Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Marokas – viskas, ką būtina pamatyti. 10 d. kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos

10 d. kelionė į Maroką su grupe ir vadivu iš LietuvosKelionėje:

  • Imperatoriškieji Maroko miestai – Fesas ir Marakešas
  • Istorinis Erfudas
  • Nauji potyriai Varzazate ir jo kino studijose
  • Aukštojo Atlaso kalnų didybė
  • Tikroji dykumų ir jas keičiančių oazių magija

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS – TARPINIS ORO UOSTAS – KASABLANKA

Atskridę į Kasablanką būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Kasablankoje.

2 DIENA. KASABLANKA – FESAS (P)

Papusryčiavę vyksite į apžvalginę ekskursiją po Kasablanką – didžiausią ir labiausiai kosmopolitišką šalies miestą ir vieną pagrindinių Šiaurės Afrikos verslo centrų bei uostų. VII–VIII a. Kasablankos vietoje buvo berberų miestas Anfa, XV a. miestą sugriovė portugalai, tačiau jau XVI a. atstatė ir pavadino jį Casa Blanca (liet. „baltas namas“). Ekskursijos metu aplankysite Chasano II mečetę, kurioje gali melstis net iki 25 tūkst. žmonių. Tai vienas gražiausių religinių pastatų pasaulyje – stūksanti ant Atlanto vandenyno kranto mečetė stebina prabanga ir rekordinio aukščio – net 210 m – minaretu. Vėliau Atlanto vandenyno pakrante keliausite link Feso. Pakeliui trumpam sustosite Rabate ir Meknese. Užsukę į Rabatą – šalies sostinę – aplankysite Karalių rūmus, Chasano bokštą ir tvirtovę Udayas. Stabtelėję Meknese pamatysite monumentaliuosius vartus, mečetę, rūmus ir ne vieną kilometrą apsauginės sienos. Nakvynė viešbutyje Fese.

Nuvažiuotas atstumas apie 300 km.

Dienos akcentai

Du išskirtiniai miestai: kosmopolitiškoji Kasablanka ir sostinė Rabatas, UNESCO objektas.

3 DIENA. FESAS (P, V)

Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Fesą. Šis miestas įdomus tuo, kad tai – vienas geriausiai išlikusių arabų miestų pasaulyje, žavintis unikaliu senamiesčiu. Feso senamiestis Fes el Bali medina nuo 1981 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą ir yra vienas didžiausių islamo pasaulyje. Tai tikras gatvelių, kurių suskaičiuojama iki 1 900, labirintas. VIII a. miestą įkūrė Idrisas I. Jau tada Fesas tapo vienu svarbiausių pasaulio miestų, kuriame klestėjo amatai ir mokslas. Dabar Fesas yra didelis ir modernus miestas. Dėl įspūdingo fasado ir bronzinių vartų verta sustoti prie Karalių rūmų, statytų XIII–XIV amžiuje. Pamatysite Idriso II mauzoliejų ir IX a. statytą al Karavijino mečetę. Prie jos glaudžiasi 859 m. įkurta biblioteka, davusi pradžią seniausiam arabų pasaulio universitetui. Pasigrožėsite En Nejjarino mozaikiniais sienų fontanais. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Fese.

Dienos akcentas

Tūkstančių gatvelių labirintas – Feso senamiestis, UNESCO objektas.

4 DIENA. FESAS – IFRANAS – ERFUDAS – MERZUGA (P, V)

Po pusryčių keliausite Sacharos dykumos link. Ryte trumpam sustosite prancūzų įkurtame kalnų kurorte Ifrane. Tai prancūzų pamėgtas slidinėjimo kurortas didinguose, žalumos supamuose kalnuose. Keliaujant autobusu tolyn, keisis kedrų miškų, kalnų ir vėjo nugairintų plokštumų vaizdai. Pravažiuosite Zizo upės slėnį, kur stabtelėsite pasigrožėti palmių oazėmis. Būtent čia užauginamas didžiausias šalyje datulių derlius. Peizažas pamažu virs akmenuota dykuma, bet pasiekę Erfudą maloniai nustebsite, išvydę ramią Zizo upės slėnio oazę. Atvykę į Erfudą keturračiais būsite nuvežti į dykumų perlu vadinamą Merzugą. Vakarienė ir nakvynė dykumos viešbutyje.

Nuvažiuotas atstumas apie 450 km.

Dienos akcentai

Žalumos gaiva: kurortinis Ifranas ir palmių oazėmis šnarantis Zizo slėnis.

5 DIENA. MERZUGA (P, V)

Pusryčiai. Laisvas laikas. Po pietų sėsite ant kupranugarių ir leisitės į dykumą palydėti saulės. Merzuga – puiki vieta mėgautis dykumos grožiu ir didžiulėmis kopomis, kurias besileidžianti saulė nudažo raudonais, geltonais ir rudais atspalviais. Vakarienė ir nakvynė dykumos viešbutyje.

Dienos akcentas

Stebuklingas saulėlydis dykumoje.

