Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės kolektyvams


Alyvų žydėjimo šventė Dobelėje 2017-05-27


Puokainių miško ramybė, 
viduramžiškas Jaunpilio žavesys ir... 
Alyvų žydėjimo šventė!

2017 Gegužės 27 d.

     

Ryte išvykstame iš Vilniaus, Kauno ir Šiaulių. Keliaujame į kaimyninę Latviją. Čia – žavu! Tiek gamta, tiek pilys nepaliks abejingų!

Pirmasis objektas – Puokainių miškas. Nedideli, vidutinio dydžio ir tikri milžinai – pavieniui, grupelėmis, sužerti į upes ir pylimus – stovi tankaus ir seno Puokainių miško akmenys. Sklinda gandai, jog šie akmenys spinduliuoja ypatingą energetinę galią – ne tik sugeba gydyti tokias sunkias ligas kaip vėžys, bet ir... nuraminti, suteikti gerosios energijos.O stebuklingo šaltinio vanduo gydo net akių ligas! Pabandom?

Visai šalia – Dobelė – alyvų rojus! Kupini puikios energijos ir nuotaikos vykstame į Alyvų žydėjimo šventę Dobelėje. Šiame nuostabiame žemės kampelyje apžiūrėsime seniausio pastato – mūrinės ordino pilies griuvėsius bei selekcininko Pėterio Upyčio sukurtą Alyvų sodą, kuris nuostabiais žiedais pasipuošia pavasarį ir sutraukia minias žmonių. Ir ne be reikalo, nes maždaug 4 ha plote auga daugiau nei 200 įvairių rūšių alyvų – didžiausia alyvų kolekcija Baltijos šalyse!

Kelionės pabaigai  vykstame į Jaunpilį , kur laukia žodžiais sunkiai nusakoma pramoga – teatralizuota ekskursija po XIV a. pradžios Livonijos ordino pilį. Tai autentiška pilis, kurios šeimininkas vienuolis papasakos daug baisių ir šmaikščių istorijų. O jei vienuoliui patiksite, gali būti, kad tapsite ne mažiau svarbiais riteriais nei pats pilies šeimininkas! Ir ne tik įšventins Jus į riterių luomą, bet ir pavaišins viduramžių pietumis, kuriuos, įdomumo dėlei, teks valgyti tik rankomis! Jūsų nuostabai ir skrandžio pamaloninimui: senoviškoje krosnyje kepta višta ir kiauliena, žirniai su spirgučiais, rauginti agurkėliai, vynas iš voratinkliais apėjusių pilies rūsių, o desertui – mėgstamiausi šeimininko sausainėliai!

Vėlai vakare grįžtame namo.

07:00 val. išvykstame iš Vilniaus į Latviją. Nereikia toli keliauti, kad atrastum rūmus pilnus ekstravagantiškos prabangos, barokui būdingo tviskėjimo, kad pajustum siela ir kūnu galantiško amžiaus šarmą... Tai Rundalės rūmai, parkas - tikras Latviškas Versalis. Rundalės rūmai projektuoti italų kilmės architekto B. Rastreli. Rūmuose 138 kambariai. Pasivaikščiosite po puošnias Baltąją ir Auksines sales, apžiūrėsite valgomąjį, hercogo  E.J.Birono apartamentus, hercogienės miegamąjį... Užsuksite ir į rūmų virtuvę, kur pamatysite atvirus židinius su masyviais žalvariniais puodais, iešmus ant kurių kepdavo veršiukus. Pasivaikščiosite prancūziško stiliaus parko takeliais, pasigrožėsite žydinčiomis gėlėmis.

Atvykstame į Dobelę. Atvykę mes apžiūrėsime:

Livonijos ordino pilies griuvėsius (Mūrinė pilis Beržės upės vingyje yra seniausias pastatas Dobelėje, pilis buvo pastatyta XIV a. viduryje medinės žemgalių pilies vietoje.), 

Dobelės liuteronų bažnyčią (Baltieji maldos namai pastatyti 1495 m. Bažnyčioje yra daug unikalių meno dirbinių),

Turgaus aikštę (Aikštė suformuota kartu su bažnyčios statyba 1495 m., ją supa XX a. pradžioje statyti plytiniai dviaukščiai pastatai, kuriuose įsikūrė parduotuvės ir viešbučiai. Po 2011 m. rekonstrukcijos aikštė buvo išgrįsta akmenimis ir pasipuošė fontanu, primenančiu didelį šulinį. Tai didžiausias šulinys Latvijoje)...

Dobelės pasididžiavimas - Pėterio Upičio sukurtas Alyvų sodas. Nuostabiausias jis žinoma pavasarį - alyvų žydėjimo metu. Maždaug 4 ha plote auga daugiau nei 200 įvairių rūšių alyvų ir jų hibridų. Tai didžiausia alyvų kolekcija Baltijos šalyse! Mėgaukitės šio sodo žavesiu ir lai prisipildo juo Jūsų širdys! Turėsite puikią galimybę įsigyti sodinukų žymiai pigiau nei Lietuvoje.

Pabuvoję Dobelėje patrauksime į kitą ne mažiau unikalią vietą - Latvijos Stounhedžą - Puokainių mišką. (Pasaulyje yra daug ypatingų ir mistinių vietovių. Viena iš tokių - Puokainiai - vaizdingas miškas, kuriam paslaptingumo suteikia nepaprasti akmenų telkiniai. Mokslininkai ir ekstrasensai vis dar diskutuoja ir pateikia įvairias teorijas bandydami įminti Puokainių paslaptį. Daugelis čia jaučia savitas energijos sroves, kiti regi vizijas arba priima informacijos srautus. Kartais miške pastebimi anomalūs gamtos reiškiniai. Didesniems akmenims suteikti saviti pavadinimai - Nuotakos akmuo, Laimos stalas, Akmuo - gydytojas, Žiniuonių valtis... Jiems priskiriamos magiškos galios. Padavimai apie čia įvykusius stebuklingus išgijimus skatina daugelį vykti į Puokainius su viltimi susigrąžinti sveikatą ir sielos pusiausvyrą.... 

Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

Kelionės kaina: 25 Eur

Į kelionės kainą įskaičiuota: kelionė patogiu autobusu, ekskursinė programa, kelionės vadovo paslaugos.

Už įėjimą į mokamus objektus moka patys turistai.

Įėjimams į numatytus objektus reikia turėti apie 20  EUR.

Ekskursinių objektų lankymo tvarka ir mokamų objektų bilietų kainos gali keistis.

Organizatoriai pasilieka teisę keisti programą.

  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 600) 977 97
el.p.: ramune@svite.lt
PAKLAUSIMAS


 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS