Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


AUTOMOBILIŲ MUZIEJUS - ŠVIESŲ FESTIVALIS "STARO RIGA"

1 diena


Anksti ryte išvykstate iš Lietuvos. Kelionė į Latviją. Atvykstate į Rygą. Apsilankote Rygos *automobilių muziejuje. Net jei nesidomite transporto evoliucija ir nesate muziejų gerbėjai, šiame muziejuje apsilankyti verta. Po ilgos, kelis metus trukusios rekonstrukcijos duris atvėrė itin modernus ir lankytojams pritaikytas muziejus  - kartelė iškelta itin aukštai... Apžiūrėsite didžiausią Baltijos šalyse automobilių ekspoziciją. Pirmiausia praėjusio amžiaus ir pokario laikų lengvuosius automobilius. Čia yra netgi keletas automobilių, naudotų karo metu (pavyzdžiui, 1942 metų GAZ). Ekspozicijoje puikuojasi keli automobiliai, kurių pavadinimai gali būti nepažįstami mūsų kartai - pavyzdžiui, 1914 m. gražuolis Hansa G 12/36 Renntorpedo ir ne ką prastesnis 1938 austriškas Steyer. Ganėtinai įdomus ekspozicijos elementas yra Maskvos kremliaus automobilių kolekcija. Sovietų vadovai naudojo vietinius limuzinus, tokius kaip ZIL ir ZIS, tačiau su malonumu naudodavosi ir vakarietiškais prabangiais automobiliais. Sužinosite, jog šarvuoti ir neperšaunami tarybiniai ZIS svėrė iki 7300 kg., pamatysite muziejuje eksponuojamus ZIL 111 G, kuriuo naudojosi N. Chruščiovas ir ZIS 115 S, kuriuo važinėjo pats Stalinas... Technologijos evoliucija atkeliauja iki šiuolaikinių lenktyninių automobilių ir  motociklų. Nėra jokių nuobodžių stendų. Nori nusifotografuoti prie milijono verto automobilio? Prašom! Prie hipiškai išpaišyto auto? Prašom, pats ir raštą gali pasirinkti! Prisimenat, kaip filmuose iš pravažiuojančio sunkvežimio susirinkusioms minioms mojuodavo lyderiai? Tu gali būti lyderio vietoje tave nufotografuos. Ar žinai kas dedasi, kuomet automobilyje perjungi pavarą, arba kas suka ratus? Muziejuje daug eksponatų, kurie išnarstyti po kaulelį ir gali išbandyti bei pamatyti jų veikimo principus. Planšetės leidžia iki smulkiausių dalelių įžiūrėti automobilių detales. Užtektinai veiklos vaikams. Žaidimai, vietos, kur jie gali kažką paliesti, pasukti ir pajudinti yra kas kelis metrus. Tad net ir energingiausi turi ką veikt, o svarbiausia, - visos veiklos supažindina su transportu, yra pažintinės ir pamokančios.

Neskubri ekskursija po Rygos senamiestį. Rygos senamiestis, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, yra vienas iš Europos plytų gotikos kelio stočių. Istorinio Rygos centro architektūroje savo pėdsakus palikę visi Rytų Europai būdingi architektūros stiliai - nuo gotikos iki moderno, o išlikę XIX a. mediniai pastatų kompleksai šiandien yra viena unikaliausių vertybių. Leidžiamės į apžvalginę ekskursiją: "Senosios Rygos dvasia". Pamatysite Rygos pilį, puikų viduramžių architektūros pavyzdį - "Trijų brolių" namus; Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas - "Juodagalvių" gildijos namai, Šv.Petro bažnyčią, Laisvės paminklą, "namą su katinu".

Laisvas laikas. Pageidaujantiems siūlome apsilankyti įdomiame Mados *muziejuje, dirbančiame kartu su Aleksandro Vasiljevo fondu. Interaktyvioje ekspozicijoje – skirtingų amžių madingiausi drabužiai. Kartu su muziejaus gidu leidžiatės į smagią ekskursiją, grožėdamiesi Christiano Dioro, Ivo Sen Lorano, Marko Boano, Džianfranko Fere fantazija, skoniu, laikmečio pajautimu. Eksponuojamos parodos tema „Dama su krinolinais. Viktorijos laikų epocha“. Moterų suknelės dar niekada neužėmė tiek vietos, kaip XIX a. viduryje, kai madingi tapo krinolinai, primenantys paykščių narvelį; sodrios anilino spalvos, efektingai žėrinčios dujinių lempų šviesoje. Pamatysite šio laikotarpio rūbų, papuošalų, interjero detalių...

Mados muziejaus kavinė – ne mažiau intriguojantis muziejaus tęsinys. Čia viskas pašvęsta.. šokiams.  Nieko keisto, nes kavinė ir muziejus įsikūrę istoriniame name, kuriame jau XX a. pradžioje buvo įsikūrusi pirmoji Rygoje šokių mokykla. Kavinėje viskas byloja apie šokius ir muziką: senos fotografijos, knygų apie šokių teoriją iliustracijos, romantiškos 20-30-ųjų metų mados suknelės, nedidelėse vitrinose – senoviniai aksesuarai ir puošmenos. Istorijos tema atsispindi ir kavinės meniu: galite paragauti ne tik Rygos klasikos – pyragaitį „Vencriga“, Rygos balzamo, bet ir sužinoti jų istoriją. Dalyvaujame istorinių likerių *degustacijoje „Gėrimas – legenda“. Skanausite penkių rūšių likerį „Mandarine Napoleon“, „Grand Marnier Cordon Rouge“, „Chartreuse“, „Frangelico“, „Amaretto“ ir išgirsite šių gėrimų sukūrimo legendas-istorijas.

Kelionės kuliminacija -12-tasis šviesų festivalis "Staro Riga"! Jei kada jau lankėtės Rygoje, tądien jos neatpažinsite - senamiestį jau šeštąjį kartą nutvieks magiškos šviesos. Rudens pilkumas dingsta šviesų žaisme ir tradicinis Rygos senamiesčio veidas festivalio metu pasikeičia: šviesos monitoriai, meninės instaliacijos ir video projekcijos nutvieskia miesto gatves, aikštes, parkus, pastatus, tiltus, paminklus ir kitus objektus. Gyvą atmosferą sukuria gatvėse vykstantys muzikantų, aktorių ir kitų menininkų pasirodymai.  Apie 21:00 val. išvykstame Lietuvos link.

Į kelionės kainą įskaičiuota


• Kelionė autobusu.
• Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
• Ekskursinė programa.
• Kelionės vadovo ir gido paslaugos.
• Kelionės dokumentų sutvarkymas.Į kelionės kainą neįskaičiuota


  • (*) - Mokami objektai. Turistas moka pats:
  • Mados muziejus (bilietas+muziejaus gido paslaugos) – 7 Eur suaugusiems, 6 Eur vaikams 5-18 m., studentams, senjorams.
  • Likerių degustacija „Gėrimas-legenda“ – 6,5 Eur.
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (rekomenduotina turėti).


Papildoma informacija


  • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
  • Į kelionę būtina pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
  • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
  • Vairuotojų darbo - poilsio režimą nustato ES reglamentas.
  • Detali išvykimo informacija atsiunčiama el.paštu 2-3 d. iki išvykimo.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 602) 04224
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:27 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS