Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Pajuskite Gruzijos dvasią


Gruziniškas vynas – istoriškai vienas seniausių Europoje. Šiais laikais rasti ankstyvosios vyndarystės produkcijos ženklai. Tai liudija, kad vynininkystės kultūra Gruzijoje egzistavo jau prieš 7000 metų. Tokie faktai ir suteikia šaliai „Vyno gimtinės“ statusą.

Vienas garsiausių vyndarystės regionų yra Kachetija.

Kelionės programa

1 diena. Apie 04val. sutikimas oro uoste ir pervežimas į viešbutį Tbilisio centre. Tbilisis – didžiausias šalies miestas, įkurtas V amžiuje Iberijos karaliaus Vachtango Gorgasalio valdymo metu.

11 val. Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija autobusu po Tbilisį, tai – spalvingas, daugiatautis miestas, kuriame pamatysite didingus stačiatikių cerkvių kupolus, žydų sinagogas, į dangų kylančius minaretus. Ekskursijos metu aplankysite „Šventosios Trejybės soborą“ svarbiausią Gruzijos pravoslavų šventovę, pastatytą ant „Elijos“ kalno, Harikalą, Gabriadzės laikrodžių muziejų. Laisvas laikas.

20 val. Vakarienė restorane „Senasis miestas“ su folkloriniu ansambliu. Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena. 09 val. Pusryčiai viešbutyje. Po pusryčių išvykimas į Kachetijos regioną – Gruzijos pasididžiavimą, garsėjantį vynuogininkyste ir vyndaryste. Lankote rytinėje šalies dalyje įsikūrusį Bodbe Šv. Ninos vienuolyno kompleksą. Bodbe kompleksas yra pagrindinis piligrimų traukos centras, nes čia saugomos Šv. Ninos relikvijos. Šiuo metu čia veikia moterų vienuolynas. Toliau vykstate į Signachio miestelį, į kurį vos įžengus galima žado netekti… Akmenimis grįstos gatvės, iš senovinių plytų ir akmenų dailiai sumūryti namai, kurių stogus dengia raudonos čerpės, akį traukia dailūs balkonėliai. Prieš keletą metų miestelis buvo iš pagrindų rekonstruotas, kad atitiktų XVIII – XIX a. dvasią ir dabar vadinamas meilės miestu. Iš miesto atsiveria puiki panorama: 4 km ilgio „gruziniška Didžioji Kinijos siena“ su 23 bokštais ir žaliasis Alazanijos slėnis, o už jo – atšiaurūs ir rūstūs, bet labai įspūdingi ir gražūs Kaukazo kalnai su net vasarą baltuojančiomis viršūnėmis. 

Toliau lankote Alaverdi – soboras ir vienuolynas, vyskupijos centras,įkurtas VI amžiuje, pakeliui – vyno rūsį Kvarelyje, kur lankomas vietinio vyno tunelis, čia mėgaujamasi šiuo išskirtiniu Kvarelio vynu. Vakare pasiekiate Telavį, tai miestas, kurį labiausiai išgarsino čia filmuotas „Mimino“ filmas.

19:30val. vakarienė ir nakvynė Telavyje.

3 diena. 08:30 val. Pusryčiai Telavyje. Po pusryčių vykstate į Мchetą, senąją Gruzijos sostinę, dabar kultūros ir religijos centrą,  UNESCO paskelbtą miestu-muziejumi, garsėjančiu pasaulyje plačiai žinomu kultūriniu paveldu. Atvykus - ekskursija po senovinį Mchetos miestą, įkurtą VII a.p.Kr., aplankant Svetichovelio soborą – jau daugiau kaip 1000 m esantį pagrindine visos Gruzijos šventykla. Pakeliui lankote Džarvio vienuolyną – tvirtovę, tai  VI a. šventykla ir vienuolynas, įsikūrę į Rytus nuo Mcheto, nepaprastai įspūdingoje vietoje, ant uolėtos kalno viršūnės, kur apačioje susilieja Kuros bei Aragvi upės, įtrauktas į pasaulinį paveldą. Išvykimas į Gorio miestą, vieną seniausių Gruzijos miestų. Jis žymus, kaip J. Stalino gimtinė. Stalinio muziejaus lankymas Gorio mieste. Išvykimas į Uplistsikhe – unikalų „urvų miestą”, vieną seniausių gyvenviečių Kaukaze, įkurtą X a.p.Kr. Galima pamatyti išlikusį turgų, teatrą, gyvenamuosius būstus, vandentiekį, daugybę šventyklų, aukojimo vietas, vyno saugyklą ir kt. Čia ir Uplistsikho tvirtovė, kur ėjo Šilko kelias iš Azijos į Europą. Vakare vykstate į Bakurianio kurortą aukštai kalnuose.

20 val. vakarienė Bakurianyje. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. 09 val. Pusryčiai Bakurianio viešbutyje. Po pusryčių išvykimas į pietų Gruzijoje esantį Axalcihe miestą, įkurtą XII a. Aplankote vienas gražiausių Gruzijos tvirtovių – Rabati ir Chertvizi. Rabati, neseniai restauruotoje tvirtovėje gėrėsitės viduramžių dvasią išlaikiusiais: citadele, mečete, minaretu, Džakeli rūmais, cerkve ir pirtimis. Išvykimas į Vardziją – unikalų “urvų vienuolyną”, įkurtą kalno šlaite XII a. carienės Tamaros. Čia matomos išlikusios cerkvės su autentiškomis freskomis bei veikiantis vienuolynas .

19val. vakarienė Bakurianyje. Nakvynė viešbutyje.

5 diena. 09 val. pusryčiai Bakurianio viešbutyje. Po pusryčių išvykimas ir garsaus savo mineraliniu vandeniu, Boržomio parko lankymas. Boržomio kurortas - visame pasaulyje garsus išskirtiniu mineraliniu vandeniu. Pasivaikščiojimas Boržomio parke, iš šaltinio ragaujamas šis legendinis mineralinis vanduo, kuris pirmauja Gruzijos eksporto rinkoje. Toliau vykstate į Kutaisį – vieną seniausių Gruzijos miestų, tai antrasis pagal dydį Gruzijos miestas, įkurtas daugiau nei prieš 3 tūkstančius metųEkskursija į Prometėjo urvus, esančius Chaltubio miesto apylinkėse, kurių ilgis 1600 metrų, o gylis 80 m., vienuolyną Gelati ir tvirtovę Bagrati, kuri įkurta  Kutaisyje Bagratui valdant, kaip pagrindinė jo valdymo galybę simbolizuojanti šventovė, pašvęsta  Uspenijai Bogorodicai 1003 m. Milžiniška savo apimtimis tvirtovė tapo visiškai nauju reiškiniu Užkaukazės istorijoje, buvo išpuošta įspūdingais raižiniais bei mozaikomis ir būtent čia buvo karūnuotas Dovydas Statytojas.

19 val. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje Kutaisyje.

6 diena. 09 val. pusryčiai Kutaisyje, po pusryčių išvyka į Batumį. Batumio botanikos sodo lankymas. Laisvas laikas Batumio centre pietums ir suvenyrams. 15 val. įsikuriate viešbutyje. Laisvas vakaras Adžarijoje. Adžarija - istorinis, geografinis ir politinis-administracinis regionas pietvakarių  Gruzijos pakrašty, tai mchetiečių dalis, istoriniuose šaltiniuose minima kaip šalis Adžarija, rajonas arba net slėnis.

Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Adžarijoje.

7 diena. 09 val. pusryčiai, po jų – ekskursija po Batumį – tai modernus kurortas prie Juodosios jūros su erdviais paplūdimiais, pajūrio promenadomis, subtropine pakrante. Miesto panoramai žavesio suteikia horizonte dunksantys ryškiai žali kalnai. Batumis – svarbiausias Gruzijos kurortas, pasižymintis aktyviu naktiniu gyvenimu. Batumio centre aplankome Medeos statulą ir kt.

Mieste susilieja modernus stilius, Gruzijos tradicijos, carinės Rusijos architektūra, sovietinių laikų reliktai ir net Italijos architektūros elementai. „Piazza Batumi“ aikštė, viena iš mėgstamiausių turistų traukos vietų, yra itališko stiliaus. Apie 16 val. Išvykimas į Tbilisį.

21:30 val. atsisveikinimo vakaras ir vakarienė Tbilisyje restorane. Nakvynė viešbutyje.

 

8 diena. Pusryčiai. Nuvežimas į Tbilisio oro uostą. Skrydis į Vilnių.


Kelionės kaina: 580 Eur ( esant grupėje ne mažiau, kaip 12 asmenų ).

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • profesionalaus gido paslaugos,
  • pervežimai autobusu šalyje,
  • viešbučiai, pusryčiai ir vakarienės ,
  • bilietai į muziejus ir jų lankymas pagal programą,
  • vyno rūsių lankymas pagal programą.

Į kelionės paketo kainą neįskaičiuota – lėktuvo bilietai (kaina nuo 990 Lt/asm.).

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 21 24 107, mob. (8 610) 40077
el.p.: eglekel@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 4 d.


Kaina nuo:580+lėktuvo bilietas €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS