Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Madagaskaras – 14 d. pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos.

Madagaskaras, nuo rytinės Afrikos pakrantės izoliuota sala, yra puikus gamtosaugos pavyzdys – palikta motinos gamtos valiai, dabar sala – tikras gamtininkų rojus. Daugiau nei 80 proc. šios salos augalų ir gyvūnų yra visiškai unikalūs – endeminiai, tokių žemėje daugiau niekur nėra. Ketvirta pagal dydį sala, viena turtingiausių ekologiniu požiūriu pasaulio šalių, didžiuojasi daugiau nei 250 tūkst. įvairių gyvūnų ir augalų rūšių. Iš 8 pasaulyje žinomų baobabų rūšių 6 rūšis auga šioje saloje. Čia galima išvysti ir vadinamąjį keliautojų medį – Madagaskaro ravenalą su didžiuliais vėduoklės formos lapais, išsidėsčiusiais vienoje rytų ir vakarų plokštumoje. Madagaskaras yra vienintelė vieta pasaulyje, kur laisvėje gyvena lemūrai. Mokslininkai aprašo vis naujų lemūrų rūšių: nuo pelytės iki 1 m dydžio. Tarp senovinių augalų ir egzotinių žiedų skraido nematyti paukščiai ir margaspalviai drugeliai. Baltojo smėlio atogrąžų paplūdimiai, kurių čia beveik 5 tūkst. kilometrų, bučiuoja smaragdo spalvos vandenis. Visa tai priverčia susimąstyti – čia rojaus idilė ar tikrovė?
Raudonoji sala – taip Madagaskaras dažnai vadinamas dėl vyraujančio rausvos spalvos dirvožemio – nėra labai populiari tarp turistų. Čia nerasi prabangių vilų, puikių kelių ir gurmaniškų restoranų, tačiau jos gamtos turtai, floros ir faunos įvairovė nustebins ir daug ko mačiusius.

Kelionėje:

  • Lemūrų karalystė Madagaskaras
  • UNESCO saugomi pirmykščiai miškai
  • Endeminis lapės ir šuns mišrūnas fosas
  • Madagaskaro nacionalinio medžio baobabo didybė
  • Baltais paplūdimiais ir smaragdiniu vandeniu užburiantis Bė (Nosy Be) salos kurortas

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS – TARPINIS ORO UOSTAS – ANTANANARYVAS

2 DIENA. ANTANANARYVAS – ANCIRABĖ (V)

Atskridę į Antananaryvą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir lydimi gido vyksite į

į Ancirabę – miestą, plačiai žinomą dėl terminių šaltinių. 1800 m. norvegų misionieriai pastatė čia pirmąjį sveikatingumo centrą (veikiantį iki šiol). Vėliau palyginti vėsesnis klimatas paskatino prancūzus statyti čia savo vilas ir miestelis virto jaukia kurortine zona. Laikui bėgant atsirado tekstilės, maisto ir gėrimų gamyklų, miestas suklestėjo. Pakeliui grožėsitės tipiniu plokščiakalnio peizažu – žalsvi ryžių ir kviečių laukai, raudono dirvožemio žemė, smaragdo spalvos krūmokšniai, ryškiai mėlynas dangus virš paprastų vietinių namukų, statytų iš medienos arba palmių lapų. Užsuksite į tradicinių puodų gaminimo dirbtuves. Nakvynė viešbutyje Ancirabėje.

Nuvažiuotas atstumas apie 170 km.

3 DIENA. ANCIRABĖ – AMBOŠTRA – RANOMAFANA (P, V)

Po pusryčių trumpai apžiūrėsite miestą, užsuksite į juvelyrinę parduotuvę. Vėliau, grožėdamiesi įspūdingais ryžių terasų kraštovaizdžiais, vyksite Ranomafanos nacionalinio parko link. Tai becilėjų genties, garsėjančios kaip geriausia šalies ryžių augintoja ir žinomos dėl ypatingų laidojimo tradicijų, žemės. Ši gentis gana griežtai laikosi savo tradicijų. Tai atsispindi ir kasdieniame gyvenime: drabužiai, vestuvių ritualai, gydymas, šventės, tikėjimas. Jų namai paprasti, pastatyti iš saulėje džiovintų molinių plytų, dažniausiai be kamino, dūmai skverbiasi pro langą – įėjimą – arba tiesiog pro šiaudinį stogą. Sustosite Amboštroje – malagasių amatininkų centre, ten galėsite susipažinti su zafimanirių genties pasididžiavimu – medžio raižiniais. 2003 m. zafimanirių menas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursijos metu žadą atims didingos eukaliptų ir pušų giraitės. Nakvynė viešbutyje Ranomafanos vietovėje.

Nuvažiuotas atstumas apie 260 km.

Dienos akcentas

Zafimanirių genties pasididžiavimas – medžio raižiniai, UNESCO objektas.

4 DIENA. RANOMAFANA – FIANARANCOA (P, V)

Po pusryčių lankysitės Ranomafanos nacionaliniame parke, įsikūrusiame vidury kalnuoto regiono. Parkas priklauso Acinananos drėgnųjų atogrąžų miškų grupei ir yra įtrauktas UNESCO pasaulio paveldo sąrašą nuo 2007 metų. Drėgnas miškas išsiskiria unikalia biologine įvairove, nes jame gausu maisto, vandens ir šilumos. Čia auga daugybė karpažolių rūšių, epifitų, augančių ant kitų augalų, tačiau besimaitinančių savarankiškai, palmių ir orchidėjų. Dėl kirtimo rytinėje Madagaskaro dalyje liko tik 8,5 proc. visų anksčiau buvusių miškų, grėsmė išnykti kyla ir daugumai čia aptinkamų rūšių. Augalai ir gyvūnai susiję vieni su kitais, jų išgyvenimui būtina sveika ir nekintanti gimtoji aplinka. Pažeidus miškų masyvo dalį galima padaryti nepataisomos žalos tūkstančiams gyvūnų ir augalų rūšių, nes jie netenka namų ar įprasto maisto. Siekiant apsaugoti šią ekosistemą, Acinananos miškai 2010 m. UNESCO įtraukti į objektų, kuriems gresia sunykti, grupę. Palyginti neseniai čia buvo rasta nauja lemūrų rūšis – auksaspalviai lemūrai. Jų kūnas yra 37–39 cm ilgio, uodega – 37–41 cm ilgio. Svoris – apie 1,5 kilogramo. Tai endeminė Madagaskaro rūšis, gyvenanti tik šiame regione tarp 12 kitų lemūrų rūšių. Čia galima rasti ir didžiausią lemūrų priešą fosą, dar priešistorinių laikų šuns ir lapės mišrūną, plėšrūną, giminingą hienoms ir katėms, jis taip pat gyvena tik Madagaskare. Medžioja dieną, seniau jų grobis būdavo lemūrai, dabar nevengia naminių paukščių, kiaulių ir kitų naminių gyvulių. Nakvynė viešbutyje vietovėje Fianarancoa.

Nuvažiuotas atstumas apie 65 km.

Dienos akcentas

Unikalios biologinės įvairovės pavyzdys – Ranomafanos nacionalinis parkas.

5 DIENA. FIANARANCOA – AMBALAVAO – RANOHYRA (P, V)

Po pusryčių vyksite Ambalavao kaimelio link. Stebėsite, kaip pamažu keičiasi kraštovaizdis: atsiranda daugiau tabako plantacijų, vynuogynų. Nors oro sąlygos daryti vyną ir nėra pačios palankiausios, šiame regione vyndarystę išpopuliarino misionieriai kunigai ir vienuoliai ir ji tapo tradicija. Užsuksite į vyno ūkį paragauti vietinio vyno, apsilankysite ryžių popieriaus fabrike. Po pietų, pavažiavę 15 km nuo Ambalavao, užsuksite į bendruomenės nyanja draustinį, kuriame gyvena apie 300 katinių lemūrų – labai mielų katės dydžio gyvūnėlių su ilga uodega, išmarginta baltais ir juodais žiedais. Jie lengviausiai atpažįstami tikriausiai dėl margos uodegos. Mokslininkai iki šiol negali paaiškinti, kodėl katiniai lemūrai nakvoti mieliau renkasi urvus nei medžius. Toliau tęsite kelionę jau per genties baru, geriausios zebu augintojos, žemes, stebėdami šių gyvūnų bandas laukuose. Zebu – tai vienintelė galvijų rūšis, kuri, būdama smulkesnė nei kitos, lengvai prisitaikė gyventi karštuose atogrąžų kraštuose. Šie galvijai praverčia dirbant žemės ūkio darbus, auginami mėsai. Reljefas kardinaliai pasikeis, kai kirsite Andringitros kalnų grandinę per vadinamuosius „Pietų vartus“ – didžiulę arkinę uolą, žyminčią natūralią sieną tarp aukštikalnių ir Pietų regionų. Įmantrių formų uolų masyvai, nesibaigiančios savanos – tai tipinis sausesnių Madagaskaro pietų kraštovaizdis. Išvysite didingą uolą „Arkivyskupo kepurė“ – šlovingos istorijos apie nepalūžtamą žmogaus sielą vietą. Nakvynė viešbutyje Ranohyroje.

Nuvažiuotas atstumas apie 300 km.

Dienos akcentas

Mieli ir reti katiniai lemūrai.

6 DIENA. RANOHYRA (P, V)

Po pusryčių lankysitės Isalo nacionaliniame parke, garsėjančiame kanjonais, įspūdingais uolų dariniais, bet labiausiai – mėnulio peizažais, susiformavusiais dar kreidos laikotarpiu, t. y. prieš 145–65 mln. metų. Tai tikriausiai geriausia vieta stebėti sifakas – dar vienos Madagaskare gyvenančios rūšies lemūrus. Išore jie labiau panašūs į beždžiones. Kojos gerokai ilgesnės už rankas, pirmas pėdų pirštas labai didelis, atlenkiamas. Galva maža, apvali, snukis plikas. Baltos sifakos ypatingos tuo, kad visiškai negeria vandens, o nusileidusios nuo šakų ant žemės šokinėja į šonus it fantastiniame arba multiplikaciniame filme. Gyventojai sako, kad jeigu sifaka pasirodo kelyje, kuriuo eini, vadinasi, pasirinkai tinkamą kelią. Pėstute nueisite iki gamtinių baseinų, ten galėsite išsimaudyti ir pailsėti. Apsilankysite prie vadinamųjų „Nimfų kaskadų“ krioklio. Ypač turtinga čia yra augalija, salos gyventojai didžiuojasi keletu endeminių rūšių, pavyzdžiui, lenktašakėmis nolinomis (dramblio pėdomis), alavijais ir įvairiomis palmėmis. Nakvynė viešbutyje Ranohyroje.

Dienos akcentas

Kelrodės ir gydomųjų augalų žinovės sifakos.

7 DIENA. RANOHYRA – TOLIARA – IFATIS (P, V)

Po pusryčių vyksite nedidelio miesto-uosto Toliaros link. Važiuosite per dygliakrūmių plotus, kuriuos sudaro atskira ekosistema. Tai sumedėjusių lapuočių ir sukulentų mišinys, susidaręs per daugiau kaip 4 tūkst. metų sausrų. Augalų ūgis čia – 3–6 m, kai kur stūkso pavieniai aukštesni iki 10 m medžiai – dažniausiai tai baobabai ir vadinamieji buteliniai medžiai – uoliniai bambaliai. Turėsite galimybę pamatyti genčių mahafaly ir antandroys kapus. Madagaskare yra apie 20 etninių tautelių, kurių laidojimo tradicijos skiriasi. Mahafaly žinomi dėl didelių kapų, skirtų pagerbti mirusius vadus ir karalius: tai dideli akmens luitai, medinės statulėlės ir zebu ragų instaliacijos. Kuo didesnis viršininkas, tuo didesnės statulėlės ir daugiau ragų. Statulėlės, vadinamos „aloalo“ (išvertus iš vietinės kalbos reiškia „žinutė“), tarsi kalba apie jungiamąjį ryšį tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. Vienas didžiausių mahafaly kapų yra vieno karaliaus kapas, papuoštas daugiau kaip 700 zebu ragų. Kita kaimyninė gentis antandroys garsėja daugybe tabu, vienas jų, pavyzdžiui, kad moterims nevalia melžti zebu. Ant kapų ši gentis anksčiau statė antkapinius paminklus – akmenis, o dabar dažniausiai net bokštus. Karstas į kapą gali būti perkeliamas kelis mėnesius, kol pastatas bus baigtas. Atvykę į Toliarą trumpai apžiūrėsite miestą, dažnai vadinamą Saulės miestu. Jame gyvena įvairių genčių atstovai. Miestas įkurtas 1895 m. prancūzų architekto, kurio pagrindinis kredo buvo apželdinimas. Taigi šiandien miesto gyventojai džiaugiasi galėdami pasislėpti nuo deginančios saulės medžių paunksnėje. Miestelis turi universitetą, jo studentai rūpinasi dviem miesto muziejais. Viename sukaupta puikių eksponatų, pavyzdžiui, kai kurių genties sakalava erotinių kapų skulptūrų, kelios kaukės iš giminės mikea – taip Madagaskare vadina visus, kurie gyvena miške ir verčiasi medžiokle ir rinkimu. Mikea iš tikrųjų nėra nei etninė grupė, nei gentis. Manoma, kad tai yra dar pirmųjų atvykėlių iš priešistorinės Indonezijos ir Afrikos palikuonys. Kartais juos vadina net vaiduokliais ir primityvių žmonių reliktais. Tęsite kelionę iki Ifačio, nedidelės gyvenvietės Mozambiko kanalo pakrantėje, kur nuo senų laikų gyvena genties vezo žmonės. Jie užsiima žvejyba, atrodo, civilizacija jų net nepalietė – iš nendrių pastatyti namukai, iš medžių kamienų pagamintos valtelės. Nakvynė viešbutyje Ifatyje.

Dienos akcentas

Etninių Madagaskaro tautelių papročių įvairovė.

8 DIENA. IFATIS (P, V)

Po pusryčių apsilankysite parke Reniala. Pagrindinis jo turtas – baobabai. Tai yra privatus draustinis, valdomas Reniala grupės. Pavadinimas, išvertus iš malagasių kalbos, reiškia „baobabas“. Neįprastame dygliuotame miške yra daugiau nei 2 tūkst. įvairių augalų rūšių, tarp jų – daug endeminių. Įdomu pasigrožėti senais milžinais baobabais, kai kurių amžius siekia kelis šimtus metų. Dėl kamieno storio iki 11–12 m skersmens baobabai laikomi masyviausiais pasaulyje medžiais ir yra ypač gyvybingi. Jų paslaptis tikriausiai yra vanduo, kurį jie kaupia per lietingus sezonus, kai kamienas netgi išsipučia, o per sausąjį sezoną medžiai suplonėja. Apie jų keistą formą išgirsite legendą, o vietiniai pasidalins patirtimi apie šių gigantų naudą. Nakvynė viešbutyje Ifatyje.

Dienos akcentas

Milžiniškų medžių baobabų galybė.

9 DIENA. IFATIS – TOLIARA – ANTANANARYVAS (P, V)

Papusryčiavę vyksite į oro uostą ir skrisite į Antananaryvą. Apsistosite viešbutyje ir trumpai pailsėsite. Vakare – laisvas laikas savarankiškai susipažinti su Antananaryvu, šalies sostine, įkurta 1625 metais. Kitaip nei kitos Afrikos sostinės, šis miestas buvo šalies sostinė dar iki kolonizavimo. „Antananaryvas“, išvertus iš malagasių kalbos, reiškia „tūkstančio karių miestas“, tiek karių kadaise saugojo miestą, vietinių trumpai vadinamą Tana. Miestas įsikūrė tarp dviejų kalvų: namai tiesiog aplipo kalvų šlaitus suformuodami ištisus gatvelių labirintus, virš jų kabo arkos, terasos, balkoniukai. Pagrindinė miesto architektūrinė vertybė – rūmų ansamblis Rova Ambohimanga, sudarytas iš 4 rūmų ir monarchų mauzoliejaus. Nakvynė viešbutyje Antananaryve.

10 DIENA. ANTANANARYVAS – BĖ (NOSY BE) SALA (P, V)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į gražią Bė (Nosy Be) salą su baltojo smėlio paplūdimiais, priklausančią Madagaskaro archipelagui. Poilsis prie jūros arba už papildomą mokestį siūloma ekskursija į gretimas saleles: Kombos, kurioje yra lemūrų draustinis, ir salos Nosy Tanikely povandeninį nacionalinį parką su dideliu spalvingu rifu visai šalia vandens paviršiaus ir ne mažiau spalvingu žuvų ir žuvelių paradu. Ekskursijos metu bus surengta iškyla – skanausite jūrų gėrybių ir vietos vaisių. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Bė (Nosy Be) saloje.

11 DIENA. BĖ (NOSY BE) SALA (P, V)

Po pusryčių – laisvas laikas. Poilsis prie jūros arba už papildomą mokestį siūloma ekskursija į Lokobe, paskutinį saloje pirmykštį mišką: gydomieji ir endeminiai augalai, šimtamečiai medžiai pažadins jausmus ir sukurs nepakartojamą atmosferą, tarsi būtumėte pasiklydę laike. Ekskursijos metu jūsų malonumui – jūrų gėrybių ir vietos vaisių iškyla. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Bė (Nosy Be) saloje.

12 DIENA. BĖ (NOSY BE) SALA – ANTANANARYVAS (P, V)

Pusryčiavę viešbutyje vyksite į oro uostą ir skrisite į šalies sostinę. Nakvynė viešbutyje Antananaryve.

13 – 14 DIENOS. ANTANANARYVAS – TARPINIS ORO UOSTAS – VILNIUS

Po pusryčių – trumpa ekskursija po miestą, užsuksite į turgelį papildyti suvenyrų rinkinuko. Apie vidurdienį vyksite į Antananaryvo oro uostą. Skrydis Antananaryvas – tarpinis oro uostas – Vilnius.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 14 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:2190 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu



Privatumo politika