Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Ekvadoras ir Panama - pasaulio vidurys ir žemynų kryžkelė. 14 d. pažintinė kelionė su vadovu iš Lietuvos


Maža Pietų Amerikos šalis Ekvadoras garsėja kultūrinėmis ir istorinėmis vietovėmis, natūraliais gamtos stebuklais ir peizažais, atogrąžų miškais ir apledėjusiais ugnikalniais. Vakaruose tyvuliuoja Ramusis vandenynas, rytuose veši neįžengiamos džiunglės, o centre stūkso kalnai. Čia prie pusiaujo – pasaulio centre – Ramiajame vandenyne išsibarsčiusios Galapagų salos. Šis salynas sudarytas iš 13 didelių ugnikalnių salų, 707 uolų ir salelių. Jo gamta beveik nepaliesta – paukščiai, driežai ir jūrų liūtai gyvena nebijodami žmonių. Žurnalas „Travel + Leisure“ 2008 m. pripažino Galapagų salas unikaliomis pasaulio salomis, o UNESCO suteikė salynui pasaulio paveldo statusą. Panama, unikalios geografijos šalis, kontūrais primena „s“ raidę ir dažnai vadinama pasaulio arba žemynų tiltu. Ji suteikia galimybę per porą valandų nuo Karibų jūros pakrantės persikelti prie Ramiojo vandenyno. Panamą reikia pamatyti savo akimis: drėgnieji atogrąžų miškai, paukščiai, dangus, jūra, kalnai, saulė, turgeliai su ananasų kalnais, patys panamiečiai – indėnai ir metisai, Panamos šventės, folkloras ir garsusis Panamos kanalas. Ryškūs atsiminimai apie mažytę pasaulio šalį jūsų širdyje liks amžinai.

Kelionėje:

  • unikalus Ekvadoro sostinės Kito senamiestis;
  • Andų brangakmenis – ežeras Quilotoa;
  • adrenalino kupina kelionė aplink „Velnio nosį“;
  • Galapagų salų endeminių augalų, gyvūnų ir paukščių įvairovė;
  • Panamos gamtos stebuklai.


1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS – TARPINIS ORO UOSTAS – KITAS

Atskridę į Ekvadoro sostinę Kitą, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Kite.

2 DIENA. KITAS (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją po miestą. Pamatysite užburiančių panoramų, bažnyčių, kupolų ir stogų – istorinių relikvijų, susipažinsite su kolonijiniu menu, architektūra, kultūra, legendomis ir tradicijomis. Šalies sostinė Kitas įkurtas XVI a. tiesiog ant inkų miesto griuvėsių 2 800 m virš jūros lygio. Nepaisant žemės drebėjimo, įvykusio 1917 m., istorinė miesto dalis yra geriausiai išsilaikiusi ir mažiausiai pakitusi visoje Lotynų Amerikoje. Architektūra ir turtingi interjerai – Kito meno mokyklos pavyzdžiai. Jos pagrindą sudaro ispanų, italų, maurų, flamandų ir vietinių genčių meno derinys. Po pusantros valandos trunkančios ekskursijos senamiesčiu suprasite, kodėl Kitas tapo pirmuoju miestu, įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Pavadinimas miestui suteiktas pagal inkų gentį kitus. Jis ilgai buvo inkų imperijos sostinė, o atėjus ispanams 1541 m. gavo Ispanijos miesto statusą. Visas jo pavadinimas – San Francisco de Quito. Pranciškonų ordinas pasistatė čia vienuolyną, tapusį dailės ir švietimo centru, ir iki šiol turi savo dailės ir skulptūros mokyklų. Svarbiausią aikštę Plaza Grande supa reikšmingi šalies pastatai: katedra, Prezidento rūmai, Arkivyskupo rūmai ir rotušė. Apsilankysite jėzuitų bažnyčioje, gražiausiame miesto kolonijinio meno kūrinyje, itin kruopščiai raižiniais papuoštu fasadu. Iš apžvalgos aikštelės Panesillo, kur stūkso miesto globėjos Mergelės Marijos sparnuotoji statula, pasigrožėsite senųjų ir naujųjų kvartalų panorama. Po pietų restorane keliausite prie pusiaujo (ekvatoriaus) linijos. Pusiaujas – įsivaizduojama linija, esanti vienodu atstumu nuo Žemės ašigalių. Pusiaujas Žemę dalija į Šiaurės pusrutulį ir Pietų pusrutulį. Būtent nuo žodžio „ekvatorius“ ir kilo šalies pavadinimas. Aplankysite du prie ekvatoriaus įsikūrusius objektus. Pirmiausia vyksite į miestelį pavadinimu Mitad del Mundo, reiškiančiu „pasaulio vidurį arba centrą“. Tai turistinis ir komercinis centras, priklausantis provincijos Pičinčos prefektūrai. 1979–1982 m. čia buvo pastatytas 30 m aukščio paminklas geodezinei ekspedicijai atminti. Jos dalyviai būtent šioje vietoje 1736 m. nustatė ekvatoriaus linijos kirtimo tašką. Tik XX a. pabaigoje atsiradus GPS padėties nustatymo sistemai šis taškas paslinktas 240 m šiauriau. Dabar Mitad del Mundo centre statomi Pietų Amerikos tautų namai. Antra vieta – muziejus Intinjan, kuriame galėsite susipažinti su daugybe eksperimentų, paaiškinančių, kaip ekvatoriaus linija daro įtaką gamtai, vietos senovės genčių kultūra, pamatysite totemų, priklausančių skirtingoms Pietų Amerikos tautoms, įvairių Ekvadoro genčių tradicinių namų. Nakvynė viešbutyje Kite. Ekskursijų trukmė – apie 8 val., aukštis – 2 800 m virš jūros lygio, vidutinė temperatūra dieną +20 °C, naktį +10 °C.

Dienos akcentai
Kito senamiestis – inkų griuvėsius prikėlęs feniksas, UNESCO objektas. Pasaulio vidurys – ekvatorius.

3 DIENA. KITAS – QUILOTOA – RIOBAMBA (P)

Po pusryčių vyksite vulkano Quilotoa link. Apsilankysite dailės dirbtuvėse kaimelyje Tugua. Ekvadoro Andų aukštikalnių menininkai garsėja spalvingais paveikslais, pasakojančiais apie kaimo gyvenimą. Vištų plunksnų teptukais ant avių odos tapyti paveikslai atspindi indėnų kečujų pasaulėžiūrą ir šimtmečius menančias tradicijas. Keliu Puhili važiuosite iki Quilotoa – aktyvaus ugnikalnio, paskutinį kartą išsiveržusio 1280 metais. Jis užburia smaragdo spalvos vandeniu spindinčia kaldera. Už papildomą mokestį galėsite paplaukioti ežeru kajakais. Vakarėjant tęsite kelionę iki Riobambos, trečio pagal dydį Ekvadoro miestelio, kartais vadinamo „Andų sultonu“ ir labiausiai žinomo dėl pasaulinio garso uolos „Velnio nosis“. Nakvynė viešbutyje Riobamboje. Ekskursijų trukmė – apie 11 val., aukštis – 3 900 m virš jūros lygio, vidutinė temperatūra +10 °C.

Dienos akcentas
Andų papuošalas – vulkaninis ežeras Quilotoa.

4 DIENA. RIOBAMBA – INGAPIRCA – KUENKA (P, Pi)

Po pusryčių, gavę pietų rinkinį, autobusu vyksite į Alausi miestelį. Apsilankysite seniausioje Ekvadoro bažnyčioje Iglesia de Balbanera, pastatytoje dar 1524 metais. Pasigrožėsite Čimboraso viršūne su sniego kepure. Sakoma, kad tai labiausiai nuo Žemės vidurio į viršų nutolęs taškas. Nuo Alausi miestelio traukiniu kelionę tęsite iki „Velnio nosies“ uolos ir atgal. „Velnio nosis“ – tai apie 300 m aukščio kalnas su beveik statmena uolų siena. Joje iškalti ir zigzagais išraizgyti geležinkelio bėgiai pakibę virš apačioje tekančios upės tarpeklio. Kelias per stulbinamo grožio kalno kraštovaizdžius nuo Alausi iki Simbabmės stoties leidžiasi 13,5 km bėgiais daugiau nei 500 m žemyn, kartais pasukdamas pirmyn ar atgal skirtingais lygiais. Prie „Velnio nosies“ jis vingiuodamas nusileidžia apie 80 metrų. Šis geležinkelio ruožas yra sudėtingiausia pasaulyje geležinkelių konstrukcija. Važiuodami moderniu traukiniu galėsite vaikščioti ir fotografuoti, nes vagonai yra su atsidarančiais panoraminiais langais. Ekskursiją tęsite prie miestelio Ingapirca griuvėsių. Tai pats didžiausias ir svarbiausias Inkų imperijos archeologinis kompleksas Ekvadore. Griuvėsiai datuojami XV ir XVI amžiais. Išvysite seniausio Pilalomos komplekso griuvėsius, elipsės formos 37 m ilgio ir 12 m pločio Saulės šventyklą, kurioje kanjarių ir inkų indėnai atliko ritualus. Po ekskursijos vyksite į žavingą Kuenkos miestą, įsikūrusį pietinėje Ekvadoro dalyje, Andų tarpukalnių slėnyje, prie keturių upių santakos. Nakvynė viešbutyje Kuenkoje. Ekskursijų trukmė – apie 8 val., aukštis – 3 200 m virš jūros lygio, vidutinė temperatūra dieną +20 °C, naktį +10 °C.

Dienos akcentas
Adrenalino gūsis keliaujant aplink „Velnio nosį“.

5 DIENA. KUENKA (P, V)

Po pusryčių pasivaikščiosite po miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Dėl kolonijinės architektūros dažnai sakoma, kad Kuenka yra europietiškiausias miestas visoje Lotynų Amerikoje. Jis garsėja kaip „Ekvadoro Atėnai“, nes yra kelių poetų ir istorinių asmenybių – Abdono Calderono ir Antonio Borero – gimtinė. Apžiūrėsite Gėlių aikštę, katedrą, Abdono Calderono aikštę, apžvalgos aikštelę, galerijas. Nepraleiskite progos įsigyti sidabro papuošalų ir panamos – plačiai žinomos kepurės, sukurtos Ekvadore ir į Europą patekusios per Panamos kanalą. Nakvynė viešbutyje Kuenkoje. Ekskursijų trukmė – apie 6 val., aukštis – 2 500 m virš jūros lygio, vidutinė temperatūra dieną +25 °C, naktį +12 °C.

Dienos akcentas
Europos atspindys Kuenka, UNESCO objektas.

6 DIENA. KUENKA – KACHASAS – GVAJAKILIS (P, Pi)

Po pusryčių, pasiėmę pietų rinkinį, keliausite į 30 km nuo Kuenkos esantį Kachaso nacionalinį parką –unikalaus grožio vietą su daugybe ežerų, slėnių, krioklių ir uolų. Jam būdingas Andų kalnų tundrų ir pievų (paramų) kraštovaizdis. Dirva apaugusi tankia žole, žemaūgiais krūmais ir nematytais augalais. Apie 230 krištolinio skaidrumo ežerų dažniausiai sujungti tarpusavyje siauromis miniatiūrinėmis upėmis. Čia gyvena daug endeminių ir nykstančių gyvūnų. Kartais galima pamatyti šventąjį indėnų paukštį kondorą, stambiausią Vakarų pusrutulio skraidantį ir plėšrųjį paukštį, lizdus sukantį kalnų klifuose. Per dvejus metus jis peri vieną kartą ir deda vieną kiaušinį, iš kurio jauniklis išsirita per 54–58 dienas. Juo rūpinasi abu tėvai. Jei patelė žūsta, patinėlis kitos nebeieško. Ekvadore jų liko nedaug, apie 40, ir populiacija iki šiol nesustabdomai mažėja. Aukščiausias parko taškas – Architekto kalvos, nuo jo atsiveria nepakartojama panorama. Tai tarsi takoskyra: dalis upių teka į Ramųjį vandenyną, dalis – į Atlanto vandenyną. Antroje dienos pusėje susipažinsite su pagrindiniu šalies uostu ir didžiausiu miestu Gvajakiliu. Nakvynė viešbutyje Gvajakilyje. Ekskursijų trukmė – apie 8 val., aukštis – 3 600 m virš jūros lygio, nakvynė – 0 m aukštyje, vidutinė temperatūra ekskursijos metu +10 °C.

Dienos akcentas
Krištolo ežerai, nematyti augalai ir gyvūnai Kachaso parke.

7 DIENA. GVAJAKILIS – GALAPAGŲ SALOS (P, Pi, V)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Galapagų salas. Atvykę į Baltros salos oro uostą su vietiniu gidu apie 15 min. važiuosite iki kanalo Itabaca, skiriančio Baltros ir Santa Kruso salas. Į Santa Kruso salą motorinėmis valtimis persikelsite per 5 minutes. Tuomet individualiu transportu per visą salą važiuosite į viešbutį Puerto Ajoros miestelyje. Stebėsite, kaip keičiasi gamta: nuo raudonos spalvos akmenų iki gyvosios gamtos žaliojo pasaulio aukštikalnėje ir pietuose. Pietūs viešbučio restorane. Po pietų jūsų lauks ekskursija su gidu po Charles’o Darwino mokslinę stotį, įsteigtą 1964 metais. Apžiūrėsite Galapagų salų istorijos ir plėtros muziejus. Vaikščiodami po salą susipažinsite su visų rūšių – jų yra iki 15 – didžiaisiais vėžliais. Nakvynė viešbutyje Galapaguose.

Dienos akcentas
Evoliucijos teorijos ištakos – Charles’o Darwino mokslinė stotis.

8 – 9 DIENOS. GALAPAGŲ SALOS (P, Pi, V)

Po pusryčių – ekskursija po salas. Galapagus sudaro 19 didesnių ir apie 100 miniatiūrinių salelių, susiformavusių prieš 3–5 mln. metų ir kartais matomų tik kaip uola ar žemės lopinėlis. Bendras jų plotas – 60 tūkst. kv. km, iš jų sausuma – 8 tūkst. kv. kilometrų. Visos jos išskirtinės, nes atsirado skirtingu laiku ir nevienodomis sąlygomis. Lankomos salos (viena sala iš sąrašo per dieną) bus patvirtintos prieš savaitę: Bartolomės sala, Simoro sala, Plasos sala ir Karjono kyšulis, Floreanos sala, Santa Fė sala, Isabelos sala, Tortugos įlanka ir Santa Kruso salos aukštikalnė. Išsamesnė informacija apie ekskursijas salose pateikta toliau, po programos aprašymo. Nakvynė viešbutyje Galapaguose.

Dienos akcentas
Galapagų salos – gyvas evoliucijos muziejus.

10 DIENA. GALAPAGŲ SALOS – GVAJAKILIS (P)

Po pusryčių vyksite į Baltros oro uostą ir skrisite į Gvajakilį – didelį šiuolaikinį miestą, rodos, pakibusį virš Ramiojo vandenyno pakrantės. Jis sugebėjo išsaugoti savo labirinte mažą kolonijinės architektūros salelę ir metė ambicingą iššūkį Ekvadoro sostinei Kitui. Apžvalginės ekskursijos metu pasidairysite po Administracijos aikštę, parką Seminary, labiau žinomą kaip Iguanų parką, pakrantę Malecon, turgelį, Krištolo rūmus ir Olmedo aikštę su paminklu Jose Joaquinui de Olmedo, garsiajam Gvajakilio poetui ir buvusiam respublikos prezidentui. Nakvynė viešbutyje Gvajakilyje.

Dienos akcentas
Kolonijinės architektūros salelė Gvajakilis.

11 DIENA. GVAJAKILIS – PANAMA (P, V)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Panamą. Sutvarkę įvažiavimo į šalį formalumus ir keliausite į viešbutį. Laisvas laikas. Nacionalinės virtuvės vakarienė su folkloriniu pasirodymu. Nakvynė viešbutyje Panamoje.

12 DIENA. PANAMA (P, Pi)

Anksti ryte keliausite į Čagreso nacionalinį parką (129 tūkst. ha), išsidėsčiusį abipus Čagreso upės ir įsteigtą siekiant išsaugoti teritoriją, nes ši upė vandeniu maitina Panamos kanalą. Indėniška kanojos tipo valtimi Čagreso upe ir Alachuelos ežeru tarp vešlių miškų plauksite į emberų kaimą. Ši draugiška indėnų gentis, nepaisydama civilizacijos naujovių, puoselėja protėvių, gyvenusių Panamoje prieš kelis šimtus metų, tradicijas. Kaimas įsikūręs ežero pakrantėje, o nuo smalsių akių jį saugo kalnai ir džiunglės. Vietinės moterys puošiasi ryškių spalvų sijonais, kuriuos pačios ir audžia, o vyrai dėvi tradicinius drabužius su karoliais. Susipažinsite su savitu šios genties gyvenimu, jų papročiais, virtuve, folkloru. Genties bendruomenė gavo oficialų Panamos vyriausybės leidimą teikti turistines paslaugas. Šių žmonių iš vytelių nupinti krepšiai, kaukės ir kiti aukštos kokybės medžio dirbiniai žinomi visoje Panamoje. Nakvynė viešbutyje Panamoje.

Dienos akcentas
Panamos emberų gentis – autentiškumo spindulys civilizacijos apsuptyje.

13 – 14 DIENOS. PANAMA – TARPINIS ORO UOSTAS – VILNIUS (Px1, Pix1)

Po pusryčių išsiregistruosite iš viešbučio ir vyksite į apžvalginę ekskursiją po miestą. Pasivaikščiosite po kolonijinio paveldo kvartalą Casco Viejo, pakrantę Cinta Costera, apsilankysite jūrų gėrybių turguje. Nuo pirmo Mirafloreso šliuzo stebėsite kanalu plaukiančius laivus, sužinosite kanalo istoriją, kaip jis funkcionuoja, kurie šliuzai atidaryti 2016 metais. Po pietų – laisvas laikas. Įsigysite suvenyrų ir vyksite į oro uostą. Skrydis Vilnius – tarpinis oro uostas – Vilnius.

INFORMACIJA APIE EKSKURSIJAS GALAPAGŲ SALOSE

Bartolomės sala Anksti ryte iš viešbučio vyksite kanalo Itabaca link, ten jūsų lauks jachta. Šią dieną praleisite unikaliame pasaulio kampelyje su nuostabiais baltojo smėlio paplūdimiais, nepakartojamu kraštovaizdžiu, krištolinio skaidrumo jūros vandeniu ir gyvūnų įvairove. Buriuodami dvi valandas papusryčiausite ir pasitiksite saulėtekį. Taip anksti ryte dažnai galima pamatyti delfinus ir kitus jūros gyvūnus labai arti jachtos. Išlipsite Bartolomės saloje ir leisitės į 30 min. žygį. Eisite tarsi Mėnulio paviršiumi, kol pasieksite aukščiausią vulkaninės salos tašką, nuo kurio atsiveria nuostabūs vaizdai į Santjago, Šiaurės Simoro, Baltros, Santa Kruso, Rabidos salas, mažutę Kinų kepurės salelę ir garsiąją Pinnacle Rock – senovės vulkano likučius. Ši vieta yra tūkstančių paukščių namai ir Galapagų salų simbolis. Pasikeitus aprangą jūsų lauks paplūdimiai – plaukdami valtimi turėsite puikią galimybę pamatyti Galapagų pingvinus, besibūriuojančius prie uolų arba plaukiojančius skaidriame vandenyje kulkos greičiu. Išlipę į krantą per kopas žygiuosite prie šiaurinio paplūdimio, kuriame peri pelikanai. Čia neretai galima pamatyti mažų rifo ryklių. Grįžę į pietinį paplūdimį paplaukiosite seklioje jūroje šalia Galapagų pingvinų, rykliukų, jūrų žvaigždžių, rajų, jūrų vėžlių ir daugybės egzotinių spalvingų žuvų. Pamatysite ir keletą rūšių nuolatinių salos gyventojų: jūrinių iguanų, jūrų liūtų, pelikanų. Pietūs laive ir grįžimas į viešbutį. Vakare turėsite šiek tiek laisvo laiko pasivaikščioti po Puerto Ajoros miestelį. Vakarienė viešbutyje.

Simoro sala Ši diena padovanos unikalią galimybę apsilankyti Simoro saloje ir paplūdimiuose Bachas. Anksti ryte iš viešbučio keliausite prie kanalo Itabaca, iš ten jachta valandą plauksite iki Šiaurės Simoro salos. Išlipsite į krantą šalia nedidelio pilkų ir sidabrinių medžių miško. Tai kvapiosios burseros (isp. „palo santo“, liet. „šventas medis“), kurios didžiąją metų dalį neturi lapų. Sala garsėja kaip daugybės skirtingų paukščių rūšių kolonijų užuovėja. Ypač įsimintini fregatiniai – irklakojinių paukščių šeima. Jie turi labai ilgus sparnus ir giliai iškirptą uodegą, trumpas ir silpnas kojas, ilgą snapą su aštriu kabliu gale ir ryškiai raudoną kaklą. Sužavės ir žydrakojai padūkėliai – linksmiausi pasaulyje paukščiai, ryškiomis mėlynomis kojomis. Pirmieji juos saloje aptiko ispanai ir tikriausiai dėl nerangumo ir lėto šokio viliojant patelę pakėlus koją ir sparną pavadino „bobo“ (isp. „kvailelis“). Ekskursiją tęsite uolėtame paplūdimyje, kur gausu jūrų liūtų, jūrų iguanų ir pelikanų, daugelį jų matysite iš arti. Po pietų jachtoje plauksite paplūdimių Bachas salos Santa Kruso šiaurinėje pakrantėje link. Pamatysite flamingų pamėgtą lagūną, pasimaudysite ir panardysite paviršiniu būdu turkio spalvos vandenyje. Į viešbutį grįšite apie 16.30 valandą. Vakare pasivaikščiosite po Puerto Ajoros miestelį. Vakarienė viešbutyje.

Plasos sala ir Karjono kyšulis Anksti ryte iš viešbučio keliausite kanalo Itabaca link ir jachta apie 1,5 val. plauksite į Plasos salą, vieną mažiausių archipelago salų netoli Santa Kruso rytinės pakrantės. Jus pasitiks raudonai žali portulakų šeimos augalai ir draugiškai riaumodami jūrų liūtai. Turkio spalvos vandenynas, baltojo smėlio paplūdimiai ir akmenys primins, kad geriausias pasaulyje dailininkas yra pati motina gamta. Takeliu pakilsite į aukščiausią uolą, nuo kurios atsiveria nuostabūs vaizdai, grožėsitės aplink skraidančiais žydrakojais padūkėliais ir kitais atogrąžų paukščiais. Rekomenduojame pasiimti žiūronus. Vandenynas iš viršaus ir galingos bangos, atsimušančios į uolas, – išties nepamirštamas reginys. Pietūs jachtoje. Plauksite prie Karjono kyšulio – unikalios vietos maudytis ir nardyti šalia margaspalvių atogrąžų žuvelių, rajų ir ryklių. Grįžimas į viešbutį. Vakarienė.

Floreanos sala Anksti ryte iš viešbučio vyksite kanalo Itabaca link, iš ten jachta apie 2 val. plauksite į Floreanos salą. Tai pirma apgyvendinta archipelago sala, iki šiol pilna neatskleistų paslapčių, romantiškų vietų ir istorijų. Apie juos jums papasakos vietinis gidas. Autobusu vyksite į salos aukštikalnę. Čia pamatysite ir net pajusite, kaip viduramžiais gyveno piratai. Iš apžvalgos aikštelės, turinčios vienintelį gėlo vandens šaltinį, atsvers graži salos panorama. Pamatysite Wittmerio plantaciją – didžiausią ir seniausią nuosavybę saloje. Pirmoji čia apsigyvenusi Wittmerių šeima pasirinko gražiausią salos vietą ir joje visam gyvenimui toli nuo tėvynės įleido šaknis. Ir dabar čia gyvena jų palikuonys ir dalijasi savo istorija, patirtimi ir žiniomis. Keliaudami atgal per salą matysite endeminius salos vėžlius, o uoste iš vandens į jus spoksos pingvinai ir jūrų liūtai. Plauksite prie Loberijos baltojo smėlio uolėtų paplūdimių, idealios vietos jūrų liūtų jaunikliams. Kai kurie drąsesni jauni liūtukai gali prisijungti maudantis arba nardant paviršiniu būdu. Vakare pasivaikščiosite po Puerto Ajoros miestelį. Vakarienė viešbutyje.

Santa Fė sala Po pusryčių iš viešbučio keliausite kanalo Itabaca link ir jachta apie 1 val. plauksite į Santa Fė salą. Jos peizažas unikalus – per visą salą auga didžiulės iki 5 m aukščio opuncijos ir kvapiosios burseros (isp. „palo santo“, liet. „šventas medis“), kurios didžiąją metų dalį neturi lapų. Čia pakrantės uolose gyvena žydrakojai padūkėliai – linksmiausi pasaulyje paukščiai – ir daug kitų įvairių atogrąžų paukščių. Pasimėgausite lagūna, ramiu vandeniu, kviečiančiu maudytis ir išbandyti paviršinį nardymą, stebint jūrų liūtus, žalius jūrų vėžlius, iguanas ir margaspalves atogrąžų žuveles. Pietūs laive. Į viešbutį grįšite apie 16 valandą. Vakare pasivaikščiosite po Puerto Ajoros miestelį. Vakarienė viešbutyje.

Isabelos sala Anksti ryte iš viešbučio vyksite kanalo Itabaca link ir jachta apie 2 val. plauksite į Isabelos salą. Atvykę į Puerto-Villamil prieplauką ir vienintelę saloje gyvenvietę, keliausite prie pelkynų. Pasigrožėsite mangrovių sąžalynais, vulkaninės kilmės lagūnomis, kuriose gyvena flamingai ir kiti atogrąžų paukščiai. Informaciniame centre susipažinsite su Galapagų nacionaliniu parku. Jo tikslas – išsaugoti salų savitumą ir bioįvairovę. Po pietų vietos restoranėlyje išplauksite prie salelės Tintoreras turkio spalvos įlankoje. Vaikščiodami sustingusios lavos takeliais pamatysite jūrų liūtų, vėžlių, iguanų, rajų. Rifo rykliai šią vietą pamėgę nuo seno. Į viešbutį grįšite apie 17 valandą. Vakare pasivaikščiosite po Puerto Ajoros miestelį. Vakarienė viešbutyje.

Tortugos įlanka ir Santa Kruso salos aukštumos Po pusryčių su gidu per kaktusų mišką keliausite Tortugos įlankos link. Pirmiausia apsilankysite Kosta Bravos (isp. „nelygus krantas“) paplūdimyje, pavadinimą įgijusiame dėl stiprių povandeninių srovių. Čia gausu iguanų, pelikanų ir kitų paukščių. Po 15 min. kelionės pėstute pasieksite Mansos paplūdimį – natūralią lagūną. Galėsite smagiai pasimaudyti ir pasideginti. Poilsį paįvairins pelikanai ir žydrakojai padūkėliai – linksmiausi pasaulyje paukščiai. Pietūs viešbutyje. Antroje dienos pusėje su grupe vyksite salos aukštumų link. Eidami per laukinio kraštovaizdžio supamus dirbamos žemės plotus pamatysite kikilių. Jie įkvėpė Charles’ą Darwiną išvystyti evoliucijos teoriją. Stebėsite jaunus vėžlius su blizgančiu kiautu ir senus tinginius su ilgo gyvenimo žymėmis, skinančius lapelius nuo krūmų ar ieškančius skanaus maisto. Kitas ekskursijos objektas – garsieji lavos tuneliai. Kanalai, netolygiai susidarę auštant karštai lavai, ugnikalnio slėniu nusidriekė nuo aukštumos iki pakrantės. Kartais tokios srovės sustingdavo kaip dideli vamzdžiai. Kai kurie jau sugriuvę, o kai kuriais galima pereiti stebint iš vidaus jų formavimosi ženklus. Vietos gidas papasakos apie šio kraštovaizdžio atsiradimą. Vakarienė viešbutyje.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 21 24 107, mob. (8 610) 40077
el.p.: eglekel@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 14 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:3599 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS