Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


ALYVŲ ŽYDĖJIMO ŠVENTĖ IR NETIKĖTOS DEGUSTACIJOS

1 diena


Ryte išvykstame iš Lietuvos. Praleisime gražų, smagų, kvepiantį savaitgalį: aitriu aromatu svaigins alyvos, žemės drėgme padvelks šitake grybai, pavasario energija gaivins pipirmėtės. Kelionė ne tik graži ir kvapni. Išgirsite sėkmės istorijų, sužinosite daug naujų, praktiškai pritaikomų dalykų, ragausite dar neragautų skonių.

Kertame sieną ir po geros valandos jau svečiuojamės didžiausiame Latvijoje šitake grybų (liet. valgomasis dantenis) ūkyje „Trubenieki“. Jau prieš 3 tūkst. metų Japonų vienuolių auginta šitakė – ne tik visame pasaulyje delikatesu vadinamas kartoko riešutų ir česnako skonio valgomasis grybas, bet geriausiai ištirtas, didžiausio poveikio antivėžinis vaistas. Svarią reklamą šitake daro japonų mokslininkai. Jie paskelbė, kad šiuose grybuose rasta ir naujų, iki šiol nežinomų polisacharidų, labai kryptingai veikiančių vėžinius darinius. Be to, šitake per trumpą laiką iš organizmo pašalina cholesterolį, be jokios dietos mažina svorį, apsaugo nuo streso. Ir yra visiškai netoksiški. Tačiau ir nežinant jų gydomųjų savybių, šitake trumpai keptuvėje pakepinti su trupučiu aliejaus ar sviesto, dar pagardinti druskyte ir pipirais – tikras skanumėlis. Ūkio savininkas atskleis grybų auginimo paslaptis, paaiškins, kurių medžių rąsteliai tinkamiausi grybavietėms, ką reikia daryti, kad „miegantis Buda pabustų ir dovanotų šitake grybams jėgą“. „Trubenieki“ ūkis visus metus augina aukščiausios kokybės grybus, kuriuos vėliau pristato prestižiniams Latvijos restoranams ir parduotuvėms. Ir mes galėsime ragauti šitake grybų sriubos, iš šių grybų iškeptos duonos ir šitake sviesto.

Kitas apsilankymas -  ne toks egzotiškas, bet kvapais primenantis Viduržemio jūros regioną, Maroką ir... močiutės darželį. Taip, tai mėtų kvapas, o pipirmėtė (savaime neauganti Lietuvoje) –visų mėtų karalienė. Apie šį augalą užsimenama net Mato evangelijoje. Apskritai ar kam teko girdėti apie mėtas blogą žodį..? Matyt, visus atšaldo ir nuramina jų aromatas. Senovėje tikėta, kad mėtos iš namų išvaro piktąsias dvasias, todėl jų prisidžiovindavo kiekviena rūpestinga šeimininkė. Lankomės „Pipirmėčių namuose“. Jaukiame namelyje viskas yra susiję su pipirmėtėmis – arbatų paroda, pagaminta produkcija, pasakojimai, kurie sušildys ir pakels nuotaiką. Čia gaminami natūralūs produktai iš pipirmėčių – įvairios mėtų arbatos, sirupai, milteliai, muilas ir ne tik. Su viskuo susipažinti ir išbandyti padės šeimininkė Lolita. O tada gurkšnosime kvapnios arbatos su pipirmėčių medumi, skanausime mėtų sausainių ar pyrago. Lauktuvėms galėsite įsigyti gabalėlį švelnaus, gaivinančio pipirmėčių muilo.

Atvykstame į Duobelę. Dabar mūsų laukia sapnas atmerktomis akimis – Alyvų žydėjimo šventė Pėterio Upyčio sukurtame Alyvų *sode. Gyvenimą vaismedžių ir dekoratyvinių augalų selekcijai paskyręs latvis Pėteris Upytis svajojo, kad jo kraštas taptų didžiąja alyvų valstybe - prie kiekvienų namų, kiekviename mieste, kiekviename kieme gegužę pakviptų baltos, rausvos, mėlynos ar violetinės alyvų kupetos. Selekcininkas išvedė daugiau nei šimtą alyvų veislių ir hibridų. Dabar maždaug 4 ha plote auga ir žydi daugiau nei 200 įvairiausių rūšių alyvų ir jų hibridų. Tai didžiausias alyvų sodas Europoje. Rodos pamatai be galo gražų medelį, o žiūri - šalia dar gražesnis...
Šventės metu galėsite paklausyti klasikinės muzikos koncerto, pasidžiaugti vilkdalgių kolekcijomis, kurias demonstruos susirinkę jų augintojai.

Į kelionės kainą įskaičiuota


 • Transporto paslaugos.
 • Kelionės vadovo – gido paslaugos.
 • Kelių ir stovėjimo aikštelių mokesčiai.
 • Kuro mokestis.
 • Kelionės organizavimas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota


 • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (rekomenduojama turėti ES draudimo korteles, išduodamos nemokamai jūsų miesto Ligonių kasose).
 • Pietūs, asmeninės išlaidos.
 • Mokami objektai (*):
 • Alyvų žydėjimo šventė ~ 10 Eur suaugusiam, 5 Eur mokiniams ir senjorams, vaikams iki 6 m.- nemokamai. (kainos tikslinamos)
 • Viešnagė šitake grybų ūkyje+degustacija – 6 Eur suaugusiems, mokiniams, senjorams, vaikams iki 7 m. – nemokamai.
 • Pipirmėčių namai + degustacija - 4 Eur suaugusiam, 3 Eur mokiniams ir senjorams.


Papildoma informacija


 • Vairuotojų darbo – poilsio režimą nustato ES reglamentas.
 • Objektų lankymo tvarka ir kainos gali nežymiai kisti.
 • Būtina į kelionę pasiimti galiojančią asmens tapatybės kortelę arba pasą.
 • Išvykimas iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
mob. (8 602) 04224
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 1 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:28 €
PAKLAUSIMAS


Privatumo politika
 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS