Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Islandija
2015 m. žiema 8 d./7 n.

1 diena Sveiki atvykę į Islandiją! Nuvežimas iš Keflaviko oro uosto į Reikjaviką (50 km), į viešbutį. Organizatoriai pateiks idėjų, kaip patiems savarankiškai praleisti pirmą vakarą ir ką pamatyti Islandijos sostinėje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena Nuo 9 val. apžvalginė ekskursija su gidu po Reikjaviką, kur pamatysite žymiausias sostinės vietas, galėsit aplankyti nacionalinį muziejų, paskui išvykimas į Islandijos Vakarus. Pirmas sustojimas – islandiškos vilnos išparduotuvėje, kad pamatysit, kaip gaunama garsioji islandiška vilna. Toliau vyksite į Borgarfjordur’o slėnį, dar žinomą kaip Sagos slėnį (195 km), kur vyko patys svarbiausi salos istoriniai įvykiai.Turėsite progą užkopti į Grabroko vulkano kraterį. Galėsite pasišildyti karštose Deildartunguhverio geizerio versmėse. Paskui aplankysite Hraunfosaro garsiuosius krioklius, tarp jų - ir Vaikų krioklys, gavęs pavadinimą po tragiško atsitikimo. Nakvosite net 2naktis Reikholte, Vakarų Islandijoje. Pavakary klausysit paskaitos apie Šiaurės pašvaistę, užsigerdami karšto šokolado ar arbatos puodeliu.

3 diena Snefelsneso pusiasalis ir Kruizas fjordu (300km). Snefelsneso pusiasalis, dar vadinamas “snieguotų kalnų pusiasaliu”, yra iš karto už Islandijos vakarinio kranto, kaip ilga ranka, gale suspausta į kumštį prie jo galiuko, įvairiais būdais praturtinantis šios salos mikrokosmosą. Tvirta kalnų grandinė išsidėsčiusi palei visą pusiasalio ilgį. Aplankysite žavingą žvejų miestelį Stykisholmurą, iš kur plauksite kruiziniu laivu, įspūdingu Breithafjorduro fjordu. Po to galėsite pasivaikščioti po miestelio uostą, kur saugiai išmetę inkarus daugybė žvejybos laivų ir patyrinėti šį žavingą miestelį su daugybe originalios architektūros medinių namų. Unikalios islandiškos vaišės lauks jūsų Bjarnarhiofne, kur ruošiamas Hakarl‘as, fermentuotas ryklys. Grįžtant pakeliui į Reykholtą, bus sustojimas Borgarnese, kur jūs galėsite apsilankyti arba Islandijos įkūrimo centro muziejuje, arba geoterminiame plaukimo baseine. Ir kaip tik šiandien gidas suteiks jums praktinių patarimų – kaip fotografuoti Šiaurės pašvaistę. Natūralu, kad sutemus gėrėtis Šiaurės pašvaiste maloniausia mirkstant viešbučio karštųjų geizerių vandes kubiluose.

4 diena „Auksinis žiedas“, geoterminis skonis ir islandiški arkliai (285 km). Šiandien keliausite išilgai Hvalfjorduro fjordo vaizdingų krantų ir užsuksite aplankyti Tingvedliro nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Tai labai svarbi Islandijos istorijai vieta. Čia 930 m. įkurtas Altingas – Islandijos asamblėja, viena seniausių parlamentinių institucijų pasaulyje. Šioje vietoje 1944 m. paskelbta Islandijos nepriklausomybė. Tingvedliras įdomus ir geologiniu požiūriu – čia susiduria Eurazijos ir Šiaurės Amerikos litosferos plokštės. Čia pamatysite įspūdingą Gulfoso krioklį, dar žinomą Auksinio krioklio vardu, krintantį iš 32m aukščio į Hvita upės kanjoną. Aplankysite geizerių rajoną, pamatysite veikiantį Strokkuro geizerį, dar vadinamą Muštuvu. Kitaip nei Didysis geizeris, kuris kartais užsnūsta ilgam, Strokkuras iššauna kas 5-10 minučių. Kai lankysite Geizerį, Geizerio vardo restorano kulinaras palydės jus į geotermines vietas, kur jūs galėsite paragauti šviežiai iškeptos karštos duonos su islandišku sviestu, geotermiškai išvirtų kiaušinių ir garsiosios silkės. Tai puikiausios vaišės ir dar su mažu stikliuku Geizerio „Šnapso“, labai šalto – beveik užšaldyto. Po pietų jūs sužinosite apie islandiškus arklius ir jų istoriją bei specialias rūšis ir aplankysite geoterminį žaliąjį namą, dar prieš pasiekdami savo nakvynės vietą Pietinėje Islandijoje. Jau vakare, sutemus norint stebėti Šiaurės pašvaistę, geriausia vėl mėgaujantis ikomfortabiliuose karštųjų geizerių vandens kubiluose viešbučio sode, apsuptiems islandiško kaimo taikos ir ramybės.

5 diena Pietinės Islandijos gamtos stebuklai ir Fyjafjalajokulo vulkanas (220 km). Šiandien keliausite pietiniu Islandijos krantu. Pirmiausia sustosite Fyjafjalajokulo informacijos centre, kur sužinosite apie gyvenimą šalia ledyno ir veikiančio ugnikalnio. Toliau aplankysite vieną geriausių  Islandijos folkloro muziejų. Šiame muziejuje matysite išskirtinę ūkio ir buities padargų kolekciją, iš Islandijos praeities, taip pat iš durpių pastatytus namus. Šalia matysite Skogafos 60m aukščio krioklį, vieną įspūdingiausių Islandijoje. Po pietų pasivaikščiosite juodosios lavos paplūdimiais, kur stebėsite paukščių uolas prie Reynisfjaro paplūdimio pietinėje Islandijoje. Praleisite 2 naktis šalia Kirkjubejarklausturo, Vatnajokulo nacionalinio parko regione, esančio visiškoje tamsoje, todėl idealiai tinkančio Šiaurės pašvaistės stebėjimui.

6 diena Skaftafelo nacionalinis parkas ir Vatnajokulo ledynas (280 km). Šiandien programoje bus viskas apie ledynus, ledą ir ledkalnius. Keliausite į Jokulsarlono ledo lagūną, pilną plaukiojančių ledkalnių. Stebėsite šią ypatingą vietą ir galbūt net pasiseks pamatyti ruonius, besimaudančius Arkties vandenyse. Galėsite pasivaikščioti juodo smėlio paplūdimiais, kur susigrūdę didžiuliai ledkalniai. Pavakary aplankysite mažą Hofo bažnyčią, statytą iš durpių. Vatnajokulo nacionalinis parkas yra maždaug 12,000 kvadratinių kilometrų ir tai didžiausias Nacionalinis parkas Europoje. Jame rasite aukščiausius kalnus Islandijoje, alpių aplinką ir didžiausią Europoje ledyną. Vakare galėsite žiūrėti filmą apie Šiaurės pašvaistę kaip akademinės programos dalį. Ir būkit atsargūs – neikit per anksti miegoti šioje ramybės oazėje, nes tiesiog prarasit dar vieną progą pamatyti Šiaurės pašvaistės šviesas kibirkščiuojančias ir šokančias aukštame nakties danguje.

7 diena Pietinis krantas, Reikjavikas ir Mėlynoji lagūna (370 km). Nuo Kirkjubejarklausturo važiuosite pro Lakio lavos lauką į Viko kaimą, kur trumpai sustosite nusifotografuoti. Juodosios lavos paplūdimys su aukštom paukščių aulom ir besidaužančiom bangom tikrai labai įspūdingas reginys. Važiuodami toliau į Vakarus pasieksite aukštą, bet siaurą Seljalandsfoso krioklį, kuris tiesiog krenta nuo kalnų. Čia yra takas, kuriuo galima praeiti už krioklio – tai labai smagu, jei tik nebijote truputėlį sušlapti! Pavakary grįšite į Reikjaviką, kur turėsite apie 2 valandas laisvo laiko pasivaikščioti po Islandijos sostinę, aplankyti muziejus, nusipirkti suvenyrų ar tiesiog pailsėti. O vakare turėsit progą pasilepinti garsiojoje Mėlynojoje Lagūnoje, o po to – pasimėgauti tradicine islandiška vakariene Northern Light Inn Hotel viešbutyje ir paskutinį kartą pasigėrėti naktine Šiaurės pašvaiste. Vidurnaktį grįšite į Reikjaviko viešbutį paskutinės nakvynės.

8 diena Nuvežimas (individualus arba grupinis, priklauso nuo skrydžio laiko ir savaitės dienos) į Reikjaviko oro uostą skrydžiui į namus (50 km).

Kelionės kaina: 1 asm. 899 EUR, lėktuvo bilietas nuo 387 EUR.

Į kainą įskaičiuota: 7 pusryčiai, 1 pietūs ir 1 vakarienė. Apgyvendinimas turistinės klasės viešbučiuose, kambariuose su dušu ir WC, kelionė autobusu 6 dienas su anglų k. gidu, kruizas fjordu su pietumis, ryklių fermos lankymas, geotermiškai iškeptos duonos ir kiaušinių ragavimas, folklorinio Skogaro muziejaus ir durpinių namų lankymas, įėjimas su rankšluosčiu į Mėlynąją Lagūną, tradicinė islandiška vakarienė Northern Light Inn viešbutyje, Šiaurinės pašvaistės Akademinė programa visus 6 vakarus su paskaitom, prezentacijom, filmais ir vakariniais aptarimais.

Panaši programa, tik kaina didesnė, yra parengta ir vasaros sezonui, taip pat yra ir trumpesnė – 5 dienų, programa.

  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 21 24 107, mob. (8 610) 40077
el.p.: eglekel@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 8 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:899 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS