Neregėta Estija 3 d. | ŠVITĖ
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Neregėta Estija 3 d.


1 diena. Anksti ryte išvykstame iš Lietuvos. Kelionė per Latviją. Pakeliui pravažiuojame nuostabaus grožio Gaujos nacionalinį parką.  Atvažiuojame į Tartu. Tai antras pagal dydį Estijos miestas, šalies intelektualų ir kultūros centras. Jame yra seniausias Estijos universitetas, įkurtas 1632 m. švedų karaliaus Gustavo II Adolfo. Ekskursija po miestą: miesto istorinės pilies Tomės kalva, Universitetas, Rotušės aikštė, Besibučiuojančių studentų fontanas-vienas iš miesto simbolių, Domo katedros griuvėsiai, Šv.Jono bažnyčia su apžvalgos aikštele, Angelų ir Velnių tiltai ir kt. Aplankome 1761m. Pamūšyje, Pakruojo rajone gimusio karvedžio Barklajaus de Tolio paminklą. Laisvas laikas, kurio metu pageidaujantys gali aplankyti Mokslo centre AHHAA**. Tęsiame kelionę per Estiją. Netoliese nuo Kolkjos galima užsukti į neogotikiniu stiliumi XIX a. pabaigoje pastatytą Alatskivi pilį, viliojančią romantiškais baltais bokšteliais. Tai -  vokiečių architektūros perlas Baltijos šalyse. Esant galimybei, susipažįstame su Alatskivi pilimi*. Nakvynė viešbutyje Tartu.

2 diena. Pusryčiai . Vykstame į Kuremae. Kuremae garsėja rusų stačiatikių Puhtitsos vienuolynu*. Tai -  viena įdomiausių Estijos įžymybių.  XVI a. šioje vietoje iškilo nedidelė ortodoksų šventykla. 1891 m.  įkurtas vienuolynas, kuriame dabar gyvena apie 170 vienuolių seserų. Kompleksui priklauso 6 bažnyčios, iš kurių didžiausia yra stulbinančio grožio - Dievo Motinos Užmigimo katedra, pastatyta 1910m. Ekskursija po vienuolyno valdas su vietiniu gidu - vienuole (Pastaba. Moterys turi būti su skaromis ant galvų ir skaromis pridengti kojas – negalima moterims su kelnėmis). Toliau vykstame į  Estijos šiaurėje įsikūrusią Kotla Jarve. Čia aplankome Skalūnų muziejų *– po žeme, buvusiose skalūnų kasyklose, įrengtą muziejų. Čia galima pasivaikščioti šachtų tuneliais ir labirintais, arba pasivažinėti senoviniu veikiančiu šachtininkų traukinuku. Į tunelius galima patekti su gidais, buvusiais šachtų darbininkais, kurie mielai papasakos šachtos istoriją bei suteiks informacijos apie iškasenų išgavimo technologijas. Laisvas laikas .Toliau vykstame didžiausio Estijoje Valastės krioklio, kurio vanduo krenta iš 30 m aukščio . Valastės krioklys ypač įspūdingas žiemą: šaltuoju metų laiku šaltis ir nuo jūros pučiantis vėjas suformuoja didžiulius varveklius. Virš krioklio yra įrengta apžvalgos aikštelė. Pasigrožėję vaizdais, keliaujame į Taliną. Nakvynė viešbutyje Taline.

3 diena. Pusryčiai . Estijos sostinės istorija mena rusų, švedų, danų, lenkų valdymo metus. Šiandien čia galima pamatyti gotiką ir baroką, pilis ir vienuolynus, stačiatikių maldos namus ir viduramžių pastatus. Vingiuotų, akmenimis grįstų gatvelių labirintuose turistų laukia turtinga miesto istorija. Ekskursija pėsčiomis po Talino senamiestį, įtrauktą į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą,: Tompea pilis, kurioje įsikūręs Estijos parlamentas, ir Hermano bokštas, A.Nevskio ortodoksų katedra, XVI a. gotikinė Domo katedra, apžvalgos aikštelės, nuo kurių atsiveria nuostabus vaizdas į Talino įlanką ir senamiestį, „Trumpoji koja“, miesto Rotušės aikštė, „bandelių“ skersgatvis, miesto amatininkų ir „Juodagalvių“ gildijos pastatai, senieji Viru vartai, „Storosios Margaritos“ bokštas, kuriame įrengtas laivybos muziejus. Laisvas laikas. Kelionė per Estiją, Latviją. Vėlai vakare grįžtame į namus.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė patogiu autobusu; 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) - bilietai į mokamus objektus ~ 40 EUR ; (**) - papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu.


Pastabos

objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose, kelionės vadovas ekskursijų neveda.


Kelionės priemokos

Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.) 6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.) 9,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.) 15,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.) 4,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.) 4,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.) 3,00 €
Vienvietis kambarys 20,00 €
  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 600) 977 97
el.p.: ramune@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 3 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:131.12 €
PAKLAUSIMAS


 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS