Svarbi informacija klientams
Ekstremalios padėties laikotarpiu dirbame nuotolinu būdu ne visą darbo dieną. Visais klausimais prašome susisiekti el. pašto adresu: info@svite.lt
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Indonezija – archipelago paslaptys

20 d. pažintinė kelionė su grupe ir vadovu, 6 salos

Jūsų laukia nepaprasta išvyka į tolimąjį Žemės vidurį pasisemti vaizdų, kvapų ir adrenalino. Šalis nustebins etniniu bei kultūriniu paveldu, o gamtos įvairovė tiesiog sužavės: pajusite ugnikalnių žemės pulsą, susipažinsite su vietinėmis gentimis ir unikaliomis jų tradicijomis, akis į akį susitiksite su drakonais... Patikėkite, šios kelionės niekada nepamiršite.

Į kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 12 nakvynių 3+* viešbučiuose pažintinio turo metu;
 • 1 nakvynė laive;
 • 4 nakvynės 4* viešbutyje Balio saloje;
 • ekskursijos pagal programą;
 • maitinimas pagal programą: 16 pusryčių, 9 pietūs, 2 vakarienės;
 • angliškai kalbančių gidų paslaugos;
 • kelionės vadovo iš Lietuvos paslaugos.

 Papildomos išlaidos:

 • skrydis į Indoneziją ir atgal (nuo 750 EUR);
 • vidiniai skrydžiai (nuo 550 EUR);
 • kitos įprastos kelionių išlaidos.

 Pastaba: galimybė prailginti poilsį Balio saloje.

Kelionėje:

 • Septynios  salos: Java, Kalimantanas (Borneo), Papua, Balis, Floresas, Rinča ir Komodas
 • Bromo–Tengerio–Semeru ugnikalnių nacionalinis parkas
 • Garbanotieji žmonės papuasai
 • Pasimatymas su Komodo drakonais

1 DIENA. SKRYDIS VILNIUS–TARPINIAI ORO UOSTAI–DŽAKARTA

 2 DIENA. DŽAKARTA

Atvykę į Džakartą – Indonezijos sostinę, būsite pasitikti ir nuvežti į viešbutį.

 3 DIENA. DŽAKARTA–PANKALANBUŪNO NACIONALINIS PARKAS (P, Pi, V)

Vyksite į oro uostą ir skrisite į Centrinį Kalimantaną (Borneo). Atvykus pervežimas į Kumajaus uostą – vartus į Putingo Kyšulio nacionalinį parką, įkurtą 1982 metais. Indonezija didžiuojasi savo nacionaliniais parkais Sumatros ir Kalimantano salose. Čia saugomi orangutanai – hominidų šeimos primatų genties atstovai. Kaip ir gorilos bei šimpanzės, orangutanai priklauso didžiųjų beždžionių būriui. Tai didžiausi pasaulyje medžiuose gyvenantys gyvūnai, o jų pavadinimas kilo nuo malajų kalbos žodžių, reiškiančių „miško žmogus“. Dabar pasaulyje išlikę vos 30 tūkst. orangutanų. Sumatroje suskaičiuojama apie 7 tūkstančiai. Žinoma, jų būta kur kas daugiau, tačiau kolonizatoriai kirto miškus, nepaisydami gamtos dėsnių, ir tuo pačiu naikino beždžionių populiaciją. Lietuvių kilmės pasaulinio garso antropologė, žymiausia orangutanų tyrinėtoja Birutė Galdikas 1971 m. atvyko į Kalimantano (Indonezijai priklausanti Borneo salos dalis) Putingo Kyšulį ir čia įkūrė Leakey stovyklą – orangutanų stebėjimo ir reabilitacijos centrą. Per daugybę metų šioje saloje sukauptą išskirtinę patirtį B. Galdikas aprašė savo knygoje „Rojaus atspindžiai“, kuri lietuvių kalba pasirodė 2011 metais. Laivu, kurį indoneziečiai vadina klotok, pasieksite Tandjung Harapan, buvusį našlaičių orangutanų reabilitacijos centrą. Čia sustosite ir stebėsite orangutanus jų maitinimo metu. Pietūs laive. Po pietų visiškoje ramybėje iš lėto plaukdami tyrinėsite pakrantes ir stebėsite jų gyventojas ilganoses beždžiones, makakas ir daugybę paukščių.

 4 DIENA. PUTINGO KYŠULIO NACIONALINIS PARKAS (P, Pi)

Mediniu laivu plauksite aukštyn upe iki Leakey stovyklos. Po kelių valandų pasieksite stovyklą ir lydimi patyrusio gido bei reindžerių keliausite heterogeniniais miškais, kur turėsite galimybę sutikti laukinių orangutanų, gibonų, makakų. Po nesudėtingo žygio grįšite į Leakey stovyklą, pietausite. Po pietų aplankysite stovykloje maitinamus ir prižiūrimus orangutanus. Laivu leisitės žemyn upe iki Kumajaus uosto ir vyksite į Pankalanbuūną.

 5 DIENA. PANKALANBUŪNAS–SEMARANGAS–BOROBUDŪRAS–DŽOKJAKARTA (P,Pi)

Ankstyvas skrydis į Semarangą. Atvykę tęsite kelionę autobusu į Borobudūro šventyklą, užsuksite į spalvingą vaivorykštės kaimelįKampung Pelangi. Vėliau jūsų lauks išskirtinė pažintis su paslaptinga Borobudūro šventykla – senoviniu budistų architektūros šedevru, kuris iki 1814 m. buvo palaidotas po ugnikalnio pelenais. Tai viena garsiausių budistinių šventovių, pastatyta 300 m. anksčiau nei garsiosios Kambodžos Angkoro šventyklos. Borobudūras, žvelgiant iš viršaus, primena milžinišką mandalą ir yra trijų lygių, atspindinčių budistų visatos sampratą, o jo terasas puošia 504 Budos statulos ir apie 3 tūkst. bareljefų. Pasieksite Džokjakartą.

 Milžiniška mandala Borobudūro šventykla, UNESCO objektas.

 6 DIENA. DŽOKJAKARTA (P,Pi)

Vyksite į ekskursiją. Džokjakarta – legendinis Javos miestas, kultūros, meno ir aukštojo mokslo centras. Ekskursijos metu pamatysite „miestą mieste“ – Sultono rūmus (Kraton), Vandens pilį, apsilankysite paukščių, batikos dirbinių ir sidabro turguje, užsuksite į Džokjakartos priemiestį Kotagedę. Po pietų – pažintis su UNESCO saugomu hinduistų kultūros paveldu Prambanano šventyklų kompleksu. Tai vienas didžiausių senosios Javos architektūrinių paminklų, pastatytas X amžiuje. Kadaise šį kompleksą sudarė net 244 šventyklos, skirtos hinduistų dievų trejybei: Brahmai, Višnui ir Šivai. Viena ispūdingiausių – centrinė Šivos šventykla. Nepaprastas kompleksas buvo beveik visiškai sugriautas per 2006 m. vykusį žemės drebėjimą. Prambanano šventyklos tapo trapios ir pažeidžiamos, todėl ne į visas leidžiama įeiti.

 Prambanano šventyklos – grakštus architektūros šokis, UNESCO objektas.

 7 DIENA. DŽOKJAKARTA–BROMAS (P)

Papusryčiavę traukiniu vaizdingu kraštovaizdžiu vyksite link Bromo ugnikalnio. Šiuo metu Indonezijoje yra apie 150 veikiančių ugnikalnių. Vienas jų – aktyvus 2 329 m. aukščio įspūdingasis Bromas. Važiuodami matysite ugnikalnius, atogrąžų miškus, ryžių laukus, kavamedžių, kakavmedžių ir prieskoninių augalų plantacijas, privačius ūkius.

 8 DIENA. BROMAS–SURABAJA–MAKASARAS (P)

Anksti ryte visureigiais vyksite į Bromo–Tengerio–Semeru ugnikalnių nacionalinį parką. Iš pradžių važiuosite prie kalno Penanjakanpasitikti saulės. Galėsite trumpai stabtelėti atsigerti arbatos ar kavos. Paskui vyksite per garsiąją Bromo ugnikalnio smėlio jūrą prie Bromo kraterio. Norint pasiekti viršūnę, reikės įkopti 284 laiptelius. Jei nenorėsite kopti pėsčiomis, už papildomą mokestį bus galima joti poniais. Apie 8 val. grįšite į viešbutį, papusryčiausite ir išvyksite į Surabają. Skrydis Surabaja–Makasaras.

 Tekančios saulės spinduliuose ir rūko sruogose besimaudantis Bromo ugnikalnio katilas.

 9 DIENA. MAKASARAS–DŽAJAPURA–VAMENA (PAPUA)

Atvykę į Džajapuros oro uostą, persėsite ir skrisite į Vamenos miestelį, esantį Baliemo upės slėnyje. Atrodo, kad miestas tiesiog patogiai įsitaisęs stūkso virš didžiojo Baliemo slėnio. Tik lėktuvu galima pasiekti šią vietą, o iš čia pradėti pažintį su vietiniais papuasais, jų tradicijomis ir ritualais, lankysite Sintama arba Aikima kaimelį. Papietavę aplankysite turgų Jibama, kur vietiniai žmonės parduoda savo dirbinius: vakariečio akims keistas penių apsaugas (koteka), žolinius sijonus, strėles, ietis, akmeninius kirvukus, lankus.

 Akį traukiantis turgus Jibama ir netikėti atradimai.

 10 DIENA. VAMENA–BALIEMO SLĖNIS–VAMENA (P, Pi – sausas davinys)

Po pusryčių automobiliu išvyksite į vietovę Sogokmo, esančią pietinėje Baliemo slėnio dalyje (kelionė truks apie 1 val.). Iš ten leisitės į 4–5 val. trukmės žygį pėsčiomis po Kurimos apylinkes. Gėrėsitės puikiu kraštovaizdžiu, tyrinėsite ir žvalgysitės, kaip gyvena dani genties žmonės. Matysite batatų ūkelius ir patirsite nuotykių jausmą, eidami kabančiais tiltais per kunkuliuojančią Baliemo upę. Grįšite į Vameną.

 Varginantis, bet nepamirštamas žygispėsčiomis.

 11 DIENA. VAMENA–OBIA–VAMENA (P, Pi – sausas davinys)

Vyksite į kaimelį Obia arba panašų, kur susitiksite su dani genties atstovais ir stebėsite šimtmečiais nepakitusį jų gyvenimo būdą. Obiayra vienas iš nedaugelio kaimų, kur išlikusios senosios tradicijos bei ritualai. Čia nerasite nei elektros, nei kompiuterių. Dani genties vyrai puošiasi įspūdingomis penių apsaugomis (koteka), moterys – žolių sijonėliais, drauge jie ūkininkauja ir gyvena vadovaudamiesi šimtamečiais papročiais. Dauguma tyrinėtojų ir keliautojų šį primityvų pasaulį vadina gyvenimu akmens amžiuje... Pasigrožėsite galinga ir akmenuota Baliemo upe, vietinių kaimeliais, aptvertais medinėmis tvoromis be vartų. Stebėsite karingus papuasų šokius ir kiaulės skerdimo ceremoniją. Šie ritualai išlikę nuo seniausių laikų, kai papuasai kariaudavo tarpusavyje dėl visai rimtų priežasčių – žemės arba moterų ir kiaulių, kurios ir dabar yra didžiausias jų turtas.

 Prisilietimas prie akmens amžiaus – pirmykštė dani gentis ir jų gyvenimo būdas.

 12 DIENA. VAMENA–DŽAJAPURA (P,PI)

Važiuosite į oro uostą ir skrisite į Džajapurą. Tiesiai iš oro uosto vyksite į ekskursiją po Sentanio ežerą, užsuksite į salos kaimelį, kurių gyventojai įsikūrę nameliuose ant polių, lankysite  turgų Hamadi.

Dienos akcentas

Džajapura – vienas didžiausių salos miestų, primenantis Rio de Žaneirą: žalios kalvos, nusidriekusios palei vandenyną, namai terasose – lyg favelos.

13 DIENA. DŽAJAPURA- DENPASARAS (P)

Skrydis  į Denpasarą Balio saloje.

14 DIENA. BALIS–LABUANBADŽAS–KOMODAS (P, Pi, V)

Iš Balio miesto Denpasaro skrisite į Labuanbadžą. Kruizas su nakvyne mediniame laive (Phinisi  ar panašiame)  Komodo salos link. Komodo nacionalinis parkas užima apie 600,3 tūkst. ha, jam priklauso penkios pagrindinės salos: Komodas, Rinča, Padaras, Motangas ir Kodė. Pakeliui sustosite Rinčos saloje. Rinčos sala – tai dar viena vieta, kur gyvena garsieji Komodo drakonai ir jų populiacija čia netgi gausesnė. Tiesa, Rinčoje šie driežai mažesni. Galėsite išbandyti paviršinį nardymą.

 Gyvasis senojo pasaulio reliktas Komodo drakonai ir akistata su jais.

 15 DIENA. KOMODAS–ROŽINIS PAPLŪDIMYS–RAJŲ TAŠKAS–LABUANBADŽAS (P, Pi)

Šiandien artimiau susipažinsite su garsiaisiais Komodo drakonais – milžiniškais varanais, pačiais didžiausiais šiuo metu pasaulyje gyvenančiais driežais. Komodo nacionaliniame parke pėsčiomis pasieksite Banungulungą, buvusią drakonų maitinimo vietą, esančią apie 2,5 km nuo pakrantės. Pasivaikščiosite, stebėdami driežus natūralioje aplinkoje. Nors žinomiausi parke yra Komodo drakonai, tačiau salose gausu ir kitų gyvūnų: laukinių buivolų ir arklių, elnių, šernų, įvairių gyvačių ir paukščių. Papietausite laive, mėgausitės saule rožiniame laukiniame paplūdimyje, pramogausite vandenyje.

 Paviršinis nardymas Rajų taške ar rožiniame laukiniame paplūdimyje.

 16 DIENA. LABUANBADŽAS–DENPASARAS (BALIS) (P)

Po pusryčių skrisite į Denpasarą. Poilsis Sanūro ar kitame kurorte. Galimybė užsisakyti papildomų ekskursijų.

 17-18 DIENOS. BALIS (P)

Poilsis Sanūro ar kitame kurorte. Galimybė užsisakyti papildomų ekskursijų.

 19-20 DIENOS. BALIS–TARPINIAI ORO UOSTAI–VILNIUS (P)

Laisvas laikas. Vyksite į oro uostą. Skrydis Balis–tarpiniai oro uostai–Vilnius.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel.(8 5) 26 29 000, (8 5) 26 27 777, mob.(8 616) 16777
el.p.: ausra@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 20 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:2990 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS