Puslapis neatnaujintas, informacija gali būti netiksli.
Dėl tikslesnės informacijos prašome užpildyti paklausimą.

Daugiau susijusių pasiūlymų ieškokite čia: Pažintinės ir egzotiškos kelionės


Malaizija, Borneo sala ir Singapūras – gyvenimo ir gamtos ferija. 13 d. pažintinė kelionė su vadovu iš Lietuvos

13 d. pažintinė kelionė į Malaiziją, Borneo salą ir Singapūrą su vadovu iš LietuvosKelionėje:

  • Singapūro „akmeninės džiunglės“ ir Malaizijos tikrosios laukinės džiunglės
  • Skirtingų pasaulio virtuvių patiekalai
  • Borneo – trečioji pagal dydį pasaulio salą
  • Orangutanų tyrimo ir pagalbos centras
  • Safariai upe laukinių gyvūnų ir augalų apsuptyje
  • Seniausi pasaulio miškai – Borneo lygumos džiunglės
  • Galvų medžiotojų genčių palikuonys
  • Virš atogrąžų miško kabantys tilteliai

1 – 2 DIENOS. VILNIUS – TARPINIS ORO UOSTAS – KVALA LUMPŪRAS (V)

Skrydis Vilnius–tarpinis oro uostas–Kvala Lumpūras. Atskridę sutvarkysite įvažiavimo į šalį formalumus ir vyksite į viešbutį. Užsuksite į Putradžają – neseniai pastatytą Malaizijos administracinę sostinę, dažnai vadinamą sodų ar pažangos miestu, kur kiekvienas pastatas yra skirtingo architektūrinio stiliaus. Atvykę į Kvala Lumpūrą apsistosite viešbutyje. Pailsėję vyksite į vakarinę ekskursiją susipažinti su miestiečių gyvenimo būdu, stabtelėsite prie Petronaso bokštų dvynių nusifotografuoti. Vakarienė miesto restoranėlyje. Nakvynė viešbutyje Kvala Lumpūre.

Dienos akcentai

Miestas projektas Putradžaja ir Malaizijos simbolis Petronaso bokštai dvyniai.

3 DIENA. KVALA LUMPŪRAS (P)

Po pusryčių vyksite į ekskursija pėsčiomis po Kvala Lumpūrą – oficialią Malaizijos sostinę. Apsilankysite garsiajame kinų kvartalo turguje po atviru dangumi, istorinėje miesto dalyje sužinosite, kaip miestas buvo įkurtas dviejų upių – Kelango ir Gombako – santakoje, matysite kolonijinių laikų pastatus, minaretus, arkas, mečetes, šventyklas, seniausią šiame regione anglikonų bažnyčią Šv. Marijos katedrą, kinų kvartale pasijusite tarsi mažoje Kinijoje. Paskanausite mamakų (malajiečių indusų) keptos duonos Roti Canai, paragausite tautinio malajų gėrimo Teh Tarik – plaktos arbatos. Iš juodosios arbatos su kondensuotu pienu gaminamas gėrimas kelis kartus greitai perpilamas iš vieno puodelio, laikant jį viena ranka, į kitą kitoje rankoje, kol susidaro skaniausių putų sluoksnis. Kuo toliau laikomas vienas puodelis nuo kito, tuo tirštesnė būna pieno puta. Po ekskursijos – laisvas laikas poilsiui. Nakvynė viešbutyje Kvala Lumpūre.

Dienos akcentas

Plaktos arbatos Teh Tarik gaminimo ir ragavimo šou.

4 DIENA. KVALA LUMPŪRAS – SANDAKANAS (P, V)

Po pusryčių vyksite į oro uostą skristi į Sandakano miestą Malaizijai priklausančioje Borneo salos dalyje. Šis miestas vadinamas keliautojų vartais į gamtos lobynus. Borneo sala yra didžiausia Malajų salyne: vidurys ir pietinė dalis priklauso Indonezijai (Kalimantanas), šiaurinėje dalyje įsikūrusios dvi Malaizijos valstijos (Saba ir Saravakas) ir Brunėjus. Kaip pripažįsta ekologai, tai viena iš nedaugelio likusių, mažiausiai žmogaus veiklos paliestų Žemės vietų. Saloje išliko aibė endeminių augalų, gyvūnų, paukščių bei vabzdžių. Malaizijos Vyriausybė investuoja dideles sumas, siekdama išsaugoti gamtą ir išplėtoti abiejų saloje esančių valstijų infrastruktūrą. Atvykę apsistosite viešbutyje šalia Sepiloko orangutanų rezervato. Orang malajų kalba reiškia „žmogus“, utan – miškas. Mokslininkai yra nustatę, kad orangutano ir žmogaus genų panašumas yra net 96,4 procento. „Miško žmonių“ pasaulyje liko nedaug – tai nykstanti rūšis. Dabar orangutanai aptinkami tik dviejose pasaulio vietose – Borneo ir Sumatros salose. Vakare kartu su kitais lodžijos gyventojais lydimi vietinio gido turėsite galimybę susipažinti su naktinių džiunglių gyvenimu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje šalia Sepiloko.

5 DIENA. SANDAKANAS – SEPILOKAS – ABAI (P, Pi, V)

Po pusryčių vyksite į Sepiloko orangutanų rezervatą. Jis yra įsikūręs tankiame atogrąžų miške, užimančiame apie 40 tūkst. ha plotą. Centras buvo įkurtas dar 1960 m., siekiant priglausti sužalotus, pasiklydusius mažus orangutanų našlaičius ir padėti jiems atgauti jėgas bei vėl prisitaikyti gyventi laukinėmis sąlygomis. Turėsite galimybę stebėti, kaip maitinami gyvūnai. Kartais pasmaguriauti ateina ne tik gyvenantys pačiame centre, bet ir paleisti į džiungles suaugę orangutanai bei kitų rūšių beždžionės. Gyvūnai patys nusprendžia, kada ateiti ir pasimėgauti vaišėmis, todėl niekas negali užtikrinti, ar pamatysite tik porą orangutanų, ar visą būrį. Vis dėlto dažniausiai kantriausieji stebėtojai būna apdovanojami. Važiuosite į prieplauką ir plauksite Kinabatangano upe per įspūdingus mangrovių sąžalynus į naują apsistojimo vietą džiunglėse – lodžiją Abai. Nepamirškite pasiimti žibintuvėlio ir žiūronų. Po pietų trumpai pailsėję lodžijoje vyksite į nedidelį kruizą upe stebėti didnosių beždžionių, įtrauktų į nykstančių rūšių sąrašą, dramblių, paukščių ir kitų gyvūnų natūraliose ir dar žmogaus rankos nepaliestose džiunglėse. Po vakarienės lodžijoje turėsite galimybę leistis į naktinį kruizą stebėti šviečiančių tamsoje lyg Kalėdų eglutė jonvabalių. Nakvynė lodžijoje Abai.

Nuvažiuotas atstumas apie 80 km.

Dienos akcentas

„Miško žmonės“ orangutanai natūralioje gamtoje.

6 DIENA. ABAI – SUKAU (P, Pi, V)

Anksti ryte prieš pusryčius norintieji stebėti, kaip nubunda laukiniai gyvūnai, turės galimybę plaukti prie ežero Pitas. Čia gaubiantis džiungles rūkas tarsi sustiprina bundančios gamtos garsus. Po pusryčių lodžijoje prisijungsite prie paramos aborigenams projekto – kartu su vietiniais sodinsite medelius. Po pietų išplauksite į rytus tyrinėti džiunglių. Laisvo laiko metu lodžijoje rekomenduojame pasivaikščioti atogrąžų augalų supamais mediniais takeliais, pakeltais nuo žemės. Tai dar viena galimybė geriau pažinti džiungles. Nakvynė lodžijoje Sukau.

Dienos akcentas

Medelių sodinimas – padėkime išsaugoti gamtą!

7 DIENA. SUKAU – KINABALU NACIONALINIS PARKAS–KUNDASANGAS (P, Pi)

Po pusryčių autobusiuku vyksite į Kinabalu nacionalinį parką (5 val.), pakeliui užsuksite į miestelį Poring, įsikūrusį žemutinėse džiunglėse, pastebėsite kalnų ir priekalnių džiunglių, karaliaujančių Kinabalu nacionaliniame parke, kontrastus. Turėsite galimybę paplūduriuoti karštosiose versmėse, garsėjančiose gydomosiomis ypatybėmis, ir pasimėgauti raumenis atpalaiduojančiu efektu. Pasivaikščiosite 41 m. aukštyje virš atogrąžų miško kabančiais tilteliais. Papietavę vietiniame restorane, vyksite į viešbutį. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Kundasange.

Nuvažiuotas atstumas apie 300 km.

Dienos akcentas

Džiunglių kerai Kinabalu nacionaliniame parke, UNESCO objektas.

8 DIENA. KINABALU NACIONALINIS PARKAS – KOTA KINABALU (P)

Po pusryčių tęsite pažintį su Kinabalu nacionaliniu parku, įtrauktu į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, ir jo karūna vadinamu Kinabalu kalnu. Apsilankysite Kinabalu turistiniame centre ir pačiame parke. Čia auga 24 rūšių beveik visą laiką žydintys rododendrai, 10 rūšių mėsėdžiai augalai, apie 1 400 rūšių orchidėjos, daugiau kaip 600 rūšių paparčiai, 40 skirtingų rūšių ąžuolai ir kiti nepakartojami augalai. Iš parko vyksite į poilsio vietą Pietų Kinijos jūros pakrantėje. Pakeliui užsuksite į Nabalu turgavietę, kur daugiau sužinosite apie vietinius vaisius ir nusipirksite skanėstų bei lauktuvių. Nakvynė viešbutyje šalia Kota Kinabalu, Kinaruto vietovėje.

Nuvažiuotas atstumas apie 120 km.

9 DIENA. KOTA KINABALU (P)

Po pusryčių vyksite pasisvečiuoti į Monsopiado kultūrinį kaimą. Čia galėsite susipažinti su senovinėmis kadazan – didžiausios šios provincijos etninės grupės – tradicijomis ir pasaulėžiūra. Kultūrinis kaimas 1996 m. atidarytas garsaus kario ir kaimelio gynėjo, gyvenusio prieš 200 metų, Monsopiado garbei ir pavadintas jo vardu. Iki šiol kaimelyje galima išvysti jo aukų kaukoles, kurias jis pasilikdavo kaip trofėjus. Tai tarsi gyvas muziejus, kur galėsite daugiau sužinoti apie kadazan genties savitą kultūrą, papročius, folklorą ir paragauti ryžių vyno. Kaimą muziejų administruoja Monsopiado palikuonys. Po ekskursijos užsuksite į Sabos provincijos sostinę Kota Kinabalu ir jos turgus. Turėsite galimybę papildyti savo perlų kolekciją, pavalgyti, nusipirkti vaisių arba tiesiog pasivaikščioti miesto gatvėmis. Nakvynė viešbutyje šalia Kota Kinabalu, Kinaruto vietovėje.

Nuvažiuotas atstumas apie 50 km.

Dienos akcentas

Senojo kario palikuonių kaimas Monsopiadas.

10 DIENA. KOTA KINABALU (P)

Po pusryčių – laisvas laikas papildyti lauktuvių krepšeliui arba tiesiog pailsėti savo viešbučio ar bet kuriame kitame gretimame paplūdimyje – geriausiai tai padaryti nuplaukus iš Kota Kinabalu į šalia esančią salelę. Rekomenduojame užsukti į koralų ir balto smėlio salą Manukan arba kurią kitą. Nakvynė viešbutyje šalia Kota Kinabalu, Kinaruto vietovėje.

11 DIENA. KOTA KINABALU – SINGAPŪRAS (P)

Po pusryčių vyksite į oro uostą ir skrisite į Singapūrą. Atvykę važiuosite į viešbutį arba už papildomą mokestį siūlome ekskursiją: pirmas pasaulyje naktinis safaris Singapūro atogrąžų miškų parke, kur stebėsite naktinį gyvūnų gyvenimą puikiai įrengtoje natūralioje erdvėje. Tai tiesiog šauni galimybė tinkamai užbaigti pažintį su Pietų Azijos egzotika (kaina nuo 60 €, galutinė kaina priklausys nuo keleivių skaičiaus). Nakvynė viešbutyje Singapūre.

Dienos akcentas

Mažasis milžinas Singapūras – šiuolaikinės Azijos esencija.

12 – 13 DIENOS. SINGAPŪRAS – TARPINIS ORO UOSTAS – VILNIUS (Px1, Pix1)

Po pusryčių – laisvas laikas. Vėliau vyksite į ekskursiją po miestą. Jos metu pamatysite kasdienį miestiečių gyvenimą, tradicinius Singapūro kvartalus bei šiuolaikinį miesto centrą. Apžiūrėsite kolonijinės epochos miesto centrą, Parlamento rūmus, miesto rotušę, Merliono parką su miesto simboliu liūto-žuvies skulptūra, seniausią šalyje budistų taoistų šventyklą Thian Hock Keng, kinų rajoną, indų šventyklą ir Mažosios Indijos rajoną, kur smilksta smilkalai, akį rėžia sarių spalvos ir jazminų girliandos, skamba Bolivudo muzika. Po ekskursijos – laisvas laikas pratęsti pažintį su mažu Pietryčių Azijos milžinu. Vakare vyksite į oro uostą. Skrydis Singapūras – tarpinis oro uostas – Vilnius.

MALAIZIJA

BORNEO

SINGAPŪRAS

  Pasidalink:
Išsamesnės informacijos prašome teirautis:
tel. (8 5) 21 24 107, mob. (8 610) 40077
el.p.: eglekel@svite.lt

Informacija

Kelionės trukmė: 13 d.

Kelionės datos:


Kaina nuo:1779 €
PAKLAUSIMAS

Kelionės paklausimas el. paštu


UŽSISAKYTI NAUJIENAS