Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Senegalas


DAKARAS – ROŽINIS EŽERAS – LOMPULO DYKUMA – PAUKŠČIŲ DRAUSTINIS – SEN-LUI – SIN SALUMO DRAUSTINIS – SALI KURORTAS – GORĖS SALA – DAKARAS

Kelionės programa 12 dienų / 11 naktų

 

1 diena            SKRYDIS

 

 


 

 

 

 

2 diena            DAKARAS 

Atvykus į Dakarą - pasitikimas oro uoste. Apžvalginė ekskursija po Dakarą.

Dakaras – Senegalo sostinė, kurioje yra 1,9 mln. gyventojų (iš viso Senegale - 9 mln. gyventojų). Dakaras, išsidėstęs Atlanto vandenyno pakrantėje, yra politinio, ekonominio ir kultūrinio Vakarų Afrikos gyvenimo centras. Tai patrauklus, margaspalvis miestas, kuriame keistai persimaišę Europos ir Afrikos kultūros. Lankomiausios miesto vietos: Meno muziejus, Jūros muziejus, Istorijos muziejus bei IFAN muziejus, kuriame eksponuojamos Vakarų Afrikos regiono kaukės, muzikos instrumentai ir skulptūros, taip pat sniego baltumo Prezidento rūmai prie vandenyno, apsupti nuostabaus parko. Netoli nuo centro – puikuojasi Grand-Moske mečetė, statyta 1964 m. Mieste yra keletas didžiulių turgų: suvenyrų ir amatų turgūs - Kermel, Sandaga, Tjilen, žuvies turgus – Sumbedijun.

Apgyvendinimas viešbutyje. Pietūs. Laisvas laikas. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena            DAKARAS – ROŽINIS EŽERAS RETBA

Pervežimas prie nepaprasto gamtos reiškinio - Rožinio ežero Retba.

Neįprasta rožinė šio ežero spalva yra susijusi su didele druskos koncentracija vandenyje – apie 350 gramų litre. Tokioje terpėje pajėgūs gyventi tik tam tikri mikroorganizmai - halofitai, gaminantys raudoną pigmentą ir suteikiantys vandeniui sodrią rožinę spalvą. Ežero spalvos intensyvumas keičiasi priklausomai nuo dienos laiko, debesuotumo, vėjo stiprumo. Rožiniame ežere kaip ir Raudonojoje jūroje neįmanoma nuskęsti. Šis ežeras žymus dar ir tuo, kad čia kasmet baigiasi garsusis ralis Paryžius – Dakaras. Šiame ežere išgaunama druska, ir baltos druskos piramidės krantuose tarsi įrėmina jį. Vietiniai gyventojai išgauna druską tiesiog semdami ją nuo dugno ir pildami į valtis. Netoli nuo ežero yra įsikūręs vėžlių draustinis, kuriame gyvena ir didžiausias Afrikoje vėžlys, esantis ties išnykimo riba. (Pageidaujant galimas pasivažinėjimas džipais).

Pietūs prie ežero. Po pietų – ekskursija po kopas šalia Rožinio ežero. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena            RETBA EŽERAS – LOMPULO DYKUMA

Pervežimas į Lompulo dykumą (~4 val. kelio) su sustojimais prie suvenyrų kioskų, prekiaujančių įvairiais keramikos dirbiniais. Atvykus – apgyvendinimas lodžijose. Pietūs. Po pietų – ekskursija po 40 - 50 metrų aukščio dykumos kopas. Saulėlydžio stebėjimas. Vakarienė ir nakvynė lodžijose.

5 diena            LOMPULO DYKUMA – PAUKŠČIŲ DRAUSTINIS – SEN LUJI

Ekskursija į paukščių draustinį (motorine valtimi).

Tai trečias pagal dydį ornitologinis draustinis pasaulyje, užimantis apie 16 tūkstančių hektarų plotą. Draustinis įsikūręs vienoje Senegalo upės kilpų ir apima didžiulę teritoriją, apjungiančią upės vagą, daugybę kanalų ir intakų, ežerų, pelkių, ištisus nendrėmis apaugusius laukus bei miškingą savaną. Be daugiau nei 180 rūšių vietinių plunksnuočių, šiame draustinyje kasmet suka lizdus daugiau nei 3 milijonai paukščių, paliekančių Europą bei vakarų Aziją žiemos šalčių metu. Čia taip pat gyvena apie 70 rūšių žinduolių, 60 rūšių roplių ir 100 rūšių žuvų bei vandens gyvūnų. Neišdildomą įspūdį palieka didžiulės rožinių flamingų ir pelikanų kolonijos. Draustinyje galima išvysti krokodilus, varanus, pitonus, antilopes, šakalus, šernus. Nuo 1981 m. šis draustinis įtrauktas į UNESCO pasaulinės reikšmės biosferos draustinių sąrašą.

Pietūs. Po pietų – pervežimas į Sen Luji – buvusią Senegalo sostinę.

Sen Luji – vienas įdomiausių Afrikos miestų, seniausias šalies miestas ir 1-oji europiečių gyvenvietė Vakarų Afrikoje. Sen Luji buvo įkurtas 1659 m. strategiškai svarbioje vietoje – prie Senegalo upės žiočių, tarp žemyno ir Lange-de-Berberi pusiasalio. Šiandien Sen Luji gerokai išsiplėtęs ir apima žemyno pakrantę bei šalia esančias saleles, tarpusavyje sujungtas tiltais. Senojoje miesto dalyje išlikę daug kolonijinio stiliaus gyvenamųjų namų su raižytais balkonais bei verandomis. Miesto lankytinos vietos: senieji Gubernatorių rūmai (XVIII a.) ir Faiderbe aikštė, modernaus stiliaus katedra (1828 m.) ir unikalios musulmonų kapinės, kuriose visi tarpai tarp kapų nukabinėti žvejų tinklais. Faiderbe tiltas, jungiantys žemyninę dalį su sala – tikras inžinerijos šedevras. Sukurtas Dunojaus upei, jis kažkokiais nežinomais keliais atsidūrė Afrikoje ir buvo sumontuotas 1897 m. Lange-de-Berberi pusiasalis nusėtas žvejybinėmis artelėmis, sukuriančiomis vaizdingąjį Get-N‘Dar kvartalą su daugybe turistinių centrų. Pietinė Lange-de-Berberi pusiasalio dalis, esanti už 20 km nuo miesto garsėja puikiais paplūdymiais.

Apžvalginė ekskursija po Sen Luji miestą. Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 diena            SEN LUJI - SIN SALUM DRAUSTINIS

Pervežimas į Sin Salumo draustinį.

Sin Salumas – pasaulinės reikšmės biosferos draustinis. Jo pavadinimas kilęs nuo dviejų upių, kurios susilieja toje vietoje ir sudaro įsiliedamos į Atlanto vandenyną didžiulę deltą su daugybe mažų salelių. Plaukimas valtimis mangrovių (medžių, augančių vandenyje) vietovėmis paliks neišdildomą įspūdį. Šios vietovės – tai prieglobstis daugybei paukščių (flamingams, pelikanams, žuvėdroms, garniams). Vandenyje gausu žuvies. Čia ištisus metus atvyksta žūklės mėgėjai. Viename iš daugybės restoranėlių galite paragauti šviežios žuvies patiekalų.

Apgyvendinimas viešbutyje. Pietūs ir vakarienė viešbutyje. Nakvynė viešbutyje.

7 diena            SIN SALUM DRAUSTINIS

Ekskursija į Sin Salum draustinį – iš pradžių pirogomis (po mangrovių tankumynus), po to – arkliais kinkytais vežimais. Apsilankymas etnografiniame kaime. Po pietų – poilsis vandenyno pakrantėje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena            SIN SALUM DRAUSTINIS – SALI

Pervežimas į turistinį centrą – Sali. Apsilankymas Bandia draustinyje.

Bandia draustinis išsidėstęs už 65 km nuo Dakaro netoli Sali turistinio centro ir užima apie 15 ha plotą. Čia, tarp baobabų, ramiai vaikštinėja gazelės ir elniai. Galima sutikti ir raganosius, žirafas, beždžiones bei buivolus. Šiame draustinyje auga tūkstantį metų skaičiuojantis milžiniškas baobabas, kurio kamiene laidodavo griotus. (Griotai - išskirtinė sererų tautos muzikantų ir artistų kasta. Griotų niekuomet nelaidodavo kapinėse – manyta, kad žemė bus paniekinta.)

Ekskursija po draustinį. Pietūs. Po pietų – ekskursija į kriauklių salą – Fadžudžą. Apsilankymas žvejų kaime – Žoalyje.

Apgyvendinimas viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

9 diena            DAKARAS – GORĖS SALA – DAKARAS

Pervežimas į Senegalo sostinę – Dakarą. Iš Dakaro vykstate į Gorės salą.

Gorės salą XV a. atrado portugalai. Nuo to laiko ši sala ne kartą ėjo iš rankų į rankas, kol XVII a. atsidūrė prancūzų valdose. Prancūzijos bajorai, įsikūrę saloje, imdavo į žmonas vietines gražuoles (Senegalo moterys laikomos pačiomis gražiausiomis Afrikoje). Vaikai iš tokių mišrių santuokų Senegale buvo labai gerbiami ir turėjo realią valdžią. Gorės saloje yra daugybė gražių kolonijinės architektūros namų, nuostabaus grožio smėlio paplūdymys Le-Kastel, istorinis muziejus Destri forte (šiaurinė salos dalis), galintis savo ekzpozicijų turtingumu varžytis su sostinės muziejais, Jūros muziejus, Moterų muziejus ir puikus turgus prieplaukoje. Ypatingas miesto pasidižiavimas – kruopščiai atrestauruotas istorinis vergų turgus, statytas 1786 m. Šiuo metu tai unikalus afrikiečių, padėjusių pamatus daugeliui dabartinės Pietų ir Šiaurės Amerikos tautybių, kultūros ir folkloro istorinis muziejus. Kelis šimtmečius į didžiulę bazę, esančią Gorės saloje, suveždavo belaisvius iš visos Vakarų Afrikos. Šiandien senegaliečiai ypač domisi vergovės istorija jų šalyje. Gorės sala yra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

Sugrįžimas į Dakarą. Ekskursija po miestą. Apsilankymas didžiuliame suvenyrų turguje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

10 diena           Pusryčiai. Pervežimas į oro uostą. Skrydis namo

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel.(8 5) 26 29 000, (8 5) 26 27 777, mob.(8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 10 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:Teirautis €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS