Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Australija ir Naujoji Zelandija - dviejų šalių kvintesencija. 3 savaičių pažintinė kelionė

21 d. kelionė į Australiją ir Naująją Zelandiją su grupe ir vadovu iš LietuvosKelionėje:

  • Ersas – švenčiausia aborigenų uola;
  • „Raudonasis Australijos centras“ – Alis Springsas;
  • Australijos stebuklas ir simbolis Dvylikos Apaštalų uolų virtinė;
  • Unikaliausias pasaulyje koralų darinys – Didysis barjerinis rifas;
  • Milfordo įlankos kruizas fiordų pasaulyje;
  • Terminio parko Te Puia geizeriai, ežerai bei purvo natūralus baseinai;
  • Vaitomo urvai – magiškas „žvaigždėtas“ dangus virš požeminės upės.

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS – TARPINIS ORO UOSTAS – MELBURNAS

2 DIENA. MELBURNAS

Atskridę į Melburną, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Melburne.

3 DIENA. MELBURNAS (P)

Po pusryčių vyksite į ekskursiją po Melburną, antrąjį pagal dydį šalies miestą, dažnai vadinamą kultūros miestu. Susipažinsite su istoriniais ir šiuolaikiniais Melburno pastatais. Pamatysite rotušę, Šv. Pauliaus katedrą, Bourke gatvės bulvaras, Princesės ir Regento teatrus, Jaros upės krantinę, pirmą Australijos  istorijoje miesto geležinkelio stotį Slinders street station. Apsilankysite Ficrojaus soduose, kur stovi kapitono Jameso Cooko trobelė. Ekskursija baigsis Federacijos aikštėje, kur galima bus papietauti arba pratęsti savarankišką pažinimą su miestu. Po pietų – laisvas laikas. Už papildomą mokestį galima apsilankyti netoli Melburno esančioje Filipo saloje, kur parkuose laukinėmis sąlygomis gyvena koalos ir mažiausi pasaulyje pingvinai. Būtent čia dar 1850 m. europiečiai pradėjo žemdirbystę ir įkūrė iki šiol veikianti ūkį. Pavakary turėsite galimybę stebėti unikalią jau daugiau nei šimtą metų trunkančią tradiciją, vadinamą pingvinų paradu: saulei leidžiantis, po ilgos žvejybos dienos suaugę pingvinai skuba iš vandens į krantą maitinti savo jauniklių. Fotografuoti ir filmuoti neleidžiama, kad neapakintumėte pingvinukų (ekskursijos kaina su vakariene – 340 aud / asm., susirinkus 8 – 11 asm.grupei).  Nakvynė viešbutyje Melburne.

4 DIENA. MELBURNAS – DVYLIKOS APAŠTALŲ UOLOS – MELBURNAS (P, Pi)

Po pusryčių leisitės į visos dienos ekskursiją Didžiuoju vandenyno keliu. Auksiniai paplūdimiai ir didžiausios įlankos – tikras banglentininkų rojus, gigantiškos uolos ir vešlūs drėgnųjų džiunglių miškai, įmantriai išraižyti krantai ir maži pajūrio miestukai paįvairins kelionę ir suteiks naujų įspūdžių. Dienos kulminacija – vienas garsiausių Australijos stebuklų – šalies simbolis Dvylikos Apaštalų uolų virtinė. Prieš 6 tūkst. metų tai buvo ištisas uolėtas pakrantės masyvas, bet laikui bėgant stiprios bangos, lietus ir vėjas išplovė minkštesnes klintis ir padėjo susiformuoti dantytai pakrantei ir vandenyje stovinčioms nuo jos atskirtoms aukštoms uoloms. Pavakarę grįšite į Melburną. Nakvynė viešbutyje Melburne.

Nuvažiuotas atstumas 550 km.  

Dienos akcentas

Dvylikos Apaštalų uolų virtinė – gamtos fantazija.

5 DIENA. MELBURNAS – ERSO UOLOS MIESTELIS (P, V)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Erso Uolos miestelį, Atvykus vaizdingu keliu, nusidriekusiu tarp raudono smėlžemio kalvų ir dykumos, keliausite Olgos (Kata Čiuta) kalnagūbrių grandinės link. Ši 36 monolitinių uolų grandinė didingai iškyla virš raudonuojančios dykumos. Milijonus metų gamta kūrė gamtinius bareljefus, žadinančius lakią žmogaus vaizduotę. Bent akimirkai verta sustoti ir pajusti magišką šios vietovės galią – būtent taip atrodė mūsų planeta, kai po ją klajojo būriai dinozaurų. Nemaža dalis skurdžios augalijos yra istorinis gamtos reliktas, augantis tik šiame regione. Čia plyti daugybė aborigenams šventų akmens uolų. Garsiausia jų – Erso, arba Uluru, – didžiulis akmens luitas, pats didžiausias monolitas pasaulyje, jam apeiti reikia poros valandų. Saulei leidžiantis uola sužaižaruoja rausvais atspalviais ir atskleidžia visą savo grožį. Vakare, jei sąlygos bus palankios, vyksite į dykumą „Tylos garsų“ (angl. Sounds of Silence) vakarienės. Kol gurkšnosite šampaną klausydamiesi dykumos tylos, jums bus paruošta karšta vakarienė – patiekalai iš įvairios mėsos (krokodilų, kengūrų, emu). Vietinis žvaigždėto dangaus žinovas padės suprasti žvaigždžių kalbą. Nakvynė viešbutyje Erso Uolos miestelyje.

Nuvažiuotas atstumas 470 km.

Dienos akcentas

„Tylos garsų“ vakarienė – ar tyla išties skamba?

6 DIENA. ERSO UOLOS MIESTELIS – ALIS SPRINGSAS – KERNSAS (P)

Anksti ryte apie 5 val. vyksite prie Uluru kalnagūbrio – raudonosios Australijos širdies Erso uolos. Jūsų atmintyje visam laikui išliks nenusakomo grožio saulėtekis virš Uluru. Tą akimirką, kai saulė pradeda kilti tiesiai virš Uluru viršūnės, pasijusite lyg dalyvaudami gimstant pirmajai Žemės dienai. Saulei tekant garsioji uola atskleidžia spalvų paletę nuo ochros raudonio iki ryškiai vyšninės. Niekas taip neužburia keliautojų kaip šios vietovės saulėtekiai ir saulėlydžiai. Saulės šviesos intensyvumo kaita ir šešėlių žaismas paryškina ypatingą šių kalvų reljefą ir spalvas, sukuriančias tiesiog fantasmagoriškus vaizdus. Lengvu pusryčių užsuksite į aborigenų kultūrinį meno ir verslo centrą „Maruku“, ten susipažinsite su anangų genties menu. Vyksite į Alis Springsą, dar vadinamą „Raudonuoju Australijos centru“ ir laikomą vartais į kitus Centrinės Australijos regionus. Čia pamatysite Karališkąją medicinos pagalbos stotį, arba „Skraidančio gydytojo tarnybą“ (angl. Royal Flying Doctor Service). Ji ypač svarbi atokesniems rajonams. Apžiūrėsite Oro mokyklą (angl. School of the Air), vadinamą „didžiausia pasaulyje klase“. Joje vykstančių pamokų gali klausytis vaikai iš tolimų gyvenviečių, išsibarsčiusių po 1,3 mln. kv. km plotą. Vėliau vyksite į oro uostą ir skrisite į Kernsą – vieną didžiausių turizmo centrų saulėtoje Australijos pakrantėje. Miestas 1876 m. buvo įkurtas kaip auksakasių gyvenvietė, dabar plačiai žinomas kaip vartai į Didįjį barjerinį rifą. Atskridę vyksite į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Kernse.

Dienos akcentas

Australijos aborigenų šventovė Uluru uola.

7 DIENA. KERNSAS (P, Pi)

Po pusryčių – visos dienos iškyla. Greitaeigiu katamaranu keliausite prie 2 100 km ilgio Didžiojo barjerinio rifo. Šis koralų rifas pripažintas didžiausiu gyvu jūriniu organizmu pasaulyje. Rifą sudaro per 350 rūšių koralų, apie 4 tūkst. rūšių moliuskų, čia gyvena apie 1 200 rūšių žuvų. Panardysite po koralinius rifus paviršiniu būdu, susipažinsite su paslaptingu povandeniniu pasauliu (3 val. atviroje platformoje). Pietūs (švediškas stalas) laive. Nakvynė viešbutyje Kernse.

Dienos akcentas

Spalvingas Didžiojo barjerinio rifo pasaulis.

8 DIENA. KERNSAS (P)

Po pusryčių laisvas laikas poilsiui. Rekomenduojame nuvykti į šalia esanti kurortinį miestelį Palm Covą (apie 20 min. autobusu), kur yra įrengti paplūdimiai, specialios vietos maudimuisi, žalios zonos bei  barbekiu pasigaminti skirtos vietos.  Nakvynė viešbutyje Kernse. 

9 DIENA. KERNSAS – KURANDA – KERNSAS (P, Pi)

Po pusryčių prasidės visos dienos turas  vyksite į aborigenų kultūros parką Tjapukai ir susipažinsite su seniausia pasaulyje gyva Australijos čiabuvių kultūra. Dėl įvairiausių pramoginių renginių parkas Tjapukai pateko į Guinnesso rekordų knygą kaip seniausias Australijoje veikiantis pasirodymas. Po pietų Boomerango restorane ilgiausiu lynų keliu pasaulyje „Sky Rainforest“ keliausite virš atogrąžų miškų, gėrėdamiesi nepaliestos gamtos vaizdais ir vandenyno pakrantės panorama į Kurandos kaimelį, kur vyksta spalvingi turgūs. „Kuranda“, išvertus iš aborigenų kalbos, reiškia „kaimas džiunglėse“. Iš kaimelio garsiuoju Kurandos geležinkeliu „Kuranda Scenic Railway“ per 15 tunelių, 40 tiltų keliausite į Kernsą.  Nakvynė viešbutyje Kernse.

Nuvažiuotas atstumas 70 km.

Dienos akcentas

Atogrąžų turtai ir gyva Aaustralijos aborigenų kultūra Kurandos nacionaliniame parke.

10 DIENA. KERNSAS (P)

Po pusryčių – laisvas laikas. Norintieji už papildomą mokestį  galės leistis į visos dienos išvyką plaustais Tulio upe, žvejoti, vykti į visos dienos Cape Tribulation ekskursiją Deintrio nacionaliniame parke su pietumis (nuo 175 USD/asm.)  arba maloniai pailsėti paplūdimyje. Nakvynė viešbutyje Kernse.

11 DIENA. KERNSAS – SIDNĖJUS (P)

Po pusryčių – laisvas laikas. Apie vidurdienį vyksite į oro uostą ir skrisite į Sidnėjų. Atskridę į patį didžiausią Australijos miestą, sutvarkysite įvažiavimo formalumus ir vyksite į viešbutį (Registracija į viešbutį nuo 15.00 val.) Poilsis ir laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Sidnėjuje.

12 DIENA. SIDNĖJUS (P,Pi)

Po pusryčių – 4 val. apžvalginė ekskursija po Sidnėjų. Iš ponios Macquarie apžvalgos aikštelės, kur 1810 m. pagal gubernatoriaus įsakymą buvo įrengta speciali vieta su vaizdu į uostą, pamatysite uosto tiltą. Apsilankysite seniausiame Sidnėjaus kolonijiniame rajone Rocks.  Keliausite kinų kvartalo ir populiaraus naktinio gyvenimo rajono Kings Cross gatvelėmis. Po pietų (Fish and Chips) iš Apskritosios prieplaukos (angl. Circular Quay) plauksite 1 val. laiveliu, mėgaudamiesi žaviais Sidnėjaus pakrantės vaizdais. Su gidu apsilankysite garsiuosiuose Operos teatro rūmuose ir susipažinsite su jų istorija.  Nakvynė viešbutyje Sidnėjuje.

Dienos akcentas

Sidnėjus – baltos burės saulėtoje pakrantėje.

13 DIENA. SIDNĖJUS (P)

Po pusryčių – laisvas laikas. Rekomenduojama išvyka į Mėlynuosius kalnus, įtrauktus į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šie kalnai – tai įspūdingas milžiniškų uolų darinių, medžių, krūmų ir kitokios laukinės gamtos derinys. Ant jų augantys eukaliptai išskiria aliejų. Jam garuojant lašeliuose lūžta saulės spinduliai ir suteikia romantiškai miglai melsvą atspalvį. Nuo apžvalgos aikštelių atsiveria vaizdas į kanjonus (papildomas mokestis – nuo 320 AUD susirinkus 8-11 asm.). Nakvynė viešbutyje Sidnėjuje.

14 DIENA. SIDNĖJUS – KVINSTAUNAS (P)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Naujosios Zelandijos Pietų salą. Naujoji Zelandija yra apie 2 000 km į pietryčius nuo Australijos. Be daugelio kitų salų, Naująją Zelandiją sudaro dvi didžiausios – Pietų ir Šiaurės salos, atskirtos Kuko sąsiauriu. Kalnuotos Pietų salos vietovės primena Europos Alpes. Aukščiausias viršūnes dengia sniegas, slėniais leidžiasi ledynai, garma kriokliai, telkšo ežerai, puikuojasi fjordai. Atskridę į Kvinstauną, sutvarkysite įvažiavimo formalumus ir vyksite į trumpą orientacinę ekskursiją po miestą. Miestas kalnuose prie Vakatipu ežero buvo įkurtas dar 1860 m. kaip auksakasių kaimelis. Dabar jis žinomas kaip kurortas ir ekstremaliojo sporto sostinė. Kvinstaune sudarytos puikios galimybės ilsėtis aktyviai ir pasyviai, organizuojama daug vandens sporto pramogų: galima plaukioti plaustais, baidarėmis, kanojomis ir greitaeigiais kateriais, žvejoti upėse arba įlankoje. Po ekskursijos važiuosite į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Kvinstaune.

15 DIENA. MILFORDO ĮLANKOS KRUIZAS (P, Pi)

Po pusryčių vingiuotomis gražuolio Vakatipu ežero pakrantėmis vyksite į prieplauką. Iš ten leisitės į Milfordo įlankos kruizą po nepakartojamo grožio ir didybės fjordų pasaulį. Ši vieta įrašyta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vienas už kitą įspūdingesni fjordai keri savo galybe ir savitumu. Kabančios uolos, galingi kriokliai, krintantys į įlanką, ir Mitros kalnas sąsiaurio centre nepaliks abejingo nė vieno. Pietūs-piknikas kruizo metu. Vakare grįšite į Kvinstauną. Nakvynė viešbutyje Kvinstaune.

Dienos akcentas

Milfordo įlankos kruizas – fjordų didybė.

16 DIENA. KVINSTAUNAS – OKLANDAS (P)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Oklandą, labiausiai nuo Vilniaus nutolusį milijoninį miestą , beveik 17 t. km. skiria mūsų miestą nuo Oklando. Šiaurės sala – tai geizerių, iš žemės besiveržiančių garų, karštųjų versmių, pliūpsinčių purvo vulkanų ir retkarčiais nubundančių ugnikalnių pasaulis. Šiaurės salos centrinėje dalyje iškilusi vulkaninė plynaukštė su seismiškai aktyvia Taupo vulkanine sritimi. Čia stūkso ugnikalniai, gausu geizerių, karštųjų versmių. Atskridę leisitės į apžvalginę ekskursiją po miestą, įsikūrusį siauroje sąsmaukoje tarp Tasmano jūros ir Ramiojo vandenyno pakrančių šiaurinėje Naujosios Zelandijos saloje. Susikūrus Naujosios Zelandijos valstybei, miestas tapo laikinoji šalies sostinė, vėliau sostinė buvo perkelta į mažesnį, bet geografiškai patogesnį miestą – Velingtoną. Vakare laisvas laikas. Rekomenduojama vakarienė restorane „The Observatory“, įsikūrusiame televizijos bokšte „Sky Tower“ (papildomas mokestis – nuo 80 $). Nakvynė viešbutyje Oklande.

17 DIENA. OKLANDAS–ROTORUA (P, V)

Po pusryčių – išvyksite į Rotoruą, pakeliui užsuksite į Hobitono kaimelį, kuriame buvo filmuojama plačiai žinoma trilogija „Žiedų valdovas“. Drauge su kitais turistais pamatysite linksmų žmogeliukų karalystę, sukurtą per 9 mėnesius didžiulėje privačioje fermoje. Per trumpą laiką buvo sukurtas pasakiškas landšaftas -  iškąsti tvenkinėliai ir upeliai su tilteliais, suformotos kalvos, įrengtos 37 požeminės trobelės... Po to apžiūrėsite Naujosios Zelandijos širdį, vietinių gyventojų maorių kultūros šventovę Rotorua. Terminiame parke Te Puia pasigrožėsite geizeriais ir karšto purvo baseinais. Apsilankysite maorių kaimelyje ir susipažinsite su jų kultūros ištakomis ir medicina, dalyvausite nacionaliniame maorių kultūros vakare, skanausite tradiciškai pagamintų hangi virtuvės patiekalų (mėsa ir daržovės kepami iškastoje duobėje). Nakvynė viešbutyje Rotorua.

Nuvažiuotas atstumas 250 km.

Dienos akcentas

Geizerių ir karštųjų versmių valdos Rotorua.

18 DIENA. ROTORUA – TONGARYRO NACIONALINIS PARKAS (P, Pi)

Po ankstyvų pusryčių vyksite į Tongaryro nacionalinį parką, 1990 m. įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai seniausias Naujosios Zelandijos ir 4 seniausias pasaulyje nacionalinis parkas, įkurtas dar 1894 m., šventa maorių kultūros vieta. Parke stūkso ugnikalniai, auga drėgnieji paatogrąžų miškai, kuriuose gausu medžių dydžio paparčių. Nacionalinio parko teritorijoje gyvena egzotiški gyvūnai: kiviai, papūgos, mėlynosios antys, Naujosios Zelandijos sakalai. Pasigrožėsite Huga kriokliais bei  Taupo ežero panorama.  Nakvynė viešbutyje prie Tongaryro nacionalinio parko.

Nuvažiuotas atstumas 190 km.

Dienos akcentas

Maorių kultūros šventovė – Tongaryro nacionalinis parkas.

19 DIENA. TONGARYRO NACIONALINIS PARKAS – VAITOMO URVAI – OKLANDAS (P)

Po pusryčių vaizdingais keliais vyksite į Oklandą. Pakeliui užsuksite į nuostabų gamtos kūrinį Vaitomo urvų kompleksą. Grupinės ekskursijos čia  rengiamos kas psvalandį ir trūnka 45 minutes. Apie 250 m. ilgio požeminis labirintas stebina gausybe švytinčių jonvabalių – mažyčiai, melsvai žaliai šviečiantys jonvabaliai arachnocampa luminosa gyvena tik Naujojoje Zelandijoje. Taip susidaro unikalus žvaigždėto dangaus efektas. Taip pat grožėsitės  įvairių formų stalaktitais, įspūdinga katedra, dar vienu Vaitomo stebuklu – Tomo šachta, pokylių kambariu ir katakombomis. Nakvynė viešbutyje Oklande.

Nuvažiuotas atstumas 360 km.

20 DIENA. OKLANDAS (P)

Po pusryčių laisvas laikas. Už papildomą mokestį rekomenduojame aplankyti Coromandel pusiasalį garsėjantį  savo idiliškomis  paplūdimiais, reljefu ir nesugadintais miškais. Važiuosite siauru geležinkeliu per Kauri mišką prie apžvalgos platformos, kuri Jūs apdovanots vaizdu į Hauraki įlanką, pamatysite Katedrą  uoloje  ir atsipalaiduosite  natūralių  gamtos sudarytu baseinų su karštu vandenių paplūdimyje .

21 – 22 DIENOS. OKLANDAS – TARPINIAI ORO UOSTAI – VILNIUS (P)

Papusryčiausite viešbutyje ir vyksite į oro uostą. Skrydis Oklandas – tarpiniai oro uostai – Vilnius.

  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 21 24 107, mob. (8 610) 40077
el.p.: eglekel@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 21 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:4579 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS