Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


Albanija (pažintinė-poilsinė)

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje. 

2 diena. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Vengriją, Serbiją. Atvykstame į Belgradą. Pažintis su Serbijos sostine, turtinga tiek turkiška, tiek modernia architektūra: Parlamento rūmai, Rotušė, didžiausia Serbijoje stačiatikių šventovė – Šv. Savos cerkvė, Respublikos aikštė, kurioje stūkso išpuoselėti Nacionalinio teatro rūmai ir nacionalinis muziejus, kunigaikščiui Michailui dedikuotos skulptūros, Kalemegdano parkas, didinga Belgrado tvirtovė, garsusis karaliaus Aleksandro bulvaras – ilgiausia mieste pėsčiųjų alėja. Laisvas laikas pietums. Kelionė per Serbiją. Nakvynė viešbutyje Serbijoje.

3 diena. Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Makedoniją. Atvykstame į Makedonijos sostinę Skopjė – Motinos Teresės gimtąjį miestą. Senąją ir naująją jo dalis jungia akmeninis tiltas per didžiausią Makedonijos upę Vardarą, grakščiai skrodžiančią Skopjė. Trumpa apžvalginė ekskursija po įvairių kultūrų architektūra prisodrintą miestą: Mustafa Pasha mečetė, miesto simbolis – Bizantijos laikų tvirtovė, senasis turkų laikais statytas miesto kvartalas, miesto centras su Makedonijos praeitį įamžinančiais paminklais. Vykstame į įdomiausią ir gražiausią Makedonijos miestą Ochridą, saugomą UNESCO ir daug metų žinomą kaip slavų Jeruzalė. Pasakojama, jog viduramžiais miestas turėjęs net 365 cerkves – kiekvienai metų dienai po vieną. Šiandien miestą puošia išlikę I a. romėnų amfiteatro liekanos, ankstyvųjų krikščionių Šv. Erazmo bažnyčia, Šv. Panteleimono vienuolynas – seniausias slavų pasaulyje, Šv. Sofijos cerkvė ir  Bulgarijos caro Samuelio tvirtovė*. Nuo Ochrido ežero pakrantės atsiveria pasakiškas vaizdas į ežero platybes. Beje, jis įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą ir yra pats giliausias ir seniausias Balkanų ežeras. Iš čia galėsite leistis į smagų pasiplaukiojimą laiveliu* ir mėgautis iš vandens karalijos į miestą atsiveriančiais vaizdais. Kelionė per Makedoniją, Albaniją. Nakvynė viešbutyje Albanijoje.

4 diena. Pusryčiai. Vykstame į Beratą – vieną gražiausių ir turtingiausią architektūrą išlaikiusių Albanijos miestų. Dėl savo grožio bei unikalaus osmanų architektūrinio ir urbanistinio paveldo jis įrašytas į UNESCO saugomų Pasaulio paveldo objektų sąrašą. Dėl tankaus užstatymo ir dideliais langais įstiklintų fasadų miestas vadinamas „tūkstančio langų miestu“. Lankome Beračio tvirtovę*, kurioje yra išlikusių XIII a. bažnyčių liekanų. Keliaujame per Logaros nacionalinį parką, kuriame saugomi miškai, auga juodosios ir Bosnijos pušys, Bulgarijos eglės. Čia gyvena palšieji grifai, kilnieji ereliai, akmeninės kurapkos, danieliai. Iš apžvalgos aikštelių atsiveria nepakartojami gamtos peizažai. Pietauti sustosime kalnų restoranėlyje, iš kurio galėsite mėgautis nuostabiais parko vaizdais. Vykstame į Sarandos pajūrio kurortą, kuris žavi savo autentiškumu ir unikalumu – dar nepaliestas masinio turizmo. Pakeliui sustosime maudynėms Himaroje – laukinių paplūdimių ir vaizdingos gamtos kurorte. Atvyksime į Sarandą. Tai populiarus Albanijos pajūrio kurortas, nuo Graikijos Kerkyros salos nutolęs vos 12 km. Čia vyrauja puikus, švelnus klimatas, kur saulė šviečia maždaug 290 dienų per metus. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sarandoje - Ksamilyje.

5 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sarandoje - Ksamilyje.

6 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems siūlome išvyką** keltu į Graikijai priklausančią didžiausią Jonijos jūros salą – Korfu (dar vadinamą Kerkyros). Kerkyra – tai miestas, sugėręs skirtingų epochų ir kultūrų palikimą. Prie jo kūrimo prisidėjo bizantiečiai, venecijiečiai, romėnai, anglai ir net prancūzai. Siaurutės gatvelės, šventovės, saugančios stačiatikių relikvijas, nepakartojami peizažai, fone tyvuliuojanti žydra jūra. Aplankysime Senąją tvirtovę, kuri stūkso netoli vienos didžiausių Europoje Spaniados aikštės, apžiūrėsime Šv. Spiridono bažnyčią, kurios ryškiai raudonas varpinės bokšto kupolas matomas iš toli. Turėsite laisvo laiko apsipirkti, pasivaikščioti siauromis, jaukiomis, akmenimis grįstomis gatvelėmis. Vyksime į Achiliono rūmus**, kurie 1890 metais buvo pastatyti Austrijos imperatorienei Elžbietai-Sisi. Dabar čia įkurtas muziejus. Nuo rūmų terasos atsiveria amą atimanti miesto panorama. Važiuodami pakrantės keliu galėsite pasigrožėti žymiosios Pelės salos vaizdais. Vakare keltu grįžtame į Albaniją. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sarandoje - Ksamilyje.

7 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems siūlome išvyką** į Butrintą ir Girokasterį. Girokasteris – tai miestas-muziejus, išsaugojęs vieną gražiausių ir turtingiausių architektūrų. Įspūdinga akmeninė XIII a. tvirtovė, kurioje įsikūręs ginklų muziejus**, didelis Osmanų imperijos laikų senamiestis su akmeniniais namais, turkų laikų mečetėmis, XVII a. pirtimis, užeigomis, rytietišku turgumi. Laisvas laikas pietums. Po pietų vykstame į UNESCO saugomą antikinį graikų Butrinto miestą, kuris VI a. prieš Kristų buvo įkurtas kaip Korfu salos kolonija. Butrinte viešpatavo graikai, vėliau perėmė romėnai, XIV a. Butrintą kontroliavo venecijiečiai, o galiausiai į miesto istoriją įsimaišė dar ir turkai-osmanai. Ir visa tai – tik trumpoji miesto istorijos versija. Pamatysite antikinį graikų teatrą, iki šių dienų išlikusius V a. pr. Kr. akropolio kolonų ir sienų fragmentus, graikų medicinos ir gydymo dievo Asklepijo šventyklą, romėnų pirtis. 1938 metais atidarytas Butrinto muziejus**, kuriame eksponuojami graikų-romėnų laikotarpio archeologų radiniai, atrasti italų archeologų. Vakare grįžtame į kurortą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sarandoje - Ksamilyje.

8 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Mėgstantiems aktyviai leisti laiką, siūlome savarankiškai miesto transportu** vykti į Ksamilį – idilišką smėlėtą užutėkį su 4 salelėmis. Ksamilis dažnai vadinamas rojaus kampeliu ir prilyginamas Maldyvams, dėl turkio spalvos vandens ir balto smėlio paplūdimių. Žalumos apsuptame kurorte užburia nuostabūs jūros peizažai ir jaukūs paplūdimiai poilsiui. Čia įsikūrę jūros gėrybių restoranėliai, kuriuose galėsite paragauti ką tik pagamintų patiekalų. Iš jūros pusės atsiveria nepakartojami žemyno ir Korfu salos peizažai, todėl vakare siūlome valandos trukmės pramoginį pasiplaukiojimą** laiveliu Sarandos kurorto pakrante. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sarandoje - Ksamilyje.

9 diena. Pusryčiai. Laisvas laikas poilsiui prie jūros. Pageidaujantiems siūlome smagiai praleisti vakarą „Albaniškame vakare“**. Vakare vyksite į vieną gražiausių Sarandos vietų – Lekursi tvirtovę, kuri buvo pastatyta dar ilyrų laikais. Vakaronės metu Jus linksmins tradiciniais rūbais pasipuošę artistai, gros albaniška muzika ir skambės vietinių gyventojų dainos. Taip pat būsite vaišinami tradiciniais patiekalais ir gėrimais.  Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Sarandoje - Ksamilyje.

10 diena. Pusryčiai. Kelionė per Albaniją, Graikiją. Vykstame į antrą pagal dydį Graikijos miestą – Salonikus. Juos 315 m. pr. Kr. įkūrė Makedonijos karalius Kasandras ir pavadino savo žmonos, Aleksandro Makedoniečio sesers Tesalonikės vardu. Salonikai traukia istorijos ir senovės meno mėgėjus. Apžvalginės ekskursijos metu apžiūrėsime miesto simbolį – Baltąjį bokštą, Pilypo II ir Aleksandro Makedoniečio paminklus, imperatoriaus Galerijaus triumfo arką, Šv. Jurgio rotondą. Taip pat apsilankysime Aristotelio aikštėje bei grožėsimės puikia panorama nuo Termų įlankos krantinės. Kelionė per Graikiją, Makedoniją, Serbiją. Nakvynė viešbutyje Serbijoje. 

11 diena. Pusryčiai. Kelionė per Serbiją, Vengriją. Vykstame į Tiszos ir Maros upių santakoje įsikūrusį „Saulės miestą“ – Segedą. Trumpa pažintis su karališkuoju Vengrijos miestu: Kupolo aikštė, savo dydžiu prilygstanti Venecijos šv. Morkaus aikštei, Vyskupų rūmai, Rotušė, Katedra, žymusis Demetrijaus bokštas. Nakvynė viešbutyje Slovakijoje.

12 diena. Pusryčiai. Kelionė per Slovakiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 6 nakvynės viešbutyje Sarandoje-Ksamilyje su pusryčiais ir vakarienėmis; 5 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ir ausinukų nuoma ~50 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos (žr. kelionės atmintinę); medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; kelionės metu bus sudaryta galimybė papietauti, pavakarieniauti arba įsigyti maisto; vykstant į šią kelionę, reikalingas Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, galiojantys ne trumpiau kaip šešis mėn. po kelionės pabaigos.


Kelionės priemokos
Vienvietis kambarys150,00 €

Papildomai pasirenkamos ekskursijos ir pramogos
Išvyka į Butrintą ir Girokasterį45,00 €
Išvyka į Korfu salą85,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 12 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:835.05 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika