Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


Žagarės Vyšnių festivalis 2019

1 diena


Kelionės tikslas – pramogauti, ilsėtis, grožėtis gamta ir besišypsančiais žmonėmis. Pirmiausia vykstame į visai šalia Lietuvos – Latvijos pasienio įsikūrusį Tervetės gamtos *parką. Atsipalaiduoti, įkvėpti gaivaus pušyno oro, pasižiūrėti, kaip galima sėkmingai plėtoti turizmą, išnaudojant turimus gamtinius resursus. Parko informacijos centre gausite žemėlapį, kuriame išdėstyti visi svarbiausi objektai. Kitaip 1200 ha plote nesunku pasiklysti. Trečdalį parko teritorijos užima miškas. Pirmiausia pakliūnate į Raganos ir Senojo Varno valdas. Ragana siūlo pirkt šluotų – juk tai nepralenkiama transporto priemonė! Ant laužo kunkuliuoja stebuklingas žolelių viralas, krepšyje – ąžuolo žievės amuletai. Atrakcijų aikštelėje „Atlėpausio pieva“ laipynės, tiltukai, labirintai, Pasakų pilis ir iš rąstų pastatyti fortai. O kur dar „Nykštukų miškas“, Gulbių tvenkinys, kuriame galima pasiirstyti valtele, pasivažinėti vandens dviračiais, pasakų **traukinukas, **apžvalgos bokštas... Pasakų parkas pinte apipintas legendomis, sakmėmis. Čia karaliauja pasakų personažai ir gausybė miško gyventojų...

Pusvalandukas kelio ir mes jau Žagarėje. Norintys pramogauti, iškart suka prie lauko estrados, klausosi muzikos, dainuoja ir šoka iki vidurnakčio. Smalsesnieji pasivaikšto kartu su gidu, susipažįsta su miesto įdomybėmis. Žagarę garsina įdomus gamtos kūrinys - Žagarės ozas. Tai ilgas, siauras kalvagūbris, praslinkusių ledynų suformuotas iš smėlio, žvirgždo, gargždo, sunešto tekančių tirpsmo vandenų į ledyno plyšius ir tunelius. Jis pats ilgiausias iš visų Lietuvoje esančių ozų, o taip pat įspūdingiausias, nes aplink kalvagūbrį plyti lygumos. Žagarės ozo ilgis apie 8 km. Vaizdingiausioje ozo dalyje, pakilusioje į maždaug 20 m aukštį, yra Žvelgaičio piliakalnis. Spėjama, kad būtent kunigaikštis Žvelgaitis nukariavo žiemgalius ir Žagarės pilyje įkūrė savo rezidenciją. Visus sužavės naujam gyvenimui prikelti Žagarės dvaro rūmai ir dvaro parkas. Pamatysite ir vieną seniausių „kepurinį” vėjo malūną, pastatytą 1770 – 1780 m. Manoma, kad tai seniausias iš lauko riedulių statytas malūnas Lietuvoje. Užsuksite ir į tradicinį Vyšnių festivalio turgų, kuriame savo gėrybes ir kūrinius parduoda žagarvyšnių augintojai, liaudies meistrai, amatininkai, tautodailininkai, tautinio ir kulinarinio paveldo puoselėtojai, įvairių Lietuvos ir užsienio firmų atstovai. Vienas iš Žagarės vyšnių festivalio išskirtinumų – kaliausės, kuriomis žagariečiai puošia savo sodybas ir viešas miesto erdves. Papuoštas, pagamintas su išmone, originalias jas tik Žagarėje galima pamatyti pačiose netikėčiausiose vietose: tarpuvartėje, sėdinčią ant balkono krašto, „važiuojančią dviračiu“ ar „grojančią gitara“. Kaliausės visada papuošia ir didžiųjų Žagarės vyšnių festivalio renginių erdvę dvaro parke. Čia jos tampa susitikimo ar fotografavimosi vieta, o drauge suteikia festivaliui išskirtinį bruožą ir veidą.

O dabar jau visiems privalu linksmintis, nes Žagarės vyšnių festivalis - smagių dainų ir gero ūpo šventė. Šventiniame koncerte dalyvaus Kostas Smoriginas, Kastytis Kerbedis, Jazzu, grupė „Poliarizuoti stiklai“, Radistai...Vidurnaktį pasigrožime dangų nušviečiančiu fejerverku, sėdame į autobusą ir vykstame namų link.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • Kelionės vadovo – gido paslaugos.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kuro mokestis.
 • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • (*) - Mokami objektai. Turistas moka pats už bilietą į Tervetės gamtos parką ir parko gido paslaugas (ekskursija 3 val. trukmės lietuvių kalba) 6,5 Eur suaugusiam, 5 Eur mokiniams, senjorams.
 • (**) – Pasirenkami mokami objektai. Turistas moka pats: Apžvalgos bokštas Tervetės gamtos parke – 1 Eur; Pasakų siaurukas (1 stotelė) – 1,5 Eur.
 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Vykstant į kelionę būtina turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą.

 

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:27 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS