Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kalėdinės ir naujametinės kelionės


Kalėdinė Krokuva: mugė ir prakartėlių paroda


 

Krokuva - Lenkijos „Baltųjų Kalėdų" sostinė - žavi ne tik įspūdinga architektūra, įdomia istorija, bet ir kiekvieną gruodį čia rengiamu unikaliu Kalėdinių prakartėlių (Szopka Krakowska) konkursu. XIX a. gimusi tradicijos unikalumą lemia tai, jog šie Kalėdų šedevrai gaminami atkartojant Krokuvos istorinių pastatų modelius bei remiantis vietos folkloru ir legendomis. Komisijos narių ir žiūrovų teismui pateikiama apie 180 nuo miniatiūrinių iki 2 metrų aukščio prakartėlių, labiau primenančių ištaigingas pilaites, išpuoštas spalvingais bokšteliais, langeliais bei paauksuotais stogais. 
Kalėdiškai pasipuošusi Krokuva, prakartėlių eisena, senamiestyje šurmuliuojanti mugė, Veličkos druskų kasyklos - tebus tai stebuklingas kalėdinis savaitgalis!

 

 

1 DIENA.

Labai anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją. Atvykstate į Veličkas. Aplankome jau 700 metų veikiančią *Veličkos druskų kasyklą. Įveikę 380 laiptelių, nusileidžiame 135 m po žeme ir keliaujame trijų kilometrų turistine trasa: kalnakasių iškirsti požemiai, 20 druskų kamerų, išpuoštų druskos skulptūromis; vandens išplautos olos, požeminiai ežerai... 
Gidas papasakos apie gamtos jėgas ir pasiaukojantį šachtininkų darbą, atskleis Veličkos druskų kasyklos paslaptis, pamatysite galingas kalnakasybos mašinas ir darbo įrankius. Išgirsite legendą apie kunigaikštienę Kingą, grožėsitės iš druskos kalta nuostabaus grožio Šv. Kingos bažnyčia, o nusileidę dar giliau, klausysitės F. Šopeno kompozicijos ir grožėsitės šviesų atspindžiais, žaidžiančiais požeminio ežero vandenyje. Pakilę į šviesą, suprasite, kodėl šias kasyklas jau aplankė 36 milijonai žmonių iš viso pasaulio. Nakvynė viešbutyje.

 

2 DIENA.

Pusryčiai. Pažintis su senąja Lenkijos sostine Krokuva. Ekskursija į Vavelio kalvą, kurią puošia didingi rūmai - Lenkijos-Lietuvos karalių rezidencija, Vavelio *katedra (karaliaus Žygimanto varpas, jo koplyčia, S.Batoro, Jogailos, jo žmonos Jadvygos ir kitų karalių kapai, poeto A.Mickevičiaus palaikai). Apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Krokuvos senamiestį: paminklas Žalgirio mūšio 500 - osioms metinėms, Barbakanas (artilerijos bastionas), centriniai senojo miesto vartai, Floriono gatvė, kurioje gyveno garsusis dailininkas J.Mateika, Centrinė turgaus aikštė, Šv. Marijos bažnyčia, Sukenicai (senovinė prekyvietė), Jogailos universiteto kiemeliai. Laisvas laikas. Dabar galite mėgautis kalėdine Krokuvos atmosfera: pasigrožėti kalėdinėmis prakartėlėmis - nepaparastais architektūros maketais, meniškomis kompozicijomis, kurių svarbiausias akcentas - kūdikėlio Jėzaus gimimo scena. Krokuvos prakartėlių istorija siekia XIX a., pirmieji jų autoriai buvo neturtingi Krokuvos priemiesčių statybininkai. Ieškodami papildomo uždarbio rudenį ir žiemą, jie iš kartono ir medžio lentelių ėmė gaminti kilnojamąsias scenas Kristaus gimimo tema. Dauguma šių konstrukcijų turėjo aukštus, Krokuvos bažnyčių architektūrai būdingus bokštus. Tradicija kalėdoti su prakartėle greitai prigijo ir ištisus dešimtmečius per Kalėdų šventes Krokuvos turgaus aikštėje rinkdavosi teatro trupės su prakartėlėmis, laukdamos kvietimų pasirodyti pasiturinčių Krokuvos gyventojų namuose. Šis užsiėmimas tapo tokiu populiariu, kad 1937 m. buvo surengtas pirmasis Krokuvos Kalėdinių prakartėlių konkursas. Iki šiol kasmet pirmąjį gruodžio ketvirtadienį Turgaus aikštėje, prie paminklo Adomui Mickevičiui miestiečiai ir miesto svečiai suneša rankų darbo Kalėdines prakartėles, vadinamas „šopkomis" (szopka krakowska). Miestelėnai kasmet išrenka gražiausias „šopkas", kurios vėliau eksponuojamos Krokuvos istorijos muziejuje. Centrinėje miesto aikštėje „Rynek Główny" šurmuliuoja Kalėdų mugė. Čia kiekvienas ras mielų suvenyrų, kalėdinių dovanų už priimtiną kainą, o ir pietauti į kavinę ar restoraną tikrai nereikės eiti: visas mugių kvartalas kvepia čia pat, lauko virtuvėse, gaminamais tradiciniais lenkų užkandžiais, sriuba, skanėstais, karštu vynu ir alumi. Išvykstame Lietuvos link. Naktis autobuse.

 

3 DIENA. Ryte grįžtame į Lietuvą. Planuojamas grįžimo laikas: į Alytų - 7:00 val., į Kauną - 8:00 val., į Vilnių - 9:30 val.

 

Kelionės kaina - 99 Eur.

 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Kelionė autobusu.
  • Kuro mokestis.
  • 1 nakvynė su pusryčiais turistinės klasės viešbutyje 2-viečiuose arba 3-viečiuose kambariuose (priklausomai keliese keliaujate).
  • Kelionės vadovo - gido paslaugos.
  • Ekskursinė programa.
  • Kelionės dokumentų sutvarkymas.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. 8602 04224
el.p.: sarune@svite.lt
UŽSISAKYTI NAUJIENAS