Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


Rundalės sodo festivalis


 • 1 diena

  Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Keliaujame, kad atrastume rūmus, pilnus ekstravagantiškos prabangos, barokui būdingo tviskėjimo, kad akys pasimėgautų subtiliomis rožių spalvomis... Pamatysime, jog ir Lietuvoje yra puikių parkų, talentingų, darbščių žmonių, kuriais galime didžiuotis.

  Pirmas sustojimas - Skinderiškio dendrologinis *parkas. Jis vienintelis Lietuvoje pagal savo dydį ir sukauptą augalų rūšių įvairovę prilygsta botanikos sodams. Čia auga daugiau nei 1300 rūšių, veislių, formų ir atmainų medžių bei krūmų, tačiau pačių augalų yra kelis kartus daugiau. Gamtos mylėtojas K. Kaltenis parką kuria 42 metus. Būdamas jau garbaus amžiaus, jis toliau sodina medžius, atmintinai žino, kas, kuriame didžiulio parko kampelyje auga. Užimantis 100 ha plotą, parkas padalintas į geografines augalų grupes: Europos, Sibiro, Kaukazo, Vidurinės Azijos, Kinijos - Japonijos, Šiaurės Amerikos rytų ir Šiaurės Amerikos vakarų.Jei pasižvalgius po pasaulį apima noras retais augalais paįvairinti savo namų aplinką, bet kyla įvairiausių abejonių, čia išgirsite atsakymus į visus kilusius klausimus. Skinderiškio geografiniuose augalų „žemynuose" auga daugybė egzotiškų krūmų ir medžių iš viso pasaulio. Čia galima pamatyti retus sumedėjusius Lietuvos augalus: gebenę lipikę, bekotį ąžuolą, keružį beržą; čia puikuojasi ir kukmedis, natūralioje gamtoje seniai išnaikintas dėl itin vertingos medienos. Tad sumaniusieji įsigyti vieną ar kitą retesnį augalą, apsilankę Skinderiškyje, savo akimis įsitikina, kaip išsvajotas augalas atrodys po 20 metų, pamato, kokie augalai tinka jam į kompaniją, sužino, kaip sodinti ir prižiūrėti, kad augalas gerai jaustųsi ir vešėtų.

   

  Keli kilometrai ir sustojame ten, kur bitės dūzgia, midaus upės teka... "Šušvės midus"- tai mažoji midaus *darykla Kėdainių rajone, įsteigta bitininko Eriko Augustinavičiaus, kuris tęsdamas senąsias lietuvių tradicijas verda midų iš savo bityno medaus. Sužinosite apie įvairias medaus rūšis, patys skanausite, mėginsite lyginti, spėti ir, aišku, kils daugybė klausimų. Lauktuvių galėsite parsivežti ne tik tradicinio medaus, ber ir medaus su bičių pikiu, duonele, mėtom, liofilizuotom uogom. Iš medaus teka midus... Midaus - seniausias tradicinis taurusis gėrimas ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje. Midų, stiprų ir silpną, lietuviai gėrė „nuo žilos senovės" iki XVIII amžiaus. Erikas šio gėrimo gamyboje nenaudoja jokių cheminių priedų. Šušvės midus skiriasi nuo kitų, nes jis gaminamas natūralios fermentacijos būdu - nedistiliuojant. Degustuojant žmonėms ypač patinka labai išraiškingas, dvelkiantis pavasariu midus „Pienių žiedai", kuriame susipina medaus saldumas ir pienių žiedų kartumas. Originalaus dizaino butelis, kamštis padengtas bičių vašku, todėl aromatas sklinda net neatidarius butelio.

   

  Vykstame į Latvijos Versalį - Rundalės rūmus*, projektuotus žymaus italų architekto B. Rastrelli. Prisiminsime galantiškojo amžiaus šarmą - pasivaikščiosime po puošnias Baltąją ir Auksinę sales, apžiūrėsime valgomąjį, hercogo apartamentus, hercogienės miegamajį ir tais laikais labai moderniai įrengtą hercogienės tualetą. Sužinosime, kaip buvo gaminamas ponams maistas rūmų virtuvėje,pamatysime atvirus židinius su masyviais žalvariniais puodais, iešmus, ant kurių pamovę kepdavo visą veršiuką. Baroko epochos rūmai neįsivaizduojami be prancūziško parko*, ypatingo želdinių formavimo, turinčio rodyti meno pergalę prieš gamtą. Nors Rundalės prancūziškas parkas užima tik 10 hektarų, Rastreliui pavyko jame suprojektuoti sudėtingą alėją, pergolių ir bosketų labirintą, baseiną juosiančius ornamentinius parterius, suformuotus iš apkarpytų buksmedžių krūmelių... Šiandien Rundalės rūmų parke ypatinga diena - šio sodo šventė! Atidaromos oranžerijos, skambės klasikinė muzika, istoriniais kostiumais vilkintys didikai kvies sušokti menuetą, lankytytojų lauks įdomi festivalio programa.Kupini gerų įspūdžių vykstame namų link.

  Planuojamas grįžimo laikas: į Kauną/ Vilnių iki ~ 24:00 val.

Į kelionės kainą įskaičiuota

• Kelionė autobusu. • Kelionės vadovo - gido paslaugos.• Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.• Kuro mokestis.• Kelionės organizavimas.

Į kelionės kainą neįskaičiuota

• (*)- Mokami objektai. Turistas moka pats: Skinderiškio dendrologinis parkas - 2 EUR; medaus ir midaus degustacija „Šušvės midus" - 7 EUR suaugusiems, 3,5 EUR mokiniams; Rundalės rūmai (didysis ratas + parkas + gido licencija) - 9,50 EUR suaugusiems; 8,50 EUR studentams, senjorams; 5,00 EUR mokiniams.• Medicininių išlaidų draudimas užsienyje(rekomenduotina turėti).

Papildoma informacija

•Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.•Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.• Išvykimas iš Vilniaus: „Forum Palace" automobilių stovėjimo a. (Konstitucijos pr.26) • Išvykimas iš Kauno: Kauno pilies automobilių stovėjimo a. • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8602 04224
el.p.: sarune@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:25 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS