Izraelis - Jordanija

 

1 diena. VILNIUS–TEL AVIVAS
Skrydis Vilnius - Tel Avivas su tarpiniu persėdimu. Atskridus - pasienio formalumai, grupės sutikimas. Apžvalginė ekskursija po Tel Avivą, šiuolaikinis miestas ir pirmųjų miesto kvartalų istorija. Jafo: pasivaikščiojimas po senamiestį: seniausias uostas, Andromedos uola, Nojaus laivo statybos vieta, šv. Petro bažnyčia. Senamiestyje daug dailininkų dirbtuvių, jaukių kavinių, restoranų. Po ekskursijos išvykimas autobusu į kurortą prie Viduržemio jūros Netaniją. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.


2 diena. NETANIJA. VIDURŽEMIO JŪRA
Pusryčiai. Poilsis prie Viduržemio jūros. Vakarienė. Nakvynė Netanijoje.

3 diena. HAIFA –NAZARETAS- TVERIJA.
Pusryčiai. Išvykimas į Haifą, atvykus Bahajų centro komplekso su šventove ir persiškų sodų apžiūra. Išvykimas į vieną didžiausių Galilėjos miestų Nazaretą: Marijos apreiškimo bazilika, šv. Šeimos namas, šv. Mergelės šaltinis, šv. Grota, kurioje arkangelas Gabrielius apsireiškė Marijai. Apsilankymas Galilėjos Kanoje,  kurioje Kanos vestuvių dieną Jėzus Kristus įvykdė pirmąjį stebuklą -pavertė vandenį vynu. Išvykimas į Tveriją per kibucų gyventojų prižiūrimas citrusinių vaisių ir datulių plantacijas. Miestas įsikūręs vaizdingoje vietoje tarp kalnų ant Kinereto ežero, vadinamo Galilėjos jūra kranto. Vakarienė, kurios metu būtina paragauti Šv. Petro žuvies. Nakvynė viešbutyje Tverijoje. 

4 diena JORDANIJA -DŽARAŠAS
Pusryčiai. Išvykimas į Jordaniją.
Sienos perėjimas Huseino tiltu. Atvykimas į Džarašą,  įspūdingą ir vieną didžiausių bei geriausiai išlikusių senovės romėnų miestų, vadinamą Rytų Pompėja. Čia daug gerai išsilaikiusių senovės miesto statinių tiek romėniškų, tiek graikiškų- teatrų, gatvių, grįstų aikščių, puikių kolonadų, fontanų ir kitų paminklų. Džarašas garsėja kasmet vykstančiu kultūros ir meno festivaliu, kuriame dalyvauja atlikėjai  iš visų Rytų Arabijos šalių. Po ekskursijos išvykimas prie Negyvosios jūros. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. NEGYVOJI JŪRA.
Pusryčiai. Poilsis prie Negyvosios jūros, esančios 410 m žemiau Pasaulinio vandenyno lygio. Ši jūra garsėja visame pasaulyje savo ypatingomis savybėmis sveikatai. Negyvosios jūros druskos ir purvo gydomosios savybės buvo žinomos nuo seniausių laikų. Šios jūros stebuklingomis gydomosiomis galiomis tikėjo ir naudojosi Aristotelis, Erodas Didysis, Kleopatra ir kiti žymūs žmonės. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje prie Negyvosios jūros.

6  diena. MADABA -  NEBO KALNAS – BETHANY
Pusryčiai.  Išvykimas į Madabą, gyvuojančią 3500 metų ir garsią senomis mozaikomis. Žymiausia mozaika - pats seniausias Šventosios žemės žemėlapis, menantis imperatoriaus Justiniano laikus. Išvykimas į Nebo kalną, kuriame yra memorialas pranašui Mozei. Tai pati lankomiausia vieta Jordanijoje. Čia lankėsi ir popiežius Jonas Paulius II savo vizito Jordanijoje metu. Nuo kalno atsiveria neužmirštamas vaizdas į „Pažadėtąją žemę“. Pervažiavimas į Bethany, Jordano upės lygumą. Čia atvyksta maldininkai iš viso pasaulio. Archeologinių tyrinėjimų metu buvo patvirtinta, kad būtent čia įvyko Jėzaus Kristaus susitikimas su Jonu Krikštytoju, kuris jį pakrikštijo Jordano upės vandeniu. Po ekskursijos išvykimas į Jordanijos sostinę Amaną. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Amane.

7  diena. AMANAS – KARŠTOSIOS VERSMĖS
Pusryčiai. Apžvalginė ekskursija po Jordanijos sostinę Amaną, senovėje vadintą Filadelfija. Amanas - geriausia vieta Jordanijoje pirkiniams ir suvenyrams. Rytinis Amanas - senamiestis, labiau vargingųjų rajonas, yra islamiškas ir labai konservatyvus, o Vakarinis Amanas yra visai kitas - vakarietiškas pasaulis, su prašmatniais viešbučiais, kavinėmis, meno galerijomis, prabangiais gyvenamaisiais rajonais. Žymiausios vietos: Romėniškasis teatras, Odeonas ir Citadelė, mečetės. Galima apsilankyti Archeologijos, Etnografijos,  automobilių muziejuose. Po ekskursijos išvykimas maudynėms prie karštųjų versmių. Vakare sugrįžimas į Amaną. Vakarienė nacionaliniame restorane. Nakvynė viešbutyje Amane.

8 diena. PETRA –WADI RUM
Pusryčiai. Išvykimas ir ekskursija po Petrą, vieną gražiausių ir įspūdingiausių Jordanijos lankytinų vietų. Petra - prieš 2200 metų iškalta uolose tarp beveik neprieinamų kalnų. Net ir mūsų laikais jį pasiekti galima tik pėsčiomis arba raitomis ant arklio. Visą dieną praleisite įspūdingame raudonajame mieste, kuris laikomas architektūros šedevru. Amžių bėgyje tarp kalnų užsislėpęs miestas buvo užmirštas ir 1812 metais vėl atrastas iš naujo. Šventyklos, rūmai, vienuolynai, gyvenamieji namai olose, kapavietės, amfiteatras, talpinantis 3000 žmonių paliks neužmirštamus prisiminimus. Po ekskursijos išvykimas į Wadi Rum dykumą. Vakariene dykumoje su beduinu folklorine programa. Nakvynė palapinėse ( pritaikytose turistams) Wadi Rum dykumoje.


9 diena. WADI RUM - AKABA
Pusryčiai. Safaris po vieną gražiausių pasaulyje dykumų Wadi Rum. Ekskursija džipais po ypatingo grožio dykumą: užburiantys peizažai, įvairiaspalvio smėlio nuo balto iki tamsiai raudono tolumos, išnyrančios granito uolos, išsimėtę beduinų gyvenvietės, išlikę seniausi piešiniai ant uolų paliks neužmirštamą įspūdį. Dykuma žavi ir savo laukinės gamtos įvairove, retais augalais, gyvūnais ir paukščiais. Šioje dykumoje buvo filmuojama daug filmų, o labiausiai ją išgarsino filmas apie leitenantą Lorensą, suvienijusį arabų klikas į stiprią partizanų armiją,kuri sutriuškino valdančią turkų imperiją. Šis kvapą gniaužiantis David Lean šedevras pirmą kartą pasirodė ekrane 1962 metais ir laimėjo septynis Amerikos Kino Akademijos apdovanojimus, tarp jų ir geriausio filmo apdovanojimą. Pietūs Vadi Rum stovykloje dykumoje. Po ekskursijos išvykimas į Aqabą, Jordanijos karalystės kurortą prie Raudonosios jūros. Apsigyvenimas viešbutyje. Poilsis. Vakarienė ir nakvynė 4 žv. viešbutyje Aqaboje.

10 -11- 12 dienos. AQABA
Pusryčiai. Laisvas laikas, poilsis, maudynės prie Raudonosios jūros. Vakarienė. Nakvynė 4 žv. viešbutyje Aqabos kurorte.

13 diena. AQABA - IZRAELIS
Pusryčiai. Išvykimas į Izraelį ( per Araba Border). Apsilankymas kibuce, kuris užsiima pieno produkcija. Pažintis su bendruomenės gyvenimo ir darbo tradicijomis. Vaišės kibuce. Išvykimas į Jeruzalę. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

14 diena JERUZALĖ
Pusryčiai. Ekskursija po Jeruzalę. Šis trijų religijų šventas miestas Biblijoje paminėtas daugiau nei 800 kartų. Tai vienas seniausių pasaulio miestų, kuriam daugiau nei 5000 metų. Ekskursija po Jeruzalę, apžiūrint žymiausias vietas: Kryžiaus kelias, Šv. Kristaus kapas ir Prisikėlimo bazilika, Siono kalnas: Šv. Marijos bazilika, Paskutinės vakarienės menė, švenčiausia judaizmo relikvija – beveik 500 m ilgio ir 18 m aukščio Raudų siena ir kt. Vakarienė viešbutyje Jeruzalėje.

15 diena. TEL AVIVAS – VILNIUS
Pervežimas autobusu iš Jeruzalės į Tel Avivą. Skrydis Tel Avivas -Vilnius su tarpiniu persėdimu.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
• skrydis Vilnius – Praha- Tel Avivas- Praha- Vilnius,
• pervežimai pagal programą,
• kelionė autobusu (su kondicionieriumi) pagal programą Izraelyje ir Jordanijoje,
• Jordanijos vizų formalumų įforminimas vietoje pasienyje,
•13 nakvynių dviviečiuose kambariuose su pusryčiais ir vakarienėmis 3*- 4* žv. viešbučiuose pagal programą su maitinimu pusryčiais ir vakarienėmis (tame tarpe 1 nakvynė Wadi Rum dykumoje palapinėse),
• ekskursinė programa su įėjimo bilietais į numatytus objektus,
• vietinių gidų paslaugos programos metu,  lietuviškai kalbantis grupės vadovas.

Izraelis - Jordanija. KelionėIzraelis - Jordanija. Kelionė
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija


Kaina nuo:Teirautis €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštuPrivatumo politika