Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Kelionės autobusu


Apulija – neatrastoji pietų Italija 11d.

1 diena

Anksti ryte išvykimas iš Lietuvos. Kelionė per Lenkiją, Čekiją (Slovakiją) su trumpais sustojimais poilsiui. Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė į Štiriją, užburiančią gamtos grožiu. Gilūs slėniai, iš kurių ryte ir vakare sklaidosi miglos, kalvų šlaitai, išmarginti skirtingomis miškų, javų, vynuogienojų, vaismedžių sklypų spalvomis. Valstiečių namai išsirikiavę palei kalvomis bėgančius keliukus, soduose sukasi mediniai malūnėliai. Atvykimas į *Egenbergo rūmus – reikšmingiausią baroko architektūros rūmų kompleksą Štirijos žemėje. Šie rūmai – tai princo Hanso Ulricho fon Egenbergo vasaros rezidencija, 1625m. italų architekto Pietro de Pomio perstatyti iš anksčiau čia stovėjusios gotikinės pilies. Rūmai atspindi kosmoso ir visatos harmoniją. Pažintis su įspūdingomis rūmų menėmis, susietomis su Grigaliaus kalendoriumi. Laisvas laikas, kurio metu siūlome pasivaikščioti po rūmus supantį parką. Išvykimas į Italiją. Atvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Kelionė per Šiaurės Italiją. Atvykimas į Bolonijos sostinę – Boloniją. Muzikoje Bolonija vadinama “sena dama” ir tai visiška teisybė. Tačiau Italijoje Bolonija sugeba išlikti amžinai jauna. Čia 1088m. įkurtas seniausias Europoje universitetas, todėl šis miestas nuo senų laikų yra svarbus akademinio gyvenimo centras. Tokios aplinkybės nuo pat viduramžių formavo savitą miesto gyvenimą ir užtarnavo jam „išsilavinusios Bolonijos” vardą. Šis miestas – tai atversta knyga, kurios gatvės, bokštai ir arkados mums pasakoja turtingą miesto istoriją. Pažintis su senamiesčiu: Didžioji aikštė, Neptūno fontanas, Petronio bazilika, kuri laikoma vienu didžiausių Italijos viduramžių pastatų iš plytų, Garisenda ir Asinelli – patys žymiausi iš išlikusių svyrančių bokštų, yra miesto simboliai, Garisenda bokštas toks garsus, kad yra paminėtas net Dantės “Dieviškojoje komedijoje”, Šv. Stepono abatija – tai keistas keturių viduramžių bažnyčių ansamblis po vienu stogu, Bolonijos universitetas. Laisvas laikas. Išvykimas iš Bolonijos. Kelionė per Italiją link Apulijos. Atvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Kelionė į Apulijoje esantį Gargano pusiasalį – „bato pentiną“. Čia kalnų pievas keičia šimtamečiai miškai, kalnų miestelius pajūrio kurortai ir, žinoma, uolėtos pakrantės, smėlio paplūdimiai ir smaragdinės spalvos Adrijos jūros vanduo. Atvykimas į seną ir labai jaukų Vieste miestelį, kuris ypač atgyja vakarais. Siaurutės senamiesčio gatvelės, vingiuodamos tarp baltų viduramžiškų pastatų, sukuria natūralų labirintą, kuriame tiesiog ir norisi „pasiklysti“. Šurmuliuojantys restoranėliai, nepakartojamas ore sklandantis itališkos virtuvės kvapas, netikėtose vietose į jūrą atsiveriančios terasos – sunku nesižavėti! Laisvas laikas. Išvykimas į Monte Sant Andželo grotą. Į šią vietą turistus ir piligrimus traukia Šv. Mykolo Archangelo grota, kurioje jis pirmą kartą pasirodė Va. Viduramžiais tai buvo viena lankomiausių grotų Europoje po San Mišelio vienuolyno Normandijoje. Įspūdingoje grotoje, į kurią patenkama leidžiantis laiptais, yra šventykla, stebuklingas šaltinis, nuo seno garsėjęs gydomosiomis savybėmis. Šią vietovę lankė ne tik vienuoliai, popiežiai, bet ir normanų, Sicilijos, Neapolio, Italijos karaliai. Kelionė į tėvo Pijaus miestą San Džovani Rotondą. Čia tėvas Pijus, kapucinų kunigas, praleido didžiąją savo gyvenimo dalį. 1918 m. rugsėjo 20 d., penktadienio rytą, melsdamasis priešais Nukryžiuotąjį senos bažnyčios chore, jis gavo stigmas – Kristaus žaizdas, kurios kraujuojančios ir atviros išliko jo kūne pusę amžiaus, iki pat mirties. Jonas Paulius II-asis tėvą Pijų paskelbė šventuoju. Šio vienuolio pastangomis San Džovani Rotondo buvo pastatyta ligoninė, slaugos ir piligrimų namai. Esant galimybei regiono ūkio lankymas, vietinio alyvuogių aliejaus, sūrių ir vynų *ragavimas. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai. Išvykimas į senovinės požeminės upės suformuotus *Kastelanos urvus. Šie urvai laikomi pačiu didžiausiu ir svarbiausiu Italijos speleologiniu kompleksu. Gilūs Kastelanos (Castellana) apylinkių urvai ir ilgi jų takai beveik tris kilometrus veda slėpiningais požemiais, kur vanduo – tikra retenybė virš žemės – per tūkstančius metų sukūrė stulbinamą stalagmitų ir stalaktitų pasaulį. Takai vingiuoja maždaug 70 m gylyje. Temperatūra svyruoja nuo 11 iki 15 °C, o drėgnumas kai kur siekia 90 ar net 100 procentų. Tai didžiausi visoje Italijoje karstiniai urvai. Kaip jie susidarė? Dirvožemis sugeria visą atmosferinį vandenį (paviršiuje vandens visiškai nelieka) ir atiduoda jį požeminėms upėms, kurios ir šiandien maždaug 270 m gylyje graužiasi kelią į jūrą.

Kelionė į „Trulių žemę“. Trulis – laikui nepasiduodantis kaimo vietovės pastatas, visada siejamas su Apulija, kaip vienas tipiškiausių valstietiškos Apulijos prigimties išraiškų. Atvykimas į Alberobello miestelį (UNESCO kultūros paveldas). Alberobello itališkai reiškia „gražus medis“. Jo senamiestyje stovi 450 trulių. Siauros gatvelės ir įvairaus dydžio nameliai akinamai baltomis sienomis sukuria pasakišką atmosferą. Apie šį miestelį ir jo trulius sukurta nemažai legendų. Viena jų pasakoja, kaip susipykę broliai padalijo šeimos trulį į du ir pasistatė trulius siamo dvynius. Pasivaikščiosite siauromis miestelio gatvelėmis tarp restoranėlių, suvenyrų parduotuvėlių ir daugybės trulių namelių. Išvykimas į Ostunį – „baltajį miestą“. Ostunis įsikūręs itin gražioje vietoje ant trijų kalvų. Eisite senovinių siaurų gatvelių labirintais, vedančiais pro baltutėlius namus, barus ir restoranus. Ostunio pastatai balti dėl statybose naudojamos klinties. Jų sienos vasarą atspindi saulės šviesą, dėl to juose būna vėsu. 1524 m. miestas tapo kraičiu Bonai Sforcai. Teigiama, kad karalienė Bona valdė liberaliai ir kilniaširdiškai. Aplankysite istorinį miesto centrą, eisite vingriomis gatvelėmis su arkomis. Apžiūrėsite vieną įspūdingiausių statinių – elegantišką vėlyvosios gotikos katedrą su barokiniu interjeru. Nuo apžvalgos aikštelės gėrėsitės Adrijos jūros panorama, besidriekiančiais balto smėlio paplūdimiais ir kopomis. Laisvas laikas. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai. Laisvas laikas prie jūros arba visos dienos išvyka po Salento pusiasalį, garsėjantį vienu įspūdingiausių kraštovaizdžių Italijoje. Jį iš rytų skalauja Adrijos, o iš vakarų – Jonijos jūros. Menas, istorija, kultūra, laukinė gamta ir krištolinė jūra – Salento krantai tiesiog užburia. Tai nepaliestas žemės lopinėlis tarp vakarinių Jonijos ir pietinių Adrijos jūrų krantų, kur tarpusavyje neįtikėtinai dera uolos ir smėlis, kur romantiški fiordai ir mažos nuošalios įlankėlės, natūralios grotos... Atvykimas į pusiasalio sostinę Lečę, vieną gražiausių Italijos miestų ir dažnai vadinamą Pietų Italijos Florencija. Čia galima rasti nemažai senovės romėnų ir renesanso laikų palikimo, tačiau labiausiai ji garsi dėl ypač barokinio stiliaus atmosferos, todėl dažnai tiesiog vadinama „Baroko ledi“. Barokas čia ypatingai išreiškštas: bažnyčios, puošnūs vartai, arkos ir net privačių namų balkonėliai. Aplankysite Katedros aikštę Piazzo del Duomo, romėnų amfiteatrą, seminarijos rūmus, vyskupo rūmus ir Katedrą, celestinų vienuolyną ir Šventojo Kryžiaus baziliką. Išvykimas į kurortą Otranto. Čia saulė teka anksčiau nei bet kuriame kitame Italijos mieste. Otranto ilgus šimtmečius buvo svarbiausiu Romos imperijos uostu, o viduramžiais jungė Venecijos Respubliką su Balkanais. Vis dar tūkstančius istorijų seka garsioji Katedros mozaika, žingsnius atkartoja akmeninės senamiesčio gatvelės ir link jūros vedantys skersgatviai. Pasivaikščiosite senamiesčio gatvelėmis, grožėsitės Ferdinando II-ojo iš Aragono pastatyta Katedra ir bizantine Šv. Petro bažnyčia, miesto pilimi. Garsus italų rašytojas Roberto Cotroneo apie Otrantą rašė: „nukritusi žvaigždė, kurioje saugoma visa visata, jos kasdienis gyvenimas ir didingi istoriniai įvykiai, kur laikas sustoja ir viskas, atrodo susilieja, kai lengva sutikti praeities šešėlius ir kai kiekvienas žino, jog yra ypatingoje vietoje, kur laikas neteka linija, o vingiuoja...“  Kelionė į toliausią Italijos „aulinuko kulniuko“ tašką – Maria di Leuka. Tai vieta, kur susitinka ir atsiveriančiais toliais kviečia pasigrožėti Jonijos ir Adrijos jūros.  Esant galimybei *pasiplaukiojimas laiveliu. Vakare grįžimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Kelionė į unikalų miestą – Materą. Tai vienas įdomiausių ir labiausiai vaizduotę žadinančių Italijos miestų. Matera yra išskirtinis neolito amžiaus kultūros tradicijų ir civilizacijos pavyzdys. Senasis miestas (Sassi di Matera) buvo įkurtas tiesiog uolėtame tarpeklyje. Urvai išsidėstę vienas virš kito be jokios sistemos, tik vaikščiodamas po juos suvoki, kad klaidžioji namų labirinte. Beje, visiškai neatsitiktinai Melas Gibsonas kontraversiškąją kino juostą „Jėzaus kančia“ filmuoti nusprendė būtent čia, nes reikėjo specialaus kraštovaizdžio, apdovanoto mistinėmis spalvomis ir ypatinga atmosfera. Nusikelsite į praeitį, pasivaikščiosite po Sassi rajoną, kuriame žmonės jau gyveno akmens amžiuje. Visas miestas išskaptuotas uolose: aikštės, šuliniai, namai, bažnyčios, net prabangūs rūmai. VIII – XIIIa. olose glausdavosi vienuoliai iš Bizantijos imperijos. Kai kurie Materos olų būstai virto gana dideliais rūmais ir vienuolynais. Išvykimas iš Materos. Kelionė į Barį – Apulijos regiono sostinę, kurioje gyveno LDK kunigaikščio Žygimanto Augusto motina Bona Sforca. Šiandien Baris dar vadinamas Šv. Mikalojaus miestu, mat čia esančio dominikonų ordino bazilikoje saugomi šventojo (vadinamo Kalėdų Senelio pirmtaku) palaikai. Apžiūrėsite Sforcos pilį – Castello Svevo, Šv. Mikalojaus baziliką, kurioje saugomos šventojo relikvijos, o centrinio altoriaus apsidėje palaidota Lietuvos didžioji kunigaikštienė Bona Sforca. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai. Kelionė į Del Monte pilį (UNESCO kultūros paveldas), dar vadinamą Apulijos karūna. Kadangi Apulija kadaise buvo kryžkelė tarp Šventosios Romos ir Bizantijos imperijų, pirmaisiais imperatoriaus Frydricho II, poeto ir filosofo valdymo metais, Italijos pietuose buvo pristatyta ar atnaujinta nemažai pilių Sicilijai ginti. Del Monte taip pat pastatyta panašiu laiku, vadovaujantis griežtais matematiniais ir astronominiais principais. Ji laikoma vienu puikiausių viduramžių karinės architektūros pavyzdžių. Tai didinga aštuonkampė pilis, kurios bokštai kyla į 26 metrų aukštį. Pilyje tvyro magiška atmosfera, o nuo kalvos, ant kurios ji pastatyta, atsiveria nepakartojama apylinkių panorama. Pasivaikščiosite po pilies menes, kurios mena laikus, kai karališkosios šeimos atstovai apsistodavo medžioklės metu. Išvykimas į Barletą – viduramžių  didmiestį, kuris buvo svarbus kryžiaus žygių pradžios taškas. Aplankysite Šv. Sepalero baziliką, šalia bazilikos apžiūrėsite stovinčią didžiulę, „Barletos milžinu“ vadinamą, daugiau nei 5 metrų aukščio bronzinę statulą, vaizduojančią Romos imperatorių Feodosijų II, centrinėje Trani aikštėje apžiūrėsite šv. Nikalojaus katedrą. Laisvas laikas senamiestyje, kuriame gausu nedidelių kavinių, kviečiančių skaniai pavalgyti ir pažinti šio regiono virtuvę. Išvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

9 diena

Pusryčiai. Kelionė palei Adrijos jūros krantus į renesansinį Urbino miestą, įsikūrusį ant dviejų kalvų – Metauro ir Foljo. Apžiūrėsite įspūdingą Urbino istorinį centrą, įtrauktą į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą ir netoliese esančią Duomo bažnyčią, kurią puošia Federiko Baročio paveikslas „Paskutinė vakarienė“. Garsiausias Urbino paminklas – Dukalės rūmai (XV a.), pastatyti hercogui Federikui III da Montefeltro. Rūmus projektavo garsus to meto architektas Lučianas Laurana. Šiandien čia įsikūrusi Nacionalinė Markės galerija – vienas iš reikšmingiausių Italijos renesanso meno muziejų (P. della Frančeskos, L. Lauranos, Rafaelio darbai). Urbino miestas didžiuojasi čia gimusiu tapytoju bei architektu, Renesanso genijumi  Rafaeliu Santi. Mieste galima aplankyti Rafaelio namą ir *Nacionalinę galeriją, kurioje saugomos retos šio meistro drobės. Išvykimas į vieną seniausių ir mažiausių valstybių Europoje San Marino respubliką (UNESCO kultūros paveldas), įsikūrusią ant vaizdingo Titano kalno. Šią nykštukinę valstybę sudaro sostinė San Marinas ir aštuoni ant atskirų kalnų įsikūrę miesteliai. Apžvalginė ekskursija po San Marino miestą: Valstybės rūmai, Laisvės aikštė, katedra, tvirtovės gynybiniai bokštai, siaurų gatvelių labirintas. Laisvu laiku pasivaikščiosite viduramžiškomis gatvelėmis, kuriose gausų įvairių parduotuvėlių, restoranų. Pageidaujantys galės paragauti san mariniečių nacionalinio patiekalo „piadinos“ – suktinuko su sūriu, džiovinta mėsa ir daržovėmis. Išvykimas iš San Marino. Kelionė per Italiją. Atvykimas į nakvynės vietą. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

10 diena

Pusryčiai. Kelionė į Vičencą. Vičenca garsi tuo, kad šiame mieste didelę dalį architektūros paminklų sukūrė įtakingas XVI a. architektas Andrėjus Paladijus. Viena garsiausių pasaulio privačių namų – XVIa. Villa Rotonda, kurią architektai sutapatina su “gulbe ant vandens“. Šv. Lauryno gotikinė bazilika, centrinė miesto aikštė, Teismo rūmai, kitaip dar vadinami Paladijaus bazilika, Kjerikačio rūmai, *Olimpinis teatras – seniausias Europoje uždaras teatras, pastatytas XVI a. Jo meno vadovu pabuvojo Eimontas Nekrošius. Žiūrovų salėje mediniai suolai primena akmeninius tradicinius graikų ir romėnų teatrų po atviru dangumi suolus. Atidarymo proga šiame teatre buvo rodomas Sofoklio "Karalius Edipas". Apžiūrėsite XIIIa. Šv. Karūnos bažnyčią, kurioje turėjo būti saugoma Kristaus kančios relikvija – karūnos spyglys. Joje palaidotas Luigi da Porto, kurio novelė įkvėpė V. Šekspyrą parašyti savąją „Romeo ir Džiuljetą“. Išvykimas iš Vičencos. Kelionė per Italiją, Austriją, Čekiją (Slovakiją).  Atvykimas į nakvynės vietą. Nakvynė viešbutyje.

11 diena

Pusryčiai. Kelionė per Čekiją (Slovakiją), Lenkiją. Naktį grįžimas į Lietuvą.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 6500 km.


Įskaičiuota į kelionės kainą
  • Kelionė autobusu,
  • 10 nakvynių su pusryčiais viešbučiuose dviviečiuose/dviviečuose su pristatoma lova kambariuose,
  • 8 vakarienės Italijoje,
  • kelionės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas.

  • Neįskaičiuota į kelionės kainą
  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje Medicininių išlaidų draudimas užsienyje (kelionės draudimu pasirūpink čia), kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), miesto transporto bilietai, ausinukų nuoma, miestų turistiniai mokesčiai, arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, papildomos paslaugos, bilietai į mokamus objektus, miestų turistiniai mokesčiai – 11 EUR.
  • Priemoka už vienvietį kambarį nuo 159 EUR.
  • Papildoma vieta autobuse nuo 180 EUR.
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~160 – 200 EUR.
  • Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
    mob. (8 616) 16 777
    el.p.: info@svite.lt

    Informacija

    Kelionės trukmė: 10 d.

    Kelionės datos:


    Kaina nuo:729 €
    PAKLAUSIMAS



    Privatumo politika