Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


Toskana, Umbrija ir Amalfis


1 diena Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją. Vakare atvykstame į viešbutį Čekijoje. Nakvynė.

2 diena Pusryčiai. Vykstame į Šv. Augustino Klosterneuburgo vienuolyną šalia Vienos, kurį XII a. įkūrė dievobaimingas Babenbergerių dinastijos Austrijos markgrafas Leopoldas III. Ekskursija vienuolyne ir vienuolyno vynų degustacija*. Šiandien vienuolyno muziejus yra vienas seniausių pasaulyje, jame sukaupta ypač vertinga viduramžių meno dirbinių kolekcija, eksponuojamas viduramžių meno šedevras – Mikalojaus Verduniečio altorius. Kaip ir visais laikais, vienuolynas yra svarbus katalikiško gyvenimo centras, jo vyno ūkis įkurtas 1114 m. ir yra pats seniausias ir vienas didžiausių (108 ha) ir kokybiškiausių Austrijoje. Tęsiame kelionę per Austriją, Italiją. Nakvynė viešbutyje prie Veronos.

3 diena Pusryčiai. Atvykstame į Laspeciją, iš kurios miesto transportu* vykstame į vaizdingą miestelį Portovenerę (Veneros uostą), kuris Romos laikais buvo nedidelis žvejų kaimelis, o vėliau čia buvo įkurtas Bizantijos imperijos laivynas. Ekskursija po miestelį, kuriame dominuoja viduramžių ir gotikinė architektūra, siauros gatvelės, o centrą puošia išdidžiai stūksanti pilis šalia Poetų įlankos, kurią apdainavo Baironas, Dantė ir Petrarka. Vykstame į Luką – miestą ant Serchijo upės kranto Toskanos regione. Tai italų kompozitoriaus Džiakomo Pučini gimtinė. Miestas taip pat garsus seniausia visoje šalyje išsilaikiusia miestą supančia 4 km. ilgio gynybine siena. Pažintis su senamiesčiu, kuriame gatvių tinkas išlikęs nuo romėnų laikų. Apžiūrėsime pačiame Lukos senamiesčio centre stovinčius Pretorio di Lucca rūmus, kurie yra puikus renesanso architektūros pavyzdys. Gilios arkos, arkados, gotikos stiliaus langai ir laikrodis puošia Pretorio di Lucca rūmų fasadą. Pasivaikščiosime senojo romėnų amfiteatro vietoje atsiradusioje nuostabioje aikštėje, grožėsimės seniausia šventove mieste – Šv. Frediano bazilika, kuri buvo pastatyta dar VI a. Bažnyčios išskirtinė detalė puošianti fasadą – įspūdinga Bizantijos stiliaus mozaika. Taip pat apžiūrėsime Šv. Mišelio ir Foro katedrą, pastatytą buvusio romėnų forumo vietoje. Nakvynė viešbutyje prie Livorno.

4 diena Pusryčiai. Vykstame į Volterą - viduramžius menantį miestą ant kalvos. Ekskursija po miestą aplankant senamiestį, Volteros rotušę, kuri primena sumažintus senuosius rūmus Florencijoje. Taip pat praeisime pro IV a. pr. Kr. statytus miesto vartus, menančius etruskų klestėjimo laikotarpį, apžiūrėsime Magistrų rūmus ir vieną pirmųjų Volteros bokštų. Aplankysime vieną iš geriausiai išlikusių romėnų amfiteatrų Italijoje, kuris ilgą laiką buvo palaidotas po šiukšlėmis ir atkastas tik XX a. viduryje, todėl taip puikiai išsilaikė. Voltera taip pat garsėja alebastru – tai ypatinga medžiaga randama ovaliose uolose, tarp molio ir kreidos sluoksnių. Laisvas laikas, kurio metu galėsite apsilankyti alebastro dirbtuvėse bei įsigyti specifinių dirbinių. Vykstame į tipiškoje Toskanos kraštovaizdžio aplinkoje, tarp žalių kalvų, vynuogynų ir alyvuogių giraičių įkurtą sūrių ūkį*. Lengvi pietūs, kurių metu ragausime įvairaus brandinimo vietinės gamybos ekologiškus avių sūrius, vietoje užaugintų daržovių ir mėsos užkandžius, mėgausimės vietinės gamybos vynu. Vykstame į Sieną – miestą, išsaugojusį savo klestėjimo laikų galybę. Senoji miesto dalis apjuosta įspūdingomis gynybinėmis sienomis ir puikiai išlaikiusi viduramžių dvasią. Ekskursija po miestą, kurios metu apsilankysime Del Campo – unikalioje kriauklės formos aikštėje, apžiūrėsime Visuomenės rūmus, katedrą bei mažytį Gajos fontaną, į kurį vanduo patenka iš 500 metų senumo akveduko. Taip pat grožėsimės grakščia Torre del Mangia rotuše su XII a. pastatytu bokštu. Nakvynė viešbutyje prie Romos.

5 diena Pusryčiai. Vykstame į šalia Romos įsikūrusį miestą – Tivolį, kuris romėnų klestėjimo laikais buvo kilmingųjų patricijų poilsio vieta. Tivolis nuo seno garsėjo gėlo vandens versmėmis, antikos ir viduramžių palikimu bei nuostabiu kraštovaizdžiu, kuris atsiveria nuo miesto centre esančios apžvalgos aikštės. Pasivaikščiosime siauromis viduramžių laikų gatvelėmis, o laisvo laiko metu vietinėje kavinukėje galėsite pasimėgauti itališka kava. Apsilankymas Renesansą menančiuose Villa d'Este rūmuose*, kurie anksčiau priklausė Romos kardinolams. Tai subtilaus grožio kompleksas, XVI amžiuje suprojektuotas Pirro Ligorio, kurį supa nuostabaus grožio sodas su simetriškomis terasomis ir fontanais. Vykstame į Pompėją. 79 metais išsiveržęs Vezuvijus buvo negailestingas ir miestą palaidojo po storu pelenų ir žemių sluoksniu. Iki pat XVIII amžiaus Pompėja glūdėjo užmarštyje, kol archeologai ją ėmė atkasinėti iš po 8 m žemių sluoksnio. Šiandien vaikštant po Pompėją galima pamatyti autentišką antikinio miesto struktūrą, gyvenamųjų ir kulto pastatų architektūrą, įsivaizduoti čia virusį gyvenimą prieš beveik 2000 metų. Ekskursija po antikinį miestą-muziejų* Vezuvijaus papėdėje. Nakvynė viešbutyje prie Salerno.

6 diena Pusryčiai. Miesto transportu* vykstame į uostą, iš kurio laivu plaukiame* į gražiausia pasaulyje tituluojamą Amalfio pakrantę, kuri įtraukta į UNESCO pasaulio paveldą. Plaukimo metu aplankysime žavingus Amalfio ir Positano miestelius. Amalfio regionas garsėja limončelo likerio gamyba, citrinų auginimu, spalvinga keramika. Apžiūrėsime XI a. pastatytą Šv. Andriaus katedrą su įspūdinga arabų-normanų stiliaus varpine. Laisvo laiko metu galimybė apsilankyti vietinėse parduotuvėlėse, paragauti bei įsigyti šį kraštą garsinančio limončelo likerio. Plaukiame į Positano. Kadaise, Amalfio respublikos laikais, Positano buvo svarbus uostamiestis. Ant kalvos įsikūręs miestelis keliautojus vilioja baltutėliais kaskadomis šlaite išsidėsčiusiais namais ir laiptų gausa. Neretai šis miestukas vadinamas fotogeniškiausiu Amalfio pakrantės perlu. Pasivaikščiosime siauromis, vingriomis miestelio gatvelėmis ir grožėsimės įspūdingu kraštovaizdžiu. Nakvynė viešbutyje prie Salerno.

7 diena Pusryčiai. Vykstame į karališkuosius itališkojo baroko Kazertos rūmus*, kurie kadaise buvo vieni didžiausių 18 amžiuje statytų rūmų visoje Europoje. Bendras rūmų plotas sudaro apie 45 tūkst. m², o jų viduje įrengta apie 1200 kambarių. Kazertos rūmai buvo statomi pagal architekto Luidžio Vanvitelio projektą, kurį įkvėpė Versalis bei karališkieji Madrido rūmai, todėl neretai vadinami itališkuoju Versaliu. Kazertos rūmuose saugoma baldų, buities reikmenų kolekcijos, tip pat čia galima apžiūrėti garsųjį porceliano kambarį. Aplink rūmus įrengtas angliško stiliaus parkas su gausybe fontanų, didžiuliu akveduku. Parke glaudžiasi ir šilko manufaktūra su nedideliais darbininkų namukais. 1997 m. Kazertos rūmų bei sodo ansamblis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vykstame į vieną gražiausių miestelių Umbrijos regione Orvjetą. Šiame mieste yra gyvenę net 32 popiežiai, todėl jis neretai vadinamas popiežių miestu. Ekskursijos metu pasivaikščiosime siauromis gatvelėmis, grožėsimės didinga romaninio-gotikinio stiliaus katedra. Taip pat, esant galimybei, apžiūrėsime įspūdingo dydžio Orvjeto šulinį*, kurį 1527 m. popiežiaus Klemenso VII užsakymu suprojektavo florencietis Antonio da Sangallo. Priešo puolimo atveju šulinys turėjo aprūpinti vandeniu miestelio gyventojus. Nakvynė viešbutyje prie Orvjeto.

8 diena Pusryčiai. Vykstame į Umbrijos regiono sostinę Perudžą. Tai viduramžių miestas, įkurtas ant kalvos, ir galintis pasigirti dailiu senamiesčiu. Kadaise Perudža buvo vienu svarbiausių etruskų miestų, o dabar tai gyvybingas universitetinis miestas. Pažintinė ekskursija, kurios metu apžiūrėsime nuo etruskų laikų išlikusias miesto sienas, XIII a. įkurtą universitetą, rotušę, didžiausią Umbrijos Šv. Dominyko gotikinę bažnyčią bei grožėsimės įvairiomis istorijomis apipintu Didžiuoju fontanu. Vykstame į kitą viduramžių miestą, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą - Asyžių, kuris įkurtas kalno papėdėje ir apjuostas 5 km gynybine siena. Čia aplankysime didingą Džoto, Čimabulės ir kitų garsių menininkų darbais bei freskomis išpuoštą Šv. Pranciškaus baziliką*, kurioje palaidotas šventasis. Taip pat ekskursijos metu apžiūrėsime šurmuliuojančią miesto aikštę ir pirmojo miesto vyskupo Rufino katedrą. Laisvas laikas pietums. Tęsiame kelionę per Italiją. Nakvynė viešbutyje prie Paduvos.

9 diena Pusryčiai. Kelionė per Italiją, Austriją. Vykstame prie Viorterio ežero, šalia kurio ant kalno iškilęs modernus, šiuolaikinio dizaino medinis apžvalgos bokštas Pyramidenkogel. Tai vienas aukščiausių medinių stebėjimo platformų pasaulyje, jo aukštis yra 70,6 m virš kalnų ir apie 400 metrų virš ežero. Greitaeigiu liftu pakilsime* į apžvalgos platformą, iš kurios atsiveria kerinti Alpių kalnų, slėnių, ežerų ir miestelių panorama. Pageidaujantys iš bokšto galės nusileisti rogutėmis*. Tęsiame kelionę per Austriją. Čekiją. Nakvynė viešbutyje Čekijoje.

10 diena Pusryčiai. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 9 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos, viešojo transporto bilietai ~150 EUR; miestų mokestis; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

pirkdami kelialapį reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.


Kelionės priemokos

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.) 12,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.) 20,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.) 33,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.) 8,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.) 8,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.) 7,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui iki 3 m. 20,00 €
Miestų mokestis (privaloma) 12,00 €
Vienvietis kambarys 140,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8602 04224
el.p.: sarune@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 10 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:527.12 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS