Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Spalvingasis Iranas. 11 d. pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos

Kelionėje:

 • Tikra istorinė kelionė laiku po spalvingąją šalį
 • Persijos imperijos sostinės Persepolio griuvėsiai
 • Persijos poetų, šventyklų ir rožių miestas Širazas
 • Isfahanas – pamatyti jį – tolygu pamatyti pusę pasaulio
 • Kilimų raštai ir spalvos
 • Komas – šiitų piligrimų centras
 • Persiški sodai – dykumų ir kalnų krašto rojaus kampeliai
 • Įspūdinga gamta: milžiniškos dykumos, didingi kalnai, žavios oazės
 • Neįtikėtina skonio įvairovė: kebabai, troškiniai, padažai, datulės ir riešutai , Jazdo ir Isfahano saldumynai, gardžiausi vaisiai, biriausi ryžiai, prieskoniai ...
 • Neįtikėtinai pigu
 • Maža grupė

Ar žinote, kad...

 • Tūkstantmetė Irano istorija labai skiriasi nuo arabų kultūros. Tad manantieji, kad Iranas – arabų šalis, klysta.Iki šiol valstybinė kalba yra farsi.  Daugybė švenčių, festivalių kyla iš ikiislamiškojo periodo. Didžiausia jų – Naujieji metai, arba No Ruz. Šventė švenčiama kovo 21 d., toks laikas pasirinktas dar iki Persijos imperijos laikų.
 • Dabartinio Irano teritorijoje jau 529 m. pr. Kr. gyvavo Persijos imperija. Jos sostinė Persepolis, pastatyta Darėjaus ir Kserkso, vadinama garsiausiais Irano griuvėsiais. Miestą užkariavęs Aleksandras Makedonietis buvo pritrenktas jo prabangos ir didybės. Sakoma, kad prireikė 20 tūkst. kupranugarių karavano jo turtams išvežti.
 • Senesnis nei 4 tūkst. metų Širazas – Persijos poetų, šventyklų ir rožių miestas, davęs pavadinimą ir vynuogėms ‘Shiraz’. Jo apylinkėse rasta ąsočių su seniausio pasaulyje vyno likučiais. Įspūdingas Vakilio mečetės kompleksas išsiskiria mozaikomis, o šacho Čerago šventovė – veidrodžių dekoru ir sidabro detalėmis.
 • Zoroastristų (paskutinės ikiislamiškos religijos) ritualai buvo uždrausti įsigalėjus islamui, tačiau gana neseniai dar vyko laidotuvių apeigos tylos bokštuose, o ugnies šventykloje Varahram ( Jazdas)  jau ne vieną tūkstantį metų dega šventoji ugnis.
 • Komas – šiitų piligrimų centras su didžiausia Irane seminarija. Čia atkreipsite dėmesį į galvos apdangalus – turbanus, kurie simbolizuoja aukštųjų dvasininkų rangą.
 • Legendiniai persiški sodai – aukštų tvorų supami rojaus kampeliai žemėje, kurioje dominuoja dykumos ir kalnai. Persiškas sodas tapo biblinio rojaus sodo atitikmeniu mūsų pasaulyje. Tai vieta, skirta dvasiškai atsipalaiduoti ir ramiai pabendrauti.
 • Neįtikėtina skonių įvairovė – įvairių rūšių kebabai,kubide, troškiniai, baklažanų ar granatų padažai,jogurtai ir airanas,  Jazdo ir Isfahano saldumynai, datulės ,saldžiausi vaisiai, riešutai  ir biriausi ryžiai. Kainos vietiniuose restoranuose labai nedidelės, todėl praleisti progą papuotauti tiesiog neatleistina .
 • Neįkainojama patirtis – bendravimas su vietiniais gyventojais. Jus nustebins jų šiltumas, orumas, domėjimasis savo istorija bei pasaulio įvykiais. Sužinosite apie iranietišką mandagumo ritualą taraf – net nesutikdamas su pašnekovu iranietis jam pritars, nenorėdamas įžeisti.

 

1 DIENA. VILNIUS–KIJEVAS-TEHERANAS

Skrydis Vilnius–Kijevas-Teheranas.

2 DIENA.  TEHERANAS (P)

Po vidurnakčio atskridę į Teheraną, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir lydimi gido vyksite į viešbutį mieste. Atstumas iki centro  apie 60 km. Viešbutis užsakytas –ankstyva registracija įeina į kainą. Pailsėjus  pusryčiai ir  apžvalginė ekskursija po Teheraną. Teheranas oficialiai minimas nuo XII a., o Irano sostine tapo tik XVIII a. pabaigoje. Tai modernus, patrauklus ir žavus miestas, išlaikęs senas tradicijas ir didelį chaosą gatvėse . Miestas labai mobilus, išsiskiriantis transporto priemonių gausa gatvėse. Ekskursijų metu aplankysite Archeologijos muziejų, Golestano rūmus, kilimų muziejų,  juvelyrikos muziejų, kuris priklauso Irano Centriniam bankui. Jame sukaupta didelė brangenybių kolekcija , turistai įleidžiami nustatytomis dienomis ir valandomis.  Nakvynė viešbutyje Teherane.  

3 DIENA. TEHERANAS-KAŠANAS (P,V)

Po pusryčių lankomi Saadabado arba Niavarano rūmai, TV bokštas, iš kurio atsiveria  neaprėpiamo Teherano vaizdai. Šiuo metu Teherano TV bokštas yra tarp aukščiausių pasaulio televizijos bokštų ( 6 –oje vietoje). Tęsite kelionę į Kašaną, dar vadinamą rožių miestu.  apylinkėse plyti didelės rožių plantacijos, iš kurių žiedlapių gaminamas rožių aliejus, naudojamas parfumerijos pramonei. Atvykę lankysitės vienoje didžiausių dengtų turgaviečių Irane. Apsilankysite XVII a. įkurtuose Kašano Fin soduose, laikomuose persiško rojaus sodo pavyzdžiu. Seniausi persiški sodai Irane įtraukti ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Galėsite aplankyti pirklių namus, kurie dabar paversti muziejais. Tai tradiciniai namai, išsiskiriantys puikia puošyba, vidiniais kiemeliais ir sodais.. Nakvynė  ir vakarienė  tradiciniuose svečių namuose  arba viešbutyje  Kašane. Pastaba : ekskursija Kašane gali būti pratęsta kitą dieną. Nuvažiuotas atstumas apie 240 km

4 DIENA.  KAŠANAS – MEIBODAS - JAZDAS (P)

Iš ryto  aplankysite  senovinių pirčių  kompleksą ir  tęsite kelionę į Jazdą. Stabtelėję Naine, kur aplankysite seniausią Irano mečetę, pastatytą IX a., ypatingą senamiestį. Istoriniame dykumų mieste Meibode apžiūrėsite gynybinės tvirtovės liekanas su puikiais panoraminiais vaizdais. Nakvynė Jazde. Nuvažiuotas atstumas ~ 390 km

5 DIENA. JAZDAS (P)

Tai miestas, įsikūręs dviejų didžiulių druskos dykumų Dešte Keviro ir Dešte Luto pakraštyje. Ši vieta per ilgą savo istoriją suteikė prieglobstį daugeliui dėl politikos ir religijos persekiotų žmonių.Oazėje iki šių dienų gyvena Zaratustros pasekėjai, išvengę vykdytos islamizacijos. Čia plyti derlingi laukai ir granatmedžių plantacijos, gyvybę semiasi iš kanalų, kurių atšakos veda į kalnų masyvą.  Miestas įsikūręs 1220 m   aukštyje. Čia sausa ir karšta vasaros metu. Po pusryčių  pradėsite pažintį su šiuo nuostabiu dykumų miestu, kuris turi savo gyvenimo ritmą, priklausantį nuo tvyrančios kaitros : gyvas ryte , aptingęs viduryje dienos ir vėl aktyvus vakarop. Aplankysite Penktadienio mečetę (XIII-XIV a.), kurios liekni minaretai, puošti tiurkio spalvos fajansu, yra aukščiausi  Irane, o kiekviena glazūruota apdailos plytelė byloja apie spalvų ir grožio darną; Amir Chakhmago kompleksą; Senasis Jezdas ( Fahadan old quoter)- tai siaurų gatvelių ir molinių statinių, besiglaudžiančių vienas prie kito, labirintas, čia pradingsta  žingsnių garsai, ryškiu kontrastu švyti mėlyno dangaus lopinėliai. Lankysitės Tylos bokštuose-dakhme. Šiandien -tai netoli miesto išlikę dveji kūgio formos kalnai, mirusiųjų Zaratustros pasekėjų laidojimo vieta.  Norint patekti į dakhme- tylos bokštus, teks įkopti į vieną iš šių kalnų. Nors šalyje  zoroastristų ritualas po Islamo įsigalėjimo  yra uždraustas, tačiau paskutinės apeigos šiame kalne vyko prieš  60-70 metų. Dar viena garsi vieta – zoroastristų Ugnies šventykla. Šventoji ugnis dega didžiuliame metaliniame inde, esančiame Ugnies šventykloje (atešdehka) Jezdo mieste ne vieną tūkstantį metų. Religijos pasekėjai dar yra vadinami ugnies garbintojais, o šis kultas vaidino svarbų vaidmenį nuo Achaimenidų dinastijos laikų. Zoroastrizmo religija yra viena iš pagrindinių monoteistinių religijų ( kitos- krikščionybė, islamas, judaizmas, sikhizmas ), garbinanti ugnį, žemę, vandenį ir orą. Lankysite  Doulat Abado sodus ir rūmus, išsiskiriančius ypatinga ventiliacija- vėjo bokštais  (badgir) ir  Zurakaneho jėgos sporto namuose, stebėsite varžybas, kurių istorija skaičiuojama tūkstantmečiais. Nakvynė Jazde.

6 DIENA. JAZDAS - PASARGADAI - ŠIRAZAS (P,V)

Po pusryčių išvyksite į Pasargadus- senovės Persijos miestą, pirmąją Persijos sostinę. Miestas apie 550 m. pr. Kr. įkurtas Kyro Didžiojo ( Kurošo), kurio valdymo laikotarpis – nuo 558 iki 529 m.pr. Kr. Suvienijęs Persiją , Kyras išplėtė imperijos sienas nuo Azijos iki Egipto ir Lidijos. Apie 1 km nuo tvirtovės rasti du monolitiniai akmens altoriai su laiptais. Čia išliko Kyro Didžiojo akmeninis mauzoliejus (keturkampis statinys dvišlaičiu stogu ant šešių pakopų pakylos), reljefais puoštų rūmų, ugnies šventyklos bokšto, tvirtovės griuvėsių. Pakeliui aplankysite  Abargo miestą, įsikūrusį dykumoje ir garsėjantį ledo saugyklomis bei 4000 metų amžiaus kiparisu. Atvyksite į Širazą. Vakarienė prestižiniame tradiciniame  restorane ir nakvynė  viešbutyje Širaze. Nuvažiuotas atstumas ~ 450 km.

7 DIENA. ŠIRAZAS (P,V)

Po  pusryčių (  pusryčiai nuo 07.00 val. iki 10.00 val. )   apžvalginė ekskursija po Širazą. Jos  metu aplankysite Narenjestano apelsinmedžių sodus , vieną gražiausių Nasiro al Mulko mečetę, Aliebn e Hamze šventovę, kurios akcentai yra Širazui būdingi kupolai, akinantys Venecijos veidrodžiai, sudėtingo dizaino senovinės durys,  Vakilo kompleksą , kurį sudaro mečetė, turgavietė, poetų Hafizo mauzoliejų. Sunku atrasti bent vieną iranietį, neskaičiusį Hafizo lyrikos. Daugybė jo eilėraščių surinkti į „ Divaną“- eilėraščių knygą. Poetas buvo aukštosios teologijos mokyklos dėstytojas ir mokėjo mintinai visą Koraną. Dengtoje galerijoje galėsite įsigyti eilėraščių knygas įvairiomis užsienio kalbomis. Lankysite   šacho Čerago mauzoliejų su didžiuliais svogūnų  formos kupolais. Šią šventovę lanko piligrimai iš visos šalies ( kito tikėjimo žmonės ne visada įleidžiami į vidų). Vakarienė ir nakvynė Širaze.

8 DIENA.  ŠIRAZAS-–PERSEPOLIS–NAKŠ-E ROSTAMAS  - ISFAHANAS (P)

Po pusryčių išvyksite į persų miestą Persepolį. Tai viena iš keturių Persijos imperijos sostinių jos klestėjimo metu , kai buvo sakoma „ legendiniai valdovai, legendinė galia, legendiniai turtai“...  V a. pr. Kr. karalius Darijus pastatė Takht-e Jamshido sostą – taip persiškai vadinamas Persepolis. Šio miesto liekanos, saugomos UNESCO, byloja apie pritrenkiančią Achaimenidų galią. Miestą nukariavęs Aleksandras Makedonietis buvo pritrenktas jo prabangos ir didybės. Yra sakoma, kad prireikė 20 tūkst. kupranugarių karavano jo turtams išvežti. Ypač įspūdinga Apadana – sosto salė , ji yra tikslaus kvadrato formos , o aukštis spėjama –dvidešimt penki metrai, ją kūrė Lidijos architektai, o statė dešimtmečius tūkstančiai darbininkų. Apadanoje kasinėjimų metus rasta daug dokumentų, liudijančių Persepolio istoriją. Aplankysite senąsias Persijos karališkąsias kapavietes Nakš-e Rostame, įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą bei septynis  Sasanidų dinastijos laikų  reljefus pergalei prieš Romos Imperatorių Valerijaną pažymėti. Nakš-e Rostame aplankysite senąsias Persijos karališkąsias kapavietes, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, bei septynis Sasanidų dinastijos laikų reljefus, skirtus pergalei prieš Romos imperatorių Valerijaną. Atvykę į Isfahaną, skubėsite prie žymiųjų tiltų per  Zajenderudo upę arba leisite vakarą Imamo aikštėje.  Nakvynė viešbutyje Isfahane. Nuvažiuotas atstumas ~ 600 km

9 DIENA.  ISFAHANAS (P)

Po pusryčių laukia visos dienos ekskursija po Isfahaną. Tai gražiausias pasaulyje persų meno centras su nuostabaus grožio mečetėmis ir stilingais minaretais. Šis miestas vadinamas Rytų perlu arba Pasaulio puse. Imamo aikštė, kurią juosia dviaukštės arkados, šeicho Lotfollos ir Imamo mečetės – įspūdingiausias persų architektūros paminklas.Už savo grožį šis miestas turi būti dėkingas Sefevidų valdovui Abasui I, kuris šešioliktojo amž. pabaigoje valdė šalį su sostine Isfahane. Lankysite Imamo aikštę ; Lotfollos mečetę ; Imamo mečetę bei   Ali Kapu rūmus, Čehel Sotun rūmus, kuriuos  XVII a. pastatė valdovas Abasi II. Rūmai dar vadinami  keturiasdešimties  kolonų rūmais dėl kolonų atspindžio vandens  baseine. Ekskursija baigsis garsiajame turguje Imamo aikštėje su daugybe meno ir amatų dirbinių parduotuvėlėmis.Nakvynė  viešbutyje Isfahane.

10 DIENA. ISFAHANAS –KOMAS - TEHERANAS (P)

Po pusryčių tęsite ekskursiją po Isfahaną. Lankysitės Penktadienio mečetėje. Tai yra viena iš seniausių ir gražiausių mečečių Irane ir pasaulyje, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldą. Aplankysite   armėniškąjį kvartalą ir armėnų Vank bažnyčią su puikia tapyba, joje ir dabar galima sutikti armėnų, atvykusių ne per seniausiai į Iraną. Sustosite  Kome, kur lankysite Hazrate Masoumeh mauzoliejų. Įėjimas kitos tikybos žmonėms į šį mauzoliejų yra uždraustas, jis apžiūrimas iš išorės, tačiau visada galima ieškoti galimybės patekti į jį. Komas –tai islamo šiitų piligrimų centras su didžiausia Irane seminarija, kur studentai   mokomi Islamo teisės, filosofijos , teologijos , daugybė dvasininkų ir mokslininkų reziduoja šiame mieste.   Atkreipsite dėmesį į galvos apdangalus- turbanus, kurie simbolizuoja aukštųjų dvasininkų rangą. Šis miestas ,kaip ir Mešhedo miestas,  yra svarbiausi Islamo religijos centrai Irane. Turėsite galimybę sustoti ir nufotografuoti vieno iš žymiausių mauzoliejų Irane.  Mauzoliejus skirtas  Fatimai, kuri buvo vieno iš dvylikos Imamų sesuo ir mirė bei palaidota šiame mieste. Ji paskelbta šventąją, jos kapavietę lanko šimtai piligrimų, o netoli Fatimos kapavietės atrasti amžino poilsio vietą trokšta daugybė tikinčiųjų iš visos šalies.  Atvyksite į  viešbutį  prie Teherano oro uosto. Laikas poilsiui ir nakvynė viešbutyje. Nuvažiuotas atstumas ~ 430 km .

11 DIENA. TEHERANAS –KIJEVAS-VILNIUS

Anksti ryte vyksite į Teherano tarptautinį oro uostą. Skrydis.

Į kainą įskaičiuota:

 • Skrydis Vilnius-Kijevas-Teheranas ir atgal;
 • Registruotas bagažas iki 23 kg ir rankinis bagažas;
 • Vizos mokestis – 75 EUR;
 • Transportas po Iraną nuo Teherano oro uosto iki Teherano oro uosto; 
 • pasitikimas ir visi pervežimai pagal programą;
 • 10 nakvynių 3-4* viešbučiuose, tradiciniame šeimos viešbutyje;
 • ekskursijos pagal programą;
 • maitinimas pagal programą: 9 pusryčiai, 3  vakarienės, viena jų numatoma iraniečių šeimoje;
 • angliškai kalbančio  gido paslaugos su pilnu vertimu į lietuvių kalbą;
 • profesionalaus  kelionės vadovo iš Lietuvos   paslaugos.


  Papildomos išlaidos:
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo
 • draudimas;
 • programoje nenumatytos papildomos ekskursijos ir įėjimo mokesčiai, jei yra;
 • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose, jei yra;
 • arbatpinigiai gidams ( iki 5 EUR dienai /asmeniui) ir vairuotojams (iki 3 EUR dienai/asmeniui);
 • asmeninės išlaidos.
   

           Pastabos:

 • keliautojų skaičius – 10-12 keliautojų; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus , kaina nežymiai gali keistis;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nakvynių skaičius – 10;
 • priemoka už vienvietį kambarį- 270 EUR;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • yra numatytos pertraukos pietums, pietų  kainos nuo 2- 3 iki 5 EUR;
 • nepamirškite pasirūpinti savo sveikata, patarimų keliautojams ieškokite. Dėl skiepų kreipkitės į savo šeimos gydytoją;
 • asmenys, kurių pasuose yra Izraelio sienos kirtimo spaudas, neįleidžiami į Iraną. Pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės.
 • Yra specialūs reikalavimai dėl aprangos, ypač moterims.

Dėmesio! Pasiūlymų kainos nuolat kinta. Stengiamės kuo greičiau atnaujinti pasiūlymus, tačiau kol užsakysite kelionę, sąlygos gali pasikeisti, viešbutyje gali nelikti kambarių už pasiūlytą kainą. Jūsų kelionės rezervacija atliekama tik gavus apmokėjimą. Atlikus rezervaciją, laukiama užsakymo patvirtinimo iš paslaugų teikėjo. Jeigu užsakymas nebūtų patvirtintas, pasiūlytume alternatyvas.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 11 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:1399 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS