Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


LDK palikimas Baltarusijoje 3 d.

1 diena

Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė į Baltarusiją. Atvykimas į pirmąją Lietuvos sostinę Krėvą. Tuos laikus mena gerai išlikęs piliakalnis. XIII-XVa.pr. Krėvoje vyko lemtingi Lietuvos istoriniai įvykiai. Pilis priklausiusi Algirdui, vėliau Jogailai, mena Vytauto ir Jogailos konfliktus. Čia, 1382 m., buvo įkalintas ir nužudytas LDK kunigaikštis Kęstutis. Iš šios pilies Jogaila pradėjo savo kelią į Lenkijos karaliaus sostą, čia 1385 m. pasirašyta Krėvos unija. Pilies liekanų apžiūrėjimas.

Išvykimas į Minską. Ekskursija po miestą didvyrį – Minsko širdis – Pergalės paminklas ir Ivano Kupalos parkas, Sporto kompleksas, Ašarų sala su paminklu kariams afganams, verkiančio angelo skulptūra. Nepriklausomybės aikštė su architektūriniais paminklais: Centrinis paštas, Vyriausybės aikštė, „Šv.Simono ir Jelenos“ bažnyčia, miesto pasididžiavimas požeminis miestas – „Sostinė“; elegantiškoji Komorovo turgavietė su skulptūrine kompozicija: saulėgražų pardavėja, kino operatoriumi, dama su šuniuku; Nacionalinė Baltarusijos *biblioteka. Laisvas laikas.

Ekskursijos po miestą tęsinys pėsčiomis: Aukštutinis miestas su XVII – XVIIIa. gotikos, renesanso, baroko, klasicizmo architektūros šedevrais: Šv.Dvasios barokinė katedra, Bernardinų bažnyčia ir vienuolynas, Šv.Mergelės Marijos bažnyčia, Jėzuitų vienuolyno kompleksas, miesto rotušė, Svečių dvaro rūmai, Laisvės aikštė. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Išvykimas iš Minsko. Kelionė į didikų Radvilų rezidenciją – Myro miestelį. Myro pilis – įspūdingas vėlyvosios gotikos fortifikacinės architektūros paminklas, privati Iljiničių pilis, XVIa.pab. – XVIIIa. priklausiusi Radviloms. 2000-aisiais metais Myro pilis buvo įtraukta į UNESCO pasulinio paveldo sarašą.

Išvykimas į Nesvyžių, kuris nuo 1513 m. buvo įtakingų magnatų Radvilų rezidencija. Apžiūrime šiai dienai geriausiai išlikusią LDK laikotarpio didikų Nesvyžiaus pilies ansamblį su rūmų menėmis, nuostabiu parku ir Slucko vartais. 2005-aisiais metais Nesvyžiaus Radvilų architektūrinis, rezidencinis ir kultūrinis ansamblis buvo įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Aplankome pirmąją barokinę LDK Jėzuitų bažnyčią, kurios požemiuose įrenktas vienas didžiausių Europoje nekropolių – kunigaikščių Radvilų šeimos mauzoliejus. Esant galimybei kelionė į Žirovičius, garsėjančius savo didžiuliu vienuolyno kompleksu. XVIIa. vienuolynas buvo laikomas didžiausiu visoje Lietuvos ir Baltarusijos teritorijoje. Vienuolynas garsėja šventuoju Dievo Motinos paveikslu. Pažintis su vienuolyno teritorija. Išvykimas į Gardiną. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Pažintis su vienu seniausių Baltarusijos miestų – Gardinu, kuriame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ištakos, kuriame patyrė agoniją ir nustojo egzistuoti Lenkijos Karalystė ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Senovinis Gardinas miestas – muziejus. Čia, skirtingai nuo daugumos Baltarusijos miestų, išsaugoti architektūros paminklai beveik visų stilių – nuo gotikos iki konstruktyvizmo. 

Ekskursija po miestą.  Apžiūrime dvi Gardino pilis -  Senąją (statytą Vytauto) ir Naująją (XVIIa), stūksančiąs ant gretimų kalvų Nemuno pakrantėje. Senamiestyje aplankome Jėzuitų ansamblį, užimantį visą miesto kvartalą, kurį sudaro Šv.Pranciškaus Ksavero bažnyčia, kolegijos ir gyvenamieji, ūkiniai pastatai, sodas, vaistinė (įsteigta 1687 m., veikianti ir dabar). Apžiūrime Šv.Pranciškaus Ksavero bažnyčią, vieną įspūdingiausių brandžiojo – vėlyvojo baroko sakralinės architektūros paminklų LDK, savo dydžiu, architektūra ir reikšme prilykstančią kitoms dviems svarbiausioms jėzuitų šventykloms LDK – Krokuvos ir Vilniaus. Taip pat aplankome Didžiąją (Choralinę) Sinagogą*. Tai moderno stiliaus, trijų aukštų, kvadratinio plano su dviem bokštais pastatas. Ant stataus Nemuno šlaito apžiūrime šv.Boriso ir Glebo (Koložos) cerkvę, unikalų bizantinės architektūros pastatą, vieną seniausių sakralinių paminklų dabartinės Baltarusijos ir buvusios LDK teritorijoje. 

Laisvas laikas senamiestyje. Kelionės kulminacija kelionė prie Augustavo kanalo**, jungiančio Vyslos ir Nemuno baseinus per Bebros upę, Mėtos ežerą ir Juodosios Ančios vagą. Šis kanalas yra hidrotechnikos paminklas.

Atvykimas prie vieno iš geriausiai išlikusių „Dembrovkos“ šliuzo. Plaukimas per Augustavo kanalo šliuzą*. Po įspūdingo pasiplaukioji išvykimas į Lietuvą. Vėlai vakare grįžimas.

 

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 980 km.


Įskaičiuota į kelionės kainą

  • Kelionė autobusu,
  • 2 nakvynės viešbučiuos su pusryčiais,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą

  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus, papildomos paslaugos. Baltarusijos viza ~ 25 Eur.
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 27 EUR.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 2 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:119 €
PAKLAUSIMASPrivatumo politika