Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


Norvegijos šiaurė, Lufuteno salos ir Suomija ...į Europos kraštą

1 diena. Labai anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė per Latviją, Estiją. Po pietų atvykstate į Taliną. Ekskursija po miestą apžiūrint Tompėjos pilį, Šv. Marijos katedrą, Lossi aikštę su įspūdingu soboru – Aleksandro Nevskio katedra, Rotušę. Laisvas laikas jaukiame Talino senamiestyje. Nakvynė viešbutyje Taline.

2 diena. Pusryčiai. Vykstate į uostą ir keltu plaukiate į Helsinkį. Artėdami prie Helsinkio grožitės nuostabiais miesto ir jį supančių akmenuotų salelių – šcherų vaizdais. Vykstate į Hemenliną, garsaus suomių kompozitoriaus J. Sibelijaus gimtinę. Aplankote svarbiausią miesto įžymybę – *viduramžišką pilį. Kelionę tęsiate suomiškosios Laplandijos link. Vakare atvykstate į viešbutį prie Oulu. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Toliau keliaujate per Laplandiją. Aplankote Santa Klauso kaimelį, kur pašte galima išsiųsti į namus originaliu Santa Klauso spaudu pažymėtą atviruką, grožitės suomių amatininkų darbais daugybėje suvenyrų parduotuvėlių. Kertate poliarinį ratą. Vykstate į vienintelę veikiančią *ametisto kasyklą Europoje. Tai viena iš nedaugelio brangakmenių kasyklų priimanti lankytojus. Ekskursijos metu sužinote, kaip prieš 2 mln. metų ametistas buvo surastas, apie jo mistines apsaugines galias, kasyklos įkūrimą ir kaip ji veikia šiandien. Kiekvienas gali susirasti ir išsikasti savo ametisto gabalėlį. Įsigiję suvenyrų ar juvelyrinių gaminių su brangakmeniu, toliau kelionę tęsiate samių žeme. Nakvynė viešbutyje Inari ežero apylinkėse.

4 diena. Pusryčiai. Išvykstate į Norvegijos samių sostinę Karašoką. Čia nuo 1989 m. posėdžiauja samių parlamentas. Ekskursijos metu apžiūrite samių parlamento pastatą, primenantį samių vasarai skirtos palapinės lavo formą, senąją medinę bažnyčią. Vykstate į *Sapmi parką, kuriame dar daugiau sužinote apie samių kultūrą, papročius, gyvenimo būdą. Po pietų išvykstate šiauriausio Europos taško Nordkapo link. Stebite, kaip keičiasi kraštovaizdis. Pravažiavę tunelį, pasiekiate *Nordkapo lankytojų centrą, kuriame žiūrite filmą, pristatantį Finmarko Fliukės metų laikų kaitą, gėritės nuostabia atšiaurios gamtos panorama, užsukate į šiauriausiai Europoje įsikūrusį paštą, įsigyjate originalių suvenyrų. Išalkę galite pasistiprinti restorane. Vakare išvykstate Altos link. Nakvynė viešbutyje Altos apylinkėse.

5 diena. Pusryčiai. Altos apylinkėse aplankote poledynmečio periodu gyvenusių žmonių *piešinių ant uolų kompleksą. Toliau kelionę tęsiate fiordų pakrantėmis, grožėdamiesi įspūdinga Šiaurės gamtos harmonija, pakylate į apie 400 m aukštyje virš Kvėnangeno fiordo esančią plynaukštę, nuo kurios atsiveria pasakiška apylinkių panorama. Vakare pasiekiate Trumsę. „Šiaurės Paryžiumi“ vadinama Trumsė yra didžiausias Skandinavijos miestas už poliarinio rato. Esant galimybei, *lyno keltuvu pasikeliate į Storsteineno kalną (421 m), iš kur atsiveria nuostabūs miesto ir apylinkių vaizdai. Nakvynė viešbutyje Trumsėje.

6 diena. Pusryčiai. Tęsiate ekskursiją: turgaus aikštė, paminklas norvegų keliautojui, poliarinių sričių tyrinėtojui R. Amundsenui; Senoji katedra, šiauriausia pasaulyje katalikiška bažnyčia. Vykstate į Arkties muziejų – *„Polaria“. Kelionę tęsiate Lufuteno salų link. Pakeliui trumpam sustojate prie *Moselvo krioklio. Važiuojate įspūdingu 1002 m ilgio tiltu, jungiančiu Norvegijos žemyninę dalį su didžiausia Norvegijoje Hiniojos sala, priklausančia Vesteroleno salynui. Nakvynė viešbutyje prie Svolverio.

7 diena. Pusryčiai. Vykstate į Svolverį, vadinamą Lufuteno salų sostine. Užsukate į *„Stebuklingo ledo” galeriją, kurioje, skambant muzikai, specialiai parinktame apšvietime eksponuojamos ledo skulptūros, pasakojančios Lufuteno salų ir jų gyventojų istoriją. Leidžiatės į kelionę per keturias dideles Lufuteno salyno salas: Austvogiojaus salą, kurioje įsikūręs Svolveris; Vestvogiojaus saloje intensyviai kultivuojama žemdirbystė, joje buvo ūkininkaujama jau akmens amžiuje, Pravažiuojate Flakstadiojaus salą. Toliau kelionė tęsiate link piečiausios Moskensiojaus salos, kurioje driekiasi žvejų kaimelių ruožas. Atvykstate į žvejų miestelį A, kuriame lankote *Norvegijos žvejybos muziejų, įsikūrusį sename žuvų fabriko pastate. Čia yra ir valčių pašiūrė, ir žuvų taukų fabrikėlis bei žvejo namelis. Netoliese Norvegijos *džiovintos žuvies muziejus. Vykstate į Borgą, kuriame buvo atkastas didžiausias Skandinavijoje vikingų vado namas ir įkurtas *Vikingų muziejus, supažindinantis lankytojus su senųjų Norvegijos gyventojų buitimi, papročiais, amatais ir pan. Atvykstate į salų sostinę. Vakare siūlome apsilankyti vietiniame restorane, kur ne tik paskanausite šviežiausių sezoninių jūros gėrybių, bet ir pabendrausite su kelionės vadovu (už papildomą mokestį, apie 50–60 €). Pasidalinsite kelionių patirtimi ir įspūdžiais su bendrakeleiviais. Nakvynė viešbutyje Svolveryje.

8 diena. Pusryčiai. Šią dieną, priklausomai nuo oro sąlygų, siūlome praleisti pagal savo individualius pomėgius. Galite rinktis:

 • žvejybą, kurioje pasijuntate tikrais Lufuteno žvejais. Laimikis priklauso nuo sezono, bet, nepaisant jo, laiką praleidžiate tikrai smagiai. (~600 NOK/asmeniui);
 • kruizą įspūdingu Trolfiordu. Siauras fiordas iš abiejų pusių apsuptas iki 500 m aukščio siekiančiomis uolomis. Grožitės ne tik nuostabia gamta, bet ir laivą lydinčiais jūrų ereliais, pakrantėse perinčiais kitais šiaurės Norvegijos paukščiais (~600 NOK/asmeniui);
 • praleisti dar vieną dieną Svolveryje. Savarankiškai aplankote *karo muziejų, kurio ekspozicija skirta Antrajam pasauliniam karui atminti. Pasivaikštote prieplaukoje, Apžiūrite miesto bažnyčią.

Keltu keliatės iš Svolverio į žemyninę Norvegijos dalį. Nakvynė viešbutyje pakeliui į Narviką.


9 diena. Pusryčiai. Persikeliate per vieną gražiausių šiaurinėje Norvegijoje Tysfjorden fiordą. Vykstate į neužšąlantį Norvegijos uostą – Narviką. Miestas išgarsėjo kaip svarbus laivybos uostas, per kurį buvo gabenama geležies rūda. Trumpa pažintis su miestu aplankant memorialinį *karo muziejų; esant galimybei, *keltuvu pasikeliate į apžvalgos aikštelę, iš kurios atsiveria nepakartojami apylinkių ir uosto vaizdai. Paliekate Norvegiją ir vykstate šiauriausio Švedijos miesto Kirunos link. Trumpa apžvalginė ekskursija mieste: Rotušė, medinė bažnyčia, geležinkelio stotis ir bronzinė skulptūra, skirta geležinkeliečiams. Nakvynė viešbutyje Kirunoje.

10 diena. Pusryčiai. Aplankote Kirunos ***geležies rūdos kasyklą. Nusileidę 540 m po žeme, apžiūrite vis dar veikiančios didžiausios pasaulyje geležies rūdos kasyklos įrengimus, muziejuje klausotės kasyklos istorijos; Vakare išvykstate Helsinkio link. Nakvynė viešbutyje prie Oulu.

11 diena. Pusryčiai. Kelionė per Suomiją. Vakare atvykstate į Helsinkį. Ekskursija po „baltąjį Šiaurės miestą“ apžiūrint Senato aikštę, Katedrą, Rotušę, Universiteto centrinius rūmus, prieplauką su spalvingu žuvų turgumi. Vėlai vakare keltu keliatės į Taliną. Nakvynė viešbutyje Taline.

12 diena. Pusryčiai. Kelionė per Estiją, Latviją. Labai vėlai vakare sugrįžtate į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

 • Kelionė autobusu,
 • kelto Talinas – Helsinkis – Talinas bilietai,
 • kelto Svolveris – Skutvikas bilietai,
 • 11 nakvynių viešbučiuose,
 • maitinimas – 11 pusryčių (pagerinti kontinentiniai, Norvegijoje – švediškas stalas),
 • kelionės vadovo paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • informacinė dalomoji medžiaga kelionės metu,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Pastabos

 • Išvykimas ir grįžimas galimi iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, ¹Šiaulių ir ¹Klaipėdos. (¹) – yra papildomų sąlygų.
 • (*) – mokami objektai. Turistas moka pats vietos valiuta apie 30 EUR, 1650 NOK už visus (*) pažymėtus objektus.
 • (***) – mokami objektai ir pramogos, kuriuos būtina užsisakyti prieš išvykstant. Kaina – apie 65 EUR asmeniui.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali keistis.
 • Tiksli autobuso kategorija, dydis, valstybinis numeris pateikiama keliautojo atmintinėje ir www.novaturas.lt.
 • Į kainą neįskaičiuotos papildomos išlaidos: draudimas, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8600 97797
el.p.: eglesil@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 12 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:1269 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS