Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Azerbaidžano ir Gruzijos žavesys. Pažintinė kelionė su grupe ir vadovu iš Lietuvos

Turininga, sodri ir egzotika persmelkianti kelionė į svetingąjį Pietų Kaukazą. Šis regionas, kitaip dar vadinamas Užkaukaze, nuo seno svarbi geopolitinė grandis tarp Vakarų ir Rytų kultūrų. IX–VI a. pr. Kr. čia gyvavo viena seniausių valstybių pasaulyje – Urartija. Savo pėdsakus čia paliko elinai, skifai, zoroastrai ir kitos tautos, kadaise gyvenusios šiose teritorijose arba bandžiusios jas užkariauti. Regione yra naftos, mangano rūdos, auginama arbata, vaisiai, riešutai, išsaugotos senosios vyndarystės tradicijos, stebina nepaprastai skanus maistas. Pietų Kaukaze įsikūrusios kontrastų kupinos šalys Azerbaidžanas ir Gruzija garsėja svetingumu bei nuostabiais istoriniais paminklais. Charizmatiški vietiniai gyventojai, puikūs vaizdai, magiški purvo vulkanai, didingi kalnai, žaliuojanti gamta ir lankytinų vietų gausa – Pietų Kaukazas kviečia.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 8 nakvynės 3* viešbutyje (taip pat ir viena nakvynė svečių namuose);
 • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
 • maitinimas pagal programą: 8 pusryčiai, 2 pietus, 2 vakarienės, vyno degustacija;
 • rusiškai kalbančių gidų paslaugos;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Papildomos išlaidos:

 • lėktuvo bilietai į Baku ir atgal (nuo 315 EUR);
 • Azerbaidžano viza (nuo 25 $);
 • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
 • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
 • mokesčiai už fotografavimą ir filmavimą turistiniuose objektuose;
 • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
 • asmeninės išlaidos.

Kelionėje:

 • UNESCO saugomi milžiniški Širvano šachų rūmai
 • Mistinė ugnies šventykla Ateshgah ir liepsnojantis Janardago kalnas
 • Kobustanas – priešistorinių raižinių ir 400 purvo vulkanų žemė
 • Antra pagal dydį pasaulyje promenada Baku Boulevard
 • Europos ir Azijos kryžkelė Tbilisis
 • Įspūdingos snieguotų kalnų ir nuostabių slėnių panoramos
 • Senoji Gruzijos sostinė Mccheta
 • Batumis – Adžarijos regiono perlas

1 DIENA. VILNIUS–TARPINIS MIESTAS–BAKU

Skrydis iš Vilniaus į Bakų per Kijevą. Atskridę į Azerbaidžano sostinę, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Po registravimosi jūsų laukia ekskursija po miestą. Susipažinsite su Baku istorija ir architektūra. Apžiūrėsite 6 m aukščio paminklą Persijos poetui Nizamiui Ganjaviui, kuris savo poemomis susiejo ir sutaikė ikiislamiškąjį ir islamiškąjį Iraną, apsilankysite Baku centru nusidriekusiose gausiose parduotuvių gatvėse Nizami ir Rasulzade, pasigrožėsite fontanų aikšte, kurioje linksmai vandens purslus purškia daugybė skirtingais konstrukcijų sumanymais žavinčių fontanų, pamatysite senąją Ičeri Šecher tvirtovę su daugiau kaip dešimt mečečių, rūmais, karavansarajais, pirtimis, bokštais ir kolonomis apsupta turgaus aikšte. Senamiestyje, 22 ha apimančioje senojoje miesto dalyje, gausu vienas kitą grožiu ir svarba lenkiančių kultūrinių paminklų: matysite milžinišką Širvano šachų rūmų kompleksą, kurį sudaro patys rūmai, divanchanas, požeminė kapavietė, šacho mečetė su minaretu, viduramžių mokslininko ir filosofo Seyido Yahya Bakuvio mauzoliejus, Murado vartai, tvenkinys ir pirčių liekanos. XV a. Širvano šachų dinastijos atstovas Ibrahimas I perkėlė šalies sostinę iš Šamachi į Baku ir pradėjo naujos valdovo rezidencijos statybas. Šiandien tai vienas labiausiai dėmesio vertų Azerbaidžano architektūrinių paminklų, saugomų UNESCO. Taip pat išvysite netoliese esantį Mergelės bokštą. XII a. menantis mistikos gaubiamas statinys kadaise galėjo turėti kelias funkcijas – gynybinę, mokslinę (astronominė observatorija) arba religinę (zoroastrizmo centras). Šiuo metu bokšte įrengtas muziejus, kuriame saugomos senovės buities rakandų kolekcijos bei reti rankų darbo kilimai. Jei užteks laiko ir energijos, pasivaikščiosite stebuklingu kaip iš pasakos Baku bulvaru Kaspijos jūros pakrantėje. Nakvynė viešbutyje Baku.

2 DIENA. BAKU–APŠERONO PUSIASALIS–KOBUSTANO VALSTYBINIS GAMTOS REZERVATAS–BAKU (P)

Po pusryčių išvyksite į istorinį ir archeologinį Kobustano valstybinį gamtos rezervatą. Kobustanas – tai istorinė vietovė po atviru dangumi, kurioje galima pamatyti neolito laikotarpio raižinių ant uolų. Piešiniai atrasti 1930 m., o greitai po to buvo įkurtas ir pats rezervatas. Šioje vietoje, dažnai vadinamoje petroglifų muziejumi, suskaičiuojama net 6 tūkst. piešinių, kuriems yra daugiau nei 12 tūkst. metų. Jie atspindi akmens amžiaus žmonių gyvenimą ir kasdienybę, pavyzdžiui: medžioklę, poilsį, šokius, lydimus melodingų garsų, išgautų tam tikru akmeniu, kurį galima vadinti muzikinių instrumentų pradininku. Dėl idealių gamtinių sąlygų Kobustano rezervato teritorijoje priešistoriniai žmonės įsirengė daugybę urvų, naudotų kaip pastogės. Esant tinkamiems orams ir palankiai seisminei aplinkai, galėsite apžiūrėti purvo vulkanus (papildomas mokestis 5–6 eurai) – įdomų ir mįslingą gamtos reiškinį, aptinkamą vos 26 pasaulio šalyse. Iš 800 purvo vulkanų, žinomų mūsų Žemėje, net apie 400 jų yra pasklidę po Azerbaidžaną, o dar tiksliau – po Kobustano provinciją. Pagal purvo vulkanų skaičių, jų įvairovę ir aktyvumą pasaulyje nėra kitos šalies, galinčios prilygti Azerbaidžanui. Po pietų vyksite į ekskursiją po Ateshgah ugnies šventyklą, esančią netoli Baku, Apšerono pusiasalyje. Ši buvusi okultinių apeigų šventykla įkurta vietoje, kurioje dega natūrali gamtinė ugnis. Manoma, kad dar gilioje senovėje natūralios ugnies jėgos suteikė šaliai Ugnies žemės, arba Azerbaidžano, vardą. Taip šioje vietoje XVIII a. buvo įkurtas vienuolynas. Celėse, kuriose kažkada apsistodavo iš viso pasaulio atvykę maldininkai, šiandien įkurtas muziejus. Čia saugoma daug unikalių eksponatų, menančių tolimą ir paslaptingą šalies istoriją. Aplankysite Mardakano sargybos bokštą, priklausantį Apšerono pusiasalio bokštų grandinei. Kai užpuldavo priešai, šių bokštų viršūnėse būdavo įžiebiama ugnis ir taip gyventojams pranešama apie artėjantį pavojų. Keturkampis bokštas pastatytas XIV a. ir yra apie 25 m aukščio. Vėliau važiuosite link Janardago kalno, dar vadinamo liepsnojančiu kalnu, kurio šlaituose dega natūralios gamtinės dujos, sukurdamos ypatingą atmosferą. Šią paslaptingą vietą savo kelionių metu aprašė net didysis keliautojas Marco Polo. Nakvynė viešbutyje Baku.

3 DIENA. BAKU–ŠAMACHI–ŠEKI (P)

Po pusryčių išvyksite Gruzijos pasienio link į Šeki miestą. Užsuksite į senovės prekybos kelių sankirtoje buvusį Šamachi – vieną svarbiausių Šilko kelio punktų. Tai buvusi Širvano sostinė, egzistuojanti jau daugiau nei 3 tūkst. metų. Savo laiku Šamachi yra minėjęs graikų istorikas Ptolemėjus, vadindamas šias vietas Kemachija, arabai, vertindami prabangią miesto architektūrą, lygino jį su Damasku. Ekskursijos po miestą metu pamatysite Giulistano tvirtovę bei jos papėdėje stūksantį Yeddi Gumbazo mauzoliejų, kuriame ilsisi garbingiausi Širvano šachų dinastijos atstovai, seniausią Azerbaidžane Džumos mečetę (pastatyta VIII a.), atlaikiusią daugiau kaip dešimt stiprių žemės drebėjimų. Užsuksite į Marazy kaimą, kuriame yra unikali dviejų aukštų XV a. mečetė-mauzoliejus, vadinama Diri Baba. Ilgą laiką vietiniai gyventojai tikėjo legenda, kad čia buvo palaidotas šventasis, vardu Diri Baba. Su šiuo paminklu siejama daug pasakojimų ir mistinių tikėjimų. Vyksite prie nuostabaus grožio Nochuro ežero, supamo vaizdingo miško. Jei liks laisvo laiko, galėsite ežerą apiplaukti valtimi. Keliaudami į Šeki, stabtelėsite apžiūrėti senovinio Kabalakos miesto, esančio 15 km nuo šiuolaikinio Kebelės miesto. Kabalaka istoriniuose šaltiniuose minima dar I a. ir beveik 600 metų buvo Kaukazo Albanijos sostinė. Čia galima išvysti šimtus senovę menančių paminklų: Albanijos šventyklą (IV–VII a.), senąjį gynybinį bokštą (IX–XI a.), Ustajano bokštą (IX–XIV a.) ir kt. Atvykę į Šeki apžiūrėsite miestą. Netoli Gruzijos sienos esantis Šeki laikomas vienu pagrindinių Azerbaidžano turizmo centrų. Taip pat jis vadinamas šalies šiaurine sostine (taip miestą vadina vietiniai gyventojai) ir yra viso regiono centras. Čia gausu kalnų ir slėnių, išraižytų daugybės tarpeklių, šaltinių, upelių ir krioklių. Visą šį grožį supa žalias tankių miškų kilimas ir alpinės pievos. Tikriausiai ne atsitiktinumas, kad žmogus jau seniai nusižiūrėjo šią vietą, nes būtent čia buvo atrasta viena seniausių Kaukazo žmonių gyvenviečių (amžius – 2500 metų). Šeki yra išsaugojęs daug istorinių ir architektūrinių paminklų, vienas jų – didingi Šeki chanų rūmai, pastatyti XVIII amžiuje. Šekis yra ir pagrindinis amatų centras. Čia galima įsigyti papuošalų ir graviruotų vietinių amatininkų gaminių. Nakvynė viešbutyje Šeki.

4 DIENA. ŠEKI–BALAKENAS / LAGODECHIS–SIGNAGIS–TBILISIS (P, Pi)

Po pusryčių vykstate Gruzijos pasienio link. Apie 11 val. kirtus Azerbaidžano–Gruzijos sieną, jus pasitiks naujas gidas ir kitas autobusas. Vyksite į Kachetijos regioną, dar vadinamą vyno ir architektūrinių paminklų lopšiu ir garsėjantį vyndarystės tradicijomis. Ekskursijos metu aplankysite meilės miestu ir Kachetijos perlu vadinamą Signagį (XVIII a.), supamą gynybinių bokštų. Kartais šiam miestui dar suteikiamas gruziniškojo Las Vegaso vardas, mat čia santuokos rūmai veikia ištisą parą. Signagis žinomas ir dėl to paties pavadinimo vienos didžiausių Gruzijoje tvirtovės. Iš jos sargybinių bokštelių atsiveria vaizdas į žavingą Alazanio slėnį. Tai Gruzijos vynuogynų centras. Patys gruzinai teigia, kad šioje šalies dalyje auga geriausios vyninės vynuogės ir vynas prieš 8 tūkst. metų būtent ir gimė ne kur kitur, o Kachetijoje. Papietavę ir padegustavę gruziniškų vynų vyksite į Gruzijos sostinę Tbilisį. Nakvynė Tbilisyje.

5 DIENA. TBILISIS–KUTAISIS (P, V)

Po pusryčiu – ekskursija po Gruzijos sostinę Tbilisį: pasivaikščiosite po senamiestį, aplankysite Metechi Švč. Mergelės Dangun Ėmimo bažnyčią, XIII a. pastatytą Gruzijos karaliaus šv. Demetrijaus II. Pakilsite į Sololakio kalvą, ant kurios IV a. pastatyta didinga Narikalos tvirtovė. Nusileidę užsuksite į stebuklingomis ikonomis garsėjančią Siono katedrą ir Ančischati baziliką, ant Kuros upės kranto iškilusią dar VI–VII amžiuje. Tbilisis įsikūręs Europos ir Azijos kryžkelėje, palei istorinį Šilko kelią. Nors 85 proc. Tbilisio gyventojų išpažįsta įvairių formų krikščionybę, šis miestas yra viena iš nedaugelio vietų pasaulyje, kur galima pamatyti sinagogą, mečetę ir krikščionių bažnyčią visai greta vieną kitos. Abanotubanio kvartale matysite garsiąsias sieros pirtis, į kurias karštas sieros kvapo vanduo patenka tiesiai iš šaltinių. Pasivaikščiosite Šardeno gatve, šurmuliuojančia gausybe restoranėlių ir kavinių. Vakarop išvyksite į Kutaisį. Pasiekę miestą trumpai su juo susipažinsite. Kutaisis, antikos laikais vadintas Aea arba Aia, buvo Kolchidės karalystės sostinė. Manoma, kad būtent Kutaisis ir buvo argonautų kelionės tikslas bei karaliaus Ajeto rezidencija. Savo sudėtingos ir ilgos istorijos metais šis miestas ėjo iš rankų į rankas: buvo Abchazijos, Gruzijos, Imeretijos karalysčių sostinė. To priežastis, ko gero, strateginė miesto padėtis – jis yra regiono viduryje ir iš jo patogu nusigauti į bet kokią šalies vietą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

6 DIENA. KUTAISIS–GELAČIO VIENUOLYNAS–BATUMIS (P, Pi)

Po pusryčių išvyksite į pajūrio kurortą Batumį. Užsuksite į 11 km nuo Kutaisio esantį Gelačio vienuolyną, įsikūrusį įspūdingame upės tarpeklyje. Bene garsiausią Gruzijoje vienuolyną 1106 m. pradėjo statyti karalius Dovydas IV, dar vadintas Statytoju. Ansamblį sudaro keletas skirtingo laikotarpio statinių. Gelačio vienuolynas ilgai buvo vienas pagrindinių Gruzijos kultūros ir švietimo centrų, tikras intelektualų lopšys. Čia veikė akademija, kurioje dirbo įžymūs mokslininkai, teologai ir filosofai. Vienuolynas stipriai nukentėjo per karinius konfliktus su Mongolų ir Osmanų imperijomis, tačiau jame iki šiol saugoma vertingų freskų ir mozaikų, laikomų įspūdingiausiomis Užkaukazės regione, rankraščių ir metalo dirbinių kolekcija, palaidota daug garsių šalies valdovų, įskaitant vieną didingiausių Gruzijos karalių Dovydą IV Statytoją. Po pietų atvyksite į Adžarijos perlu vadinamą Batumį. Trumpa pažintis su miestu: pasivaikščiosite Batumio bulvaru, grožėdamiesi modernia Batumio infrastruktūra. Nakvynė viešbutyje Batumyje.

7 DIENA. BATUMIS (P)

Laisva diena prie jūros arba savarankiška pažintis su Batumiu. Galėsite aplankyti garsųjį botanikos sodą, įsikūrusį Juodosios jūros pakrantėje, Žaliajame kyšulyje, maždaug 9 km nuo miesto centro. Botanikos sodo teritorija didžiulė, suskirstyta į devynias dalis. Čia veši augalai iš Naujosios Zelandijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos, Rytų Azijos, Himalajų, Meksikos, Australijos, Viduržemio jūros, Pietų Kaukazo. Iš viso – maždaug 2 tūkst. rūšių. Arba pasivaikščiosite garsiuoju Batumio Primorsky bulvaru, kuris laikomas ilgiausiu ir originaliausiu Europoje. Taip pat galėsite tiesiog mėgautis aksominiu sezonu jaukiame 7 km ilgio miesto paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje Batumyje.

8 DIENA. BATUMIS–UPLISCICHĖ–TBILISIS (P, V)

Po pusryčių išsiregistruosite iš viešbučio ir važiuosite į unikalų urvų miestą – tvirtovę Upliscichę, dar vadinamą „dieviškąja tvirtove“. Ji unikali tuo, kad yra išskaptuota uoloje, stūksančioje ant aukšto Kuros upės šlaito. Viena seniausių gyvenviečių Gruzijoje iškilo maždaug X a. pr. Kr. Prieš Gruzijai tampant krikščioniška valstybe, ji buvo svarbi pagoniškų ritualų vieta. Pagrindinis karavanų kelias, jungiantis Aziją ir Europą, ėjo šiaurine Upliscichės dalimi, 2 km nuo miesto, todėl ji tapo labai svarbiu prekybos centru. Lipant plokščiais laiptais aukštyn, pamažu atsiveria visas miestas. Apžiūrėsite uoloje išskaptuotas gatveles, namus, bažnyčias, slaptus tunelius, vandens kanalus (iš čia buvusių daugiau kaip 700 įtvirtintų urvų lankytojams prieinami tik 150), vyno saugyklą, turgų. Vakarop pasieksite Tbilisį. Vakarienė su nacionaliniu pramoginiu renginiu. Nakvynė Tbilisyje.

9 DIENA. TBILISIS–MCCHETA–TBILISIO ORO UOSTAS–VILNIUS (P)

Po pusryčių išsiregistruosite iš viešbučio ir vyksite į Mcchetą – vieną seniausių Gruzijos miestų, senąją šalies sostinę, laikytą svarbiu religiniu ir dvasiniu centru. Šis miestas-muziejus, turintis UNESCO pasaulio paveldo statusą, yra įsikūręs Aragvos ir Kuros upių santakoje. Jame gausu archeologinio ir religinio paveldo objektų. Apsilankysite Sveticchovelio katedroje (XI a.). Tikima, kad po katedros pamatais paslėptas Jėzaus Kristaus chitonas. Būtent dėl šios šventovės Mccheta dažnai vadinama Antrąja Jeruzale. Po pusiaudienio vyksite į Tbilisio oro uostą skristi namo.

Pastabos:

 • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
 • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
 • nakvynių skaičius – 8;
 • keliautojų skaičius – mažiausiai 14;
 • priemoka už vienvietį kambarį - nuo 140 EUR;
 • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
 • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo, oro sąlygų, kelių būklės;
 • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel.(8 5) 26 29 000, (8 5) 26 27 777, mob.(8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 9 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:795 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS