Sidnėjus – Kernsas; Kernsas – Alice Springs; Ayers Rock (Alice Springs) – Melburnas.
  • Kelionė autobusu/mikroautobusu (pagal vyksiančiųjų skaičių) su kondicionieriumi pagal programą.
  • 13 nakvynių 3-4* viešbučiuose ir moteliuose su pusryčiais.
  • pietūs pagal programą.
  • Kruizas po Sidnėjaus uostą su pietumis laive.
  • Ekskursija po garsiuosius Sidnėjaus Operos teatro rūmus.
  • Pramogos aborigenų centre atogražų miške.
  • Įėjimo bilietai į mokamus objektus bei nacionalinius parkus pagal programą.
  • Kruizas katamaranu po Didįjį barjerinį rifą.
  • Labai plati pažintinė programa Australijos objekte Nr. 1: Alice Springs - Kings Canyon – Kata Tjuta – Uluru – Yulara – Ayers Rock
  • Vyno degustacija su pietumis vyninėje Yarra slėnyje.
  • Angliškai kalbančio gido, gido - vairuotojo paslaugos Australijoje (išskyrus 3-čią ir 8-tą dieną kruize).
  • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Neįskaičiuota į kelionės kainą
  • Tarptautinių skrydžių bilietai (su oro uostų mokesčiais), kurių kaina vidutiniškai svyruoja nuo 1199 EUR iki 1499 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
  • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
  • *Dienos išvyka į Mėlynuosius kalnus, *Daintree ir Cape Tribulation, *Mažųjų pingvinų „paradas” Filipo saloje - kainos tikslinamos.
  • 30 min. skrydis lėktuvėliu virš Uluru ir Kata Tjuta (~285 AUD), 120 min. skrydis, siekiantis Amadeus ežerą ir Kings kanjoną (~700 AUD)
  • Gurmaniška vakarienė „Tylos garsai“ (~185 AUD)
  • Pasikėlimas į Eurekos bokštą Melburne (~20 AUD)
  • Arbatpinigiai, papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos, gėrimai pietų ir vakarienės metu.

16 diena. KELIONĖS PRATĘSIMAS TASMANIJOJE. Melburnas – Hobartas – Port Arturas

Po pusryčių vyksite į oro uostą. Skrydis: Melburnas – Hobartas. Atvyksite į didžiausią Australijos salą ir kartu mažiausią valstiją – Tasmaniją, esančią prie pietrytinės Australijos pakrantės ir nuo kontinento skiriamą Baso sąsiaurio. Tasmanija – gamtos karalystė. Vienas kitą keičiantys kalnų peizažai, kalvos, lygumos, raižyta kranto linija primena tai senąją Angliją, tai Argentinos pampas, tai Afrikos savaną, o tai – Naująją Zelandiją. Centriniame Tasmanijos salos kalnų regione telkšo gilūs ežerai. Patys archaiškiausi ir didingiausi lietaus miškai sutinkami būtent Tasmanijoje. Didelė dalis vakarų Tasmanijos nepasiekiama vien dėl nepraeinamos augmenijos. Tai yra vieni iš paskutiniųjų žmogaus rankos nepaliestų žaliųjų plotų planetoje. Tasmanija taip pat garsi savo auksiniais paplūdimiais, 19 nacionalinių parkų ir daugiau negu 2000 km pėsčiųjų takų, kuriais žingsniuodami keliautojai kvėpuoja pačiu švariausiu pasaulyje oru.

Atskridę į Hobartą, vyksime į Port Arturą, esantį maždaug už 100 km. Pakeliui žvilgsnį prikausto neįtikėtini pakrančių dariniai, tokie kaip Velnio Virtuvė, Tasmanijos Arka ir kiti. Port Arturas nuo 1830 iki 1877 metų buvo katorgininkų kolonija, vadinama “pragaru žemėje”, kur kalėjo apie 12500 nusikaltėlių, palikusių ryškius pėdsakus šioje žemėje. Istorinėje Port Arturo dalyje apžiūrėsite atstatytus senuosius pastatus, galinčius papasakoti ne vieną istoriją. Pietūs. Sugrįžimas į Hobartą, įkurtą 1804 metais Velingtono kalno papėdėje prie Dervent upės žiočių. Iš pat pradžių tai buvo palapinių miestelis, kuriame gyveno kariškiai, katorgininkai ir laisvieji naujakuriai, bet sparčiai plėsdamasis Hobartas jau 1842 metais buvo paskelbtas miestu. Ekskursija po pačią mažiausią ir pačią piečiausią Australijos “sostinę”, turistų mėgiamą dėl švelnaus klimato, daugybės parkų ir išlikusių istorinių pastatų. Istorinė Hobarto širdis – senojo uosto rajonas Battery Point, Karališkasis Botanikos sodas, įkurtas 1818 metais, dabar užimantis 13,5 ha plotą ir galintis pasigirti 6500 augalų rūšimis (esant galimybei lankome už papildomą mokestį). Garsioji Salamankos aikštė, atsiremianti į senuosius akmeninius sandėlius, pastatytus išilgai uosto. Čia daug restoranų, mažučių parduotuvėlių, meno galerijų. Nakvynė viešbutyje.

17 diena. Hobartas – Mt. Field nacionalinis parkas – St. Clair ežeras – Kvynstaunas – Strahanas

Po pusryčių išvyksite iš Hobarto link mažiau apgyvendintos vakarų Tasmanijos pakrantės. Šiandien keliausite autobusu ir pėsčiomis Tasmanijos nacionalinių parkų keliais. Maždaug už 1,5 val. pasieksite Mt. Field nacionalinį parką – vieną mėgstamiausių Tasmanijoje. Esant galimybei, pasimėgausite pasivaikščiojimu lietaus mišku link krioklių. Takas vingiuoja per stulbinamo aukščio ir grožio papartynus ir sodriai žalią drėgnųjų miškų augmeniją. Mt. Field nacionaliniame parke yra mokslininko, keliautojo, fotografo šiauliečio Olego Truchano vardu pavadintas tūkstantmečių pušų draustinis. Čia auga pačios seniausios pušys pasaulyje (kai kurios rūšys gyvena iki 3000 metų). Toliau keliaudami link Kvynstauno už Dervent tilto sustosite prie St.Clair ežero. Jis tyvuliuoja pietiniame Cradle kalno ir St.Clair ežero nacionalinio parko pakraštyje ir yra giliausias gėlavandenis ežeras Australijoje. Aplink St.Clair ežerą yra daugybė vaizdingų takų, kuriais galima pasivaikščioti (nuo 30 min. iki 1,5 val.) besigėrint prie ežero augančiais lietaus miškais.

Grožėdamiesi įspūdingu Tasmanijos peizažu kelionę tęsite link Kvynstauno. Tai senas vario ir aukso kasyklų miestas, išsidėstęs siurrealistinėje mėnulio paviršių primenančioje vietovėje. Kvynstaunas suklestėjo XIX a. pabaigoje, atidarius aukso ir vario kasyklas. Šimtai vyrų čia įsidarbino medkirčiais ir nuo 1896 iki 1923 metų buvo iškirsta daugiau kaip 3,3 milijonų tonų medžių, kurie buvo sukūrenti tirštais dūmais rūkstančiose lydyklose, o ilgainiui apylinkės visiškai nupliko nuo nuodingų sieros dūmų. Gausios liūtys išplovė viršutinį dirvos sluoksnį atidengdamos apačioje esančias purpurines ir auksines uolas. Tačiau netoli šios nuniokotos vietovės prasideda lietaus miškai su kriokliais ir nuostabiais vaizdais į Franklino upės slėnį. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje. 

18 diena. Strahanas – 6 valandų Gordono upės kruizas – Cradle Mountain

Po pusryčių iš Strahano vyksite į Gordono upės kruizą. Strahanas, esantis už 40 km į pietvakarius nuo Kvynstauno, kitados buvo didelis uostas ir taip pat klestėjo kasyklų bumo laikais. Dabar čia traukia turistai, norintys pasivažinėti atstatytu geležinkeliu, kertančiu daugybę upių ir 40 tiltų su stabtelėjimais istorinėse stotelėse arba kaip mes vykti į Gordono upės kruizą.

Gordono upės kruizas. Išplaukę iš Strahano, skrosite Macquarie uosto vandenis, gėrėdamiesi kalvų panorama. Pirmas stabtelėjimas yra anapus Macquarie įlankos ties Pragaro vartais – nedideliu sąsiauriu tarp uolų. Šis sąsiauris – tai vienintelis išėjimas į Indijos vandenyną iš vienintelio saugaus uosto visoje vakarų Tasmanijos pakrantėje. Trumpam paliksite Macquarie įlanką ir per Pragaro vartus išplauksite į Indijos vandenyną. Grįžę į įlanką gėrėsitės laukinės gamtos vaizdais. Toliau plauksite link Macquarie įlankos pakraščio ir jo pietryčiuose pasieksite Gordono upę. Sulėtinamas greitis. Plaukiama lėtai, kad jūs spėtumėte pasigėrėti atsiveriančiais bekraščių neliestų drėgnųjų miškų plotais, nusileidžiančiais iki pat upės ir atsispindinčiais tamsiuose jos vandenyse. Vėliau jūsų lauks sustojimas ir įdomus pasivaikščiojimas. Eidami pėsčiųjų taku, turėsite progą išvysti daug endeminių augalų. Pietūs patiekiami grįžtant link Macquarie uosto. Sustosite ir Saros saloje, kur apžiūrėsite 1821 metais įkurtos kalinių gyvenvietės liekanas. Kaliniai, dažnai surakinti grandinėmis, dirbdavo po 12 valandų, kirsdami pušis ir statydami laivus. 1834 metais sala ištuštėjo, įkūrus kalinių gyvenvietę “pragaru žemėje” vadintame Port Arture. Po kruizo grįžę į Strahaną tęsite kelionę link Cradle kalno nacionalinio parko, pravažiuodami Rosebery ir Tullah miestelius. Nakvynė viešbutyje.

19 diena. Cradle Mountain – Launceston - skrydis į Melburną

Po pusryčių pradėsite pažintį su Cradle kalno nacionaliniu parku, kuris kartu su St.Clair ežero parku yra įtrauktas į UNESCO saugomų pasaulinio paveldo objektų sąrašą. 1545 m aukščio įspūdingas Cradle kalnas, primenantis kūdikio lopšį, dominuoja nacionalinio parko šiaurinėje dalyje. Pietinėje parko dalyje tyvuliuoja mūsų jau aplankytas giliausias Australijos St.Clair ežeras. Nuo Cradle kalno iki St. Clair ežero vedantis Overlando takas yra vienas iš žinomiausių pėsčiųjų takų Australijoje ir pritraukia keliautojus iš viso pasaulio. Šiame parke stūkso ir aukščiausia Tasmanijos viršukalnė – Mt.Ossa (1617 m). Parkas garsus reginiais – dantytomis viršukalnėmis, senais pušynais, kalnų slėniais, ledinėmis versmėmis ir ežerais. Čia atsigauna siela ir pailsi kūnas. Todėl į Tasmaniją vyksta žmonės, siekiantys atkurti fizines ir dvasines galias, atsipalaiduoti nuo kasdienybės rūpesčių. Jums bus pasiūlytas aktyvus poilsis ir pasivaikščiojimas vienu iš vaizdingų nacionalinio parko pėsčiųjų takų (priklausomai nuo oro sąlygų ir fizinio pajėgumo). Apžiūrėję Cradle kalno lankytojų centrą, ir, susipažinę su parko istorija, iškeliausite vienu iš daugelio takų, vinguriuojančiu tarp besikeičiančios augmenijos. 6 km Dove ežero takas yra vienas populiariausių žygio takų Tasmanijoje. Eisite 2 valandas gėrėdamiesi Cradle kalno smailėmis, fotogeniškomis ežero pakrantėmis, kol pateksite į užburiantį drėgnąjį seną lietaus mišką, žinomą Ballroom miško vardu. Pagal galimybę lankysite Tasmanijos velniukų veisimo centrą, kuriame susipažinsite su šiais unikaliais gyvūnais. Iš Cradle kalno vyksite link Launcestono. Skrydis į Melburną, nakvynė viešbutyje.

20-21 dienos. Melburnas – Azijos miestas – Europos miestas – Vilnius/Ryga

Turo kaina asmeniui gyvenant dviviečiame kambaryje, jei grupę sudaro:

10-14 asm. – nuo 1750 EUR;

15-20 asm. – nuo 1478 EUR


Įskaičiuota į kelionės kainą
  • 3 skrydžių bilietai Australijoje: Sidnėjus – Kernsas; Kernsas – Alice Springs; Ayers Rock (Alice Springs) – Melburnas.
  • Kelionė autobusu/mikroautobusu (pagal vyksiančiųjų skaičių) su kondicionieriumi pagal programą.
  • 13 nakvynių 3-4* viešbučiuose ir moteliuose su pusryčiais.
  • pietūs pagal programą.
  • Kruizas po Sidnėjaus uostą su pietumis laive.
  • Ekskursija po garsiuosius Sidnėjaus Operos teatro rūmus.
  • Pramogos aborigenų centre atogražų miške.
  • Įėjimo bilietai į mokamus objektus bei nacionalinius parkus pagal programą.
  • Kruizas katamaranu po Didįjį barjerinį rifą.
  • Labai plati pažintinė programa Australijos objekte Nr. 1: Alice Springs - Kings Canyon – Kata Tjuta – Uluru – Yulara – Ayers Rock
  • Vyno degustacija su pietumis vyninėje Yarra slėnyje.
  • Angliškai kalbančio gido, gido - vairuotojo paslaugos Australijoje (išskyrus 3-čią ir 8-tą dieną kruize).
  • Profesionalaus kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.

  • Neįskaičiuota į kelionės kainą
  • Tarptautinių skrydžių bilietai (su oro uostų mokesčiais), kurių kaina vidutiniškai svyruoja nuo 1199 EUR iki 1499 EUR (kaina priklauso nuo aviakompanijų, jų vykdomų akcijų, bilieto pirkimo dienos, sezoniškumo).
  • Medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.
  • *Dienos išvyka į Mėlynuosius kalnus, *Daintree ir Cape Tribulation, *Mažųjų pingvinų „paradas” Filipo saloje - kainos tikslinamos.
  • 30 min. skrydis lėktuvėliu virš Uluru ir Kata Tjuta (~285 AUD), 120 min. skrydis, siekiantis Amadeus ežerą ir Kings kanjoną (~700 AUD)
  • Gurmaniška vakarienė „Tylos garsai“ (~185 AUD)
  • Pasikėlimas į Eurekos bokštą Melburne (~20 AUD)
  • Arbatpinigiai, papildomos paslaugos, asmeninės išlaidos, gėrimai pietų ir vakarienės metu.
  • Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
    mob. (8 616) 16 777
    el.p.: info@svite.lt

    Informacija

    Kelionės trukmė: 16 d.

    Kelionės datos:


    Kaina nuo:4589 €
    PAKLAUSIMAS



    Privatumo politika