Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Šalys ir jų aprašymai


Poilsis saulėtoje Kuboje


Poilsis saulėtoje Kuboje


Ekskursijos  Varadero   Havana    Havana Cayo Coco    Klasikine Kuba

Bendra informacija

“Tai Rojus Žemėje”, stebisi ka tik atvykę į Kubą. Nuostabūs šviesaus smėlio paplūdimiai, krištolo tyrumo nepaprasto žydrumo jūros vanduo, koraliniai rifai ir žvejybos įlankėlės, daugybė egzotinių augalų ir gyvūnų – visa tai Jums siūlo Kuba. Temperamentinga, kaip “ča-ča-ča” ritmai, ryški, kaip kolibrio plunksnos, elegantiška, kaip orchidėja Kuba visuomet viliojo turistus. Tačiau ši šalis garsi ne tik nuostabia gamta, bet ir svetingais žmonėmis bei spalvinga istorija. Kai kurie Kubos miestai iki šiol mena Ispanijos kolonizacijos laikus, korsarų antpuolius. Pasaulinio garso kurortas Varadero išsidėstęs 140 km nuo Havanos, Atlanto vandenyno pakrantėje.

Kuba yra 180 km nutolusi nuo Floridos (JAV) krantų, 210 km nuo Jukatano (Meksika) pusiasalio, 77 km nuo Taičio ir 140 km nuo Jamaikos. Plotas – 110860 kv.km.

Sostinė: Havana. Tarptautinis oro uostas – Chose Marti.

Gyventojai: 11 mln. gyventojų
Kalba: ispanų (tačiau labai specifinis dialektas). Viešbučių personalas šneka anglų, rusų, prancūzų kalbomis.
Кlimatas: švelnus tropinis, pasatinis. Maksimali temperatūra rugpjūčio mėnesį – iki  +35 С; sausio mėnesį - iki +19 С. Tropinis sausasis periodas trunka nuo lapkričio iki balandžio,

 lietingasis – nuo gegužės iki spalio. Vidutinė metinė vandens temperatūra – ne žemesnė nei + 24 С. Turistinis sezonas tęsiasi beveik visus metus. Pagrindiniai nepatogumai gali kilti rudenį, nuo spalio iki lapkričio, kuomet būna siaučia audros ir uraganai, tačiau Kuboje tai nėra dažni atvejai.
Laikas: atsilieka nuo LT laiko 7 val.
Skrydžio trukmė: iš Maskvos – apie 13 val.

Piniginis vienetas: Kubos pesas = 100 sentavų. Pagal komercinį kursą 1 USD – apie 23 pesų.
Viza: Lietuvos Respublikos piliečiams nereikalinga, jei buvimo Kuboje trukmė neviršija 30 dienų. Reikia turėti galiojantį pasą ir turistinę kortelę, kuri išduodama gavus patvirtinimą, jog turistas yra užsakęs viešbutį ar kitas paslaugas.
Muitinės formalumai: Draudžiama įvežti į šalį pornografinius
leidinius, medikamentus, ant kurių nenurodytas gamintojas. Negalima išsivežti vietinės valiutos. Užsienio valiutos įvežimas ir išvežimas neribojamas. Draudžiama išvežti egzotinius paukščius, augalų žieves, egzotinių gyvūnų odas ir plunksnas, kultūrines vertybes. Išvykstant iš šalies imamas 20 USD vertės muitinės mokestis.

Medicina: Gydymo paslaugos gana brangios, tačiau pirmoji pagalba ir pirmasis apsilankymas pas gydytoją nemokami. Didelė hepatito, maliarijos, nudegimų saulėje tikimybė. Nudegti saulėje galima net ir apsiniaukusią dieną, todėl būtina naudoti apsauginius kremus. Rekomenduojama naudoti tik specialiai fasuotą geriamą vandenį. Būtiniausius vaistus geriausia turėti su savimi.

Naudingi patarimai: Beveik visur galima atsiskaityti JAV doleriais ir Eurais, todėl nebūtina visus pinigus keisti Kubos valiuta. Visgi grąžą galite gauti “konvertuojamaisiais pesais”, t.y. išvykstant iš šalies juos galima pakeisti pagal fiksuotą kursą 1 pesas = 1 JAV doleris. Galima atsiskaityti visomis pagrindinėmis mokėjimo kortelėmis, išskyrus tas, kurios yra išduotos JAV bankuose.

Arbatpinigių įprasta palikti 10% nuo sąskaitos sumos.

Įtampa dažniausiai 110 V, 60 Hz, tačiau šiuolaikiniuose viešbučiuose įtampa 220 V. Rozetes standartinės, dvišakės.

Maudymasis tam nepritaikytuose pliažuose pavojingas Jūsų sveikatai - jūros dugnas dažnai būna nusėtas aštrių koralų. Nemalonių pojūčių gali sukelti jūros ežiai, kai kurios tropinės žuvys, medūzos, smėlinės blusos, moskitai ir maliariniai uodai.

Dažniausiai iš Kubos vežami suvenyrai – juodasis koralas ir jo dirbiniai. Ypač gražiai jie dera su sidabru. Žaviai atrodo ir papuošalai iš vėžlių kiautų – apyrankės, segtukai. Žinoma, retai kas iš Kubos neparveš bent keleto tradicinio kubietiško romo butelių ir tikrų kubietiškų cigarų! Įsigydami odos dirbinius prašykite pardavėjo pridėti taip pat ir leidimą išvežti iš šalies (priešingu atveju juos gali konfiskuoti muitinėje).

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMAS
UŽSISAKYTI NAUJIENAS