Baltarusija 3 d. | ŠVITĖ
Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Baltarusija 3 d.


1 diena. Ryte išvykstame iš Lietuvos. Vykstame į vieną seniausių  Baltarusijos miestų - Gardiną, buvusį  Vytauto Didžiojo miestą. Ekskursiją po  šį didingą miestą pradėsime aplankydami senosios Vytauto pilies griuvėsius, apžiūrėsime naująją Gardino pilį, Šv. Boriso ir Glebo  cerkvę, statytą dar XII amžiuje  ir minimą Volynės  metraščiuose, kuri mūsų dienomis vertinama, kaip senosios  Rusios  ir bizantiškosios  architektūros  stiliaus pavyzdys, dabar ji vadinama Koložos cerkve. Taip pat pamatysime  Tyzenhauzų aikštę, bernardinų bažnyčią, liuteronų kirchę,  Gardino teatro  pastatą. Laisvas laikas. Vykstame į Ružanus. Ružanai – šiandien nedidelis miestelis, keleivį pasitinkantis lietuvių magnatų – valstybininkų ir mecenatų Sapiegų – rezidencija. Tiesa, iš didingų rūmų likę tik griuvėsiai, tačiau net ir jie leidžia suvokti buvusių rūmų puošnumą. Apsilankome muziejuje*. Toliau kelionę tęsime link mistinių legendų apipinto XVII amžiuje pastatyto Žirovičių vyrų stačiatikių vienuolyno. Ekskursiją po vienuolyną veda patys vienuoliai*. Tai vienas reikšmingiausių Baltarusijos dvasinių centrų, kuriame jau ne vieną šimtmetį saugoma stebuklinga Dievo Motinos ikona. Vienuolynas XVII a. buvo laikomas didžiausiu visoje Lietuvos ir Baltarusijos teritorijoje. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai.  Vykstame į Slonimą. Tai istorinis miestelis, įsikūręs prie Ščiaros upės, kurio seniūnai buvo žymių LDK giminių atstovai: Chreptavičiai, Oginskiai, Valavičiai ir Sapiegos. Kelionę tęsime senųjų Lietuvos pilių link, kur kiekviename kilometre įsispaudę LDK pėdsakai. Pirmiausia aplankysime Naugarduką. Tai vienas seniausių ir reikšmingiausių Lietuvos Didžiajai Kunigaikštystei daugiau kaip 500 metų priklausęs miestas. Ekskursijos metu apžiūrime: Vytauto laikų pilies liekanas, vietos gyventojų supiltą kalnelį Adomui Mickevičiui atminti, Mindaugo kalvą, Viešpaties Atsimainymo bažnyčią, kurioje tuokėsi Jogaila su ketvirtaja žmona Sofija, čia krikštytas ir Adomas Mickevičius. Vykstame į Miro miestelį. Aplankome Miro pilį* . Tai yra viena didžiausių ir geriausiai išlikusių pilių Baltarusijoje. Miro pilies likimą galima laikyti laimingu. 2000 metais ji įtraukta į UNESCO saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą. Tuomet prasidėjo intensyvi pilies rekonstrukcija. UNESCO globa reiškia, kad Mirui negresia sunykimo pavojus, ir kad pilis LDK vardą ir šlovę primins ateities kartoms. Vykstame į Nesvyžių. Tai – garsiausių Lietuvos didikų ir nekarūnuotų LDK karalių Radvilų, tėvonija. 108 ha užimantis Radvilų pilies architektūrinis rezidentinis istorijos ir kultūros ansamblis – pati įspūdingiausia giminės valda LDK. Nesvyžius Radviloms priklausė 400 metų (1513–1939). Apžiūrime Nesvyžiaus pilies ansamblį* (kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą), restauruotus Slucko vartus, Dievo kūno bažnyčią, esant galimybei – ir Radvilų šeimos kriptą*. Vykstame Minsko link. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai. Ekskursija po Minską* autobusu ir pėsčiomis: pamatysite vyriausybės rūmus, Svisločės upės pakrantę, sporto kompleksus, Rotušę, Šv. Mergelės Marijos katedrą, kurios altorių puošia paveikslas, dovanotas Romos popiežiaus; aplankysite „Ašarų salą“. Vyksime prie Baltarusijos Nacionalinės bibliotekos. Laisvas laikas. Vykstame į Mykolo Kleopo Oginskio išpuoselėtus „Šiaurės Atėnus“, kitaip vadinamus Zalese, kur aplankome Oginskio dvarą*. Zalesėje M. K. Oginskis sukūrė savo garsųjį polonezą „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Pakeliui namo trumpam sustojame Krėvoje. Šiuo metu tai atokus Baltarusijos kaimas, žinomas dėl išlikusių kadaise garsios Krėvos pilies griuvėsių. XIVa. čia stovėjo gardinio tipo pilis. Šiandien ją mena lauko riedulių mūro likučiai ir pasakojimai apie čia įvykdytą sąmokslą prieš didįjį kunigaikštį Kęstutį ir Vytauto pabėgimą iš pilies.  Vėlai vakare grįžtame į Lietuvą.

Pastaba. Gegužės 01d. M.Oginskio dvaras Zalesėje bus lankomas iš išorės, muziejus nedirba.


Į kelionės kainą įskaičiuota

kelionė autobusu; 2 nakvynės viešbučiuose su pusryčiais; kelionės vadovo paslaugos; ekskursinė programa; kelionės dokumentų sutvarkymas.


Į kelionės kainą neįskaičiuota

(*) – bilietai į mokamus objektus, vietinių gidų paslaugos ~ 25 EUR; (**) – papildomos pasirenkamos ekskursijos ir pramogos; grupinė Baltarusijos viza ~25 EUR, individuali viza ~ 40 EUR (padaroma per 9 d.d.), skubi viza ~ 70 EUR (per 2d.d.). Vizų kainos gali keistis; medicininių išlaidų draudimas kelionės metu ( privalomas).


Pastabos

Gegužės 01d. M.Oginskio dvaras Zalesėje bus lankomas iš išorės, muziejus nedirba. pirkdami kelialapį, reikalaukite šios kelionės atmintinės; objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali keistis; bažnyčiose, muziejuose ir kituose mokamuose objektuose kelionės vadovas ekskursijų neveda; vykstant į šią kelionę, reikalingas ne trumpiau kaip 3 mėn. po kelionės pabaigos galiojantis Lietuvos Respublikos piliečio pasas. Dėl Baltarusijos pasienio tarnybų darbo ypatybių, įvažiuojant į Baltarusiją, galimi užtrukimai pasienyje.


Kelionės priemokos
Baltarusijos viza (grupinė) per 9 d.d.25,00 €
Baltarusijos viza (individuali)40,00 €
Baltarusijos viza (skubi)70,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (61-70 m.)6,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (71-75 m.)10,00 €
Medicininių išlaidų draudimas senjorui (76-80 m.)16,00 €
Medicininių išlaidų draudimas suaugusiam (26-60 m.)4,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui (4-10 m.)4,00 €
Medicininių išlaidų draudimas vaikui / jaunimui (11-25 m.)3,00 €
Vienvietis kambarys45,00 €
  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 26 29 000, mob. (8 600) 977 97
el.p.: ramune@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 3 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:134.1 €
PAKLAUSIMAS 
UŽSISAKYTI NAUJIENAS