6 DIENA. MERZUGA – TINGYRAS – VARZAZATAS (P, V)

Po pusryčių keliausite rytinėmis Aukštojo Atlaso kalnų papėdėmis, kol pasieksite Tingyro oazę, kur ošia palmių giraitės ir įsikūrę vietiniai berberų kaimeliai. Vaikščiodami po oazę, matysite, kaip žmonės augina šiam kraštui būdingas žemės ūkio kultūras: datules, alyvuoges, figas, įvairias daržoves. Vėliau keliausite Maroko Didžiuoju kanjonu (Todrhos kanjonu). Juo tekančią upę supa į 300 m aukštį kylančios didingos uolų sienos. Patys įspūdingiausi – paskutiniai kanjono metrai, čia jis susiaurėja vos iki 10 m pločio. Toliau kelias veda Dadeso upės slėniu. Vakare pasieksite upės slėnyje įsikūrusį Varzazato miestą – Maroko kino sostinę. Vakarienė ir nakvynė Varzazate.

Nuvažiuotas atstumas apie 370 km.

Dienos akcentas

Kvapą gniaužiantis Maroko Didysis kanjonas.

7 DIENA. VARZAZATAS – AIT BEN HADU – MARAKEŠAS (P, V)

Po pusryčių pasivažinėsite po Varzazatą, garsėjantį kino studijomis. Keliausite prie vienos garsiausių, gražiausių ir geriausiai išlikusių šalies tvirtovių (kasbų) – Ait Ben Hadu, į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktos 1987 metais. Senaisiais laikais ji buvo tarpinė stotelė karavanams, keliaudavusiems į Sacharą su druskos kroviniu, o grįždavusiems su auksu, dramblio kaulu ir vergais. Pasivaikščiosite siauromis kasbos gatvelėmis, nuo jos sienų apžvelgsite atsiveriančią panoramą. Palikę tvirtovę, kol pasieksite Tiškos perėją, Aukštojo Atlaso kalnų širdį, galėsite grožėtis vietiniais kaimeliais nusagstytais kalnų peizažais. Kiekvienas posūkis prieš akis atvers nepakartojamą vaizdą ir pagaliau kalnuotos vietos nusidažys ochros spalva. Atvykę į karališkąjį Marakešą, keliausite į garsiąją Jemaa el-Fnaa – Mirusiųjų aikštę, buvusią egzekucijų vietą, o dabar neregėtai romantišką, visą laiką šurmuliuojančią miesto dalį. Aikštėje subūrę šimtus žiūrovų savo meistriškumą demonstruoja kobrų kerėtojai, stebukladariai, fokusininkai, gyvūnų dresuotojai, muzikantai ir pilvo šokėjos. Reginys užburia ir tarsi nuskraidina į arabišką pasaką. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Marakeše.

Nuvažiuotas atstumas apie 190 km.

Dienos akcentai

Gražiosios tvirtovės kasbos, UNESCO objektas, ir šurmulio kupina Marakešo aikštė Jemaa el-Fnaa.

8 DIENA. MARAKEŠAS – AS SUVAIRA (P)

Po pusryčių tęsite pažintį su Marakešu. Aplankysite Marakešo senamiestį – mediną, apjuostą gynybinės sienos, UNESCO pasaulio paveldas nuo 1985 metų. Klajoklių gentims pradėjus gyventi sėsliai, miestas augo ir XII a. saugumo sumetimais buvo aptvertas 10 km ilgio ir 10 m aukščio siena, kurios kontūrus visiškai atkartoja dabartinė rausva miesto siena. Pasivaikščiojimas po mediną – tai kelionė į pasakų pasaulį. Chaotiška gatvelių raizgalynė, daugybė pypsinčių motorolerių, asilų bei mulų, traukiančių didžiausius krovinius. Vėliau iš išorės apžiūrėsite Kutubijos (Bibliotekos) mečetę su iškilusiu 77 m aukščio minaretu, matomu iš toli ir vis dar kuriančiu miesto panoramą. Užsuksite į haremų praeitį saugančius ir jazminų bei apelsinmedžių žiedais kvepiančiuose soduose įsikūrusius Bahijos rūmus. Tai išskirtinis marokietiškos architektūros ir dekoro pavyzdys. Iki šių dienų gerai išlikę rūmų kambariai nustebins elegancija, aukso, onikso ir marmuro puošyba. Ypač žavūs vidiniai kiemeliai su fontanais, lubų ir sienų ornamentika. Palikę jau keletą dešimtmečių europiečių taip mėgstamą Marakešą, keliausite į kurortą Atlanto vandenyno pakrantėje. Nakvynė viešbutyje As Suvairoje.

Nuvažiuotas atstumas apie 180 km.

Dienos akcentai

Žavingas Marakešo senamiestis, UNESCO objektas. Jazminų ir apelsinmedžių puokštė Bahijos rūmuose.

9 DIENA. AS SUVAIRA (P)

Poilsis Atlanto vandenyno pakrantės kurorte. Laisvas laikas.Vėlyvas išsiregistravimas iš viešbučio, pervežimas į oro uostą skrydžiui.

10 DIENA. AS SUVAIRA – KASABLANKA – TARPINIS ORO UOSTAS – VILNIUS

Skrydis Kasablanka–tarpinis oro uostas–Vilnius.

  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 21 24 107, mob. (8 610) 40077
el.p.: eglekel@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 10 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:890 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS