Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Šalys ir jų aprašymai


Odisėjo Pakrantė


ODISĖJO PAKRANTĖ

Tarp Romos ir Neapolio (90 km į pietus nuo Romos ir 90 km į šiaurę nuo Neapolio) yra viena iš gražiausių kurortinių Tirėnų jūros pakrančių – Odisėjo pakrantė, kuri buvo žinoma net ir antikos laikais. Pasibaigus Trojos karui, kai kurie Homero epo herojai patraukė šių pakrančių link.

Iš šioje pakrantėje esančių kurortų, yra didelis ekskursijų pasirinkimas: Roma, Neapolis, Pompėja, Sorento, Kaprio, Iskija, Ponzos salos, imperatorių vasaros rezidencijos, skirtingų laikmečių pilys, rūmai, vienuolynai, bažnyčios.

Odisėjo pakrantė driekiasi daugiau kaip 100 km, smėlio paplūdimius keičia pakrantės uolos, kas dar labiau paįvairina šio regiono kraštovaizdį. Šioje pakrantėje rasite įvairaus lygio viešbučių – nuo 2** iki 5**** žvaigždučių. 1980 metais šis pakrantės ruožas gavo mėlynąją vėliavą, kuri yra jūros ir paplūdimių švarumo įrodymas, o Terracinos kurortas pripažintas antruoju  pasaulyje po Acapulko pagal jodo koncentraciją.

Galite rinktis viešbučius kurortuose: Terracina, Fondi Lido, Sabaudia, S. Felice Circeo, Sperlonga, Gaeta, Formia, Ponza kurortuose.

Kurortas - Terracina

Terracina yra 40,000 gyventojų turintis pajūrio kurortas, esantis Lazio regione, pusiaukelėje tarp Romos ir Neapolio, Italijoje. Anksčiau Terracina buvo žinoma Tarracinos ir Anxur‘o vardais. Senovės Romoje tai buvo svarbus jūrų uostas. Šiandieninė Terracina – turistų traukos centras, viliojantis poilsiautojus ne tik smėlėtu 5 km ilgio, paplūdimiu, bet ir istoriniais paminklais, tokiais kaip Jupiterio šventykla (Temple of Jupiter), senamiestis (Centro Storico), miesto katedra (Cathedral of Pietro e Cesareo), miesto rotušė (Town Hall), senovinių skulptūrų muziejus (Museo Civico). Terracina yra labai patogioje strateginėje vietoje, nes iš šio kurorto įmanomos vienos dienos išvykos į Romą, Neapolį, Kaprio ir Ponzos salas.

Kurortas – Sabaudia

Sabaudia – įspūdingas miestas jau vien tuo, kad buvo pastatytas per neįtikėtinai trumpą laiką – vos 253 dienas. Jį 1933 metais ištisas dienas ir naktis statė 6000 darbininkų. Iš tiesų, Sabaudia – tai vienas iš 5 miestelių, kurie buvo pastatyti ant išdžiovintų pelkių. Nors tai jaunas miestas, tačiau jame galima rasti objektų, patrauklių turistų akiai. Tai ir miesto paštas (post office), miesto rotušė (Town Hall), baptisterija (the Baptistery), Balilla pastatas (Balilla Building). Sabaudia vilioja turistus savo uolėtomis pakrantėmis, skaidria jūra ir paplūdimiais. Šiame kurorte savo vilas turi žymūs aktoriai, rašytojai, politikai, verslininkai.

Kurortas – San Felice Circeo

Modernus San Felice Circeo miestelis turtingas įvairia gamta, jame gausu seniausių laikų paminklų. Čia gražus nacionalinis parkas. Migracijos metu jame poilsio nutūpia daugiau nei 200 rūšių perskrendančių paukščių. Turtingas eksponatais muziejus „Homo Sapiens et Habitat“  didžiuojasi neandertaliečio, gyvenusio prieš 50 000 metų, kaukole, rasta šiose vietose. Labiausiai San Felice Circeo išgarsino Homeras legenda apie Odisėją ir į šią vietą jį priviliojusią Kirkę.

 

Sperlonga

Nuostabus pajūrio miestelis, turintis įspūdingai švarų smėlį ir vandenį, žavingą senamiestį, pastatytą ant uolos. XX amžiuje statant pakrantės kelią, atrastas urvas su įvairių skulptūrų fragmentais, kurios puošė imperatoriaus Tiberijaus vilą. Vėliau buvo restauruotos ir dabar unikalus radinys yra eksponuojamas čia pat Nacionaliniame archeologijos muziejuje. Savo laiku Sperlonga susižavėjo čia besifilmuodamas aktorius  Ralfas Valonė. 30 metų jis kvietė čia apsilankyti savo draugus, tarp kurių buvo Marlena Ditrich, Bridžit Bardo, Artūras Mileris ir kiti.

 

Gaeta

Gaetos kurortas įsikūręs kalnuotame pusiasalyje. Visų akį patraukia kalnų ir uolų derinys. Paplūdimiai dažniausiai minimi mažiausiai užterštų paplūdimių sąraše. Kurorto įdomybių sąraše – geriausiai pasaulyje išsilaikęs mauzoliejus ant Orlando kalno viršūnės, Attratinus kalva, žydroji grota, Turko grota ir kt.  Pagal Vergilijų būtent čia priplaukė Enėjo, bėgusio iš Trojos, laivas.

 

 

Formia

Dar Romos imperijos laikais Formia tapo pajūrio kurortu romėnų aristokratams. Čia gyveno daug žymių žmonių, tarp kurių buvo ir Ciceronas. Jie vertino minkštą klimatą, gražų ir įvairų peizažą. Miestelyje išliko daug senovinių vilų, rūmų, kuriuose dabar įrengti viešbučiai. Virš miesto 1252 m virš jūros lygio pakibusi pastatyta Kristaus Gelbėtojo skulptūra, sverianti 21 centnerį.

 

 

Ponzos sala (Ponza Island)

Pontino salynas (Archipelago of the Pontine arba Ponziane islands) susideda iš 2 salų grupių: šiaurės vakarinių salų (Ponza, Palmarola, Gavi ir Zannone) bei pietrytinių salų (Ventotene ir S.Stefano). Ponza – didžiausia šio salyno sala, su daugybe siaurų įlankėlių bei įlankų. Vulkaninės kilmės sala traukia turistų akį ne tik įspūdingais vaizdais, bet ir krikštolo tyrumo vandeniu. Čia tikras rojus mėgstantiems žvejybą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8602 04224
el.p.: sarune@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMAS
UŽSISAKYTI NAUJIENAS