Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt

Pažintinė kelionė į Meksiką. Penkių civilizacijų palikimas

Meksika – senovės civilizacijas menanti svetinga kontrastų šalis. Čia pasinersite į senąją ikikolumbinės Meksikos istoriją, susipažinsite su paslaptingai dingusiomis civilizacijomis, savo akimis pamatysite net 10 objektų, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, ir pajusite gamtos stebuklų galią!

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas ir visi pervežimai pagal programą;
 • 8 nakvynės 4* viešbučiuose;
 • ekskursijos pagal programą;
 • maitinimas pagal programą: 8 pusryčiai;
 • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu.

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietas į Meksiką ir atgal (nuo 850 EUR);
 • pervežimai po turo į viešbutį ir iš viešbučio į oro uostą;
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos.

Galimas kelionės pratęsimas Kankūne arba Riviera Maya.

Pratęsimo kainos:

 • nuo 200 EUR (asmeniui 3* viešbučio dviviečiame kambaryje);
 • nuo 400 EUR (pasirinkus 4* viešbutį);
 • nuo 540 EUR (pasirinkus 5* viešbutį)

Kelionė

 • Senųjų civilizacijų atmintis Palenkėje, Monte Albane, Ušmalyje
 • Praeities žavesys kolonijiniuose Oachakos, San Kristobal de las Kasaso miestuose
 • Sumidero kanjono žaluma
 • Krioklių Misol-Ha skaidrumas
 • Pasaulio stebuklas Čičen Icaje

 

 

1 DIENA. MEKSIKAS

Savarankiškai atvyksite į Meksiką ir būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį Meksike. Nakvynė viešbutyje Meksike.

2 DIENA. MEKSIKAS–TEOTIHUAKANAS (P)

Po pusryčių – ekskursija po Meksiką, vieną didžiausių pasaulio miestų. Jis įkurtas 1325 m. senosios actekų sostinės Tenočtitlano vietoje. Actekų pranašystė skelbė, kad klajojančios gentys pastatys didelį miestą toje vietoje, kur erelis, nutūpęs ant kaktuso, draskys gyvatę. Tą vietovę senovės žmonės atrado mažoje pelkėtoje Teskoko ežero salelėje ir, pasinaudoję vadinamąja plaukiojančių sodų sistema (chinampa) nusausino ir praplėtė salą. Ji palaipsniui didėjo dirbtiniu būdu ir Tenočtitlanas tapo didžiausiu ir galingiausiu senovės Mezoamerikos miestu. 1519 m. pirmieji ispanų konkistadorai, vedami Hernano Corteso, nepatikėjo savo akimis pamatę labai išsivysčiusią actekų civilizaciją, kurios imperatorius tuo metu buvo Montezuma. Tenočtitlane gyveno apie 300 tūkst. gyventojų, stūksojo apie 60 tūkst. namų. Plačios ir tvarkingos gatvės vedė tarp milžiniškų pastatų iš rausvo akyto akmens. Beveik visuose kiemuose žaliavo sodai su įspūdingais augalais. Iš kalnų vamzdžiais atitekėdavo gėlas švarus vanduo. Actekai nuo pirmųjų mūsų eros amžių valgė šaukštais ir šakutėmis. O juk Europoje šie įrankiai nebuvo visuotinai paplitę iki pat XVI a. pabaigos. Ispanų užkariautojai Tenočtitlaną sugriovė ir jo vietoje pastatė dabartinį Meksiko miestą, tapusį buvusios Naujosios Ispanijos vicekaralystės sostine. Miesto centre pamatysite istorinę Konstitucijos (Zócalo) aikštę – Meksikos simbolį ir jo širdį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, svarbiausią Meksikos katalikų katedrą, Prezidento rūmus su Diego Riveros freskomis (pagal galimybę), senovės actekų didingojo miesto Tenočtitlano ritualinę vietą su piramide Templo Mayor – dabar čia vyksta intensyvūs archeologiniai darbai. Aplankysite Antropologijos muziejų – vieną svarbiausių ir geriausių muziejų ne vien Lotynų Amerikoje, bet ir visame pasaulyje. Vėliau vyksite į dievų miestą Teotihuakaną, įrašytą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai mistinis miestas, pastatytas dar 150 m. pr. Kr., prieš atsirandant actekų civilizacijai, ir mįslingai ištuštėjęs po 900 m. trukusio klestėjimo, kai Teotihuakanas buvo visos Mezoamerikos religinė, politinė ir ekonominė sostinė. Pasigrožėsite visame pasaulyje žinomomis Saulės ir Mėnulio piramidėmis, Sparnuotosios gyvatės šventykla, papuošta dekoracijomis, vaizduojančiomis gyvatės arba drakono galvas. Jei liks laiko, turėsite galimybę pereiti Mirusiųjų keliu, užkopti į piramides. Nakvynė viešbutyje Meksike. Nuvažiuotas atstumas apie 200 km (apie 10 val.).

3 DIENA. MEKSIKAS–PUEBLA–OACHAKA (P)

Po pusryčių vyksite į Oachaką – autentiškiausią Meksikos miestą, kurio net 60 proc. gyventojų yra indėnai. Pamatysite garsiuosius veikiančius ugnikalnius Popokatepetlį ir Istaksihuatlį. Užsuksite į Pueblą – Angelų miestą, garsėjantį virtuve, Talaveros keramika, bažnyčiomis, rankų darbo dirbiniais ir šokoladiniu padažu „Mole“. Nakvynė viešbutyje Oachakoje. Nuvažiuotas atstumas apie 490 km (apie 12 val.).

4 DIENA. OACHAKA–MONTE ALBANAS–TULĖ–TEHUANTEPEKAS (P)

Po pusryčių vyksite į Monte Albaną – senosios sapotekų (debesų žmonių) civilizacijos ceremonijų centrą, vieną įspūdingiausių šalies archeologinių zonų, nuo kurios atsiveria nepakartojami vaizdai į Oachakos slėnį. Ši vietovė įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pasivaikščioję po miestą vyksite į antrą didelį sapotekų miestą Tehuantepeką. Nakvynė viešbutyje Tehuantepeke. Nuvažiuotas atstumas apie 260 km.

5 DIENA. TEHUANTEPEKAS–SUMIDERO KANJONAS–SAN KRISTOBAL DE LAS KASASAS (P)

Anksti ryte per Siera Madrės kalnus vyksite Sumidero kanjono link. Kateriais plauksite upe, tekančia Čiapaso valstijoje esančiu Sumidero kanjonu. Kanjono uolos kai kuriose vietose kyla net į 1 000 m aukštį. Tai viena gražiausių vietų visoje Meksikoje. Po trumpo kruizo keliausite į San Kristobal de las Kasasą. Pamatysite ananasų ir agavų plantacijų, jei užteks laiko, sustosite tekilos fabrikėlyje. Rekomenduojame naktinį pasivaikščiojimą po San Kristobal de las Kasasą – nuostabų kolonijinį miestelį, įkurtą dar XVI a. įvertinus vėsesnį kalnų klimatą katalikų šventikams ir išsaugojusį praeities žavesį ir ypatingą architektūrą. Nakvynė viešbutyje San Kristobal de las Kasase. Nuvažiuotas atstumas apie 370 km (apie 11 val.).

6 DIENA. SAN KRISTOBAL DE LAS KASASAS–MISOL-HA–PALENKĖ (P)

Po pusryčių vyksite į kaimelį San Juan Chamula, garsėjantį bažnyčia, kurioje vyksta vietos apeigos, skirtos krikščionių šventiesiems. Pastate, saugančiame daugybę paslapčių ir apšviestame tūkstančių žvakių liepsnų, maldos skamba vietos dialektais. Bažnyčioje harmoningai persipina dvi skirtingos religijos – senoji indėnų ir šiuolaikinė katalikų. Tą pačią dieną leisitės nuo Siera Lakandono aukštumų. Jeigu norėsite, galėsite išsimaudyti nuostabaus grožio kriokliuose Misol-Ha. Nakvynė viešbutyje Palenkėje. Nuvažiuotas atstumas apie 220 km (apie 10 val.).

7 DIENA. PALENKĖ–KAMPEČĖ (P)

Po pusryčių apžiūrėsite į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Palenkę. Tai kone gražiausias iki šiol rastas ir iš džiunglių atimtas garsiausias majų ritualinis centras. Šį paslaptingą senąjį miestą supa palmių ir lianų džiunglės. Pamatysite garsiąją Užrašų šventyklą – antkapinį paminklą, mįslingumu galintį varžytis su Egipto piramidėmis, Saulės, Kryžiaus šventyklas, to meto valdančiojo elito rūmus. Vėliau vyksite į Kampečę, miestą, įrašytą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jame kadaise buvo svarbiausių Jukatano pusiasalio uostų, apsitvėrusių nuo įžūlių piratų antpuolių, gynybinė siena. Vakare už papildomą mokestį rekomenduojame pasivažinėti po miestą jaukiu tramvajumi. Nakvynė viešbutyje Kampečėje. Nuvažiuotas atstumas apie 370 km (apie 9 val.).

8 DIENA. KAMPEČĖ–UŠMALIS–MERIDA (P)

Po pusryčių vyksite į paslaptingąjį UNESCO saugomą Ušmalį. Tai vienas elegantiškiausių majų miestų, nuostabaus didingojo architektūrinio puuc stiliaus pavyzdys. Čia tarp gausybės architektūros paminklų išsiskiria skulptūromis ir 20 tūkst. atskirų figūrėlių mozaikiniais frizais dekoruoti Valdovo rūmai, Žynio rūmai – 30 m aukščio piramidė su šventykla viršuje, moterų vienuolynas – 4 pastatų, juosiančių vidinį kiemą, kompleksas, Vėžlių namas. Pasižvalgysite po Baltąjį miestą – Meridą – Jukatano valstijos sostinę, besididžiuojančią Nepriklausomybės aikšte ir europinio stiliaus centrine gatve Paseo de Montejo. Nakvynė viešbutyje Meridoje. Nuvažiuotas atstumas apie 250 km (apie 8 val.).

9 DIENA. MERIDA–ČIČEN ICA–EK BALAMAS–KANKŪNAS (P)

Po pusryčių vyksite į vienu iš septynių naujų pasaulio stebuklų pripažintą Čičen Icą – toltekų civilizacijos palikimą. Būtent čia yra garsioji Kukulkano piramidė, įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, Karių šventykla, Tūkstančio kolonų salė, observatorija, didžiausias Centrinėje Amerikoje žaidimo su kamuoliu laukas, šventasis altorius, prie kurio buvo atliekamos žmonių aukojimo apeigos. Užsuksite atsivėsinti prie senoto – nepaprastos vandens spalvos ir grožio požeminio indėnų ežero. Majų civilizacijos klestėjimo laikais tokie senotai buvo svarbūs ritualiniame gyvenime. Užsuksite į Ek Balamą, majų civilizacijos klasikinio periodo miestą, kur visai neseniai atlikti kasinėjimai atvėrė naują požiūrį į majų kultūrą. Didesnė miesto dalis tebestūkso tankiai apaugusi džiunglėmis. Turo pabaiga. Nuvažiuotas atstumas apie 340 km (apie 10 val.).

Kelionės pratęsimas Kankūne arba Riviera Maya.

9 DIENA. KANKŪNAS arba RIVIERA MAYA (P arba VĮ)

Po ekskursijų vyksite į pasirinktą kurortą.

10–12 DIENOS. KANKŪNAS arba RIVIERA MAYA (P arba VĮ)

Poilsis pasirinktame viešbutyje.

13 DIENA. KANKŪNAS arba RIVIERA MAYA–ORO UOSTAS (P)

Papusryčiausite viešbutyje ir vyksite į oro uostą.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas,
 • gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • * Kalėdiniu periodu gali būti taikoma priemoka;
 • pasikeitus paslaugų kainoms, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nakvynių skaičius – 8;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 2; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;
 • priemoka už vienvietį kambarį – nuo 360 EUR;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų.

Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel.(8 5) 26 29 000, (8 5) 26 27 777, mob.(8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 9 d.

Kelionės datos:

2020-12-25


Kaina nuo:1699 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS