Tartu - AHHAA mokslo centras - Gaujos nacionalinis parkas


1 DIENA.

Ryte išvykstame į Gaujos nacionalinį parką Latvijoje. Nedideliame Cėsio miestelyje aplankome vieną gražiausių ir geriausiai išlikusių pilių Latvijoje - XIII amžiaus Kalavijuočių ordino pilį*. Atvykstame į Siguldą. Keliamės apie 1km ilgio lyno keliu* virš įstabaus Gaujos upės slėnio. Apžiūrime didžiausią Baltijos šalyse Gutmanio olą, prisimename Turaidos Rožės istoriją, lankome XIII a. Turaidos pilį*, kadaise priklausiusią Rygos vyskupui. Išvykimas link Tartu. Nakvynė Latvijoje arba Estijoje.

 

2 DIENA.

Pusryčiai. Vykstame į Estijos miestą Tartu, kuriame nuo 2011 metų veikia didžiausias Baltijos šalyse mokslo centras AHHAA*.

Tai vienas moderniausių muziejų. Vien įėjimas į šias patalpas užgniaužia kvapą ir priverčia prisiminti filmus apie ateitį. Muziejuje nėra bilietų, jie tiesiog nereikalingi. Kasoje sumokate už įėjimą, o darbuotojas nuskenuoja jūsų pirštų atspaudus. Prieinate prie įėjimo vartų ir specialiame aparate nuskenuojate savo pirštą – durys atidarytos. Sveiki atvykę į Mokslo pasaulį! Čia išbandysite veidrodžių labirintą, Miunhauzeno bokštą, nuotykių liftu nusileisite į žemės gelmes, pasivažinėsite dviračiu ant lyno, pakabinto kelių metrų aukštyje. Tai visiškai saugu ir leidžia suvokti, ką jaučia cirko akrobatai.

Mokslo muziejaus pasididžiavimas – vienintelis Europoje sferinis planetariumas*, kurio projektorius  „Megastar-IIA“ (autorius Takayuki Ohiro, Japonija ) įtrauktas į Gineso rekordų sąrašą. Šio įrenginio dėka pamatysite net mažiausias Paukščių Tako žvaigždes.Gamtos salėje stebėsite skruzdėlių gyvenimą tikrame skruzdėlyne, pasigrožėsite jūros gyvūnijos pasauliu.

Po muziejaus keliaujame į Tartu senamiestį: Rotušės aikštė ir fontanas “Besibučiuojantys studentai”, Šv.Jono bažnyčia, Senoji observatorija,  Domo katedros griuvėsiai (XIII-XV amž.), “Velnių” ir “Angelų” tiltai, paminklas Tartu universiteto įkūrėjui švedų karaliui Gustavui II Adolfui, Tartu universiteto pastatų kompleksas.

Pakeliui link namų aplankome Ledų fabriką* Latvijoje ir paskanaujame 15 rūšių ledų. Vėlai vakare grįžtame į namus. 

 

Kelionės metu yra nuvažiuojama apie 1200 km.

Kelionės kaina: 69 Eur/asm, kai vyksta 40 mokinių;

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė komfortabiliu autobusu, kelionės dokumentų sutvarkymas, kelių ir ekologijos mokesčiai, 1 nakvynė su pusryčiais, ekskursinė programa, kelionės vadovo-gido paslaugos. 

Papildomos išlaidos *pažymėtiems objektams ir ekskursijoms rekomenduojame turėti apie 30 - 35 eurus
Cėsio pilis - 3,50 eur/vaikams; 6 eur/suaugusiems;
Turaidos pilis – 2 eur/vaikams; 4 eur/suaugusiems;
Persikėlimas lyno kėliu – 5 eur / vaikams iki 12 m.;
7 eur/ vyresniems vaikams ir suaugusiems;  

Tartu mokslo centras su planetariumu- 14 eur/asm;
Ledų degustacija ~3 eur/asm;

Pastabos:
draudimas už papildomą mokestį;
kelionės metu vairuotojų darbo ir poilsio režimą apsprendžia Europos Sąjungos priimti reglamentai;
agentūra pasilieka teisę keisti lankomų objektų eiliškumą;
kelionės vadovas ekskursijų mokamuose objektuose neveda;

Reikalingi dokumentai: asmens tapatybės kortelė, galiojančios ne trumpiau kaip 3 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos.

  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 600) 977 97
el.p.: ramune@svite.lt
PAKLAUSIMAS


 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS