Italija. Riminis - Adrijos jūros perlas 9d. | ŠVITĖ
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Italija. Riminis - Adrijos jūros perlas 9d.


1 diena

 

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją (Slovakiją) su trumpais sustojimais poilsiui. Nakvynė viešbutyje.

 

2 diena

 

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Vokietiją, Austriją. Atvykimas į Insbruką. Insbrukas –Tirolio sostinė, kuri buvo žinoma jau XIII a. Tai menininkų ir laikrodininkų miestas, o taip pat – vienas iš legendinių šalies slidinėjimo kurortų. Visame pasaulyje žiemos sporto sostine vadinamas miestas traukia ne tik slidininkus puikiai paruoštomis trąsomis, bet ir žingeidžius keliautojus senovės dvelksmu bei įspūdingu kultūriniu paveldu. Ekskursija po miestą: *Imperatoriaus rūmai, XVI a. rūmų katedra *Hofkirche, kurios kriptoje ilsisi Imperatoriaus Maksimiliano I-ojo palaikai, miesto bokštas, „Auksinio stogelio“ namas. *Pasikėlimas funikulieriumi į Olimpinio stadiono apžvalgos aikštelę, iš paukščio skrydžio atveriančią Tirolio sostinės ir ją supančių kalnų vaizdą. Laisvas laikas senamiestyje. Išvykimas iš Insbruko. Kelionė per Alpių kalnus į Italiją.  Nakvynė viešbutyje.

 

3 diena

 

Pusryčiai. Kelionė per kalnus grožintis aukščiausiomis Dolomitinių Alpių viršukalnėmis. Atvykimas į vieną garsiausių pasaulyje Italijos slidinėjimo kurortų Cortina d‘Ampezo. Tarp Alpių įsispraudęs kurortas vadinamas itališkuoju Monaku. Laisvas laikas kurorte arba, esant galimybei, *kėlimasis keltuvu į Tolfana Di Mezzo viršūnę (3244 m.), nuo kurios atsiveria vaizdas į uolėtus Alpių šlaitus, didingas viršūnes, šlaituose boluojančius sniego lopinėlius, žydinčias alpines pievas, miškingus slėnius. Išvykimas iš kalnų kurorto. Kelionė į vieną iš Riminio Rivjeros kurortų. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

4 diena

 

Pusryčiai. Poilsis prie Adrijos jūros arba nemokama dienos išvyka į San Marino respubliką ir Riminio kurortą. Nykštukė - San Marino respublika (UNESCO kultūros paveldas). Ištikimiausi gyventojai, klaidžiojantys turistai, visa supanti gamtos ramybė, meno stebuklai bei nematyta architektūra telpa valstybėje – nykštukėje. Visa tai – San Marino didybės priešpriešų stebuklas. Apžvalginė ekskursija valstybės ant Titano kalno sostinėje: Valstybės rūmai, Laisvės aikštė, katedra, tvirtovės gynybiniai bokštai, siaurų gatvelių labirintas. Laisvu laiku pasivaikščiosite viduramžiškomis gatvelėmis, kuriose gausų įvairių parduotuvėlių, restoranų. Pageidaujantys galės paragauti san mariniečių nacionalinio patiekalo „piadinos“ – suktinuko su sūriu, džiovinta mėsa ir daržovėmis. Išvykimas iš San Marino. Ekskursija po Riminį. Riminio kurortas, gimtasis Federiko Felinio miestas, vadinamas Adrijos jūros perlu. Ilgi smėlio paplūdimiai, nuostabus klimatas, skanus maistas, draugiška atmosfera į šį Italijos kurortą kasmet privilioja tūkstančius turistų. „Ariminum“ – senovinis Riminio pavadinimas. Netoli Riminio teka garsioji Rubikono upė, kuri siejama su Gajaus Julijaus Cezario vardu ir jo posakiu „peržengti Rubikoną“. Atgimimo epochoje čia valdė didysis Errico Malatesta, palikęs po savęs katedrą ir rūmus, taip pat čia gimė žymusis Federikas Fellini. Ekskursijos metu, susipažinsite su puikia pirmojo miesto, kurį šiaurės Italijoje įkūrė romėnai, istorija. Taip pat pamatysite: Federiko Fellini namą, Tiberijos imperatoriaus tiltą, senovės romėnų tiltą, Augusto Triumfo arką, San Giuliano priemiestį, Cavuro ir trijų kankinių aikštę, Šv. Augustino bažnyčią, Malatesto šventyklą ir kitas lankytinas vietas. Grįžimas į kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

5 diena

 

Pusryčiai. Poilsis prie Adrijos jūros arba **mokama visos dienos išvyka į Asyžių, Perudžą ir Gubijo. Kelionė po Umbriją. Atvykimas į Asyžių – viduramžius menantį nedidelį miestą, tikrą ramybės uostą, apsuptą ilgaamžių alyvmedžių sodų. Gražiajam Asyžiui populiarumą atnešė čia gyvenęs ir Dievo žodį skelbęs katalikų šventasis, vienuolis Šv. Pranciškus Asyžietis,  minimas Italijos, gyvūnų, prekybininkų, katalikybės plėtros globėjas, gimęs 1181 m. Jis įkūrė pranciškonų vienuolių, Šv. Klaros seserų bei Pranciškonų pasauliečių – Tretininkų ordinus. Dauguma Asyžiuje esančių pastatų, gatvelių, vienaip ar kitaip susiję su įkvepiančiu Šv. Pranciškaus gyvenimu, todėl mieste visada gausu piligrimų. Aplankysite Šv. Pranciškaus baziliką, kurioje palaidotas šventasis. Tai viena didingiausių krikščioniškų šventovių. Bazilika, kaip Šv. Pranciškaus palaidojimo vieta pradėta statyti 1228 m. praėjus dvejiems metams po jo mirties. Giotto ir kitų dailininkų freskose pavaizduojamas Šv. Pranciškaus gyvenimas ir ekstazė. Asyžius taip pat ir Šv. Klaros miestas. Šventoji klarisių ordino steigėja palaidota jos vardo Bazilikoje – Basilica de Santa Chiara. Vykstate į Umbrijos regiono, kuris dar vadinamas žaliąja Italijos širdimi sostine – Perudža. Kadaise Perudža buvo vienu svarbiausių etruskų miestų, strategiškai įsikūrusių ant kalvos. Umbrijos regiono viduramžių miestas gali pasigirti dailiu senamiesčiu, tad pasivaikščiojimas senovinėmis siauromis grįstomis gatvelėmis yra būtinas, norint susipažinti su miestu. Perudža garsėja šokoladu bei kasmet spalio mėnesį vykstančiu šokolado festivaliu. Nuo 1993 metų šis festivalis laikomas didžiausiu su šokoladu susijusiu įvykiu Europoje. Mieste lankysite Rotušę, XV a. Katedrą, San Pietro šventovę ir San Domenico -  didžiausią bažnyčią Umbrijos regione. Išvykstate į Gubijo, kuris dėl viduramžiškiausio srities miesto titulo varžosi net su Asyžiumi. Mieste galybė vingiuotų gatvelių, kuriose stovi terakotinėmis čerpėmis dengti namai. Vaizdingo kraštovaizdžio miestui suteikia  miškingi Apeninų kalnai. Apžvalginė ekskursija po miestą: XIII a. Katedra, išsiskirianti cilindriniu skliautu, kurio grakščios arkos simbolizuoja maldai sudėtas rankas, XIII a. rūstieji Palazzo del Bargello rūmai. Anot tradicijos, tris kartus apėję aplink netoliese esantį Fontana dei Matti – dar vadinamą „Pamišėlių fontanu“, žmogus netenka proto. Išvysite San Francesco bažnyčią, miesto rūmus ir kunigaikščių rūmus su renesansiniu kiemu. Grįžimas į kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

6 diena

 

Pusryčiai. Poilsis prie Adrijos jūros arba pageidaujantys miesto transportu gali nuvykti į vandens pramogų parką „Aquafun“. Po pietų siūlome **mokamą vakaro išvyką į Gradaros tvirtovę su viduramžių renginiu pilyje (renginys už papildomą mokestį). Gradara – viduramžių miestelis su senovine tvirtove, iškilusia 142 metrų aukštyje virš jūros lygio. Nuo tvirtovės sienų atsiveria nuostabūs panoraminiai vaizdai į alyvuogių ir vynuogių laukus, Adrijos jūrą ir Karpenijos kalnus. Gradaros tvirtovė yra viena geriausiai išsaugojusi viduramžišką pilių struktūrą Italijoje. Šią pilį „Dieviškojoje komedijoje“ apdainavo Dantė Aligjeris. *Ekskursijos po pilį metu, apžiūrėsite pilies menes, nusileisite į požemius. Po ekskursijos dalyvausite *viduramžiškame vakare „Ketvirtadieniai pilyje“, kuris nukels mus pora amžių atgal – į viduramžius.  Grįžimas į kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

7 diena

 

Pusryčiai. Poilsis prie Adrijos jūros arba **mokama visos dienos išvyka į Urbiną ir sūrio bei vyno degustacija. Kelionė į Urbino miestą įsikūrusį ant dviejų kalvų – Metauro ir Foljo. Jis išsaugojo nepakartojamą viduramžiško miesto įvaizdį. Urbino istorinis centras įtrauktas į UNESCO kultūros paveldo sąrašą. Garsiausias Urbino paminklas – Dukalės rūmai (XV a. vidurys), pastatyti hercogui Federikui III da Montefeltro. Rūmus projektavo garsus to meto architektas Lučianas Laurana. Šiandien čia įsikūrusi Nacionalinė Markės galerija – vienas iš reikšmingiausių Italijos renesanso meno muziejų (P. della Francesca, L. Laurana, Raffaelo darbai). Urbino miestas didžiuojasi čia gimusiu tapytoju bei architektu, Renesanso genijumi – Rafaeliu Santi. Mieste galima aplankyti Rafaelio namą ir Nacionalinę galeriją, kurioje saugomos retos šio meistro drobės. Išvykimas į vieną iš Umbrijos regiono ūkių, kuriame susipažinsite su sūrių gamyba, degustuosite šio krašto vyną. *Teatralizuota sūrio ir vyno degustacija. Vakare grįžimas į kurortą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

 

8 diena

 

Pusryčiai. Išvykimas iš kurorto. Kelionė per Italiją, Austriją. Atvykimas į šeštą pagal dydį Austrijos miestą Klagenfurtą – Karintijos žemės sostinę. Trumpos ekskursijos metu susipažinsite su istorine vieta - Alter Platz aikšte, kurioje dauguma namų yra XVII a., Welzern rūmais, Auksinės žąsies namais - seniausiu išlikusiu namu Klagenfurte. Alter Platz aikštėje tikrai rasite kuo pasigrožėti. Tarp Alter Platz ir Šv. Dvasios aikščių stovi Landhaus pastatas. Jo statybos tęsėsi net 20 metų. Iš pradžių pastatas buvo skirtas Karintijos žemės valdžiai, tačiau ilgai netrukus jis tapo politikos ir visuomenės reikalų centru, kuriame vykdavo pokyliai, vestuvių iškilmės ir kiti svarbūs susirinkimai. Šiuo metu istoriniame pastate posėdžiauja Karintijos parlamentas... Išvykimas iš Klagenfurto. Kelionė per Austriją, Čekiją. Nakvynė viešbutyje.

 

9 diena

 

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją, Lenkiją. Vėlai vakare grįžimas į Lietuvą.

 

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 4600 km.


Įskaičiuota į kelionės kainą

  • Kelionė autobusu,
  • 8 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais (5 iš jų Riminio Rivjeros kurorte prie Adrijos jūros),
  • 5 vakarienės Italijoje,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą

  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, bilietai į mokamus objektus, miesto transporto bilietai Perudžoje ir Gubijo, vietinių gidų paslaugos Perudžoje, Gubijo, arbatpinigiai, pietūs, nepaminėtos vakarienės, asmeninės išlaidos, papildomos paslaugos, kurorto mokestis – 7 EUR asmeniui.
  • Lankomi mokami objektai neįskaičiuoti į ekskursijos kainą.
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~ 50-100 EUR.
  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 600) 977 97
el.p.: ramune@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 8 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:359 €
PAKLAUSIMAS 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS