Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


KALĖDŲ PASAKA BELOVEŽO GIRIOJE – KARALIŠKASIS GARDINAS – ISTORINIS BRESTAS

1 diena


Anksti ryte  išvykstame iš Lietuvos, važiuojame pro Raigardo pasienio postą. Sutvarkome pasienio formalumus ir keliaujame toliau.  Vykstame į vieną seniausių  Baltarusijos miestų - Gardiną, buvusį  Vytauto Didžiojo miestą, Stepono Batoro nuolatinę rezidenciją. Ekskursiją po  šį miestą-muziejų: Senoji pilis – didžiojo Lietuvos kunigaikščio Vytauto ir Lenkijos karaliaus bei Lietuvos kunigaikščio Stepono Batoro buvusi rezidencija. Šalia įsikūrusi ir Naujoji pilis – karaliaus Augusto III rezidencija. Ši pilis dar vadinama Karališkąja pilimi. 1726 m. pastatytame atskirame pastate posėdžiaudavo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Ponų Taryba, rinkdavosi Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos seimai, veikė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Iždo komisija, Lietuvos Vyriausiasis Tribunolas. Ekskursijos metu pamatysime ir Gaisrinės bokštą, kur kiekvieną dieną 12:00 val. trimituoja trimitininkas, bei  seniausią akmeninę choralinę sinagogą Europoje, pastatytą italų architekto S. Guči.

Aplankome seniausią mieste veikiančią, dar Kijevo Rusios kunigaikščių laikus menančią stačiatikių Šv. Boriso ir Glebo cerkvę, pastatytą ant aukšto Nemuno šlaito. Apžiūrime buvusią Bernardinų Šv.Kryžiaus Įgijimo bažnyčią. Pasivaikštote buvusia Rotušės aikšte (dab. Sovetskaja): Muravjovo namas,  didžiausia ir įspūdingiausia mieste buvusi jėzuitų bažnyčia, dabar - Šv. Pranciškaus Ksavero Gardino katedra;  vaistinė-muziejus, Žilibero parkas.

**Pietūs restorane-kavinėje. Ekskursija tęsiama, susipažįstant su LDK didiko Antano Tyzenhauzo rūmais, jo įkurtu teatru, užsienio amatininkams pastatytais pastatais (apžiūrima iš išorės).

Laisvas laikas, kurio metu galima užsukti į prekybos centrą „Old City“, pasivaikščioti pėsčiųjų (buvusia Vilniaus) gatvele, kurioje kasdien groja gatvės muzikantai, amatininkai pardavinėja suvenyrus, kavinėse žmonės neskubėdami mėgaujasi kava.

Vykstame į Belovežo girios prieigose įsikūrusį miestelį Kameniuki. Įsikuriame viešbučių komplekse Kamenyuki***. Nakvynė.

2 diena


Pusryčiai. Išvykimas į Belovežo girios nacionalinį parką, įtrauktą į UNESCO pasaulio gamtos paveldo sąrašą. Belovežas – paskutinė Europos sengirė, archainis, senovinis miškas, menantis Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikus. Čia pasitiks samanomis padengti galingi medžių kamienai, „skarotosios“ eglės, senovės padavimai ir legendos. Lankome laukinių gyvūnų voljerus, kur pamatysime senuosius girios galiūnus – stumbrus; pasigrožėsime laukiniais šernais, elniais ir briedžiais, vilkais ir rudaisiais lokiais. Vėliau lankome Gamtos muziejų, apžiūrime kažkada Belovežo giroje gyvenusių gyvūnų iškamšas, ekspoziciją skirtą metų laikams girioje.

Dienos kulminacija – susitikimas su Kalėdų Seneliu, girios glūdumoje esančioje rezidencijoje.

Senelio valdos užima net 15 hektarų plotą: stilingos, drožiniais išpuoštos medinės trobelės, įėjimą saugantys riteriai Viazas Viazovičius ir Dub Dubovičius, Senelio Šalčio rezidencija – čia jis visus metus skaito vaikų laiškus, ruošia dovanėles, o sosto salėje sutinka svečius. Visai greta stūkso senelio anūkės Snieguolės namelis ir Senelio Šalčio muziejus. Užsukus į jį galima susipažinti su Baltarusijos žiemos švenčių tradicijomis, o brangenybių saugykloje pamatyti vaikų laiškus, piešinius, rankdarbius, dovanotus didžiajam stebukladariui. Būtinai nusifotografuosime prie įspūdingos 40 metrų aukščio Kalėdinės eglės, žaliuojančios jau 120 metų; užsuksime į stebuklingą malūną, nes čia galima į dulkes sumalti visus prabėgusių metų netikusius darbus ir blogas mintis. O kokie gi  Nauji metai be norų išsipildymo? Aikštelėje ratu sustoję dvylika mėnesių, tereikia prieiti prie to mėnesio, kurį gimei, tyliai sušnabždėti patį svarbiausią norą ir kitąmet jis būtinai išsipildys. Dar yra stebuklingas šulinys ir Rytų kalendoriaus ženklų alėja. Keliaujant ja atsiskleidžia senųjų išminčių paslaptys ir legendos. Motulės Žiemos dirbtuvėse galima nusipirkti jaukių dovanėlių arba pačiam pasigaminti kalėdinį suvenyrą: jus pamokys pasigaminti baltarusišką amuletą – skudurinę lėlytę. Apžiūrėsite ir meno meistrų darbus – autorinius naujametinius eglutės papuošalus, Belovežo girios suvenyrus. Papietauti siūlome miško **kavinėje, galėsite skanauti baltarusiškų nacionalinių patiekalų. Pasibuvę iki soties, užsukame į Kameneco miestelį, įsikūrusį į šiaurę nuo Bresto, ant Lesnaja upės kranto. Tai labai senas miestas, savo gimtadienius švenčiantis nuo 1276 metų. Šį kraštą valdęs tuometinis kunigaikštis Vladimiras Vasilkovičius nusprendė sustiprinti šiaurines savo kunigaikštystės ribas, tad ėmė statyti pasienio miestą-tvirtovę. Davė jam Kameneco vardą – simbolinį, susijusį su akmeniu. Kunigaikštystės pakraštyje tąsyk iškilo ir didžiulis akmeninis bokštas – šiandieninio Kameneco simbolis, unikalus karinės statybos šedevras. Šis statinys geriausiai atspindi krašto istoriją. Ir ne vien todėl, kad jame dabar įrengtas muziejus, tiesiog į kiekvieną jo plytą įsirėžusios amžių ir įvykių žymės. Pirmoje XIV a. pusėje Kamenecas įeina į LDK sudėtį, o dalijantis Gedimino palikimą, atitenka Kęstučiui. Vėliau kaip žmonos Danutės kraitį jį perima Kęstučio žentas Mazoveco kunigaikštis Janušas. Kitais metais Kameneco bokštą po savaitę trukusios apsiausties užima Jogaila, tačiau netrukus jį drauge su visu miestu atiduoda Vytautui. Jogaila su Vytautu Kameneco bokšte dažnai susitikdavo pasitarti ir pailsėti prieš medžioklę Belovežo girioje. Akmeniniame šio miesto bokšte svečiavosi pasiuntiniai iš Europos šalių, Novgorodo ir Pskovo.

Grįžtame į viešbutį. Valandėlė poilsio. Pusageidaujančius kviečiame vykti į kaimo turizmo sodybą, kur mūsų jau laukia garuojanti soti **vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena


Pusryčiai. Vykstame į Brestą. Mums, lietuviams, viešnagė Bresto krašte – puiki proga dar kartą prisiliesti prie savosios šalies istorijos. Juk šis kraštas – tai LDK dalis, menanti Vytautą ir Kęstutį, Sapiegas ir Radvilas. Čia vyko daug reikšmingų mūsų tėvynei įvykių, kurių net visagalis laikas nepajėgia ištrinti iš atminties.

Brestas – vienas seniausių baltarusijos miestų, šiemet šventęs 1000 -metį. LDK laikotarpiu tai buvo karalių miestas. Apžvalginė ekskursija autobusu: pamatysite XIX – XXI a. architektūros pastatus, seniausią mieste Šv. Simono provoslavų cerkvę, vėlyvojo klasicizmo stiliaus Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčią. Šioje bažnyčioje saugomas stebuklingas Bresto Dievo Motinos paveikslas (XVII a.). Taip pat pamatysite įdomiausius konstruktyvizmo stiliumi pastatytus namus. Ekskursijos tęsinys pėsčiomis: pagrindinė pėsčiųjų gatvė, vadinama „Žibintų alėja“; daugybė istorinių pastatų, kurių pirmuose aukštuose įsikūrę jaukios kavinės ir restoranėliai; Bresto tūkstantmečiui skirtas paminklas, kuriame pavaizduoti Didysis kunigaikštis Vytautas, Mykolas Radvila Juodasis. Pasivaikščiosite ir  N. Gogolio gatve, kurią puošia daugybė mažosios formos skulptūrų, sukurtų pagal rašytojo kūrinių motyvus. Pageidaujantiems siūlomi **pietūs miesto kavinėje.

Aplankoma XIX a. viduryje pastatyta galinga Bresto tvirtovė, dar vadinama Lietuvos Brasta, kuri nuo seno buvo svarbus strateginis objektas. Bresto tvirtovės gynyba iki šiol yra pats žinomiausias Antrojo pasaulinio karo pradžios epizodas. Šiuo metu tvirtovės kompleksą sudaro pastatai, įtvirtinimai; tvirtovės centre eksponuojama karinė technika, yra ir Šv. Nikolajaus šventovė (garnizono soboras). Laisvas laikas. Išvykstame namų link. Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Kelionė autobusu.
 • 2 nakvynės su pusryčiais 3*viešbutyje 2-viečiuose, 3-viečiuose kambariuose (priklausomai keliese keliaujate).
 • Kelionės vadovo - gido paslaugos.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kuro mokestis.
 • Medicininių išlaidų draudimas Baltarusijoje.
 • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Leidimas įvažiuoti į Baltarusiją ir vietinių gidų paslaugos – 5 Eur
 • Mokami objektai. Turistas moka pats (Gardino sinagoga+Liaudies buities muziejus+viešnagė pas Kalėdų Senelį+ekskursija po girią ir žvėrių voljerų apžiūra+Gamtos muziejus Belovežo girioje+Bresto tvirtovė) - 23 Eur
 • Maitinimas (jei pageidaujate):
 • Pietūs Gardine (12.27 d.) – 6 Eur
 • Pietūs kavinėje Belovežo girioje (12.28 d.) – 5 Eur
 • Vakarienė kaimo turizmo sodyboje (12.28 d.) – 7 Eur
 • Pietūs kavinėje Breste (12.29 d.) – 6 Eur
 • Vienviečio kambario priemoka (neradus su kuo sugyvendinti) - 30 Eur


Papildoma informacija


 • Keliaujantiems į Gardiną viza nereikalinga, reikalingas PASAS (asmens tapatybės kortelė negalioja!).
 • Pasas galiojantis ne trumpiau negu 3 mėn. po kelionės pabaigos.
 • Ne vėliau kaip iki 12.16 d. pradžios privaloma atsiųsti paso kopiją.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės.
 • Objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis.
 • Muziejuose, bažnyčiose kelionės vadovas ekskursijų neveda.
 • Vaikams iki 18 metų, į šią kelionę vykstantiems be tėvų, būtinas vieno iš tėvų notaro patvirtintas rašytinis sutikimas ir jo kopija. Jei vaikas vyksta su vienu iš tėvų, antrojo tėvo sutikimo nereikia. Kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš kartu vykstančių tėvų pavarde, kelionės metu reikia turėti vaiko gimimo liudijimą bei jo kopiją. Už vykstančių į keliones vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę, priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydėti įgalioti asmenys.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 602) 04224
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 3 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:121 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS