Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


JAPONIJA – paslaptingas, savitas ir nepakartojamas pasaulis

Greitieji traukiniai, aukštosios technologijos, nesustabdomas didmiesčių ritmas ir visai šalia – senovinės šventyklos, Rytų išmintis, magiška gamta... Prisijunkite prie mūsų grupės ir pabandykite įminti Japonijos paslaptis!

Tekančios Saulės šalies žmonės atvykusiuosius į jų išpuoselėtą kraštą pasitinka nepaprastai nuoširdžiai. Ir tai nėra tik išorinis mandagumas – šypsenos ir nuoširdumas sklinda iš jautrios jų sielos gelmių. Nors, kaip sakoma, perprasti japonų dvasios gelmes – tas pat, kaip iš vienos nuodingiausių pasaulyje žuvų – fugų – pagaminti aukščiausios klasės sušį. Tik didis meistras, daug metų mokydamasis, gali tai padaryti.

Nuo amžių glūdumos iki pat šių dienų japonai sugeba būti nuoširdūs, pasitikėti aplinkiniais ir atvykėliais, nes jiems duotas žodis prilygsta garbės kodeksui. Verta pagarbos ši tauta ir dėl to, kad per tiek laiko sugebėjo išsaugoti savo sielą nesuteptą, pakilti iš karų ir gamtos stichijų sukelto chaoso ir žengti į priekį... O viena tokios stiprybės priežasčių – suvokimas, kad pats didžiausias, ypatingas, nedalomas dvasinis turtas yra papročiai, tautos istorija, architektūra ir kitos kultūrinės vertybės.

Vis dėlto Japonija, išsaugojusi keistą archajiškų tradicijų rinkinį, yra, ko gero, pati moderniausia pasaulio valstybė. Tad nenustebkite, jei po kelerių metų atvykę į Japoniją ir pasirinkę XII–XIX a. japoniškos sodybos stiliaus viešbutuką, įsikūrusį ilgametės buvusios sostinės Kioto priemiestyje, sulauksite taksi vairuotojo roboto...

Kelionėje:

  • Tokijas – nuolatinio atsinaujinimo ir naujausių išradimų miestas
  • Kiotas – senoji Japonijos kultūros sostinė su įspūdinga šventyklų harmonija
  • Samurajų tradicijos ir garbės sąvokos
  • Fudžio kalnas ir karštosios versmės
  • Japoniški sodai ir arbatos ceremonija

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIS ORO UOSTAS–TOKIJAS

2 DIENA. TOKIJAS

Atskridę į Tokiją, sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus, būsite pasitikti angliškai kalbančio atstovo ir vyksite į viešbutį pailsėti. Tokijas – Japonijos sostinė ir didžiausias šalies miestas. Tai yra gausiausiai apgyvendintas metropolis pasaulyje, garsėjantis tiek įspūdingais moderniais, tiek senojo kultūrinio paveldo objektais. Miestas iki 1868 m. buvo vadinamas Edu, tačiau, Japonijai atsivėrus išoriniam pasauliui ir imperatoriui persikėlus iš Kioto, jis tapo naująja sostine ir gavo Tokijo – „Rytų sostinės“ – vardą. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

3 DIENA. TOKIJAS (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į apžvalginę ekskursiją po Tokiją. Jos metu aplankysite Meidži šventyklą, skirtą imperatoriui Meidži ir jo žmonai. Meidži šventykla – vieni populiariausių ir didžiausių šintoistų maldos namų Japonijoje. Naujųjų metų išvakarėse ji sulaukia daugiau nei trijų milijonų lankytojų per pirmąsias naujų metų pamaldas. Taip pat ten dažnai vyksta tradicinės japoniškos vestuvės. Į šventyklą įeinama pro didžiulius tori vartus ir patenkama į didelio miško teritoriją, kuri puikiai tinka ramiems pasivaikščiojimams norint atsiriboti nuo miesto triukšmo. Pasigrožėję šventyklos didybe, užsuksite į Haradžiuku, Omotesando ir Šindžiuku kvartalus. Tikriems šiuolaikinės mados mėgėjams patiks Haradžiuku stoties rajonas. Tai – naujausios, sensacingiausios ir ekstremaliausios Japonijos jaunimo mados bei prestižinis apsipirkimo rajonas, kur sau tinkamų dalykėlių gali rasti ir vyresni žmonės. Pagrindinė ir populiariausia rajono gatvė – Takeshita. Joje galima išvysti visais naujausiais japoniškais mados stiliais apsirengusių žmonių, apsipirkti madingose parduotuvėse ir paragauti visame Tokijo mieste išgarsėjusių skanių lietinių blynelių. Rajonas žymus ne tik originaliais japoniškais jaunimo mados stiliais, bet ir labai gerai žinomų pasaulinio lygio dizainerių parduotuvių gausa. Moderniausias ir visus turistus traukiantis Tokijo Šindžiuku rajonas – viena populiariausių Tokijo vietų. Šindžiuku rajono stotis – judriausia traukinių stotis pasaulyje, iš kurios kasdien pajuda apie du milijonus žmonių. Rajonas susidaro iš kelių įžymių kvartalų. Vienas jų – dangoraižių kvartalas, kuriame stūkso vieni didžiausių Tokijo pastatų. Tai – verslo centras. Kai kurių dangoraižių apatiniuose aukštuose yra įsikūrę prekybos centrai, restoranai. Šindžiuku galima aplankyti ir skandalingą Kabuki-cho kvartalą. Tai – didžiausias Japonijos raudonųjų žibintų kvartalas, kuriame veikia begalė restoranų, barų, naktinių klubų, raudonųjų žibintų įstaigų, skirtų visų lyčių ir seksualinių orientacijų žmonėms. Čia naktinis gyvenimas tiesiog verda. Tačiau, užėjus į šio kvartalo barus ir naktinius klubus, patariama labai rūpestingai prižiūrėti savo gėrimus. Pajutę tikrąjį Tokijo šurmulį po pietų aplankysite 243 m aukščio administracinį pastatą. Tokijo administracinis pastatas traukte traukia turistus nemokama observatorija, esančia 202 m aukštyje. Iš observatorijos matyti nepakartojamas panoraminis Tokijo vaizdas – tiek dieną, tiek naktį. Įėję į pastatą dėl saugumo lankytojai gali būti apieškoti ir patikrinamos jų rankinės.

Pasigrožėję Tokijo panorama, atokvėpį pajusite alaus muziejuje „Yebisu“, kuriame bus pristatytos alaus gaminimo technikos. Norintieji alaus ragavimo kambaryje galės padegustuoti šio gėrimo, o suvenyrų parduotuvėje – įsigyti alaus tematikos suvenyrų.

Būnant Tokijuje tiesiog privaloma aplankyti Imperatoriškuosius rūmus ir sodą. Rūmai įkurti buvusios Edo pilies teritorijoje – dideliame parke, apsuptame kalvų ir didžiulių akmeninių sienų pačiame Tokijo centre, netoli centrinės stoties. Šie rūmai yra imperatoriškosios šeimos rezidencija. Paprastai rūmų vidus nėra atviras lankytojams, bet įspūdingą sodą – tikrai verta apžiūrėti. Ekskursiją baigsite Ameyoko gatvėje – saldainių parduotuvių alėjoje. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

Dienos akcentas

Šiandien jūsų diena Tokijuje – Japonijos sostinėje ir didžiausiame šalies mieste. Tai fantastiška pažintis su megapoliu, garsėjančiu tiek įspūdingais moderniais, tiek senojo kultūrinio paveldo objektais.

4 DIENA. TOKIJAS (P, Pi)

Po pusryčių tęsite ekskursiją po Tokiją. Šiandien aplankysite šventyklą Asakusa Kanon. Ši šventykla, kitaip dar vadinama Senso (VII a.), – seniausia budistinė nepaprastai įspūdinga ir išskirtinio grožio Tokijo šventykla. Joje saugoma auksinė gailestingumo deivės Kanon statula. Pasak legendos, 628 m. iš šalimais esančios upės du vietiniai broliai žvejai ištraukė Kanon statulą. Nors jie ją įmetė atgal į upę, statula magiškai vis grįždavo pas juos. Todėl toje vietoje buvo pastatyta Sensošventykla, kad žmonės galėtų garbinti deivę Kanon ir jai dėkoti. Į šventyklą įeinama pro Kaminarimon – „Griaustinio vartus“ – tikrą šventyklos ir Tokijo miesto simbolį. Pasisėmę magiškos energijos senovinėje šventykloje, pateksite į šiuolaikinės Japonijos rojų – rajoną Akihabarą. Ši vieta garsi dėl daugybės joje įsikūrusių elektronikos parduotuvių bei animė ir mangos (populiarios japoniškos animacijos ir komiksų) centrų. Taip pat čia yra japoniško populiariojo stiliaus kavinukių, kuriose padavėjomis dirba Lolitos stiliaus tarnaičių suknelėmis vilkinčios merginos (kavinės vadinamos „Maid cafe“). Šios kavinės – tikras fenomenas, atspindintis šiuolaikinės Japonijos realijas. Jose galima sutikti daug animė ir mangos gerbėjų. Norint pajusti tikrąjį Tokijo pramogų pulsavimą, būtina užsukti į Odaibos salą. Ši sala – viena iš Japonijos dirbtinių salų. Ji supilta iš kelių mažesnių dirbtinių salelių, kurios buvo sukurtos XIX a. kaip Tokijo miesto apsauga nuo galimų puolimų iš vandenyno. XX a. antroje pusėje salos buvo sujungtos į vieną, norint toje vietoje įsteigti futuristinį modernų verslo ir gyvenamąjį rajoną, tačiau paskutinio dešimtmečio pradžioje projekto plėtra buvo sustabdyta. Tik pačioje amžiaus pabaigoje Odaiboje atsidarė keli prekybos centrai, viešbučiai, restoranai ir sala dabar yra viena populiariausių Tokijo pramogų centrų. Po pietų vandens taksi vyksite į Hama Rikyu sodus ir aplankysite Ginzos rajoną.

Ginza – vienas brangiausių Tokijo rajonų, kur vienas kvadratinis žemės metras vertas daugiau nei 10 mln. jenų (83 000 EUR). Ginzoje galima rasti daugumos pasaulinio lygio dizainerių, kosmetikos parduotuvių, aukščiausios klasės kavinių ir restoranų, tarp kurių yra ir Michelino restoranai „Ginza Kojyu“ ir „Sushi Yoshitake“. Vis dėlto labiausiai užsieniečius traukiantis rajonas – Roppongi. Tai naktinio gyvenimo centras, kuriame dauguma įsikūrusių barų, naktinių klubų bei karaokės užeigų yra pritaikytos užsieniečiams. Nakvynė viešbutyje Tokijuje.

Dienos akcentai

Tokijo rajonai, kuriuose galima pajusti turtingos Japonijos senovės kultūros ypatumus ir dar daugiau įdomybių. Jei liks laiko, aplankykite Tokijo muziejus. Vienas jų – Nacionalinis mokslo muziejus, dar žinomas kaip „Miraikan“, esantis Odaibos saloje. Šiame moderniame interaktyvaus mokslo muziejuje galima išvysti parodas apie gamtosaugos problemas, robotus, informacines technologijas, biologiją, kosmoso tyrinėjimus.

5 DIENA. TOKIJAS–HAKONĖ–FUDŽIO KALNAS–MACUMOTAS (P, Pi)

Po pusryčių vyksite į Hakonę ir aplankysite Hakonės šventyklą. Vėliau keliausite į Owakudani geizerių slėnį. Šis slėnis – tai 3 tūkst. metų senumo vulkaninių geizerių slėnis, susidaręs po Hakonės ugnikalnio išsiveržimo. Tai aktyvi vulkaninė zona, kurioje galima pasimėgauti karštosiomis versmėmis, upėmis ir užuosti tikrą ugnikalnių sieros kvapą. Teritorija garsėja ir juodaisiais kiaušiniais, virtais natūraliai karštame vandenyje ir pajuodavusiais dėl sieros. Sakoma, kad šie kiaušiniai prailgina žmogaus gyvenimą septyneriais metais. Iš slėnio giedromis dienomis matyti Fudžio kalnas. Vėliau leisitės į kruizą Ašio ežeru. Jis (dar vadinamas Hakonės ežeru) išsiskiria vaizdingais peizažais. Vulkaninės kilmės ežeras – miestelio simbolis, susidaręs po pastarojo Hakonės ugnikalnio išsiveržimo prieš 3 tūkst. metų. Nuo ežero giedromis dienomis puikiai matyti Fudžio kalnas, tačiau dažnai debesys ir prastas matomumas tam sutrukdo. Po pietų vyksite link aukščiausio Japonijos kalno – Fudžio. Kalnas laikomas Japonijos simboliu ir siekia net 3 776 metrus. Šis kalnas ugnikalnis turi beveik tobulą formą, todėl yra itin mėgstamas menininkų. Pastarąjį kartą ugnikalnis išsiveržė 1708 m., tačiau vis dar yra aktyvus. Kalną supa Penki Fudžio ežerai (Fudžigokas), kurių apylinkės yra puiki vieta kalnui stebėti ir pradinis kopimo į jį lygis. Ši ežeringa vietovė žinoma kaip populiari iškylų, žygių, stovyklaviečių vieta, kurioje yra daugybė karštųjų versmių. Atvykę stabtelėsite kalno lankytojų centre. Nakvynei vyksite į Macumotą.

Dienos akcentai

Japonijos simbolis Fudžio kalnas ir Hakonė – vienas populiariausių karštųjų versmių kurortų Japonijoje.

6 DIENA. MACUMOTAS–JIGOKUDANI–TAKAJAMA (P)

Po pusryčių grožėsitės Macumoto pilimi – viena geriausiai išlikusių ir gražiausių originalių japoniškų pilių. Ši pilis buvo pastatyta lygumoje, kitaip nei dauguma kitų japoniškų pilių, statytų ant kalvų ir kalnų. Macumoto pilis unikali tuo, kad turi papildomą donžoną ir bokštelį, prijungtus prie pagrindinės pilies. Pilis buvo pastatyta apie 1592 ir 1614 m. kaip fortas, nes taika šalyje dar nebuvo visiškai įsivyravusi. Pilies autentiškumą liudija jos medinis fasadas. Pastato viduje galima pamatyti nemažai tuomečių pilių atributų: stačius medinius laiptus, atidaromas lankininkų angas bei angas, skirtas akmenims ant priešų mėtyti. Taip pat galima pakilti į šešto aukšto stebėjimo aikštelę, iš kurios atsiveria žavus aplinkinio miesto vaizdas. Pavasarį galima grožėtis krintančiais aplink pilį augančių sakurų žiedlapiais. Pajutę senovinės pilies dvasią, grįšite į gamtą ir aplankysite Jigokudani beždžionių parką. Parke galima išvysti neįtikėtiną reginį – Japonijos laukinių makakų maudynes karštosiose versmėse. Nakvynė viešbutyje Takajamoje.

Dienos akcentai

Macumoto pilis – viena geriausiai išlikusių ir gražiausių originalių japoniškų pilių.Japoniškosios makakos, arba snieginės beždžionės, besimėgaujančios karštosiomis versmėmis beždžionių parke Japonijos Alpėse.

7 DIENA. TAKAJAMA–ŠIRAKAVA–KANADZAVA (P, V)

Pusryčiai viešbutyje. Takajama yra nedidelis, tradicinį japonišką žavesį išsaugojęs miestas. Jis įsikūręs vaizdingoje vietoje – miestą supa kalnai, pro jį teka upė, gausu šventyklų ir puikiai išlikusių senovinių kvartalų. Lankysitės rytiniame miesto turguje ir žavingame Takajamos senamiestyje. Jis yra vienas populiariausių tų keliautojų tikslų, kurie nori aplankyti ne vien Japonijos miestus, bet ir kaimus. Takajamos senamiestyje galima išvysti nuo Edo laikotarpio išlikusių namų gatves, kai miestas klestėjo kaip turtingų pirklių buveinė. Į kai kuriuos tokius namus galima užeiti ir pamatyti vidinį jų interjerą, išlikusių pirklių daiktų, vietinių meno dirbinių. Širakavos kaimas, įsikūręs Šio upės slėnyje, yra garsus į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktais gasčio dzukuri architektūros stiliaus namais – wada. Kai kurie jų yra senesni nei 250 metų. Gasčio dzukuri reiškia „pastatyta lyg sudėjus rankas maldai“. Šių ūkinių namelių šiaudais dengti stogai iš tikrųjų primena besimeldžiančių budistų vienuolių rankas. Toks architektūros stilius išsivystė per kelias kartas ir yra skirtas atlaikyti daug ir sunkaus sniego, iškrentančio regione kiekvieną žiemą. Šių ūkinių namelių palėpėse būdavo veisiami šilkverpiai kirminai. Būtinai užsuksite ir į Kanadzavą – prefektūros sostinę. Pavadinimas Kanazawareiškia „aukso pelkę“. Pasak legendos, auksas išplaukė vienam valstiečiui kasant bulves. Kai vienas iš įtakingiausių Edo periodo Japonijos valdovų klanų perėmė miesto valdžią, nuo to laiko miestas išsiplėtė aplink centre stovinčią pilį. Antrojo pasaulinio karo metais Kanadzava buvo antras pagal dydį Japonijos miestas, nesugriautas oro atakų. Kanadzavos miestas gali didžiuotis išsaugotu kultūriniu paveldu. Kadangi namų mokestis buvo matuojamas pagal fasado plotį, architektūros stiliui būdingi ilgi ir siauri namų fasadai. Šie namai buvo statomi prie pat kelio ir tiesiogiai lietėsi su gretimais pastatais. Dažniausiai tokie statiniai buvo dviaukščiai, tačiau antrasis aukštas naudojamas tik kaip sandėlis. Atvykę į viešbutį ne tik pavakarieniausite, bet ir išbandysite karštąsias versmes – onsen. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Kanadzavoje.

Dienos akcentai

Senoviniai Japonijos kultūriniai centrai ir karštosios versmės – jūsų malonumui.

8 DIENA. KANADZAVA (P, Pi)

Po pusryčių aplankysite Kanadzavos pilį. Pilies apylinkės siekia XV a., kai miestas buvo valdomas vienos iš budistų sektų. Vėliau užsuksite į Kenroku sodus. Tai patraukliausia Kanadzavos vieta. Šie sodai laikomi vienais iš trijų gražiausių Japonijos sodų. Erdvios Kenroku žemės buvo išorinis Kanadzavos pilies sodas, sukurtas Maeda klano per du šimtus metų. Visuomenei atvertas 1871 m. Kenroku sodas didžiuojasi žydinčių medžių įvairove, kintančia kiekvieną sezoną. Žodis Kenrokuenreiškia „Šešių tobulybių sodas“. Šios šešios tobulybės tai: erdvumas, nuošalumas, dirbtinumas, senoviškumas, vandens šaltinių gausa ir atsiveriantis vaizdas. Visa tai pagal kinų kraštovaizdžio kūrimo teoriją yra svarbiausi atributai, sudarantys tobulą sodą. Pasivaikščiojus po šį sodą ir pamačius tiltelius, fontanus, arbatos namelius, žavingus medelius, akmenis ir gėles atsiskleidžia užslėpto grožio ypatumai. Vanduo į sodą patenka per 1632 m. sukurtą sistemą iš už jo ribų esančios upės. Taip maitinami sodo tvenkiniai ir upeliai. Pasisėmę dvasinės energijos tobuluose soduose turėsite galimybę pasimėgauti šviežiais sušiais ar jūrų gėrybėmis Omicho turguje. O vėliau susipažinti su dar viena tik Japonijai būdinga realija – geišomis. Kanadzavoje veikia žinomas geišų kvartalas Higaši Čajagai. Čaja (chaya – arbatos namelis) tipo restoranuose svečius linksmina geišos. Edo periodu tokie restoranai buvo steigiami atskiruose pramogų kvartaluose, o Higaši Čajagai yra didžiausias ir populiariausias iš Kanadzavos mieste esančių trijų čaja kvartalų. Čia įsikūrę du čaja restoranai atviri lankytojams. Kiti pastatai dabar yra kavinės ir suvenyrų krautuvėlės. Tokie geišų namai iš išorės panašūs į kitus senovinius Kanadzavos miesto namus, tačiau jų antri aukštai yra aukštesni ir didesni, nes skirti pagrindinėms pramogoms. Japonija neįsivaizduojama ir be samurajų, tad lankantis Kanadzavoje būtina užsukti į šių senovės karių kvartalą – Nagamači. Kvartalas įsikūręs prie Kanadzavos pilies, kur gyveno samurajai su šeimomis. Kvartalas išsaugojo originalų tų laikų kraštovaizdį, tad galima pasigrožėti išlikusiomis molinių sienų samurajų rezidencijomis, siaurais takeliais ir vandens kanalais. Galima aplankyti ir Nomura-ke – samurajų rezidenciją, kurioje yra įsikūręs muziejus, eksponuojantis samurajų klestėjimo laikų gyvensenos ypatybes atskleidžiančius daiktus. Nakvynė viešbutyje Kanadzavoje

Dienos akcentai

Šiandien japoniškieji Kenroku sodai atskleis jums savo paslaptis. Iki XVII a. kopijuota kiniška estetika, bet vėliau išsivystė vietiniai sodų estetikos principai. Japoniškieji sodai neturi vieno modelio ar tipo, jų yra daug, pavyzdžiui: dzen, arba akmenų sodai, skirti meditacijai, arbatos ceremonijoms skirtų namelių sodai ir kt. Dar vienas autentiškas japonų simbolis – samurajai – senovės Japonijos karių luomas. Susimąstysite apie gyvenimą, pareigos ir garbės sąvokas, klausydamiesi apie šių nepaprastų karių tradicijas.

9 DIENA. KANADZAVA–KIOTAS (P, Pi)

Po pusryčių keliausite į Kiotą – daugiau kaip 1 000 m. klestėjusią imperatoriškąją sostinę ir dabartinį japonų meno, kultūros, religijos ir išminties centrą. 1994 m. Kioto senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Būdami Kiote aplankysite Sanjusangendo – šventyklą, įkurtą 1164 metais. Ji garsi 1 001 deivės Kanon statula (XII–XIII a.), išdrožta iš kipariso ir padengta auksu. Pavadinimas Sanjusangendo reiškia „33 tarpus“ – t. y. tarpus tarp šventyklos atraminių kolonų. Toks tradicinis ploto matavimo būdas būdingas šventykloms. Iš langų angų krentanti saulės šviesa atsispindėdavo nuo auksinių detalių ir taip apšviesdavo menes. Kita išskirtinė vieta – Kiyomizu (Tyrojo vandens) šventykla. Tai viena garsiausių Japonijos šventyklų, įkurta 780 metais. Žinoma, kad Kiyomizu – originali Hosso(vienos seniausių Japonijos budistinių sektų) šventykla. 1994 m. ji įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Jos įžymybė – šventasis Budos akmuo, o pagrindinis traukos objektas – medinis balkonas, nuo kurio matyti Kioto miesto panorama ir prie šventyklos esančių klevų ir sakurų miškas, kiekvieną pavasarį ir rudenį nusidažantis ryškiomis spalvomis. Pagrindinėje Kiyomizu menėje stovi svarbiausias šventyklos garbinimo objektas – nedidelė 11 veidų ir tūkstančio rankų deivės Kanon statula. Krioklys Otowa šniokščia prie pagrindinės menės, o jo vanduo teka trimis srovelėmis. Lankytojai gali atsigerti šio vandens iš prie ilgų pagalių pritvirtintų puodelių. Tikima, kad kiekviena srovelė suteikia geriančiajam skirtingą naudą. Jos atskirai žada ilgą gyvenimą, sėkmę mokantis ir laimingą meilę. Tačiau gerti iš visų trijų srovių laikoma godžiu ir nemandagiu poelgiu. Nedovanotina būtų neaplankyti ir Nijo pilies – į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą 1994 m. įtraukto architektūros paminklo. Pilis pastatyta prasidėjus Edo periodui 1603 m. kaip Kioto rezidencija ir buvo naudojama kaip imperatoriaus rūmai. Pilies teritorijoje galima pasigrožėti žavingu tradiciniu japoniškuoju sodu, kuriame yra tvenkinys, ornamentinių akmenų bei dekoratyvinių pušų. Pilį supa miškelis ir jame nusidriekę pasivaikščiojimo takai. Meistriškas teritorijos išdėstymas ir meniškas pateikimas – nuo architektūros iki kraštovaizdžio, dažymo ir paauksuotų bei pasidabruotų ornamentų, lakavimo, skulptūrų – yra tiek autoriteto išraiška, tiek ir nuostabus meno kūrinys. Žiūrint šiandienos akimis, kai kurie ikonografijos, dizaino ir tapybos bruožai gali atrodyti nesvarbūs ir įprasti, tačiau tuo metu jie turėjo didelę reikšmę, nes buvo kuriami išmanančių ir išsilavinusių asmenybių akims, žmonėms, kurie puikiai suprato vizualines dailės technikas. Detalės atspindėjo šiogūno valdymo ypatumus, jo asmenybę ir autoritetą. Ištaiginga pilis buvo ir geras psichologinis ginklas, kuriuo buvo siekiama parodyti savo viršenybę pavaldiniams ir apginti statusą. Dramatiškumas pabrėžiamas sumaniu apšvietimu. Paauksuotos dekoracijos naudotos ne vien didingumui ir autoritetui atskleisti, bet ir kaip apšvietimo priemonė. Iš aukštai esančių langų angų krentanti saulės šviesa atsispindėdavo nuo auksinių detalių ir apšviesdavo menes. Nakvynė viešbutyje Kiote.

Dienos akcentas

Pasinersite į Kioto šventyklų ir maldyklų sūkurį.

10 DIENA. KIOTAS (P, Pi)

Po pusryčių aplankysite kitą pasaulio paveldo objektą – Kinkakudžį (Auksinį paviljoną) – dzenbudizmo šventyklą šiaurės Kiote. Šios šventyklos du viršutiniai aukštai yra visiškai paauksuoti. Kinkakudžio istorija siekia 1397 m., nuo 1408 m. kompleksas tapo šventykla. Ji daug kartų buvo deginta per karus, tačiau vėliau ir vėl atstatyta. Pastato dizainas turėjo atspindėti aristokratiškas architektūros tendencijas, todėl kiekvienas aukštas yra vis kitokio architektūros stiliaus. Prie šventyklos esantis tvenkinys saulėtomis dienomis atspindi didingą auksu žibantį pastato fasadą. Kinkakudžis gražiausiai atrodo šviečiant saulei, kai aukso spindesys užpildo visą jo teritoriją. Šventyklą supa sodas, jame galima aplankyti Sakatei arbatos namelį, Anmintaku tvenkinį, kuris, sakoma, niekada neišdžiūva, ir statulas, į kurias lankytojai meta monetas, tikėdamiesi laimės. Vėliau jūsų lauks kimono pramoginis renginys ir autentiška Japonijos arbatos gėrimo ceremonija. Pailsėję ir pasimėgavę reginiais vyksite į Giono rajoną – Kioto senamiesčio geišų kvartalą, kuriame buvo filmuojamas garsusis filmas „Geišos išpažintis“. Gionas – pats garsiausias Kioto geišų kvartalas. Jame gausu parduotuvių, restoranų, arbatos namelių, kuriuose lankytojus linksmindavo geišos bei maiko (geišų mokinės). Kvartalas taip pat garsėja ir tradicinių ilgų bei siaurų pirklių namų gausa. Populiariausia Giono vieta – Hanami-koji gatvė. Šioje jaukioje, bet ir brangioje vietoje yra daug pirklių namuose įsikūrusių restoranų, tiekiančių ir tradicinį japonišką, ir vakariečiams labiau įprastą maistą. Greta restoranų yra ir keli arbatos namai. Dauguma turistų Gione tikisi pamatyti geišų arba maiko, tačiau jas išvysti pasiseka ne visada. Turistams primenama pamačius geišą arba maiko elgtis mandagiai, nepulti jų fotografuoti ar joms trukdyti, nes pastaruoju metu padaugėjo įžūlių fotografų. Vakare galima pasimėgauti „Gion Corner“ – kasdien rengiama programa (už papildomą mokestį, užsisakyti reikia įsigyjant kelionę). Pasirodymo programa skirta turistams ir užsieniečiams, jo metu demonstruojami tradiciniai japoniški menai, tokie kaip ikebana, lėlių teatras bunraku, arbatos ceremonija, kiogenų teatras. Nakvynė viešbutyje Kiote.

Dienos akcentai

Patirsite estetinį katarsį žvelgdami į Japonijos architektūros šedevrą Auksinį Kinkakudžio paviljoną, apie kurį sukurtas romanas ir pastatytas kino filmas. Giono kvartale žvalgysitės geišų, o vėliau pasimėgausite autentišku kimono reginiu ir arbatos gėrimo ceremonija.

11 DIENA. KIOTAS–NARA–KOJOS KALNAS (P, Pi, V)

Papusryčiavę aplankysite Fushimi Inari maldyklą – svarbią šintoistų šventyklą. Maldykla garsi tūkstančiais raudonų tori vartų, įrėminančių takus tarp pagrindinių maldyklos komplekso pastatų. Takai veda į šventojo Inari kalno mišką, iškilusį 233 m aukštyn. Maldykla skirta šintoistinei dievybei Inari, kurios pasiuntiniai yra lapės. Vėliau keliausite į Narą – pirmąją nuolatinę Japonijos sostinę, įkurtą 710 metais. Tuo metu miestas vadintas Heidžio. 784 m. sostinė buvo perkelta, nes ten įsikūrusių budistinių vienuolynų gausa tapo tikra grėsme politinei valdžiai. Pietūs ir ekskursija po Narą pėsčiomis. Pietų metu galėsite išbandyti ir patys pasigaminti sušių. 1880 m. įkurtame Naros parke yra kelios šventyklos (Todajo, Kasugos, Kakufudži), Naros nacionalinis muziejus. Parkas – šimtų laisvai vaikštinėjančių elnių namai, kuriais Nara ypač garsėja. Elniai laikomi šintoistų dievybių pasiuntiniais, todėl yra saugomi ir laikomi nacionaline vertybe. Paprastai gyvūnai draugiški, tačiau kai kurie gali būti agresyvūs, ypač jei mano, kad bus pašerti. Kai kurie elniai netgi išmoko nusilenkti prašydami maisto. Visame parke parduodami elnių sausainiai. Pasivaikščioję po parką užsuksite į vieną jame įsikūrusių šventyklų – Todajo. Tai viena garsiausių ir istoriškai svarbiausių Japonijos šventyklų, pastatyta 752 metais. Pagrindinė šventyklos menė – Daibutsuden – didžiausias pasaulyje medinis pastatas, kuriame yra viena didžiausių Japonijoje bronzinių statulų – milžiniškas 15 m aukščio Buda. Šventykloje yra ir daugiau mažesnių Budos statulėlių. Populiari šventyklos vieta – kolona su tarpu, kuris yra Budos šnervės dydžio. Tikima, kad pralindęs pro tarpą kitame gyvenime pasieksi nušvitimą. Tačiau ne visiems pavyksta prasisprausti pro šį tarpelį, nes jis nėra didelis. Kasugos šventykla įkurta tuo pačiu metu kaip ir sostinė, todėl yra skirta miestą saugančiai dievybei. Maldykla garsi bronziniais žibintais, kurių daugybė kabo visoje jos teritorijoje. Žibintai uždegami tik du kartus per metus – per žibintų festivalius vasario ir rugpjūčio mėnesiais. Po ekskursijos vyksite į budistų vienuolyną, prisiglaudusį Kojos kalno papėdėje. Vakarienė ir nakvynė vienuolyne.

Dienos akcentas

Buvusioje Japonijos sostinėje Naroje tiesite ranką paglostyti Naros šventyklų globojamus šventuosius elnius, o vakarą leisite budistų vienuolyne.

12 DIENA. KOJOS KALNAS–KOBĖ–OSAKA (P, Pi,V)

Po ankstyvų pusryčių vienuolyne ir pamaldų (dalyvavimas pagal pageidavimą), pasigrožėję kalnais, keliausite į Kobę. Miestas, įsispraudęs tarp jūros kranto ir kalnų, yra vienas didžiausių Japonijos uostų. Aplankysite parką Meriken, esantį Kobės uosto teritorijoje. Jame gausu šiuolaikinio meno instaliacijų ir fontanų. Užsuksite į Kobės jūrų muziejų ir technologijos muziejų „Kawasaki Good Times World“, kuriame demonstruojami pažangiausi ir didelę įtaką šiuolaikinei visuomenei padarę technologiniai išradimai. Išvysite uosto bokštą. Nakvynė viešbutyje Osakoje.

13 DIENA. OSAKA–TARPINIS ORO UOSTAS–VILNIUS (P)

Pusryčiai viešbutyje. Osaka – trečias pagal dydį ir antras pagal svarbą Japonijos miestas. Tai – Kansajo regiono ekonominis centras. Vyksite į apžvalginę ekskursiją po Osaką. Osakos pilis – pagrindinė miesto pilis, pradėta statyti dar 1583 metais. Tai gynybinis statinys, kurio kompleksą sudaro tvirtovė, bokštai, vartai, kalvos ir įstabios akmeninės sienos. Pasigrožėsite Nišinomaru sodu. Jame auga 600 sakurų, gražiai įkomponuotas arbatos namelis. Iš sodo matyti puikus pilies vaizdas. Šis parkas – populiariausia Osakos sakurų stebėjimo vieta pavasarį. Matysite plūduriuojantį dangaus pastatą Umeda – įspūdingą 173 m statinį, susidedantį iš dviejų pagrindinių bokštų, sujungtų observatorijos platforma, esančia 39 aukšte. Pasivaikščiosite, jei liks laiko, po Šinsaibašio ir Dotonborio rajonus. Vakare būsite nuvežti į oro uostą. Skrydis Osaka–tarpinis oro uostas–Vilnius.

Dienos akcentai

Nišinomaru sodas – nuostabi vieta stebėti sakurų žydėjimą. Pastato Umedaapžvalgos aikštelėje bandysite aprėpti bekraštės Osakos panoramą.

Į pasiūlymą įskaičiuota

  • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
  • 10 nakvynių 3* viešbučiuose; 1 nakvynė budistų vienuolyne;
  • ekskursijos pagal programą ir įėjimo mokesčiai į programoje nurodytus objektus;
  • maitinimas pagal programą: 11 pusryčių, 8 pietūs, 2vakarienės;
  • angliškai kalbančio gido paslaugos;
  • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

Į pasiūlymą neįskaičiuota

  • bilietai į Tokiją ir atgal iš Kioto (nuo 620 EUR);
  • gėrimai ir programoje nenumatytas maitinimas;
  • medicininių išlaidų, neįvykusios kelionės, kelionės jungties praradimo, bagažo draudimas;
  • programoje nenumatytos ekskursijos;
  • pramoginis renginys Kiote (25 EUR);
  • arbatpinigiai gidams ir vairuotojams;
  • asmeninės išlaidos.

Pastabos

  • kelionės organizatorius pasilieka teisę prieš kelionę optimizuoti kelionės struktūrą ir apie tai informuoti ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki išvykimo;
  • kelionės organizatorius pasilieka teisę kelionės metu keisti programą, ekskursijų eilės tvarką ir viešbučius dėl aplinkybių arba įvykių šalyje (turistų saugumas, gamtos reiškiniai, oro sąlygos, streikai, politinės aplinkybės), kurių nebuvo galima numatyti iki kelionės pradžios, ir neatsako už dėl to atsiradusias papildomas išlaidas, pavyzdžiui, dėl vizų pratęsimo, naujų lėktuvo bilietų, skiepų ir kt.;
  • nakvynių skaičius – 11;
  • keliautojų skaičius – mažiausiai 16; nesurinkus mažiausio keliautojų skaičiaus, kaina perskaičiuojama;
  • pasikeitus skrydžių tvarkaraščiams, lėktuvų bilietų ir (arba) kitų paslaugų kainoms, valiutų kursams, kelionės data ir kaina gali keistis;
  • priemoka už vienvietį kambarį – 550 EUR;
  • nurodytas važiavimo laikas gali keistis dėl eismo intensyvumo, sustojimų fotografuoti, papietauti, oro sąlygų, kelių būklės;
  • rekomenduojame prieš kelionę pasirūpinti sveikata. Kreipkitės į savo gydytoją dėl konkrečių skiepų poreikio ir higienos rekomendacijų. Daugiau žr. Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos svetainėje http://keliauk.urm.lt/.
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel: (+370) 5 2629 000
mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 13 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:2947 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu



Privatumo politika