Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


Lenkijos žydų istorija Varšuvoje

1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstame į Lenkijos sostinę Varšuvą. Ekskursijos metu susipažinsime su seniausiomis miesto dalimis bei aplankysime vietas, menančias didžiulės žydų bendruomenės gyvenimą šiame mieste. Pamatysime Lenkiją valdžiusių karalių pilį, Žygimanto III Vazos koloną bei gotikinę Šv. Jono katedrą, pasivaikščiosime istorine Karališkuoju keliu vadinama gatve, jungiančia Pilies aikštę ir Vilanovo rūmus. Apsilankysime Turgaus aikštėje, kurios centre stovi miesto simbolis – Undinėlė. Laisvas laikas pietums. Po pietų einame į miesto dalį, kur iki Antrojo pasaulinio karo buvo garsus Muranovo kvartalas, o karo metais čia buvo įkurtas žydų getas. Pamatysime vietas, kuriose stovėjo Varšuvos geto siena bei paminklą žuvusiems gete. Šioje vietoje buvo uždaryti ir sunkiomis sąlygomis gyveno šimtai tūkstančių žmonių. Daugybė jų iš netoliese esančios traukinių stoties buvo išvežti į mirties stovyklas. Daugumai žinomas Lenkijos žydų likimas Antrojo pasaulinio karo metais, tačiau ekskursijos metu sužinosite ne tik tai. Išgirsite istorijas apie žymius Varšuvoje gyvenusius žydus bei jų pasiekimus. Apsilankysime Lenkijos žydų istorijos muziejuje*, kur susipažinsime su tūkstantmete žydų tautos gyvenimo šioje šalyje istorija. Tai modernus muziejus, kuriame istorijos nuo viduramžių iki pat šių laikų pasakojamos 8 galerijose. Pasakojimas prasideda Miško galerijoje, kur susipažinsite su persekiojamų žydų atvykimu į Lenkiją. Vėliau pamatysite žydų tautos klestėjimo laikotarpį bei Miestelio galeriją, kur stovi ir rekonstruota medinė sinagoga. Kitoje galerijoje sužinosite apie iššūkius, kurie laukė Lenkijoje gyvenusios žydų tautos XVIII a. pabaigoje Austrijai, Prūsijai ir Rusijai padalinus Abiejų Tautų Respubliką. Apsilankysite ir žydų gatvelėje, kur susipažinsite su antruoju Lenkijos žydų aukso amžiumi po Pirmojo pasaulinio karo atkūrus Lenkijos valstybę. Holokausto galerijoje apie tragišką žydų tautos istorijos dalį sužinosite iš aukų, liudininkų ir net nusikaltėlių pasakojimų. Pokario metų galerija skirta įvykiams, kai išlikusieji žydai bandė atkurti savo gyvenimą ir kovojo už tai, kad holokaustas niekada nebūtų užmirštas. Po apsilankymo muziejuje grįžtame į Varšuvos senamiestį. Vakare – laisvas laikas senamiestyje. Esant galimybei, pageidaujantys galės pasigrožėti Vyslos upės pakrantėje vakarais vykstančiu Multimedijos fontanų šou. Vykstame į viešbutį. Nakvynė.

2 diena. Pusryčiai. Vykstame į Varšuvos zoologijos sodą*, kuris Antrojo pasaulinio karo metais ypatingai prisidėjo gelbstint žydus iš Varšuvos geto. Zoologijos sodas buvo įkurtas 1928 metais, o pats garsiausias jo direktorius buvo Janas Žabinskis, kuris kartu su žmona Antonina ir sūnumi Ričardu gyveno viloje zoologijos sodo teritorijoje. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui šis zoologijos sodas smarkiai nukentėjo ir galiausiai buvo uždarytas, tačiau Žabinskių šeima liko jame gyventi ir rado būdą išgelbėti apie 300 žydų iš Varšuvos geto ir juos paslėpti zoologijos sode. Po karo zoologijos sodas buvo atkurtas, o Žabinskiams buvo suteiktas Pasaulio tautų teisuolių vardas, kuris suteikiamas žmonėms karo metu padėjusiems žydams. Antonina Žabinska karo metais rašė dienoraštį, pagal kurį 2007 metais buvo išleista knyga „Zoologijos sodo prižiūrėtojo žmona“. Šioje knygoje aprašyta tikra istorija, kaip Žabinskiai rizikuodami savo gyvybėmis slėpė daugybę žydų savo namuose. Pagal knygą 2017 metais buvo pastatytas filmas. Žabinskių šeimos vila, kurioje slėpėsi daugybė žydų karo metu, ir dabar stovi Varšuvos zoologijos sode, o joje įkurtas muziejus, pasakojantis šios šeimos ir čia besislėpusių žydų istorijas. Laisvas laikas zoologijos sode, kuriame šiuo metu yra apie 12 000 gyvūnų. Po apsilankymo zoologijos sode išvykstame iš Varšuvos. Kelionė per Lenkiją. Vakare grįžtame į Lietuvą.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~55 PLN; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda.


Kelionės priemokos
Vienvietis kambarys20,00 €
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8600 97797
el.p.: eglesil@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:99 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS