Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


Rumunija - neatrastoji šalis. Lopinėlis Bulgarijos - kalnai ir jūra 12d.

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Slovakiją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į nakvynės vietą Vengrijoje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė per Vengriją. Atvykimas į Rumuniją. Keliaujame mažiausiai laiko ir civilizacijos paliestu šalies regionu – Maramures. Laikas čia, rodos, seniai sustojo, vietiniai gyventojai išsaugojo savitą architektūrą, tradicijas. Atvykstame į Sapantą, kurioje lankome *„linksmąsias kapines“, žymias savo spalvingais antkapiais, vaizduojančiais scenas iš mirusiųjų gyvenimo. Tai tarsi muziejus po atviru dangumi. Apžiūrėję neįprastas kapines, tęsiame kelionę po vaizdingąją Maramures provinciją, kurios kalnuotame kraštovaizdyje itin išsiskiria mažutės bažnytėlės. Dengti skiedromis ir papuošti smailiomis varpinėmis, jų stogai panašūs į pūstus sijonus. Net aštuonios bažnytėlės įtrauktos į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Esant galimybei, pakeliui lankome XVIII a. pastatytą *Barsana vienuolyną. Pasaulyje garsus vienuolynas įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą dėl unikalios medinės architektūros. Grožėdamiesi kerinčiomis Rytų Karpatų (Rodos nac. parko) panoramomis vakare atvykstame į Gura Humorulu. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Pažintis su Bukovina – vienuolynų kraštu. Rumunijos šiaurės rytuose įsikūrusį Bukovinos regioną galima vadinti šalies kultūros paveldo perlu, kuriam lygių, turbūt, nėra visoje Europoje. Vienuolynų „archipelagas“ susiformavo XIV-XVIa., kada rumunai kovojo už savo tautos ir tikėjimo laisvę. Šie vienuolynai garsėja spalvingomis eksterjero freskomis, vaizduojančiomis dramatiškas religines scenas. Lankome *Moldovitos vienuolyną (UNESCO pasaulio paveldas), kurio freskose dominuoja geltona spalva. Čia yra ir viena garsiausių Rumunijoje freskų „Konstantinopolio apgultis“. Keliaujame iki *Voroneto vienuolyno (UNESCO pasaulio paveldas). Tai pats žymiausias iš visų vienuolynų, pastatytas Stefano Didžiojo 1438 metais. Jo ekskterjeras stulbina savo ypatinga mėlyna spalva, kuri iki šių dienų išsilaikė tokia pat ryški. Įspūdingiausia šio vienuolyno freska – „Paskutinis teismas“. Susipažinę su Bukovinos vienuolynais, vykstame link Sigišoaros. Pravažiuojame pro Bikazo miestelį, esantį šalia didžiausios Rumunijos Bikazo užtvankos. Sustojame vienoje iš apžvalgos aikštelių, kur atsiveria panorama į garsųjį Ceahlau kalną (1907m) ir kalnų masyvą, vadinamą Rumunijos Olimpu. Tai šventi dakų – Rumunijos protėvių – kalnai. Grožimės didingais kalnais bei įspūdingo dydžio uolomis. Kelionę tęsiame 7 km besitęsiančiu Bikazo kalnų tarpekliu, kurio sienos kyla į 300 metrų aukštį. Vėlai vakare atvykstame į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Pradedame pažintį su Transilvanija – kraštu, apipintu legendomis ir padavimais. Transilvanija – Rumunijos Karpatų širdis. Čia dunkso aukščiausios šalies viršukalnės, iš kurių išteka ilgiausios Rumunijos upės. Regionas garsėja dakų kultūros palikimu, pilimis, bažnyčiomis – tvirtovėmis, viduramžių miestais, kalnų kurortais ir kerinčia gamta. Kelionė į Transilvanijos širdį – Sigišoarą.  Pažintis su miestu - tvirtove ant Trnavos upės kranto. Tai vienas seniausių viduramžių miestų Europoje, įtrauktų į UNESCO paveldo sąrašą. „Transilvanijos perlas“ – taip šį saksų XII-XVIIa. pastatytą miestą vadina rumunai. Čia gimė ir vaikystę praleido būsimasis Valachijos valdovas Vladas Tepeša, žinomas Drakulos vardu. Aplankome vienintelę viduramžių tvirtovę, kurioje gyvenama ir dabar. Senamiestyje apžiūrime miesto simbolį – Laikrodžio bokštą, pasivaikštome siauromis senamiesčio gatvelėmis. Aplankome ant Mokyklos kalvos esančią *Liuteronų bažnyčią, į kurią veda 175 pakopų dengti laiptai, joje saugomi vertingi XVa. paveikslai. Tęsiame pažintį su Transilvanija, vykstame į Brašovą – miestą, kurį senos dakų gyvenvietės vietoje 1211 m. įkūrė kryžiuočiai. Tai vienas žavingiausių Rumunijos miestų, savo senosios architektūros dėka išsaugojusių viduramžių dvasią, ne kartą tapęs istorinių kino filmų filmavimo aikštele. Apžiūrime įspūdingas Brašovo gynybines sienas, lankome senąją miesto rotušę, pasivaikštome po rotušės aikštę su spalvingais istoriniais pastatais, apžiūrime Juodąją bažnyčią, kurios bokšte yra 7 tonas sveriantis varpas. Esant galimybei, *pasikeliame funikulieriumi į Timpa kalno viršūnę, iš kur atsiveria įspūdinga miesto panorama. Vingiuotais kalnų keliais keliaujame į Brano pilį, pastatytą 1382m., kad apsaugotų Brano perėją nuo turkų antpuolių. Pažintis su airių rašytojo Bremo Stoukerio personažu – žymiuoju Vladu Drakula. Lankome *Brano pilį, kurioje Drakula praleido kelias naktis. Brano pilis yra puikus gotikinės architektūros pavyzdys Transilvanijoje. Siauri spiraliniai laiptai veda per šešiasdešimt dekoruotų kambarių, kurių dauguma sujungti požeminiais pasažais. Kambariuose eksponuojamos XIV-XIX a. baldų, ginklų ir šarvų kolekcijos. Gėrimės nuo pilies atsiveriančia vaizdinga jaukaus Brano miestelio panorama. Išvykstame į nakvynės vietą kalnų kurortą. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Pažintis su Sinaja – „Karpatų perlu“, kalnų kurortu, įsikūrusiu 1000m aukštyje virš jūros lygio Bucegi kalnų (Pietų Karpatai) papėdėje, gražiame Prachovos upės slėnyje. Šis kurortas ne veltui vadinamas karališkuoju – karalius Karolis I-asis Sinają buvo pasirinkęs savo vasaros rezidencija. Iš Busteni *keltuvu pakylame į daugiau kaip 2200m aukštyje esantį Furnikos kalną, kur pasigrožime vėjo, saulės ir lietaus sukurtomis skulptūromis „Sfinksu“ bei „Senutėmis“. Tolumoje boluoja aukščiausia Bucegi kalnų Omu viršukalnė (2505m). Pageidaujantys gali pasivaikščioti kalnų takeliais. Nusileidus ekskursija po *Pelešo rūmus ir juos supantį parką. Rūmai laikomi vienu iš Rumunijos architektūros šedevrų. Juose įrengtas muziejus, kuriame saugomos meno kolekcijos. Esant galimybei, apsilankymas garsiajame Sinajos vienuolyne. Išvykimas iš Sinajos. Kelionė per Rumuniją. Atvykimas į Bulgarijos kurortą prie Juodosios jūros. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Poilsis Bulgarijos kurorte prie Juodosios jūros arba išvyka į **Nesebarą ir unikalų Akmenų mišką. Išvykstame į *Akmenų mišką, skaičiuojantį 50 mln. metų. Tai nuostabus gamtos kūrinys – daugybė prieš milijonus metų iš smiltainio susiformavusių iki 10 m aukščio ir 3 m skersmens akmeninių kolonų ir luitų, dažnai vadinamų „akmeniniais medžiais“ arba „sudaužytais akmenimis“. Yra žinoma, kad priešistoriniais laikais „Pobiti kamni“ vietovę trakėnų, slovėnų ir senųjų bulgarų gentys laikė šventa vieta, ir joje savo dievams aukodavo aukas. Kelionę tęsiame į Nesebarą – Bulgarijos miestą – muziejų, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Vienas seniausių Europos miestų (praeityje jis buvo vadinamas Mesembrija, arba Menebrija) buvo įkurtas jau antrajame tūkstantmetyje pr.Kr. Paminėtina, kad Nesebaras ypač klestėjo helenistinės Romos ir Bizantijos laikais. Tapybiškame pusiasalyje išsidėsčiusį Nesebaro senamiestį juosia galinga gynybinė siena, kuri mena antikos laikus ir ankstyvosios Bizantijos laikotarpį. Miestas senovėje garsėjo 40-čia cerkvių, kurių iki mūsų dienų išliko tik dešimt. Esant galimybei, aplankome kelias iš jų: Kristaus Pantokratoriaus, Šv.Jono Krikštytojo, Šv.Stepono, Šv.Teodoro, Šv.Sofijos, Šv.Arkangelų Mykolo ir Gabrieliaus. Apžiūrime helenistinio laikotarpio griuvėsius – *Akropolį, Apolono šventyklą, nekropolį, kuriame buvo rasta nemažai keramikos, aukso papuošalų, antkapinių marmuro plytų su reljefais. Laisvas laikas pasivaikščiojimui siauromis senamiesčio gatvelėmis su originalia namų architektūra. Grįžimas į pajūrio kurortą. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Poilsis Bulgarijos kurorte prie Juodosios jūros arba išvyka vietiniu transportu į **Varną. Keliaujame į trečią pagal dydį Bulgarijos miestą, dar vadinamą Bulgarijos uostų sostine, Juodosios jūros karaliene. Šis miestas gali pasigirti tūkstančio metų istorija. Pradžioje tai tebuvo nedidelė žvejų gyvenvietė, įkurta Trakijos genties atstovų, o VI amžiuje prieš Kristaus gimimą čia jau puikavosi graikų polis Odessos. Ekskursija: *„Šv.Mergelės ėmimo į dangų“ soboras – antras pagal dydį Bulgarijoje po Šv.Aleksandro Nevskio katedros Sofijoje, mauzoliejus, kuriame palaidotas Jogailos ir Sofijos Alšėniškės sūnus, Lenkijos ir Vengrijos karalius Vladislavas III Varnietis; pirmasis Balkanų karo *laivas-muziejus „Dryzki“. Grįžimas į pajūrio kurortą. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Poilsis Bulgarijos kurorte prie Juodosios jūros arba nemokama išvyka į Balčiką ir Kaliakros iškyšulį. Balčikas – vienas gražiausių Bulgarijos pajūrio miestelių. Jis žymus įdomiu renesanso, gotikos ir rytietiško stiliaus *architektūriniu ansambliu. Tai buvusi Rumunijos karalienės Marijos rezidencija. Rezidenciją supa gražus parkas, kurio teritorijoje – botanikos sodas, išsiskiriantis savo augmenija ir grožiu. Apžiūrime ir kaktusų alėją, kuri yra viena didžiausių ir gražiausių Europoje. Toliau vykstame į įspūdingą ir romantišką vietovę – Kaliakros iškyšulį, kur stovi pilies griuvėsiai, o statūs skardžiai leidžiasi tiesiai į jūrą. Grįžimas į pajūrio kurortą. Nakvynė viešbutyje.

9 diena

Pusryčiai. Išvykstame iš kurorto. Kelionė per Bulgariją, Rumuniją. Apie pietus atvykstame į Rumunijos sostinę Bukareštą. Pažintis su vienu didžiausių Pietryčių Europos miestų. Tarpukariu dėl savo elegantiškos architektūros ir elito rafinuotumo miestas netgi buvo vadinamas „Mažuoju Paryžiumi“. Ekskursija autobusu: Triumfo arka, skirta kariams, žuvusiems už Rumunijos nepriklausomybę, Pergalės aikštė, įspūdingo dydžio Parlamento rūmai – vienas ekstravagantiškiausių ir brangiausių statinių žmonijos istorijoje, „Atheneum“ – Bukarešto koncertų salė, Stavropolio bažnyčia. Nakvynė viešbutyje.

10 diena

Po pusryčių išvykstame iš Bukarešto ir keliaujame į Transilvaniją. Kelionė (esant galimybei ir tik sezono metu) Transfagarašano, aukščiausiu ir labiausiai jaudinančiu, keliu Rumunijoje, kuris pagrįstai tituluojamas vienu vaizdingiausių kelių pasaulyje. Jis buvo nutiestas 1970–1974 metais šalies diktatoriaus N.Čiaušesku įsakymu, kaip strateginis karinis kelias. Transfagarašanas jungia Transilvanijos ir Valakijos regionus, Sibiu ir Pitesti miestus. 90 kilometrų kelias vingiuoja iš Šiaurės į Pietus aukščiausiomis Karpatų kalnų keteromis, pakildamas į 2034m aukštį. Televizijos laidos „Aukščiausia pavara“ komanda šį kelią įvertino kaip vieną įspūdingiausių pasaulyje. Kelionę tęsiame į Sibiu. Atvykstame į vieną romantiškiausių šalies miestų ir svarbiausių kultūrinių centrų Rumunijoje. Lankome kadaise Vokietijos pirklių, vadinamųjų Transilvanijos saksonų, lėšomis pastatytą įspūdingą senamiestį. Senąjį miestą sudaro Aukštutinis ir Žemutinis miestai su galingais įtvirtinimais. Apžiūrime Didžiąją aikštę, *Patarėjų bokštą, iš kurio viršutinio aukšto angų galima gėrėtis miesto vaizdais, Melagių tiltą, evangelikų bažnyčią su įspūdingu varpinės bokštu. Esant galimybei, aplankome *Brukentalio rūmų muziejų, kuriame sukauptos neįkainuojamos dailės, skulptūros, sidabro dirbinių ir keramikos kolekcijos. Neatsitiktinai Brukentalio rūmai meno pasaulyje vadinami transilvaniškuoju Luvru. Nakvynė viešbutyje.

11 diena

Pusryčiai. Vykstame į Hunedoarą. Lankome XIVa. gotikos šedevrą Hunyado pilį, kurioje, anot legendos, buvo kalinamas grafas Drakula. Pilis užima 7000 kv.m. teritoriją, joje yra net 42 kambariai. Pilyje apžiūrime tarybos ir kunigaikščių sales, koplyčią, aplankome pilies muziejų. Keliaujame per Rumuniją, Vengriją. Atvykstame į istorinį vengrų vyndarystės regioną – Tokajų, kuriame nuo 1576m. gaminamas Tokajaus vynas. Tai seniausias iš tauriojo puvinio paveiktų aszu vynuogių spaudžiamas vynas pasaulyje. 2002m. šis regionas buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Esant galimybei, grupės pageidavimu, Tokajaus vyno *degustavimas. Išvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

12 diena

Pusryčiai. Kelionė per Vengriją, Slovakiją, Lenkiją su trumpais sustojimais poilsiui. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 4900 km.


Įskaičiuota į kelionės kainą
  • Kelionė autobusu,
  • 11 nakvynių su pusryčiais viešbučiuose (iš jų 4 nakvynės Bulgarijos kurorte prie Juodosios jūros),
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  • Neįskaičiuota į kelionės kainą
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, bilietai į mokamus objektus.
  • Priemoka už 4 vakarienės Bulgarijoje 35 EUR.
  • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 200 EUR.
  • Papildoma vieta autobuse nuo 140 Eur.
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~100 EUR.
  • **Papildomos mokamos ekskursijos, organizuojamos susidarius ne mažesnei kaip 18 turistų grupei:
  • Nesebaras ir unikalus Akmenų miškas ~45 EUR/asm; Varna ~20 EUR/asm.
  • Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
    mob. (8 616) 16 777
    el.p.: info@svite.lt

    Informacija

    Kelionės trukmė: 11 d.

    Kelionės datos:


    Kaina nuo:639 €
    PAKLAUSIMAS



    Privatumo politika