Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Pažintinė kelionė į Gražuolę Kiniją su grupe ir vadovu iš Lietuvos

Kai beveik prieš 700 metų Marco Polo nustebusiems europiečiams pirmą kartą pasakojo apie Vidurio karalystėje praleistus 16 metų, Vakarų pasauliui Kinija buvo didžiausios egzotikos sinonimas. Dabar apie Kiniją sakoma: „Miegantis milžinas pabudo.“ Tai greičiausiai pasaulyje besikeičianti šalis. Istorijos paslaptys, gamtos grožis, ekonominis stebuklas, sveiko maisto koncepcija – viskas šioje šalyje yra įdomu, kelia nuostabą ir kviečia apsilankyti dar ne kartą.

Kelionės kaina 1 785 EUR + skrydžiai

(asmeniui dviviečiame kambaryje)

Į kainą įskaičiuota:

  • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
  • 11 nakvynių 3* viešbučiuose;
  • 2 kelionės greituoju traukiniu;
  • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
  • maitinimas pagal programą: 10 pusryčiai, 9 pietūs ir 1 vakarienė;
  • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu;
  • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Papildomos išlaidos:

  • lėktuvo bilietas į Kiniją ir atgal (nuo 595 EUR);
  • vidinių skrydžių bilietai (nuo 350 EUR);
  • Kinijos viza ir formalumų sutvarkymas (apie 80 EUR);
  • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
  • kelionių draudimas;
  • papildomos ekskursijos;
  • arbatpinigiai rikšoms (apie 10 CNY);
  • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams (apie 40 USD);
  • asmeninės išlaidos.

Kelionėje:

  • Didžioji kinų siena – vienas didžiausių statinių žmonijos istorijoje
  • Terakotinė armija – įstabus pasaulio stebuklas
  • Romantiškas kruizas Li upe
  • Meno kūriniais paryškintas įspūdingas kraštovaizdis
  • Kovos meno kung fu lopšys – Šaolino vienuolynas
  • Šanchajus – senovės paveldo ir aukštųjų technologijų derinys

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–PEKINAS

2 DIENA. PEKINAS (Pi)

Atskridę į Pekiną, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į ekskursiją. Aplankysite didžiausią pasaulyje Tiananmeno, arba Dangiškosios Taikos vartų, aikštę, Uždraustąjį miestą – Mingų ir Čingų dinastijų imperatorių rūmus. Kompleksas užima 72 ha, jį sudaro daugiau nei 800 pastatų su 9 999 kambariais ir yra supamas gynybinės sienos bei kanalo, vadinamo „Auksiniu vandeniu“. Kinijoje geltona ir aukso spalvos laikomos imperatoriaus spalvomis, todėl beveik visi Uždraustojo miesto stogai yra padengti geltonomis čerpėmis. Tačiau yra išimčių. Bibliotekos pastato stogo danga juoda, nes pagal penkių elementų teoriją juoda spalva asocijuojasi su vandeniu, todėl saugo knygas nuo gaisro. O sosto įpėdinis gyveno pastate su žaliu stogu, nes ši spalva yra susijusi su medžiu ir reiškia augimą. Važiuosite rikšomis siauromis senojo Pekino gatvelėmis. Šią miesto dalį vietiniai vadina tikruoju Pekinu. Pirmieji hutongai atsirado dar XIII a. – tai senamiesčio kvartalai su siaurais skersgatviais ir vieno aukšto namais su kiemeliais. Kiekvieną namą sudaro keturi pastatai, pastatyti pagal fengšui. Jų langai išeina tik į vidinį kiemą, o vieni vartai veda į skersgatvį. Taip uždarius vartus sukuriama visiška izoliacija nuo išorės. Pietausite senąją Kinijos dvasią atspindinčiame hutonge su čia gyvenančia šeima. Po pietų užsuksite į perlų fabriką ir vyksite į viešbutį užsiregistruoti ir pailsėti. Nakvynė viešbutyje Pekine.

Nuvažiuotas atstumas apie 80 km.

Dienos akcentai

Uždraustasis miestas – didžiausias pasaulyje senovinis rūmų kompleksas, UNESCO objektas, ir autentiškasis Pekinas.

3 DIENA. PEKINAS (P, V)

Po pusryčių aplankysite legendinę 6 350 km ilgio Didžiąją kinų sieną, esančią prie Dziujongo perėjos, ir Vasaros rūmus. Didžioji kinų siena – vienas didžiausių statinių žmonijos istorijoje, nuostabios struktūros statinys, vingiuojantis per kalnus, slėnius ir dykumas, besipuikuojantis įspūdingais sargybos bokštais. Užsuksite pasigrožėti olimpiniu stadionu „Paukščių lizdas“. Vakarienė restorane „Pekino antis“. Skanausite garsaus istorinio to paties pavadinimo patiekalo, žinomo dar nuo Juanų dinastijos laikų. 1330 m. gydytojas ir už imperatoriaus virtuvę atsakingas dietologas Hu Sihui įtraukė jį į savo įspūdingą kūrinį „Svarbiausi valgymo principai“. Po vakarienės vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Pekine.

Dienos akcentai

Du UNESCO objektai – Didžioji kinų siena ir Vasaros rūmai. Vakarienei – garsioji „Pekino antis“.

4 DIENA. PEKINAS–LUOJANGAS–ŠAOLINO VIENUOLYNAS (Pi)

Anksti ryte vyksite į geležinkelio stotį ir greituoju traukiniu keliausite į Luojangą, vieną iš septynių senovės Kinijos sostinių. Dėl turtingos istorijos Luojangas yra labai svarbus Kinijos istorinis, meninis, mokslinis ir religinis centras. Miesto įkūrimo istorija mena legendinės pirmosios dinastijos valdymo laikus apie 2000 metų prieš Kr. 68 m. mieste buvo įkurtas pirmasis Kinijoje budistų vienuolynas „Baltasis Arklys“. Apsilankysite garsiajame Šaolino kovos menų budistų vienuolyne, įkurtame 495 m. Indijos vienuolio Bodhidharmos garbei, kuris skleidė čanbudizmą (dzenbudizmą) – savęs pažinimo (kenšo, satori) idėjas. Pasak legendos, vienuolis meditavo ištisas dienas, nusisukęs veidu į sieną. Po 9 metų meditacijos vienuolio kontūrai atsispindėjo uoloje, o dėl ilgo sėdėjimo jo galūnės prarado gebėjimą judėti, todėl jis turėjo sugalvoti ypatingų pratimui, kurie jam padėtų atgauti mobilumą. Bodhidharmos sekėjai, įšventinti mokiniai, derina kontempliaciją su judesių praktika, imituodami natūralius paukščių ir gyvūnų judesius. Kinų kovos menas ušu, turintis stiprų filosofinį pagrindą, harmoningai derina žmogaus dvasingumą ir fizinį tobulumą. Ne veltui Kinijoje sakoma, kad ušu – tai ne kovos būdas, tai gyvenimo ir harmonijos su supančiu pasauliu kelias. Šiandien Šaolino vienuolynas – tai didžiulis religinės paskirties pastatų kompleksas, kuriame gyvena apie 100 vienuolių. Pasivaikščiosite vienuolyno teritorija, apžiūrėsite pagodų mišką Ta Lin, kur yra išlikę 260 antkapių – stupų, pamatysite Tagou Kung fumokyklą. Esant galimybei, stebėsite kovos ušu mokinių pasirodymą (papildomas mokestis apie 10 USD). Nakvynė viešbutyje Luojange.

Dienos akcentas

Šaolino vienuolynas – gyva kovos menų legenda.

5 DIENA. LUOJANGAS–SIANAS (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją prie Longmeno („Drakono vartų“) grotų – V a. olose iš akmens buvo išskaptuotos daugiau nei 1 100 Budos skulptūrų bei scenų iš jo gyvenimo. 2000 m. Longmeno grotos įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, kaip įspūdingiausia ir didžiausia Kinijos Tangų dinastijos laikotarpio (316–907 m.) akmens skulptūrų ir raižinių kolekcija. Po pietų vyksite į geležinkelio stotį ir greituoju traukiniu važiuosite į Sianą (apie 2 val.) – senąją Kinijos sostinę. Nakvynė viešbutyje Siane.

Dienos akcentai

Longmeno grota – milžiniškas budistų šventyklų kompleksas, vienas didžiausių Kinijos skulptūros meno lobynų, UNESCO objektas.

6 DIENA. SIANAS (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją ir pamatysite garsiąją terakotinę armiją, saugančią imperatoriaus Čino kapavietę. Tai vienas žymiausių visų laikų archeologinių atradimų ir didžiausių pasaulio stebuklų. Armija sukurta daugiau nei prieš 2 200 metų, ją sudaro 7 tūkst. natūralaus dydžio kareivių ir arklių figūrų, 90 vežimų. Vėliau susipažinsite su kaligrafija. Pamokėlėje sužinosite apie senąjį Kinijos meną, kaip susiformuoja, ką reiškia ir iš ko sudaryti kinų hieroglifai, gal net išmoksite užrašyti savo vardą kinų kalba. Pietūs kinų kavinėje – paragausite koldūnų. Papietavę autobusu vyksite į mečetę ir turėsite laisvo laiko pasivaikščioti po musulmonų turgelį. Nakvynė viešbutyje Siane.

Dienos akcentas

Vienintelė pasaulyje požeminė terakotinė armija, UNESCO objektas.

7 DIENA. SIANAS–GUILINAS (P)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Guiliną. Dėl neįtikėtinų formų kalnų šis regionas laikomas viena gražiausių Kinijos vietovių. Važiuosite į savitą Longšengo regioną, kuriame gyvena įvairios tautinės mažumos. Šios nedidelės tautelės garsėja spalvingais rankų darbo audiniais, batika. Vienos jų, yao genties, moterys didžiuojasi kone ilgiausiais pasaulyje plaukais. Pagal jų tikėjimą – kuo ilgesni plaukai, tuo ilgesnis bus gyvenimas. Pajusite kasdienį žmonių ritmą, išvysite ryžių laukų terasas. Šias terasas, siekiančias 1 100 m aukštį, kalnų šlaituose maždaug nuo XII a. formavo valstiečiai tiesiog rankomis. Tokiam darbui reikia labai didelių pastangų – nedidelė klaida gali išprovokuoti sienų griūtį ir sunaikinti derlių. Valstiečiams, turėjusiems rūpintis savo išlikimu kalnuotose vietovėse, tai buvo vienintelė galimybė išmaitinti savo šeimas. Po to pasigrožėsite Dramblio straublio kalnu, tapusiu Guilino vizitine kortele. Vietinė legenda byloja, kad vienas imperatoriškosios kariuomenės dramblys susirgo ir buvo paliktas likimo valiai. Vietiniai žmonės jį priglaudė, išgydė, o po to dramblys nebepanoro tęsti tarnybos. Kartą, kai dramblys gėrė vandenį, supykęs dangaus imperatorius smogė jam ir jis virto akmeniu. Pusapvalė anga tarp dramblio straublio ir galvos vadinama „Mėnulio urvu“, nes pati anga ir jos atspindys vandenyje formuoja ratą, panašų į mėnulio pilnatį. Nakvynė viešbutyje Guiline.

Dienos akcentai

Longšengo kalnų regionas, išsaugojęs tūkstantmečių senumo terasinio žemės ūkio tradicijas. Guilino simbolis – Dramblio straublio kalnas.

8 DIENA. GUILINAS–JANGŠUO–GUILINAS (P, Pi)

Po pusryčių leisitės į kruizą Li upe (apie 83 km). Tai viena švariausių Kinijos upių, išsiskirianti neapsakomu skaidrumu. Iš abiejų pusių apsupta mistinių formų kalnų ir bambukų giraičių, tarp jų įsikūrę vietinių gyventojų kaimeliai. Pietų Kinijos karstinės kilmės kalnai stebina formomis ir užburia įvairove. Tai yra vienas iš dviejų pasaulyje esančių karstinių kalnų regionų. Dėl reto grožio kraštovaizdžio Guilino vietovė kartu su kitais šešiais Kinijos karstinių kalnų regiono objektais įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Po pietų laive atvyksite į Jangšuo kaimelį, pasivaikščiosite kilometro ilgio prekybine gatve ir užsiregistruosite į viešbutį. Vakare siūlomas įspūdingas vandens ir kalnų spektaklis „Sesers Liu įspūdis“ (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje Guiline.

Dienos akcentas

Kruizas Guilino upe – žvilgsnis į vieną romantiškiausių pasaulio gamtovaizdžių, UNESCO objektą.

9 DIENA. GUILINAS–DŽANGDZIADZIJĖ (P, Pi)

Po pusryčių apsilankysite Nendrinės fleitos urvuose, dažnai vadinamuose gamtos rūmais, nes čia galima rasti „paviljonų“, „amfiteatrų“, „sodų“ ir „parkų“. Viename iš urvų gali tilpti iki tūkstančio žmonių. Jis vadinamas Drakonų karaliaus krištoliniais rūmais – kartais čia priimamos vyriausybinės delegacijos ir rengiami klasikinės muzikos koncertai. Tarp kalkakmenio urvuose galima rasti įvairių kitų mineralų, tokių kaip agatas ir jaspis. Vienas iš akmens stulpų pagal legendą – magiškasis drakonų karaliaus skeptras, juo išlaikoma jūros ramybė. Po ekskursijos pirmiausia greituoju traukiniu iki Čangšos (3,5 val.), paskui autobusu (apie 5 val.) vyksite į Džangdziadziję – vietovę, išgarsėjusią po filmo „Įsikūnijimas“. Populiaraus filmo kūrėjai teigia, kad įkvėpimo sėmėsi iš Džangdziadzijės nacionalinio miško parke esančių „plaukiojančių“ kalnų. Nakvynė viešbutyje Džangdziadzijėje.

10 DIENA. DŽANGDZIADZIJĖ (P, Pi)

Po pusryčių keliausite į pirmąjį Kinijos nacionalinį miško parką. Džangdziadzijės nacionalinio miško parke esantis Ulingjuano kraštovaizdis 1992 m. oficialiai pripažintas UNESCO pasaulio paveldo objektu. Parkas išsiskiria daugybe smailių, smiltainio ir kvarco viršūnių. Vaizdingiausia iš jų – 1 080 m aukščio Pietų pikas, 2010 m. oficialiai pervadintas Avatar Hallelujah garsaus filmo „Avataras“ garbei. Šios formacijos yra išskirtinis Kinijos kraštovaizdžio bruožas, kurį galima rasti daugybėje senovės kinų paveikslų. Stikliniu liftu, vaizdingai vadinamu „100 drakonų“, pakilsite į Juandziadzijės apžvalgos aikštelę pasigrožėti stulbinamais vaizdais. Po pietų kilsite autobusu, o paskui pėsčiomis kopsite į Tiandzi kalną (Debesų sūnus), kurio aukštis – 2 084 m virš jūros lygio. Įspūdingi viršukalnių vaizdai nepraranda savo žavesio bet kuriuo sezonu. Vien jų pavadinimai padeda romantiškai nusiteikti ir pasijusti tarp žemės ir dangaus: Debesų jūra, Mėnulio šviesa, Saulės spinduliai, Žiemos sniegas. Atgal leisitės lynų keliu. Nakvynė viešbutyje Džangdziadzijėje.

Dienos akcentai

Neįprastas Avataro kalnų grožis ir šiuolaikinės inžinerijos stebuklas – aukščiausias pasaulyje stiklinis liftas.

11 DIENA. DŽANGDZIADZIJĖ (P, Pi)

Po pusryčių tęsite pažintį su Ulingjuano kraštovaizdžiu – vyksite prie Baofengo ežero, jaukiai pasislėpusio aukštai kalnuose. Aukštai tarpeklyje tyvuliuojantį ežerą supa smaragdo spalvos kalnai, kurie kartu su saule atsispindi vandenyje it milžiniškame veidrodyje. Kinai tiki, kad ežero ramybė apvalo sielą, suteikia malonę ir ramybę. Apie 30 min. plauksite ežeru, pasimėgausite žmogaus ir gamtos harmonija. Vėliau pietausite ir vyksite prie stiklinio tilto, kur drąsiausieji galės išbandyti savo narsumą. Didžiojo Kanjono stiklinis tiltas tęsiasi tarp dviejų dramatiškų uolų – 380 m ilgio ir 300 m virš kanjono. Eidami šiuo tiltu per stiklą po kojomis matysite visą kanjono grožį. Po ekskursijos autobusu vyksite į oro uostą skrydžiui į Šanchajų. Nakvynė Šanchajuje.

Dienos akcentai

Žmogaus ir gamtos harmonija, stiklinio tilto adrenalinas.

12 DIENA. ŠANCHAJUS (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją po Šanchajų – miestą, kur susilieja Rytų ir Vakarų kultūros. Ekskursija po senamiestį į Nefrito Budos šventyklą. Joje išvysite iš nefrito iškaltą 1,9 m aukščio, 3 t sveriančią Budos statulą, kurią 1882 m. iš Birmos į Šanchajų atgabeno budistų vienuoliai. Šioje šventykloje dažnai vyksta viso pasaulio budistų susibūrimai. Apsilankysite Džiaugsmo (Ju) sode, įkurtame prieš 400 metų. Sodus sudaro 40 atskirų kompozicijų, kurios kartu kuria vientisą paveikslą pagal principą „vienas žingsnis – vienas grožis, grožis kiekviename žingsnyje“. Vakare rekomenduojame pasivaikščioti Huangpu upės pakrante ir pasigrožėti įvairių formų meniškai apšviestais turistiniais laiveliais, sukuriančiais džiugią šventinę atmosferą. Nakvynė viešbutyje Šanchajuje.

Dienos akcentai

Stulbinantis kontrastas – Nefrito Budos šventykla Šanchajaus dangoraižių apsupty. Klasikinių Kinijos sodų harmonija – Ju sodasŠanchajuje.

13 DIENA. ŠANCHAJUS–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS (P)

Anksti ryte išvyksite į Šanchajaus oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Pastabos:

  • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
  • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
  • nakvynių skaičius – 11;
  • keliautojų skaičius – mažiausiai 16; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;
  • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
  • priemoka už vienvietį kambarį – 320 EUR;
  • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
  • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel.(8 682) 188 10, (8 5) 26 27 777,
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 13 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:1785 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu



Privatumo politika