Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Bažnyčių naktis Prahoje


Maisto ir Alaus festivaliai – viskas vyks vienu metu

 

 

kelionė lėktuvu 2014 m. gegužės mėn. 23-26 d. 

 

kelionė autobusu 2014 m. gegužės mėn. 22-25 d.

Bažnyčių naktis

Pirmoji atvira visuomenei Bažnyčių naktis įvyko Vienoje prieš devynerius metus. Nuo tada  Bažnyčių nakties idėja “kirto sieną“ ir išplito į kitas Europos šalis: Čekiją, Vokietiją, Slovakiją, dalyvauja  Olandijos ir Estijos bažnyčios. Kad tai neeilinis renginys liudija skaičiai - pernai Bažnyčių nakties renginyje dalyvavo daugiau nei 1300 bažnyčių, apsilankė virš  450 000 lankytojų. Vien Čekijoje savo programas šiai nakčiai rengia daugiau nei 1000 bažnyčių ir maldos namų, o Prahoje – apie 250.

Šią naktį kiekviena dalyvaujanti bažnyčia ar vienuolynas parengia savo individualią programą, kurios metu lankytojai galės pamatyti neprieinamas kasdien šventovių vietas, grožėtis bažnyčių, koplyčių, vienuolynų  dvasiniais ir meniniais turtais, apžiūrėti uždaras kriptas, vienuolyno sodus, užlipti į bokštus ar varpines, kai kur bus galima paragauti vyno, naudojamo mišiose ir kt. Bažnyčiose vyks mišios, vargonų, muzikos, solistų ir grigališko giedojimo koncertai, teatro spektakliai, seminarai, susitikimai ir pokalbiai, programos vaikams, - viso numatyta apie 8000 renginių.

Tačiau tai nebus tik paprasta pažintis su architektūros ir dailės kūriniais, bus kalbama apie krikščionybę, įkvėpusią kurti bažnytinį meną ir tikinčiuosius  per pastaruosius du tūkstančius metų. Organizatoriai nori pabrėžti šio įvykio svarbą, jog „Bažnyčių naktis“ yra ne tik socialinis ir kultūrinis, bet visų pirma ir religinis renginys. Programa bus kaip malda , kontempliacija , meditacija ir tyla. Apie tikėjimą bus galima kalbėti su įdomiais svečiais. Vienas iš jų bus kardinolas Miloslav Vlk, taip pat dalyvaus broliai iš Taizé , kurie atvyks į „Bažnyčių naktį“ Prahoje ir kt.

„Bažnyčių naktis“- tai vienas iš būdų, atveriantis platų bei erdvų kelią į tikėjimą ir pritraukiantis vis daugiau ir daugiau žmonių, net ir tuos, kurie yra toli nuo bažnyčios ir tikėjimo. Kaip popiežius Pranciškus sakė: "Mes matome , kad visi šie vyrai ir moterys, nors nepriklauso kokiai nors religinei bendruomenei, vis dėlto siekia tiesos , gėrio ir grožio". Prahos bažnyčios sužavėjo ir apsilankiusius ateistus. 

Tad kviečiame į „Bažnyčių naktį“, kuri spinduliuoja ir atneša šviesą į naktį.

Prahos Maisto festivalis

Prahos pilies Karališkąjame sode vyks trijų dienų tradicinis Maisto festivalis, turintis senas tradicijas. Tai kulinarinė ir kultūrinė šventė po atviru dangumi, kurios metu dalyvaus TOP restoranai, apdovanoti geriausi virėja ir gėrimų gamintojai. Lankytojai galės paragauti vietinių ir egzotiškų gėrybių bei patiekalų, paruoštų geriausių restoranų šefų, kurie pasiūlys suderintus patiekalus su prabangiais alkoholiniais ir nealkoholiniais gėrimais. "Michelin" restoranų šefai ruoš trijų patiekalų maisto degustaciją su gėrimaisprie bendro stalo ( būtina išankstinė registracija).Festivalio metu turėsite malonumą paragauti geriausi veislių Arabica ir Robusta puikios kavos ir skanaus karšto šokolado. Išskirtiniais kavos aparatais paruošta Italijos exspreso kava bus ypač aromatinga, o kapučino - su turtinga pieniška puta.

Klasikinis Kubos kokteilių baras, išsiskirs Karibų atmosfera pačiame Prahos centre. Bus pateikti ne tik tradiciniai aukštos klasės kokteiliai, romai, bet ir nauji specialiai festivaliui  sukurti gėrimai, suderinti su maistu. Festivalio metu svečius linksmins gyva muzika ir žinomi atlikėjai. Bendrovė Pivovary Lobkowicz yra grynai Čekijos grupė, kuri subūrė septynias mažesnes arba vidutines alaus daryklas. Jos turi labai turtingą istoriją ir siekia net viduramžius - seniausias iš jų datuojamas 1298 m. Šiemet bus galima paragauti alaus ir alaus patiekalų iš Bohemijos ir Moravijos regionų, su tradicinio daryklų alaus priėmimo svarba. Keturis kartus per dieną, Lobkowicz alaus daryklos vyks konkursas ir alaus traukimas, o du kartus per dieną  lankytojams bus suteikta galimybė dalyvauti alaus degustacijoje vadinamoje "Eime su mumis į alaus pasaulį." Vietiniai  ūkininkai pateiks savo ekologiškų ir vietinių produktų. Jie gali pasiūlyti ištisus metus įvairų šviežią maistą, įskaitant ir šviežią žuvį. 20 Čekijos ūkininkų produkciją papildys Austrijos, Italijos ir Šri Lankos gamintojai. Festivalio metu vyks seminarai, kaip "Jūsų sveikata", vynų, saldumynų degustacijos ir kiti renginiai.

Bilietų į Maisto festivalį kaina nuo 450 CZK.

Čekų Alaus festivalis

Alaus festivalio metu, kuris vyks 10 dienų, Jūs turėsite galimybę paragauti paties geriausio Čekijos aludarių alaus bei paskanauti gardžių Čekijos nacionalinių patiekalų: mėsos, konditerijos bei įvairių delikatesų. Bus pilstomas ne tik didžiausių, bet ir mažesnių Čekijos gamintojų alus iš įvairių regionų. Festivalio tikslas pateikti kuo didesnę alaus įvairovę. Galėsite mėgautis daugiau kaip 70-čia rūšių alumi iš stiklinių bokalų su specialiais festivalio logotipais.

Festivalio palapinėse bendras sėdimų vietų skaičius - 10 000. Tikimasi, kad apsilankys virš 100 000 žmonių. Šiais  metais didelė naujovė - Alaus festivalį papildys „Rock'n Beer Fest" muzinis renginys,  kuriame dalyvaus 57 muzikiniai kolektyvai su 220 muzikantų ir atlikėjų. Tad Jūsų lauks įvairi pramoginė programa, koncertai, firminiai garsiausių Čekijos nacionalinių restoranų ("Šveik" restorano, "Kolkovna", "Intercatering" ir kt.)  patiekalai ir žinoma daugybė alaus bokalų! Jus aptarnaus 300 merginų ir vaikinų, pasipuošusių Čekijos nacionaliniais drabužiais.

Įėjimo bilietas 90 CZK.

Kelionės programa autobusu

22 d. 6.00 val. išvykimas iš Vilniaus, 7.30 val. iš Kauno. Kelionė per Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

23 d. Pusryčiai. Ekskursija po Prahą. Lankymasis "Bažnyčių nakties" renginiuose.

( Detalesnė programa bus pateikta vykstantiems). Nakvynė viešbutyje.

24 d. Pusryčiai. Diena Prahoje. Lankymasis renginiuose. Tuo pačiu metu Prahoje vyks du populiarūs Maisto ir Alaus festivaliai. Išvykimas iš Prahos vakare. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Nakvynė viešbutyje.

25 d. Pusryčiai. Kelionė per Lenkiją. Vakare atvykimas į Vilnių.

Kelionės autobusu kaina asmeniui 575 Lt (esant grupėje 40 asm.).

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu autobusu, 3 nakvynės 3 žv. viešbutyje su pusryčiais dviviečiuose kambariuose, kelionės vadovo paslaugos.

Bažnyčių nakties renginiai yra nemokami.

Kelionė lėktuvu: skrydžio bilietas į Prahą 23-26 d. nuo 600 Lt, 1 nakvynė 3 žv. viešbutyje dviviečiame kambaryje su pusryčiais nuo 30 Eur, vienviečiame kambaryje su pusryčiais nuo 55 Eur. Galimi ir kiti apgyvendinimo variantai.

Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 27 777, mob. (8 684) 30200
el.p.: sarune@svite.lt; eglekel@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 3 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:166.75 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


Privatumo politika

UŽSISAKYTI NAUJIENAS