Šiaurės Kroatija. Poilsis prie Adrijos jūros 8d. | ŠVITĖ
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Šiaurės Kroatija. Poilsis prie Adrijos jūros 8d.


1 diena

 

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją (Slovakiją) su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena

 

Pusryčiai. Išvykimas iš viešbučio. Kelionė per Čekiją, Austriją, Slovėniją. Atvykimas į Slovėnijos sostinę -  Liublianą. Trumpa ekskursija po miestą: rotušė, XIII a. barokinė Šv. Mikalojaus katedra, Robba fontanas, simbolizuojantis tris upes - Savą, Krką ir Liublianicą. Išvykimas į Kroatiją. Kelionė per Slovėniją, Kroatiją. Vakare atvykimas į kurortą prie Adrijos jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje (pensione).

 

3-6 dienos

 

Poilsis prie Adrijos jūros Kroatijoje -  unikalios gamtos bei turtingo kultūrinio palikimo krašte. Čia  jaukūs ir saugūs senoviniai miesteliai, pribloškiantys kalnų peizažai, paslaptingi urvai, skaidri jūra, saulė, puikūs žmonės ir gardus maistas ...

Dovanojame dienos išvyką  ekskursiją į *Plitvicos ežerų nacionalinį parką - vieną nuostabiausių gamtos sutvertų stebuklų Kroatijoje, saugomą UNESCO.  Miškingame slėnyje yra 16 didelių ir mažų ežerų, kurie formavosi daugelį tūkstantmečių, kol atsirado juos jungiančios kaskados, kriokliai bei požeminiai vandens tuneliai. Bendras ežerų ilgis – 8 km. Aukščio skirtumas tarp aukščiausio ir žemiausio ežero – 133 metrai. Skaidriuose ežerų vandenyse veisiasi tingūs upėtakiai, kuriems patinka lydėti paežere vaikščiojančius poilsiautojus, tikintis gauti duonos trupinių. Parkas yra karstinėje vietovėje, kurioje daug įgriuvų ir olų. Važiuojate traukinuku, einate pėsčiomis ežerų pakrantėmis bei plaukiate laivu didžiausiu Kozjak (Ožiuko) ežeru. Natūraliai susiformavęs unikalus gamtovaizdis, gausi ir įvairi augalija, turtinga kontrastingų spalvų gama padovanos ramybės ir harmonijos pojūtį. Vakare grįžimas į kurortą.

Jūsų pažinčiai su egzotiška šalimi siūlome šias mokamas išvykas:

Dienos išvyką į **Istrijos pusiasalį. Jei šalį ar net jos regioną bandytume nusakyti pagal kvapą ir spalvą, labiausiai į vakarus nutolęs Kroatijos regionas Istrija tarp amžinai žaliuojančių medžių mėlynuotų kaip jūra ir kvepėtų levandomis. Keliaujame į antikinį Pulos miestą, kuriame gausu įspūdingų paminklų iš romėnų laikų. Aplankome Pulos amfiteatrą, vieną iš šešių didžiausių iki šiol išlikusių romėnų amfiteatrų (Ia.). Vėliau ekskursija po senamiestį, kurios metu apžiūrime Heraklio vartus (Ia.), Sergijaus arką (Ia.), Augusto šventyklą (Ia.), stovinčią romėnų forumo vietoje, senąsias šv.Marijos, šv.Pranciškaus ir šv.Mikalojaus bažnyčias. Kelionę tęsiame po Istrijos pusiasalį. Vykstame į mažą žvejų miestelį – Rovinį. Pasivaikštome siauromis gatvelėmis, apsuptomis barokinių ir renesansinių namų.  Pakylame į kalvos viršūnę, kur stovi šv.Eufemijos katedra,  Varpinės bokštas yra šv.Morkaus aikštės bokšto Venecijoje kopija. Nuo kalvos atsiveria nuostabus reginys į jūrą. Išvykę iš Rovinio judame link Porečo. Pravažiuojame vieną iš Kroatijos gamtos stebuklų – Limos kanalą – fiordą. Tai tikrų tikriausias fiordas – siauras jūros liežuvis, kelis kilometrus įsiterpęs į sausumą. Nepakartojamo kolorito šiai vietovei suteikia miškais apaugusios kalvos, kurios leidžiasi į vandenį. Atvykstame į romėnų įkurtą Porečo miestą. Apžiūrime VIa. statytą Eufrazijaus baziliką (UNESCO pasaulio paveldas), bizantinį šedevrą, kurį puošia nuostabios mozaikos. Pasivaikštome po senamiestį, saugomą fotogeniškų uolų. Laisvas laikas. Vakare grįžimas į kurortą.

Dienos išvyką į **Veneciją. Ryte išvykimas iš kurorto. Kelionė per Kroatiją, Slovėniją, Italiją.  Atvykimas į Veneciją – unikalų savo padėtimi miestą pasaulyje. Apžvalginė ekskursija: šurmuliuojanti Šv. Morkaus aikštė, bažnytinės ir politinės valdžios simbolis – puošnioji bizantinė *Šv. Morkaus bazilika su garsiuoju Aukso altoriumi, *varpinė, buvusios valstybės valdovų iškilioji rezidencija – *Dožų rūmai – gotikos šedevras, Rialto tiltas, nuo kurio atsiveria puikūs Didžiojo kanalo vaizdai, Venecijos gatvelių ir kanalų labirintai. Laisvas laikas, kurio metu siūlome paklaidžioti siauromis gatvelėmis, pajusti jaudinančią didingo ir spindinčio viduramžių miesto atmosferą, romantiškai *paplaukioti gondolomis Venecijos kanalais. Kelionė per Italiją, Slovėniją, Kroatiją. Vakare grįžimas į kurortą.

Plaukimą laivu į didžiausią  **Brijuni salyno salą Didijį Brijuną. Ryte išvykimas iš kurorto. Kelionė į Fažana uostą, iš kur prasideda plaukimas laivu į Brijuni salyną, garsėjantį švelniu klimatu. Brijuni salynas, kurį sudaro 14 salų, 1983m. paskelbtas nacionaliniu parku. Austrijos-Vengrijos imperijos laikais Didžiojo Brijuno sala buvo žinoma kaip Austrijos Rivjera - prabangi atostogų vieta imperijos turtingiesiems ir galingiesiems. XXa. po II-ojo Pasaulinio karo, Kroatijai tapus komunistinės Jugoslavijos dalimi ir ir saloje  apsigyvenus diktatoriui maršalui Tito, Didysis Brijunas įžengė į spalvingiausią savo istorijos etapą – tapo geidžiamiausiu komunistinių vadovų poilsio kurortu.  Baltojoje viloje buvo įregta Tito vasaros rezidencija, įkurtas privatus zoologijos sodas, safario parkas. Čia nuolat lankėsi garsiausi pasaulio žmonės. Ekskursija po salą turistiniu traukinuku, kurios metu pamatysite 1700 metų senumo alyvmedį, senojo forto liekanas, romėnų vilos griuvėsius, pilies liekanas, Tito vasaros rezidenciją -  Baltąją vilą, safario parką. Vakare grįžimas į kurortą.

 

7 diena

 

Pusryčiai. Išvykimas į Slovėniją. Vieno nuostabiausių gamtos stebuklą – *Postoinos urvų lankymas. Upės vanduo suformavo apie 20 km ilgio įvairaus dydžio galerijų, kambarių ir koridorių labirintus. Stalagmitų amžius čia siekia iki 192 tūkstančių metų. Vivariume pamatysite Proteus anguinus žuvį, gyvenančią visiškoje tamsoje ir šaltyje. Netoli urvų – įspūdingiausias statinys visoje Slovėnijoje – dramatiškai pakibusi viduryje 123 m aukščio uolos *Predjamos pilis. Išvykimas iš Slovėnijos. Kelionė per Austriją su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į Čekiją (Slovakiją). Nakvynė viešbutyje.

 

8 diena

 

Pusryčiai. Išvykimas iš viešbučio. Kelionė per Čekiją (Slovakiją), Lenkiją. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

 

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 3600 km


Įskaičiuota į kelionės kainą

  • Kelionė autobusu,
  • 2 tarpinės nakvynės su pusryčiais viešbučiuose,
  • 5 nakvynės kurote viešbutyje, pensione (privačiame sektoriuje, turistinės klasės viešbutyje) su pusryčiais ir vakariene,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą

  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, (**) mokamos ekskursijos, (*) pažymėtas mokestis už vietinių gidų paslaugas ne lietuvių kalba Liublijanoje; kai kurių miestų turistiniai mokesčiai,  kurorto mokestis (suaugusiems – 7 EUR, jaunimui nuo 12 iki 18 m. – 6 EUR, vaikams iki 12 metų – nemokamai).
  •  *MOKAMIEMS OBJEKTAMS  TURĖTI: ~ 70 EUR.
  • **MOKAMOS EKSKURSIJOS, organizuojamos susidarius ne mažesnei kaip 20 turistų grupei: Dienos išvyka į Istrijos pusiasalį – 35 EUR; Dienos išvyka į Veneciją - 60 EUR (laivas iki San Marko aištės įskaičiuotas į ekskursijos kainą); Dienos išvyka į Didijį Brijuną – 40 EUR
  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 600) 977 97
el.p.: ramune@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 8 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:269.1 €
PAKLAUSIMAS


 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS