Svarbi informacija klientams
Lietuvos Respublikos Vyriausybė bei Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja mėnesiui laiko susilaikyti nuo kelionių į užsienį. Todėl iki balandžio 28 d. (imtinai) užsakymų nepriimame. Esant reikalui galite susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt

Pažintinė kelionė Magiškoji Meksika

Meksika yra nuostabi šalis, daugelį metų pritraukianti turistus iš visos planetos  turtinga senovės majų ir actekų civilizacijų istorija. Čia visur galite rasti nuostabių senovės paminklų, susijusių su tokiomis mįslingomis civilizacijomis kaip Majų, Inkų, Actekų ir kt.. Ir, žinoma, unikali gamta: atogrąžų miškai, pievos, povandeniniai urvai, ugnikalniai ir gamtos stebuklas - Jukatano pusiasalis.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 7 nakvynės 4* viešbučiuose;
 • ekskursijos pagal programą;
 • maitinimas pagal programą: 7 pusryčiai;
 • rusiškai kalbančio gido paslaugos pažintinio turo metu.

Papildomos išlaidos:

 • skrydis į Meksiką ir atgal (nuo 850 €);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • papildomos ekskursijos;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos.

Kelionėje:

 • Paslaptingasis dievų miestas Teotihuakanas
 • La Venta parkas –muziejus po atviru dangumi
 • Iš džiunglių gniaužtų išlaisvinta Palenkė
 • Karstinių ežerų senotų gelmė
 • Pasaulio stebuklas Čičen Ica
   

1 DIENA. MEKSIKAS

Savarankiškai atvyksite į Meksiką ir būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį Meksike. Nakvynė viešbutyje Meksike.  

2 DIENA. MEKSIKAS – TEOTIHUAKANAS (P)

Po pusryčių – ekskursija po Meksiką, vieną didžiausių pasaulio miestų. Jis įkurtas 1325 m. senosios actekų sostinės Tenočtitlano vietoje. Actekų pranašystė skelbė, kad klajojančios gentys pastatys didelį miestą toje vietoje, kur erelis, nutūpęs ant kaktuso, draskys gyvatę. Tą vietovę senovės žmonės atrado mažoje pelkėtoje Teskoko ežero salelėje ir, pasinaudoję vadinamąja plaukiojančių sodų sistema „chinampa“, nusausino ir praplėtė salą. Ji palaipsniui didėjo dirbtiniu būdu ir Tenočtitlanas tapo didžiausiu ir galingiausiu senovės Mezoamerikos miestu. 1519 m. pirmieji ispanų konkistadorai, vedami Hernano Corteso, nepatikėjo savo akimis pamatę labai išsivysčiusią actekų civilizaciją, kurios imperatorius tuo metu buvo Montezuma. Tenočtitlane gyveno apie 300 tūkst. gyventojų, stūksojo apie 60 tūkst. namų. Plačios ir tvarkingos gatvės vedė tarp milžiniškų pastatų iš rausvo akyto akmens. Beveik visuose kiemuose žaliavo sodai su įspūdingais augalais. Iš kalnų vamzdžiais atitekėdavo gėlas švarus vanduo. Actekai nuo pirmųjų mūsų eros amžių valgė šaukštais ir šakutėmis. O juk Europoje šie įrankiai nebuvo visuotinai paplitę iki pat XVI a. pabaigos. Ispanų užkariautojai Tenočtitlaną sugriovė ir jo vietoje pastatė dabartinį Meksiko miestą, tapusį buvusios Naujosios Ispanijos vicekaralystės sostine. Miesto centre pamatysite istorinę Konstitucijos (Zócalo) aikštę – Meksikos simbolį ir jo širdį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, svarbiausią Meksikos katalikų katedrą, Prezidento rūmus su Diego Riveros freskomis (pagal galimybę), senovės actekų didingojo miesto Tenočtitlano ritualinę vietą su piramide Templo Mayor – dabar čia vyksta intensyvūs archeologiniai darbai. Aplankysite Antropologijos muziejų – vieną svarbiausių ir geriausių muziejų ne vien Lotynų Amerikoje, bet ir visame pasaulyje. Vėliau vyksite į dievų miestą Teotihuakaną, įrašytą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai mistinis miestas, pastatytas dar 150 m. pr. Kr., prieš atsirandant actekų civilizacijai, ir mįslingai ištuštėjęs po 900 m. trukusio klestėjimo, kai Teotihuakanas buvo visos Mezoamerikos religinė, politinė ir ekonominė sostinė. Apžiūrėsite visame pasaulyje žinomas Saulės ir Mėnulio piramides, Sparnuotosios gyvatės šventyklą, papuoštą dekoracijomis, vaizduojančiomis gyvatės arba drakono galvas. Jei liks laiko, turėsite galimybę pereiti Mirusiųjų keliu, užkopti į piramides. Nakvynė viešbutyje Meksike. Nuvažiuotas atstumas apie 200 km (apie 10 val.).

3 DIENA. MEKSIKAS – PUEBLA – VERAKRUSAS (P)

Po pusryčių vyksite į Verakrusą – Meksikos įlankoje įsikūrusį didžiausią uostamiestį. Pamatysite garsiuosius veikiančius ugnikalnius Popokatepetlį ir Istaksihuatlį. Užsuksite į Pueblą – Angelų miestą, garsėjantį virtuve, Talaveros keramika, bažnyčiomis, rankų darbo dirbiniais ir šokoladiniu padažu „Mole“. Nakvynė viešbutyje Verakruse. Nuvažiuotas atstumas apie 435 km (apie 10 val.).

4 DIENA. VERAKRUSAS – VILJAHERMOSA – PALENKĖ (P)

Po pusryčių vyksite į Viljahermosą, Tabasko valstijos sostinę. Jis išgarsėjo radus čia naftos ir tapo svarbiu naftos perdirbimo pramonės centru. Darant gręžinius rasta seniausios olmekų kultūros artefaktų. Tai civilizacija, klestėjusi maždaug 1200–200 m. pr. m. e. ir laikoma visos Mezoamerikos kultūros pradu. Apsilankysite La Ventos parke, kuriame įsikūręs olmekų kultūros muziejus po atviru dangumi, vienas originaliausių muziejų pasaulyje. Be vietinės floros ir faunos, čia išvysite ir milžiniškas negridų bruožų galvas – vieną pagrindinių senovės civilizacijų paslapčių. Kelionę tęsite link Palenkės, vėlyvojo klasikinio laikotarpio (600–900 m.) majų miesto. Manoma, kad pirmąjį pavadinimą Lakam Ha, reiškiantį „didelis vanduo“, miestas gavo dėl gausių šaltinių ir versmių. Nakvynė viešbutyje Palenkėje. Nuvažiuotas atstumas apie 620 km (apie 11 val.).

5 DIENA. PALENKĖ – JASČILANAS – PALENKĖ (P)

Po ankstyvų pusryčių vyksite į Jasčilaną, vienintelį iš tikrųjų prarastą miestą Čiapaso valstijos džiunglėse. Čiapaso archeologiniai radiniai rodo, kad teritorija buvo gyvenama jau nuo 1400 m. pr. m. erą. Džiunglėse klestėjo majų civilizacija. Čia tebegyvena vietinės indėnų bendruomenės. Autobusu važiuosite iki Usumasintos upės žiočių, iš ten valtimis palei Meksikos ir Gvatemalos pasienį pasieksite Jasčilano griuvėsius, vieną vaizdingiausių majų kultūros palikimo vietų, apsuptą tankių džiunglių, turtingą flora ir fauna. Tai šventas lakandonų etninės indėnų grupės miestas. Lakandonai – vienintelė etninė grupė, iki šiandien išsaugojusi pagoniškus tikėjimus ir gyvenimo būdą. Įspūdinga gamta, gilios praeities mistika ir 2 tūkst. metų archeologiniai radiniai verti visos dienos ekskursijos. Nakvynė viešbutyje Palenkėje. Nuvažiuotas atstumas apie 240 km (apie 12 val.).

6 DIENA. PALENKĖ – KAMPEČĖ (P)

Po pusryčių apžiūrėsite į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Palenkę. Tai kone gražiausias iki šiol rastas ir iš džiunglių atimtas garsiausias majų ritualinis centras. Šį paslaptingą senąjį miestą supa palmių ir lianų džiunglės. Pamatysite garsiąją Užrašų šventyklą – antkapinį paminklą, mįslingumu galintį varžytis su Egipto piramidėmis, Saulės, Kryžiaus šventyklas, to meto valdančiojo elito rūmus. Vėliau vyksite į Kampečę, miestą, įrašytą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jame kadaise buvo svarbiausių Jukatano pusiasalio uostų, apsitvėrusių nuo įžūlių piratų antpuolių, gynybinė siena. Vakare už papildomą mokestį rekomenduojame pasivažinėti po miestą jaukiu tramvajumi. Nakvynė viešbutyje Kampečėje. Nuvažiuotas atstumas apie 365 km (apie 9 val.).

7 DIENA. KAMPEČĖ – UŠMALIS – MERIDA (P)

Po pusryčių vyksite į paslaptingąjį UNESCO saugomą Ušmalį. Tai vienas elegantiškiausių majų miestų, nuostabaus didingojo architektūrinio puuc stiliaus pavyzdys. Čia tarp gausybės architektūros paminklų išsiskiria skulptūromis ir 20 tūkst. atskirų figūrėlių mozaikiniais frizais dekoruoti Valdovo rūmai, 30 m aukščio Žynio piramidė su šventykla viršuje, moterų vienuolynas – 4 pastatų, juosiančių vidinį kiemą, kompleksas, Vėžlių namas. Pasidairysite po Baltąjį miestą – Meridą – Jukatano valstijos sostinę, besididžiuojančią Nepriklausomybės aikšte ir europinio stiliaus centrine gatve Paseo de Montejo. Nakvynė viešbutyje Meridoje. Nuvažiuotas atstumas apie 250 km (apie 10 val.).

8 DIENA. MERIDA – ČIČEN ICA – IK KIL – KANKŪNAS (P)

Po pusryčių keliausite į vieną iš septynių naujųjų pasaulio stebuklų Čičen Icą – toltekų civilizacijos palikimą. Būtent čia yra vienas iš 8 Naujųjų pasaulio stebuklų -  garsioji Kukulkano piramidė, įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Taip pat čia yra Karių šventykla, Tūkstančio kolonų salė, observatorija, didžiausias Centrinėje Amerikoje žaidimo su kamuoliu laukas, šventasis altorius, prie kurio buvo atliekamos žmonių aukojimo apeigos. Atsivėsinti užsuksite prie senoto Ik Kil– nepaprastos vandens spalvos ir grožio požeminio indėnų ežero. Vakare atvyksite į Kankūną.Turo pabaiga.

Kelionės pratęsimas Kankūne arba Riviera Maya.

8 DIENA. KANKŪNAS arba RIVIERA MAYA (P arba VĮ)

Po ekskursijų vyksite į pasirinktą kurortą.

9 – 11 DIENOS. KANKŪNAS arba RIVIERA MAYA (P arba VĮ)

Poilsis pasirinktame viešbutyje.  

12 DIENA. KANKŪNAS arba RIVIERA MAYA – ORO UOSTAS (P)

Papusryčiausite viešbutyje ir vyksite į oro uostą.

Pratęsimo kaina – nuo 200 € (asmeniui 3* viešbučio dviviečiame kambaryje), nuo 400 € (pasirinkus 4* viešbutį), nuo 550 € (pasirinkus 5* viešbutį).

Įskaičiuota: parvežimas į viešbutį po ekskursijų, 4 nakvynės viešbutyje su pusryčiais, nuvežimas iš viešbučio į oro uostą (apsistojus Kankūne).

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę keisti kelionės programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • pasikeitus paslaugų kainoms, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nakvynių skaičius – 7;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 2; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus ir keliautojams sutikus, grupė gali vykti be kelionės vadovo, kaina perskaičiuojama;
 • nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • priemoka už vienvietį kambarį – nuo 455 €;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų.

Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel.(8 5) 26 29 000, (8 5) 26 27 777, mob.(8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 8 d.

Kelionės datos:

2020-04-24


Kaina nuo:1399 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS