Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Maldyvai


Maldyvai – stebuklingasis rojus


Maldyvų Respublika (Maldyvai) – 1190 nedidelių koralų salų valstybė išsidėsčiusių  Indijos vandenyne, 350km į pietvakarius nuo Šri Lankos. Visos salos yra nedaugiau kaip 2,4 m virš jūros lygio, faktiškai 99 % valstybės teritorijos yra vandenys ir tik 1% yra koralų salos (26 atolai), kurios išsidėsčiosios ekvatoriuje, kas sąlygoja nuostabiai šiltą klimatą ištisus metus. Iš neįtikėtinai didelio kiekio salų, tik 200 yra apgyvendintos.

Jau leidžiantis Malės oro uoste, pro langą atsiveriantys vaizdai priverčia širdį plakti smarkiau – suabejoji ar tai vizija ar realybė...  Tik gamta galėjo nutapyti tokį idealiai tobulą paveikslą, sukurti tokį didingą grožį kaip Maldyvai: mažyčiai žali takeliai, grakščios palmės, svyruojančios nuo lengvo vėjelio, nesibaigiantys baltučio smėlio paplūdimiai ir vandenys, tokie skaidrūs ir aiškūs, kad gali lengvai matyti žuvis, žaidžiančias lagūnos gilumoje.

Maldyvų saloje-sostinėje Male, kuri yra vienintelis miestas Maldyvuose, galite susipažinti su vietos istorija bei kultūra, į akis kris  ryškus skirtumas tarp vargingųjų, vidutinių miestiečių bei elito.Malėje galima sutikti tvarkingai apsirengusių mokinukų ir pareigūnų, kuriems, nepaisant  karščio, būtinas kostiumas ir kaklaraištis. Čia įspūdingi vaisių ir žuvų turgūs.
Aplankę keletą kitų gyvenamųjų salų, susidarysite kitokį vaizdą. Turtingais laikomi tie, kurie turi nusipirkę pagrindinę susisiekimo priemonę tarp salų “doni”, taip vietinių yra  vadinama motorinė arba paprasta valtis. “Doni” savininkas vadovauja ne tik žvejybai, kuri yra svarbiausias vietos gyventojų pragyvenimo šaltinis, bet ir prekių transportavimui

Maldyvuose ilsisi tie, kurie vertina gamtą ir ramybę. Sakysite nuobodu sėdėti savaitę ar net dvi saloje, kurią apeiti užtenka pusvalandžio, kurioje visą laiką sutiksi tuos pačius veidus. Kelionių organizatoriai ir viešbučio personalas siūlo daugybę išvykų: labai populiarūs kruizai jachta su sustojimais negyvenamose salose, ekskursijos po Indijos vandenyną valtimi su permatomu dugnu.

Nors Maldyvus renkasi tie, kurie yra pasiilgę gamtos, ramybės ir pasyvaus poilsio, vis dėlto ir aktyvaus poilsio mėgėjai čia ras ką veikti - šalyje siūloma daugybė vandens ir kitų pramogų: nardymas, banglentės, burlentės, buriavimas, žvejyba.

Žvejyba – ne tik pramoga turistams, tačiau ir pagrindinis pragyvenimo šaltinis vietiniams, čia pagaunama daugybė įvairių žuvių įskaitant tunus, barakudas, rifų ešerius, kardžuves. Todėl Maldyvų virtuvėje vyrauja žuvies patiekalai bei ryžiai. Vieni svarbiausių ingredientų – kokosų pienas, žaliosios citrinos, aitriosios paprikos. Populiariausia žuvis šalyje – tunas.
Paprastai patiekalai yra gan aštrūs. Daržovių vartojama palyginti nedaug.
Vienas iš populiariausių tradicinių patiekalų – ryžiai, patiekiami su žuvies sultiniu (garudhiya), taip pat čili pipirais, žaliosiomis citrinomis, svogūnais.
Tradiciniai patiekalai Maldyvuose: Mas huni – pjaustyta rūkyta žuvis, patiekiama su smulkintais kokosų riešutais ir svogūnais, dažniausiai pusryčiams, Fihunu mas – aštri marinuota žuvis, kepama ant grotelių, Hedhikaa – užkandžiai iš įvairios žuvies, Bajiya – žuvis, kepama tešloje ir pagardinama kokosų pienu bei svogūnais, Gulha – nedideli pyragaičiai su rūkyta žuvimi, Kulhi borkibaa – aštrus žuvies pyragas.
 
Kadangi vietiniai gyventojai yra musulmonai, alkoholis jiems oficialiai yra draudžiamas. Tačiau kurortuose užsieniečiai gali jo laisvai įsigyti.

Pasiūlymai:

REETHI BEACH RESORT   
nuo 4670 Lt/asm.ROYAL ISLAND RESORT & SPA   
nuo 4450  Lt/asm.
 


KUREDU ISLAND RESORT & SPA  
nuo 3450 Lt/asm.

 
SUN ISLAND RESORT & SPA   
nuo 3680 Lt/asm.
 

KURUMBA MALDIVES   
nuo 5340 Lt/asm.
 

BANDOS ISLAND RESORT & SPA   
nuo 4230 Lt/asm.


HOLIDAY INN KANDOOMA   
nuo 4840 Lt/asm.
 

HOLIDAY ISLAND RESORT 
nuo 3570 Lt/asm. 
MEERU ISLAND RESORT  
nuo 4650 Lt/asm.
 

PARADISE ISLAND RESORT & SPA   
nuo 3870 Lt/asm.

   
 Į kelionės kainą asmeniui įskaičiuota:
  • apgyvendinimas - 10 nakvynių 
  • mokesčiai
  • maitinimas HB (pusryčiai ir vakarienė)
  • pervežimas (lėktuvu arba greitaeige valtimi iš Malės iki viešbučio ir atgal)

Papildomai:

  • lėktuvo bilietai
  • asmenės išlaidos
  • arbatpinigiai


Pastabos:
Keičiantis paslaugų Maldyvuose ar valiutų kursui kelionės kaina gali keistis.


 

 

  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 616) 16 777
el.p.: info@svite.lt

Informacija

PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


UŽSISAKYTI NAUJIENAS