Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt

Pažintinė kelionė į tikrąją Meksikos sielą su grupe ir vadovu iš Lietuvos

Kaktusai, sombrerai ir tekila. Kas tai? Meksika ar jos stereotipai? Paslaptingų civilizacijų šalis, senovės kultūros, kolonijinių miestelių žavesys, nuostabūs paplūdimiai, svaiginantys atogrąžų miškai, įdomios tradicijos, visa tai – Meksika. Senovės piramidės ir ištisi miestai, kur iki šiol jaučiamas galingų ir žiaurių genčių vadų alsavimas, – tai taip pat Meksika. Karšta Karibų saulė, smaragdų spalvos jūra, smulkus baltas smėlis – ir tai Meksika. Jūrų gėrybės, ugninė salsa ir... gitaros skambesys. Žmonės – energingi, svetingi, linksmi, kūrybingi... Visa tai ir dar daugiau – tikroji Meksika!  

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 12 nakvynių 3–4* viešbučiuose;
 • vidinio skrydžio bilietas Gvadalachara–Merida;
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 12 pusryčių, 4 pietūs, 1 vakarienė,
 • poilsio Kankūne metu – viskas įskaičiuota;
 • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu 1–7 dienomis, 8–9 dieną ispaniškai kalbantis gidas su vertimu į lietuvių kalbą;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Meksiką ir atgal (nuo 1 150 EUR);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • kelionių draudimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams (~ 60 USD);
 • asmeninės išlaidos.

Kelionėje:

 • Gvadalachara – tradicinė Meksika, mariačio ir tekilos gimtinė
 • Keretaras ir kiti magiški Meksikos miestai
 • Meksikas – senovės actekų įkurta sostinė Tenočtitlanas
 • Majų civilizacijos šedevrai ir paslaptys
 • Kankūnas, kur dangaus spalvos nublanksta prieš jūros ir smėlio paletę

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIAI ORO UOSTAI–MEKSIKAS

Atskridę į Meksiką, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Meksike.

2 DIENA. MEKSIKAS (P, Pi)

Po pusryčių – ekskursija po Meksiką, vieną didžiausių pasaulio miestų. Jis įkurtas 1325 m. senosios actekų sostinės Tenočtitlano vietoje. Actekų pranašystė skelbė, kad klajojančios gentys pastatys didelį miestą toje vietoje, kur erelis, nutūpęs ant kaktuso, draskys gyvatę. Tą vietovę senovės žmonės atrado mažoje pelkėtoje Teskoko ežero salelėje ir, pasinaudoję vadinamąja plaukiojančių sodų sistema „chinampa“, nusausino ir praplėtė salą. Ji palaipsniui didėjo dirbtiniu būdu ir Tenočtitlanas tapo didžiausiu ir galingiausiu senovės Mezoamerikos miestu. 1519 m. pirmieji ispanų konkistadorai, vedami Hernano Corteso, nepatikėjo savo akimis pamatę tokią išsivysčiusią actekų civilizaciją, kurios imperatorius tuo metu buvo Montezuma. Tenočtitlane gyveno apie 300 tūkst. žmonių, stūksojo apie 60 tūkst. namų. Plačios ir tvarkingos gatvės vedė tarp milžiniškų pastatų iš rausvo akyto akmens. Beveik visuose kiemuose žaliavo sodai su įspūdingais augalais. Iš kalnų vamzdžiais atitekėdavo gėlas švarus vanduo. Actekai nuo pirmųjų mūsų eros amžių valgė šaukštais ir šakutėmis. O juk Europoje šie įrankiai nebuvo visuotinai paplitę iki pat XVI a. pabaigos. Ispanų užkariautojai Tenočtitlaną sugriovė ir jo vietoje pastatė dabartinį Meksiko miestą, tapusį buvusios Naujosios Ispanijos vicekaralystės sostine. Miesto centre matysite istorinę Konstitucijos (Zócalo) aikštę – Meksikos simbolį ir jo širdį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, svarbiausią Meksikos katalikų katedrą, Prezidento rūmus su Diego Riveros freskomis (pagal galimybę), Trijų kultūrų aikštę, senovės actekų didingojo miesto Tenočtitlano ritualinę vietą su piramide Templo Mayor – dabar čia vyksta intensyvūs archeologiniai darbai. Vyksite į UNESCO saugomą dievų miestą Teotihuakaną. Tai mistinis miestas, pastatytas dar 150 m. pr. Kr., prieš atsirandant actekų civilizacijai, ir mįslingai ištuštėjęs po 900 m. trukusio klestėjimo, kai Teotihuakanas buvo visos Mezoamerikos religinė, politinė ir ekonominė sostinė. Apžiūrėsite visame pasaulyje žinomas Saulės ir Mėnulio piramides, Sparnuotosios gyvatės šventyklą, papuoštą dekoracijomis, vaizduojančiomis gyvatės arba drakono galvas. Jei liks laiko, turėsite galimybę pereiti Mirusiųjų keliu, užkopti į piramides. Apsilankysite Gvadelupės Dievo Motinos bazilikoje, į kurią kasmet suvažiuoja tūkstančiai katalikų piligrimų iš visos Lotynų Amerikos ir ne tik. Pasakojama, kad šis ant vieno indėno apsiausto atsiradęs stebuklingas šv. Mergelės atvaizdas, kaip ir Turino drobulė, šiandien laikomas mįslingiausiu atvaizdu pasaulio istorijoje. Nakvynė viešbutyje Meksike. Nuvažiuotas atstumas apie 200 km.

Dienos akcentas Senojo pasaulio takais – Teotihuakanas, dievų miestas ikikolumbinėje Meksikoje, UNESCO objektas.

3 DIENA. MEKSIKAS (P, Pi)

Po pusryčių aplankysite buvusius kolonijinius miestelius, kurie dabar virto prestižine Meksiko dalimi, su jaukiomis siauromis senamiesčio gatvelėmis, skverais, restoranėliais bei kavinėmis. Viename tokių buvusių miestelių Čapultepeke dabar gyvena stambieji verslininkai, politikai, įžymybės ir kiti pasaulio galingieji. Kitoje vietoje – Coyoacane – gyveno ir kūrė garsi meksikiečių dailininkė Frida Kahlo. Mėlynasis namas muziejus, kuriame 1907 m. gimė garsioji Frida, liudija apie unikalios, aistringos ir savo amžiui iššūkį metusios asmenybės gyvenimo kelią. Vedybos su to meto žymiausiu Meksikos tapytoju Diego Rivera, jų meilės istorija atsispindi muziejaus ekspozicijoje. Šalimais esantis namas muziejus skirtas Rusijos „revoliucijos demonui“ Levui Trockiui (už papildomą mokestį, jei bus laiko). Užsuksite į Chočimilką, vienintelę teritoriją, primenančią actekų sostinės išraižytą kanalais kraštovaizdį. Pamatysite „chinampa“, plaukiojančius sodus, ir plauksite kanalu valtele, ispaniškai vadinama trajinera. Plaukdami klausysitės mariačio muzikantų. Mariačio muziką galima palyginti su savotiška religija, nes meksikiečiai ją mėgsta ir didžiuojasi. Mariačis – tai muzikos žanras, kilęs iš Gvadalacharos ir įtrauktas į UNESCO nematerialiojo kultūros paveldo sąrašą. Žanro pavadinimas kildinamas iš indėnų genties koka kalbos ir reiškia medinę platformą, ant kurios pagal XVI a. tradiciją stovėdavo atlikėjai. Energinga mažorinė muzika sukuria ypatingą nuotaiką. Nakvynė viešbutyje Meksike. Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

Dienos akcentas Prisilietimas prie ekstravagantiškosios Fridos Kahlo gyvenimo ir mariačis – muzika, be kurios Meksika nebūtų Meksika.

4 DIENA. MEKSIKAS–KERETARAS–SAN MIGEL DE ALJENDĖ (P, Pi)

Po pusryčių išvyksite link San Migel de Aljendės. Iš pradžių užsuksite į Keretarą, centrinės Meksikos magišką, legendomis apipintą, o dabar ir europinės kultūros miestą. Jo senamiestis – tai grįstų gatvelių voratinklis, dviaukščiai spalvingi namukai ir begalė bažnyčių. Čia galima vaikštinėti valandų valandas kas kartą atrandant šį tą ypatinga ir nauja. Keretaras – išskirtinis kolonijinio miesto aukso amžiaus pavyzdys (XVII–XVIII a.), kai čia taikiai gyvenusios indėnų gentys čičimekai, otomiai ir taraskanai kartu su ispanais 1531 m. įkūrė miestą. 1996 m. istorinių paminklų zona buvo paskelbta UNESCO saugoma teritorija. Matysite namą Casa de Corregidora – svarbių istorinių įvykių vietą, taip pat puikaus barokinio stiliaus markizės namą. Šis pastatas – markizo Juano Antonio de Urrutia y Aranos dovana savo karštai mylimai žmonai. Apžiūrėsite Šv. Klaros vienuolyną, Respublikinį teatrą bei senąjį istorinės svarbos akveduką. Vakarop atvyksite į ypatingos auros gaubiamą San Migel de Aljendės miestą. Nakvynė viešbutyje San Migel de Aljendėje.

Dienos akcentas Kolonijinio laikotarpio aukso amžių menantis Keretaras ir jo inžinerijos stebuklas XVIII a. akvedukas.

5 DIENA. SAN MIGEL DE ALJENDĖ–GVANACHUATAS (P)

Po pusryčių susipažinsite su San Migel de Aljende – gražiausiu centrinės Meksikos miestu ir sidabro kasyklų kryžkele. Kaip ir Keretaras, San Migel de Aljendė taip pat įtrauktas į magiškųjų Meksikos miestų sąrašą. Tai vieta, per šimtmečius sugebėjusi išsaugoti savo šaknis ir protėvių tradicijas. Čia vietiniai žmonės puoselėja savo kultūrinį ir istorinį paveldą, o atvykėliai gali patyrinėti gamtos stebuklus, istorines vietas ir prieš šimtus metų iškilusias puošnias šventyklas. Susipažinsite su miesto istorija ir bohemiška atmosfera. Ne veltui unikalią indėnų ir ispanų kultūrų simbiozę atspindintis San Migel de Aljendė įtrauktas net į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Matysite Tautinius rūmus, miesto meno ir kultūros galerijas, vienuolynus, Bučinių skersgatvį, suvenyrų turgelį. Vėlyvą popietę išvyksite į kitą netoliese esanti miestelį Gvanachuatą, įsikūrusį siaurame slėnyje tarp kalnų. Miestas garsėja unikalia architektūra, gausybe architektūros, istorijos, archeologijos paminklų, spalvingomis šventėmis. Kadangi slėnis, kuriame išsidėstęs miestas, labai siauras, dauguma miesto gatvių taip pat siaurutės, todėl čia vyrauja tik vienos krypties eismas. Gvanachuatui būdinga ištaiginga barokinė ir čurigerizmo (vėlyvojo ispaniškojo baroko) architektūra. Nakvynė viešbutyje Gvanachuate. Nuvažiuotas atstumas apie 130 km.

Dienos akcentas Magijos kupina Meksika – bohemiškasis San Migel de Aljendė ir kalnų supamas Gvanachuatas.

6 DIENA. GVANACHUATAS–TLAKEPAKĖ–GVADALACHARA (P, V)

Po pusryčių tęsite kelionę po centrinę Meksiką – išvyksite link Gvadalacharos. Užsuksite į Tlakepakės miestelį, garsėjantį keramika ir rankų darbo stiklu. Pats miestelio pavadinimas indėnų genties nahuatl kalba reiškia „miestas virš molio žemės“. Nors Tlakepakė senesnė už Gvadalacharą, bet su laiku tapo jos priemiesčiu. Pagrindinėje Tlakepakės aikštėje privalote paragauti gaivinančio kukurūzų alaus tejuíno – vietinių genčių tradicinio gėrimo, skanaujamo su citrinomis, druska ir pipirais. Vakarienė restorane su mariačio muzika. Nakvynė viešbutyje Gvadalacharoje. Nuvažiuotas atstumas apie 280 km.

7 DIENA. GVADALACHARA (P)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją po Gvadalacharą, tradicinį Meksikos miestą, kur susipažinsite su tikrąja Meksikos kultūra. Čia patirsite tokį šalies ritmą, kokio sunkiai galima tikėtis kurortuose. Miestas griežtai vadovaujasi tradicijomis – net vietinės futbolo komandos nepriima žaidėjų iš kitų šalių. Miesto simboliai yra tekila, mariačio muzika ir Meksikos kaubojai, žinomi toli už Gvadalacharos ribų. Vyksite į užmiestį daugiau sužinoti apie tai, kaip gaminama tekila. Ekskursijos po miestą metu matysite katedrą, dėl dviejų gotikinio stiliaus bokštų dvynių tapusią labiausiai atpažįstamu Gvadalacharos orientyru, Vyriausybės rūmus, kur XIX a. dirbo Meksikos Parlamentas, išleidęs vergovę panaikinantį dekretą, miesto kultūros centrą. Užsuksite į Hospicio Cabañas, vieną seniausių ir didžiausių ligoninių kompleksų Lotynų Amerikoje, įkurtą 1791 metais. Kompleksas pastatytas pagal rūmų Les Invalides Paryžiuje ir El Escorial Madride pavyzdį ir 1997 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jo koplyčia papuošta garsaus Meksikos dailininko José Clemente Orozco freskomis, viena jų – pasauliniu šedevru laikoma „Ugnies žmogus“ (isp. Hombre de fuego). Nakvynė viešbutyje Gvadalacharoje. Nuvažiuotas atstumas apie 150 km.

Dienos akcentas Kompleksas Hospicio Cabañas, UNESCO objektas, ir jo koplyčios neįtikėtinos freskos.

8 DIENA. GVADALACHARA–MERIDA–UŠMALIS–ČIČEN ICA (P, Pi)

Anksti ryte išvyksite į oro uostą ir skrisite į Baltuoju miestu vadinamą Meridą, esančia Jukatano pusiasalyje. Pasidairysite po Baltąjį miestą, apsilankysite Centrinėje aikštėje, apžiūrėsite katedrą, Vyriausybės rūmus, pasivaikščiosite bulvaru Paseo del Montejo. Kelionę tęsite į paslaptingą UNESCO saugomą Ušmalį. Vietovės pavadinimas mena ikikolumbinius laikus ir majų kalba reiškia „trys kartai“. Tai vienas paslaptingiausių ir kartu elegantiškiausių majų miestų, nuostabaus didingojo architektūrinio puuc stiliaus, be kitų stilių įtakos, pavyzdys. Čia iš gausybės architektūros paminklų išsiskiria skulptūromis ir 20 tūkst. atskirų figūrėlių mozaikiniais frizais dekoruoti Valdovo rūmai, 30 m aukščio Žynio piramidė su šventykla viršuje, moterų vienuolynas – keturių pastatų, juosiančių vidinį kiemą, kompleksas, Vėžlių namas. Po ekskursijos keliausite į vienu iš Septynių naujųjų pasaulio stebuklų pripažintą Čičen Icą – toltekų civilizacijos palikimą. Vakare – šviesos ir garsų spektaklis Čičen Icoje po atviru dangumi prie Kukulkano piramidės. Įtraukti įspūdingo spektaklio pasijusite tarsi keliaudami laiku per paslaptingo ir žiauraus majų pasaulio istoriją, legendas ir ritualus. Nakvynė viešbutyje Čičen Icoje. Nuvažiuotas atstumas apie 350 km.

Dienos akcentas Ušmalis, UNESCO objektas, ir paslaptinga Žynio piramidė su šventykla viršuje.

9 DIENA. ČIČEN ICA–KANKŪNAS (P, VĮ)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją po Čičen Icą – toltekų civilizacijos širdį. Dar kartą apžiūrėsite garsiąją UNESCO saugomą Kukulkano piramidę, matysite Karių šventyklą, Tūkstančio kolonų salę, observatoriją, didžiausią Centrinėje Amerikoje žaidimo su kamuoliu lauką, šventąjį altorių, prie kurio buvo atliekamos žmonių aukojimo apeigos. Per regioną, labiausiai žinomą dėl daugybės senotų, išvyksite Kankūno link. Senotai – nepaprastos spalvos ir grožio požeminiai indėnų ežerai – susidarydavo lietaus vandeniui išplovus paviršinį klinčių sluoksnį ir susijungus su požeminiais urvais. Majų civilizacijos klestėjimo laikais tokie senotai buvo svarbūs ritualiniam gyvenimui. Turėsite laisvo laiko atsivėsinti senote arba tiesiog pailsėti šventose majams vietose. Nakvynė viešbutyje Kankūne. Nuvažiuotas atstumas apie 220 km.

Dienos akcentas Kukulkano piramidės dienos ir nakties magija. Senotai – Jukatano pusiasalio gamtos stebuklas, indėnų šventieji šulinių ežerai.

10–12 DIENOS. KANKŪNAS (VĮ)

Po pusryčių – laisvas laikas pasimėgauti šilta jūra, balto smėlio paplūdimiais, viskas įskaičiuota maitinimo sistemos pranašumais. Aktyvaus poilsio mėgėjams viešbutyje bus pasiūlytos papildomos ekskursijos ir pramogos (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje Kankūne.

13–14 DIENOS. KANKŪNAS–TARPINIAI ORO UOSTAI–VILNIUS (P)

Po pusryčių išsiregistruosite iš viešbučio ir vyksite į oro uostą. Skrydis Kankūnas–tarpiniai oro uostai–Vilnius.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 12;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 16; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • priemoka už vienvietį kambarį – 720 €;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl aukštikalnių ligos profilaktikos bei simptomų, konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų.


Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel.(8 5) 26 29 000, (8 5) 26 27 777, mob.(8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 14 d.

Kelionės datos:

2020-11-16


Kaina nuo:2099 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS